Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Dukla - 14. dubna 2021   16:30

Líšeň
Líšeň
9' Kučera  • 29' Silný  • 60' Kučera
3:0
(2:0)
Dukla
Dukla
Líšeň
Veselý – Bednář, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Minařík (74. Šteigl), Málek (89. Fall), Matocha (89. Szotkowski), Krška (82. Rolinek) – Silný (74. Zikl).
Vítek – Šteigl, Szotkowski, Reteno Elekana, Zikl, Fall, Rolinek.
Matějček – Poživil, Černoevič
Líšeň
Dukla
F. Rada – Ayong, J. Peterka (C), Chlumecký – D. Souček, Doumbia, Barac (76. Ullman), Kovernikov (46. Trávníček) – Hadaščok (63. David Kozel), Fábry (76. Fišl), Šebrle (46. Kim).
Kinský – Kim, Fišl, Trávníček, David Kozel, Ullman.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:3.
Druhá polovina přinesla už jen jednu branku, když se po chybě domácí obrany prosadil podruhé v utkání Jakub Kučera. Dukla toho v utkání příliš nevymyslela a domácí berou po zásluze tři body.
90+2'
90+1'
Líšeň vybojovala standardku na levé straně útočné poloviny.
90'
Součkova průniková přihrávka do velkého vápna skončila až za čárou, takže přijde odkop brankáře.
90'
Bude se hrát dvě minuty nad rámec devadesáti minut.
89'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Marek Szotkowski.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Lamine Fall.
87'
Šteigl si nabíhal pro centrovaný míč, ovšem nepohlídal si postavení obránců a je máván ofsajd.
86'
Pražané kombinují na polovině hřiště a zahrál si i brankář Rada.
85'
Kozel našel centrem Ayonga, který se protlačil k hlavičce ve velkém vápně, jenže jeho zakončení neměla potřebnou razanci.
84'
Málek si vyskočil na centr nejvýš, ale ohrozit bránu nedokázal.
83'
Po dalším faulu hostů bude zahrávat standardku Matocha.
82'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Krška, přichází Martin Rolinek.
82'
Rada vyběhl proti centrovanému míči a nohou rozehrával do pravé strany, kde byl Souček a Krška, který byl aktivní a vybojoval si faul.
80'
Rada vytěsnil hlavičku na rohový kop, ze kterého Líšeň nevytěžila ohrožení branky.
79'
Zikl se prodral přes levou stranu až do velkého vápna a přihrávku směřoval k penaltovému puntíku, kde však nebyl nikdo u jeho spoluhráčů.
77'
Peterka dostal žlutou kartu za faul na Zikla, který dlouho zůstal otřesený ležet na trávníku.
76'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Fábry, přichází Daniel Fišl.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Ondřej Ullman.
75'
Nová akvizice na hřišti Šteigl centroval balón do vápna, ale hostující obrana kulatý nesmysl odhlavičkovala.
74'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Martin Zikl.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Jan Šteigl.
73'
Silnému se povedlo vybojovat balón na útočné polovině, ale dlouho Líšeň v držení míče nezůstala.
72'
Ayong v hlavičkovém souboji ve velkém vápně fauloval Lutonského, který musí být ošetřen.
71'
Chlumecký udržel míč před napadajícím hráčem a Pražané jsou již před velkým vápnem.
70'
Krška nezvládl obtížně zpracovat míč a Dukla bude zahrávat aut v blízkosti své brány.
69'
Přetažený centr končí za bráno, takže jej bude muset do hry uvést Veselý dlouhým výkopem.
67'
Souček se rozběhl do levé strany, kde však neměl prostor, takže míč předal na Doumbiu, ale ani ten si s míčem nevěděl moc rady.
66'
Silného další pokus po centru skončil na břevnu!
65'
Silný dostal míč do běhu a mohl ihned zakončovat. Rada proti němu vyběhl a střelu vyrazil přímo do Silného, od kterého balón doskákal těsně vedle tyče.
