Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Prostějov - 28. srpna 2021   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
26' Kanakimana  • 49' O. Vintr  • 65' Kanakimana  • 66' Němeček
4:0
(1:0)
Prostějov
Prostějov
MFK Vyškov
Šustr – Ilko, Fofana (88. Langer), Němeček (C), Štěpánek – Srubek, O. Vintr (73. M. Vintr), Cabadaj (88. Kameník), David Jambor, Kanakimana (80. Dan Jambor) – Krška.
Spurný – Kameník, Dan Jambor, Lahodný, Langer, Todorić, M. Vintr.
Zaoral – Mikeska, Bureš
760 diváků
Prostějov
Mucha – Zapletal (46. Vichta), Schuster (C), Bala (71. Bialek), Machynek – Kušej (62. Vlachovský), Jiráček, Omale (62. Kopřiva), Bartolomeu – Koudelka – Žák.
Bárta – Bialek, Hausknecht, Kopřiva, Vlachovský, Sus, Vichta.

Ode mne je to pro dnešek z Drnovic vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:1.
To ale nestalo, a tak Vyškov v derby naprosto zaslouženě poráží v derby Prostějov a zapisuje první tři body v letošní sezóně. Ve druhé půli domácím nijak nevadilo, že hrají bez vyloučeného Kršky a brzy přidali druhou branku, když se trefil z přímého kopu Ondřej Vintr.

