Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Karviná - 17. září 2022   10:15

Chrudim
Chrudim
41' Záviška  • 50' Záviška  • 69' Firbacher  • 79' Firbacher  • 90+2' Firbacher
5:1
(1:1)
Karviná
Karviná
26' Žídek
Chrudim
Floder – Kesner, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček (C) – Vrána (87. Juliš), Průcha (90+2. Harušťák), Kejř (87. Látal), Záviška (90+2. Bauer) – Jedlička (61. Firbacher).
O. Mach.
Kvítek – Arnošt, Dobrovolný
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
610 diváků
Karviná
Neuman – Žídek, Šindelář, Zedníček (8. A. Krčík, 85. Rolinek), Mikuš – Rezek – Boháč (59. Málek), Žák, Bartl, Memić (46. Cienciala) – Papadopulos (C) (59. Durosinmi).
Ciupa – Soukeník.

Chrudim předvedla ukázkový obrat, kdy otočila skóre z 0:1 na 5:1 a proti Karviné dotáhla duel k senzačnímu výsledku. Dařilo se především dvougólovému Záviškovi a autorovi hattricku – Filipu Firbacherovi. Příjemný zbytek víkendu přeje z Chrudimi Petr Dejnožka.
90+2'
Chrudim právě vstřelila branku!
Demolice je dotažena do konce! FILIP FIRBACHER dokonává čistý hattrick poté, co se ukázkově uvolnil a ranou o břevno přidává pátou branku – 5:1!
90+2'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází David Bauer,
ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Jaroslav Harušťák.
90'
Domácí si věří a chtěli ještě udeřit. Firbacherova kolmice však vyhnala Juliše ven z hrací plochy.
89'
Hosté to ještě zkouší, ale na dobře organizovanou Chrudim nemají šanci. Další nákop končí jen u Flodera.
87'
ze hřiště odchází Marek Kejř, přichází David Látal,
ze hřiště odchází Michal Vrána, přichází Petr Juliš.
87'
Vrána znovu výrazně prohnal Neumana, ten ale byl u míče včas. Nákop za chrudimskou obranu ale znovu nevyšel podle představ.
85'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Adam Krčík, přichází Martin Rolinek.
82'
Domácí jsou namlsaní a znovu si hráli s míčem v těsné blízkosti pokutového území. Tentokrát bez úspěchu.
80'
Dnešní utkání sleduje 610 diváků.
79'
Domácí zažívají nejlepší poločas letošní sezony a drtí Karvinou! Ta se již vydala směrem dopředu, za což byla výrazně potrestána. První centr na Závišku byl sice přetažený, ten ale vrátil balon pro FILIPA FIRBACHERA, který pravým angličákem o tyčku zvýšil na 4:1!
79'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Marek Kejř).
77'
Durosinmi při náběhu na branku zboural brankáře Flodera, což se nelíbilo Řezníčkovi, který si to hned šel s útočníkem Karviné vyřídit. Oba dostali po žluté kartě.
75'
Chrudim drží obranný val a odpaluje jeden balon za druhým. Karviná se nemůže dostat k výraznějšímu ohrožení.
74'
Ani Chrudim nemá ještě dost. Firbacher sklepl balon na Kejře, ten ale podkouzl a ke střele se nedostal.
72'
Prudký centr do vápna znamenal další práci pro Flodera, který balon vyboxoval do bezpečí.
69'
Domácí se přibližují tříbrankovému zisku! Jan Záviška cílil na hattrick, jeho ránu však před gólmanem tečoval mimo jeho dosah FILIP FIRBACHER a upravil na rozdíl dvou gólů – 3:1!
68'
Rajmund Mikuš přistrčil Průchu, Chrudim bude moci zaútočit.
67'
Karviná se snaží zvýšit úsilí směrem dopředu, domácí se naopak snaží co nejefektivněji bránit.
66'
Příchod Durosinmiho velmi rozvířil obranné řady Chrudimi. Mladičký hráč Karviné za hranicí vápna natáhl ke střele, kterou pořádně protáhl Jiřího Flodera!
65'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Petr Průcha).
61'
ze hřiště odchází Tomáš Jedlička, přichází Filip Firbacher.
60'
Cienciala s Rezkem si rychle míč vyměnili na malém prostoru, tím se však vzájemně vystavili do ofsajdu.
59'
ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Rafiu Adekunle Durosinmi,
ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází Jaroslav Málek.
57'
Na hřišti je slyšet hodně emocí, výroky sudích jsou komentovány z obou stran. Dnes nás čeká je pořádně třaskavý duel.
55'
Mohlo být vyrovnáno! Sebastian Boháč se objevil za obranou a po přihrávce přesnou střelou po zemi propálil Flodera. Nahoře však je praporek asistenta rozhodčího, gól neplatí!