64'
Barac udržel míč na hranici velkého vápna, ale okamžitě u něj byl hráč v bílém a sám Barac ani nikdo jiný nedokázal vystřelit.
63'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Vojtěch Hadaščok, přichází David Kozel.
62'
Hosté pokračují v kombinační hře, který k bráně zatím nevede. Marvani přistupují k Pražanům a nedávají jim mnoho prostoru.
60'
Líšeň právě vstřelila branku!
Velká chyba hostující obrany. Petera přihrával vlastnímu brankáři, kterého napadal Silný, který získal míč, předal jej JAKUBU KUČEROVI, jenž měl před sebou prázdnou bránu a balón uklidil do levého horního rohu.
59'
Souček centroval na penaltový puntík, odkud přišla hlavička, která přelétla břevno.
58'
Krška fauloval na své polovině Kima a vidí za to žlutou kartu.
56'
Krška vystihl pohyb Ayonga, odebral mu míč a hnal se do útoku. Nakonec si počkal na své spoluhráče. Po jednoduchých přihrávkách přišla střela z hranice vápna, která těsně minula hostující branku.
55'
Silnému je pískán faul u pomezní čáry a Dukla opět může do útoku.
54'
Hadaščok si vzal přímý kop na starost a jeho střela letěla vysoko nad bránu.
53'
Ševčík fauloval dva metry od velkého vápna a Dukla má dobrou příležitost na ohrožení branky.
52'
Peterkův nákop nestihl Hadaščok zastavit na hřišti. Veselý bude rozehrávat.
51'
Pražané zmenšují kombinací prostor před domácí brankou, ale míč se zatím nedostal do velkého vápna.
50'
Domácí se z tlaku dostávají vysokým balónem na soupeřovu polovinu.
49'
Hosté se dostali do zakončení ve velkém vápnu, byl u toho střídající Kim a Dukla bude zahrávat rohový kop.
48'
Silný dával míč do běhu Krškovi, ale ta přihrávka byla příliš prudká a skončila až v autu.
47'
Silný se tlačil za míčem před šestnáctkou soupeře, jenže jeho snaha byla zbytečná, protože byl v ofsajdu.
46'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Sung-Bin Kim.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Artem Kovernikov, přichází Michal Trávníček.
46'
První poločas vyzněl lépe pro domácí Líšeň, jež dokázala dvakrát skórovat. Dukla byla častěji na míči, ale hned první střela na branku od Kučery skončila za zády Rady. A těsně před 30. minutou zvýšil na 2:0 hlavičkou Silný. Dukla se k vážnějšímu ohrožení branky nedostala.
Druhý poločas začne přibližně v 17:31.
45'
45'
Dukle se nedaří dostat blíže k domácí bráně a připravit si střeleckou pozici, nebo aspoň průnikovou přihrávku do vápna.
44'
Silný při hlavičkovém souboji fauloval Peterku, takže se Líšeň opět vrací bránit na svou polovinu.
43'
Líšeň se pomalu po metrech dostává blíže k bráně hostů.
42'
Silný vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
41'
Silný získal míč na své polovině a sprintoval společně s Krškou k bráně Dukly. Prvně jmenovaný se pokoušel prostrčit mičudu na Krška, ale to si hostující obrana pohlídala.
40'
Dukla hraje mnohem častěji na útočné polovině, ale k přímé ohrožení branky využila vyšší držení míče jen jednou.
39'
Lutonský u své brány odstavil Šebrleho od míče a udělal to tak šikovně, že Líšeň může pokračovat ve hře.
38'
Krškův centr na vzdálenější tyč odhlavičkovala obrana.
37'
Kovernikov fauloval na své polovině a vidí žlutou kartu.
36'
Tomu se však centr nepovedl, dolétl na hranici šestnáctky, kde jej domácí hráči odklidili do bezpečné vzdálenosti.