O výsledku následně definitivně rozhodla dvouminutovka po více než hodině, kdy se podruhé v utkání trefil Bienvenue Kanakimana a krátce po něm uzavřel skóre na již konečných 4:0.
90+3'
90+2'
Ještě jeden rohový kop pro hosty a definitivně poslední šance připravit Šustra o čisté konto.
90+1'
Vyškov drží míč na útočné polovině a je jasné, že se dočká historicky první výhry ve druhé nejvyšší soutěži.
90'
Po rohu opět domácí celou situaci ustáli a pomalu začíná nastavení. Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Koudelka na hranici vápna udělal na pětníku rychlou kličku a pálil levačkou, rána byla sražena na rohový kop.
88'
Bartolomeu se na pravé lajně kličkou zbavil obránce a poté centroval, Šustr byl připraven a stále drží čisté konto.
88'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Ahmed Fofana, přichází Tomáš Langer.
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází David Kameník.
85'
Ten vůbec nic nepřinesl, dopředu jdou opět fotbalisté Vyškova.
84'
Přihrávku Bartolomea na pravé lajně srazil jeden z domácích, uvidíme rohový kop.
83'
Vintrovi utekl míč na levé straně do autu, něco podobného pak potkalo ale také Machynka.
82'
David Jambor s Fofanou šli do přečíslení do rozhozené obrany, první jmenovaný ještě zkoušel kličku navíc a obránce mu míč vypíchl.
80'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Dan Jambor.
80'
Rozehrávky se ujal Martin Vlachovský, který míč zakroutil přes zeď, ale o chlup minul branku domácích.
79'
Po rozehrávce nakrátko chtěl vzít Žák akci na sebe, obešel tři soupeře, ale tím čtvrtým byl faulován. Přímý kop pro Prostějov kousek za vápnem.
79'
Posléze na obranné polovině zastavil akci soupeře Štěpánek a také on dostává žlutou kartu.
77'
A další akci Kanakimana fauloval Machynka.
76'
Bienvenue Kanakimana určitě myslí na hattrick, ale v dalších dvou akcích v krátkém sledu nedostal přesnou přihrávku do běhu.
76'
Martin Vlachovský se protáhl středem hřiště a před vápnem kolmicí vysunul Žáka, který zblízka neuspěl proti Šustrovi. Gól byl ale ani tak uznán nebyl, Vlachovský totiž krátce po přihrávce fauloval a dostává žlutou kartu.
74'
Dnešní utkání sleduje 760 diváků!
73'
Marek Vintr se ihned zapojil do útoku a na zadní tyči sklepával dlouhý míč pod sebe na Fofanu, jeden z obránců pas na poslední chvíli srazil.
73'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Marek Vintr.
72'
Žák ve středu hřiště nezpracoval míč a následně fauloval unikajícího Jambora, domácí budou střídat.
71'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Roman Bala, přichází Daniel Bialek.
70'
Vintr se kolem Machynka k centru nedostal, za současného stavu jej to ale tolik mrzet nemusí.
68'
Prostějov je v kombinaci na útočné polovině, ale v obraně soupeře není jediná skulinka, do které by šlo přihrát.
67'
Hosté jsou viditelně opaření průběhem druhé půle, s výsledkem se pokusí ve zbývajících minutách ještě něco udělat.
66'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Tohle už je debakl! Fofana si při autu spoluhráče počínal jako pravý útočník, ačkoliv je povoláním stoper. Tělem si jej odstavil, pláchl po pravé lajně a skvělým centrem napříč vápnem našel nabíhajícího DAVIDA NĚMEČKA, který zvládl těžkou střeleckou pozici a míč poslal do protipohybu Muchy – 4:0.
65'
Domácí ničí svého soupeře v oslabení dál. Opět se obrana Prostějova rozestoupila a z přesné kolmice Jambora těžil podruhé v zápase BIENVENUE KANAKIMANA, který napálil míč k tyči a užil si oslavu prakticky s celou tribunou – 3:0.
64'
Ilko a Vintr následně rozehráli rohový kop nakrátko, druhý jmenovaný centroval hodně nepřesně.
63'
Další průnik po pravé lajně předvedl Ilko a po jeho přihrávce opět střílel nehlídaný Bienvenue Kanakimana, jeho pokus směřující mimo dosah Muchy vykopl jeden z hostů z brankové čáry na roh.
62'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Jakub Kopřiva.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Martin Vlachovský.
60'
Jaromír Srubek ostře dohrál Žáka na polovině hřiště, tentokrát se vše obejde bez karty.
59'
Vyškov stále funguje v pevné obraně a tupí útoky Prostějova, ten se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
58'
Kolmice Baly na Žáka byla příliš dlouhá, ani tato akce Prostějova nic nepřinesla.
57'
Domácí opět v obraně na jedničku, získali míč a Šustr jej nekompromisně odkopl do autu.
56'
Po Vintrově centru se na zadní tyči nedostal k hlavičce Štěpánek, domácí však mají další rohový kop.
55'
Další rychlý kontr Vyškov, Bienvenue Kanakimana dostal přihrávku pod sebe od Ilka a okamžitě střílel, jeho pokus byl zblokován na roh.
53'
Z přímého kopu přišel přetažený centr, který na zadní tyči sklepával Fofana, byl ale lapen v ofsajdu.
53'
Frustrovaný Solomon Omale teď zajel do dvou soupeřů v krátkém sledu a výsledkem je žlutá karta.
51'
Domácí jsou i v oslabení stále aktivní, jejich akce na levé straně ale skončila tentokrát nepřesnou přihrávkou a Ilko se k centru nedostal.
49'
V útoku jsou nyní hosté a Robert Bartolomeu číhal na zadní tyči na přetažený centr, trefil však jen Němečka.
49'
Domácí i v oslabení přidávají druhou branku! Po faulu na Ilka měli k dispozici Vyškovští přímý kop z úhlu na před pravým okrajem vápna a rozehrávky se chopil ONDŘEJ VINTR. Ten poslal balón rovnou směr branka a mezi nohama bránícího Omaleho trefil přesně na zadní tyč, Mucha se pouze ohlédl – 2:0.
47'
Obrovská šance Vyškova! Obránce Fofana se pro druhou půli vysunul na hrot a dostal parádní kolmici za obranu, chtěl míč propíchnout kolem vyběhnutého Muchy, ale ten skvěle zasáhl nohou.
46'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Jakub Vichta.
46'
Domácí uvedli míč do hry, a načali tak druhou půli. Centr Ilka z levé strany v rámci první akce byl ale nepřesný.
46'
Úvodní půle derby je za námi a domácí jdou do kabin s jednobrankovým náskokem. Ten zařídil po necelé půlhodině hry Bienvenue Kanakimana, který stál na konci rychle akce a uklidil do sítě přihrávku Jambora. Velká komplikace domácích přišla za další čtyři minuty, když byl hodně přísně po faulu na Omaleho vyloučen Krška. Od té doby byl Prostějov aktivnější a měl více ze hry, větší šanci ale neměl.
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
45+2'
45+2'
Žák dostal kolmici do běhu, z jedničky ale naslepo pod sebou nikoho nenašel. První půle se chýlí ke konci.
45+1'
Ani křižný vzdušný centr nenašel rozběhnutého Machynka, ten nedosáhl na míč.
45'
Nastavují se dvě minuty nad rámec první půle.
44'
V další akci si Machynek na pravé lajně nerozuměl právě s Kušejem a obránce hostů byl vyhnán s míčem do autu.
43'
Kušej na pravé straně sice obešel soupeř, jeho pomalý centr ale nenadělal Šustrovi starosti a ten míč bezpečně kryl.
42'
Stále Prostějovští na místě, ale hrají do plných a jejich kombinaci chybí moment překvapení.
41'
Po rohovém kopu Prostějova odvrátil Cabadaj míč hlavou k Balovi, ten se opřel do rány z voleje a mířil taktéž vysoko nad.
40'
Koudelka se protáhl kolem Fofany a následně po kontaktu s Jamborem ve vápně upadl, rozhodčí penaltu nepíská.
39'
Opět kombinace hostů nic nepřinesla, míč skončil mimo branku. Domácí však hrají teď v hlubokém obranném bloku.
38'
Šustr nyní dostal malou domů a lehce při rozehrávce zabrnkal na nervy všem fanouškům, ale Žák nakonec z presinku míč nezískal.
37'
Rozehrávky se ujal sám faulovaný Kušej, ale rána byla hodně nepřesná a šla vysoko nad břevno.
36'
Kušej byl na středu útočné poloviny faulován Jamborem, hosté budou mít k dispozici další zajímavý přímý kop.
35'
Další akce Prostějovských skončila nepřesnou přihrávkou, Šustr bude vykopávat.
34'
Hosté mají nyní samozřejmě více prostoru k útoku, když hrají v přesilovce, a chtějí ji co nejrychleji využít. Koudelka to zkoušel z velké dálky, pálil ale vysoko nad.
32'
Už se opět hraje a akci Prostějova zastavuje ofsajd, v němž byl Žák.
31'
Domácí se hodně zlobili a zejména trenérskému štábu Vyškova se situace nelíbí. Ondřej Vintr vidí žlutou kartu za protesty.
31'
Obrovské emoce teď vzplály na stadionu! Krška ostrým skluzem zajel do Omaleho a od rozhodčího dostává překvapivě rovnou červenou kartu!
29'
Jambor se protáhl středem a kousek za vápnem natáhl ke střele, ta byla zablokována.
28'
Domácí pokračují ve své aktivitě a opět jsou na míči.
26'
Domácí se dostávají do vedení! Po rychlé akci zatáhl míč po straně hřiště Jambor, jehož centr směřující na penaltu si našel BIENVENUE KANAKIMANA a přesnou ranou otevřel skóre dnešního duelu – 1:0!
24'
Zatím velmi aktivní Krška vyslal další ostrý centr do vápna, který před nabíhajícím Ilkem na poslední chvíli odvrátil Schuster.
22'
Další nepřesnosti při přihrávkách kazí snahu obou celků o lepší kombinaci směrem vpřed.
20'
Na konci dvacáté minuty se ke střele dostal Ilko, brankář Mucha však jeho pokus lapil.
18'
Opět sledujeme vyrovnanější pasáž hry bez větších šancí, oba celky se střídají v kombinacích.
15'
Rozehrávky se ujal Robert Bartolomeu, který zakroutil míč nejen přes zeď, ale také nad branku.
14'
Prostějov velmi dobře presoval a díky práci Koudelky vybojoval faul, hosté mají k dispozici přímý kop kousek za vápnem.
12'
Hra se po dobrém nástupu domácích srovnává, u míče jsou opět Prostějovští.
10'
První nebezpečnější akce! Centr nové posily Vyškova Davida Kršky nebezpečně proletěl vápnem soupeře až k Ilkovi a ten před poloodkrytou brankou trefil jen obránce soupeře!
8'
Další akci Vyškova táhl Ilko, ale jeho centr skončil pouze v rukavicích Muchy.
7'
Právě Jambor se dostal nyní k dalekonosné střele, jeho pokus směřoval nad branku.
4'
Domácí měli k dispozici aut, po němž u rohového praporku kombinovali Krška s Davidem Jamborem, z kooperace ale nic nevzešlo.
3'
Úvod utkání je opatrný z obou stran, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
1'
Hosté načali utkání výkopem a kombinují.
1'

MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Fofana, Němeček (C), Štěpánek – Srubek, O. Vintr, Cabadaj, David Jambor, Kanakimana – Krška.
Náhradníci: Spurný – Kameník, Dan Jambor, Lahodný, Langer, Todorić, M. Vintr.

1. SK Prostějov: Mucha – Zapletal, Schuster (C), Bala, Machynek – Kušej (62. Vlachovský), Jiráček, Omale (62. Kopřiva), Bartolomeu – Koudelka – Žák.
Náhradníci: Bárta – Bialek, Hausknecht, Kopřiva, Vlachovský, Sus.

Rozhodčí: Zaoral – Mikeska, Bureš.
1. SK Prostějov

Rozjezd letošní sezóny Prostějovu tolik nevyšel, doma nejprve prohrál 1:3 s Příbramí a následně padl dokonce 0:4 na hřišti rezervy pražské Sparty. Od té doby ale najel na bodovou vlnu, doma přehrál Zbrojovku 2:0, posléze remizoval v Ústí nad Labem a naposledy doma přehrál Třince 3:1. Výsledkem je tak momentální 8. místo tabulky se ziskem sedmi bodů. Střelecky se zatím daří Filipu Žákovi a Vasilovi Kušejovi – oba mají na svém kontě dvě branky. Ve středu navíc Prostějov podobně jako Vyškov zvládl postoupit do 3. kola MOL Cupu, a to po výhře 3:0 na hřišti Valašského Meziříčí.I proto teď bude v sobotu v Drnovicích mírným favoritem.
MFK Vyškov

Vyškov stále čeká na svou historicky první výhru ve F:NL a momentálně se krčí na posledním 16. místě s pouhým jedním jediným bodem, který vybojoval ve druhém kole doma po remíze s Líšní. V minulém kole zavítal Vyškov na hřiště Varnsdorfu, kde se po trefě Kanakimany dostal do vedení, domácí ale průběh duelu otočili a zvítězili těsně 2:1. Lehkou náplastí je tak pro Vyškovské alespoň výše zmíněný postup do dalšího kola MOL Cupu, když ve středu po dvou trefách Ondřej Vintra zvítězili 2:0 na hřišti Ústí nad Orlicí.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! V rámci 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se na svém hřišti představí dosud tápající MFK Vyškov, jehož soupeřem bude v derby dvou nedalekých celků 1. SK Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.