35'
Rozhodčí píská faul na útočné polovině Prahy, takže přímý volý kop může zahrát Souček.
34'
Dukla se dvakrát pokusila dostat míč do velkého vápna vzduchem. Nejdříve jej odklidil Otríkal, následně pak ofsajd.
33'
Silný byl v běhu na levé straně hřiště, ale dobrým skluzem jej o míč obral Peterka.
32'
Krška dostihl míč na levé straně a centroval pod sebe do velkého vápna, kde však neměl žádného ze spoluhráčů.
31'
Dukla opět vystřelila, ovšem míč letěl vysoko nad domácí bránu.
30'
Krška obešel u pravého rohového praporku jednoho soupeře, ale další jej zastavil a odebral mu míč.
29'
Minařík odcentroval míč z pravé strany hřiště na hranici malého vápna a JAN SILNÝ jej hlavičkou trefil do sítě. Domácí útočník měl při zakončení i trochu štěstí, které bylo na jeho straně.
28'
Veselý musel být pozorný, protože k němu dolétla střela, kterou však jednoduše zpracoval.
26'
Peterka se snažil najít spoluhráče, kterému by přihrál míč a dostal Duklu od své brány. Nakonec zvolil zpětnou přihrávku na Radu, jenž situaci vyřešil lépe a Pražané kombinují na útočné polovině.
25'
Hadaščok si zpracoval centr od Doumbii na prsou a přitlačil bránící hráče před svou bránu. Ani tato šance k ohrožení branky nevedla.
24'
Silný si přebral centrovaný míč od Bednáře v ofsajdu.
23'
Doumbia prostrčil míč do velkého vápna, kde jej zády k rance přebral Šebrle, ale byl v obtížné situaci a mičudu neudržel.
22'
Silný běžel z úhlu na branku stíhaný obráncem, který zabránil velkému ohrožení branky.
21'
Minařík si nerozuměl v rohu hřiště s Málkem a Líšeň odevzdává kulatý nesmysl hostům.
20'
Barac vyzkoušel střelu z velké dálky a přestřelil branku Líšně.
19'
Silný fauloval ve středovém kruhu, takže bude rozehrávat Dukla.
18'
Pražané se kombinací po pravé straně dostali až k velkému vápnu, jenže útočné snažení hostů přerušuje jejich faul.
17'
Bednář hledal ze své půlky Minaříka a Líšeň vybojovala autové vhazování. Po krátké rozehře se pokusil o střelu Kučera, ale ta se vůbec nepovedla a neohrozila bránu.
16'
Ten se však příliš nepovedl a na útočné polovině kombinuje celek v bílém.
15'
Souček mířil centrem na střed branky a jeden z domácích obránců vyhlavičkoval míč nad bránu. Bude to rohový kop pro Pražany.
14'
Hosté budou zahrávat přímý volný kop z levé strany hřiště asi dva metry od velkého vápna.
13'
Krška napadal oranou řadu a vypadalo to, že získá ro svůj tým balon v slibné pozici. Pražané nakonec zvládli míč udržet a vyjet do útoku.
12'
Kučera svedl souboj se Šebrlem a úspěšnější byl domácí hráč, který stihl odklidit míč, který mířil do šestnáctky.
11'
Minařík centroval z pravé strany před branku, balón byl mířen na zadní tyč a skončil až v zámezí.
10'
Dukla z dobrého začátku nevytěžila nic, naopak Líšeň z první střely na branku skóruje. Dukla však není opařena a již opět kombinuje s míčem.
9'
Domácí standardní situaci využívají. Centrovaný míč sice dokázal hlavičkou zasáhnout jeden z obránců Prahy, jenže míč se odrazil skvěle pro JAKUBA KUČERU, který prostřelil přízemní střelou Radu na vzdálenější tyč.
8'
Doumbia fauloval Málka na útočné polovině a domácí budou zahrávat standardní situaci, ovšem na přímé ohrožení je to daleko.
7'
Líšni je těsně za polovinou odmáván ofsajd, takže se míč opět vrací na kopačky Dukly. Ta vstoupila do utkání velmi aktivně.
6'
Dlouhý nákop těsně za polovinou dolétl až k domácímu brankáři, který ihned obrací výkopem hru směrem k brance Prahy.
5'
Líšni se nepodařilo dostat se autem dál od své brány a Dukla pokračuje v útočném snažení.
4'
Souček rozehrál standardní situaci v blízkosti branky Líšně, ovšem nebezpečí z centrovaného balónu nehrozilo.
3'
Štěpán Šeberle vystřelil již ve vápně, ale trefil jen stojícího obránce. To byla první dobrá příležitost hostů na ohrožení branky.
2'
Peterka zkoušel vzduchem dostat míč do velkého vápna. Obrana Líšně byla pozorná a odklidila míč na aut.
1'
Hosté na útočné polovině faulovaly a rozehrávat tak bude z kraje šestnáctky Veselý.
1'
Jan Silný rozehrál dnešní utkání a okamžitě letěl míč na domácí útočnou polovinu, kde si míč přebírá Dukla.
1'
Hráči jsou již na pažitu, domácí nastoupili v bílých dresech, Dukla v rudo-žluté.

SK Líšeň 2019: Veselý – Bednář, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Minařík, Málek, Matocha, Krška – Silný.
Náhradníci: Vítek – Šteigl, Szotkowski, Reteno Elekana, Zikl, Fall, Rolinek.

FK Dukla Praha: F. Rada – Ayong, J. Peterka (C), Chlumecký – D. Souček, Doumbia, Barac, Kovernikov – Hadaščok, Fábry, Šebrle.
Náhradníci: Kinský – Kim, Fišl, Trávníček, David Kozel, Ullman.

Rozhodčí: Matějček – Poživil, Černoevič.
Podzimní střetnutí nabídlo velké drama. V 15. minutě to bylo 1:1 po brankách Jeřábka a Kima Seung-bina. Líšeň ještě do poločasu vstřelila druhou branku díky Silnému a navíc šla Dukla do 10 po červené kartě Součka. Ani to však Pražanům nezabránilo, aby v páté minutě nastavení vyrovnal na končených 2:2 Dancák.
FK Dukla Praha
Pražané s vývojem letošního ročníku nemohou být spokojeni. Minulý rok bojovali o postup do nejvyšší soutěže, tentokrát hrají ve středu tabulky. Dukla je s 21 body na deváté pozici, ale rozestupy jsou až do sedmé příčky – kterou momentálně drží Žižkov s 23 body – minimální, navíc Pražané mají o jeden zápas méně. Pražský celek by dnes nechal rád zapomenout na poslední dva duely, ze kterých nezískal ani bod. Nejdříve hráči z hlavního města padli v Prostějově 1:0 a následně neuspěli ani na svém hřišti proti Varnsdorfu, když prohráli 1:2.Dukla má ve svém kádru hned dva třígólové střelce – Lukáše Buchvaldka a Mohameda Doumbiu.
SK Líšeň 2019
Brněnský celek prožívá skvělou sezónu a nadále se drží na předních pozicích v tabulce. Líšni se doma daří, na svém hřišti neprohrála již 8 utkání a v tomto ohledu je nejlepší z celé soutěže. Brňané vstoupili do jarní části soutěže dobře a první prohru zaznamenali až o minulém víkendu, kdy nestačili venku na Vlašim 2:1. Dnešním domácím tak patří třetí příčka se ztrátou jednoho bodu na druhý Prostějov, před Ústí mají náskok 2 bodů. Nejlepším střelcem týmu je s devíti zásahy Jaroslav Málek.
Ještě jednou vás vítám u osmnáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve vloženém středečním kole se v Brně střetne SK Líšeň 2019 s pražským celkem FK Dukla Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.