52'
Ondřej Kesner zastavil akci Karviné nedovoleně a dostává žlutou kartu. Čtvrtou v sezoně, tudíž po reprezentační pauze v Třinci hrát nebude.
50'
Domácí fotbalisté otáčí skóre zápasu a dostávají se do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil JAN ZÁVIŠKA, brankář sice vystihl stranu, ale na přesně mířenou ránu nahoru nedosáhl – 2:1!
49'
Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Jan Žídek).
48'
Michal Vrána faulovaný v pokutovém území, Chrudim bude kopat penaltu!
46'
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Lukáš Cienciala.
46'
První půle nabídla zajímavou podívanou, ve které se diváci rozhodně nenudili. Domácí byli většinu času aktivnější, nebezpečnější, ale po špatném důrazu ve vlastní šestnáctce prohrávali. Záviškova hlavička nakonec znamenala vyrovnání a naději do druhé půle.
45+2'
45+1'
Karvinská akce končí pro mávaný ofsajd.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
41'
A hned je veseleji! Ze standardní situace nejprve Petr Průcha prudkou ranou pořádně protáhl brankáře Neumana, z následného rohového kopu do míče trkl hlavou JAN ZÁVIŠKA a o zem srovnává stav dnešního utkání – 1:1!
38'
Domácí opět přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, pomoci si mohou další standardní situací.
36'
Sympatická akce Karviné mířila po ose Bartl – Mikuš, narážečka do vápna ale skončila až v zámezí.
34'
Průchova hlavička na přední tyči byla hodně nepřesná, míč patří Neumanovi.
32'
Chrudimský Skwarczek se pokusil vysunout Jedličku, tomu ale k balonu chyběl krok. Míč patří hostujícímu brankáři.
31'
Jančura si chtěl pokrýt míč tělem, místo toho je mu ale pískán faul. A tak se hraje přeleje zase na chrudimskou polovinu.
30'
Jedlička faulovaný při hlavičkovém souboji po odraženém rohu, obrana Karviné musí být i nadále v pohotovosti.
29'
Jan Záviška se ve vápně pokusil o nůžky, míč trefil, ale zakončením zasáhl jen jednoho z bránících hráčů. Domácí budou kopat roh.
28'
V Chrudimi se spouští déšť, který by mohl zamíchat kartami. Chrudimští nechtějí přestat v aktivní hře i po inkasované brance.
26'
Karviná právě vstřelila branku!
Hosté se z ojedinělé příležitosti dostávají do vedení! Po rohovém kopu došlo v chrudimském vápně k závaru a nedůslednosti, míč nakonec ve vápně spadl na nohu hostujícího JANA ŽÍDKA, který z otočky posílá favorizovaný celek do vedení – 0:1!
25'
Na druhé straně byl ve velké šanci Ondřej Kesner, jeho zakončení z pravé strany ale postrádalo důležitou razanci a brankář spolu s obránci ho dokázal zablokovat.
23'
Karviná dostal k dispozici rohový kop a hned mohla jít do vedení! Na centr od rohového praporku si naskočil Martin Šindelář, který hlavičkoval do břevna! Brankář Floder si na míč s největší pravděpodobností sáhl a zachránil tím domácí celek od pohromy.
21'
Sprinterský souboj nyní svedli Michal Papadopulos a Jiří Floder, o několik decimetrů zvítězil chrudimský brankář.
20'
Dvacet minut hry je za námi, Karviná se ještě k ničemu nedostala a je pod souvislým tlakem Chrudimi.
19'
Výbornou práci odvedl ve středu hřiště Jančura, jenž se odpoutal od útočníka a urazil s balonem několik metrů dopředu. Následně roztáhl hru doprava, centr od Kesnera ale nikoho v červeném nenašel.
18'
Jan Záviška si šikovně prohodil Šindeláře, který ho musel při postupu do šestnáctky faulovat. Zkrácený roh pro Chrudim.
17'
Domácí kombinují na vlastní polovině a postupně se snaží dostat směrem k brance exligového celku.
15'
Po čtvrthodině hry se Chrudim mohla znovu dostat do vedení! Marek Kejř dostal od Jedličky pěknou průnikovku, jeho postup na branku ale výborně zlikvidoval brankář Neuman, následná dorážka Vrány skončila jen na boční síti!
14'
Jedlička se hodně srdnatě pere s obránci soupeře, nyní mu byl odpískán nedovolený zákrok.
13'
A znovu se bude kopat od rohového praporku.
12'
Centr od rohového praporku ale vůbec nevyšel, balon přímo opustil hrací plochu.
11'
Aktivita domácího týmu neupadá, po sraženém centru Kejře se bude kopat další roh Chrudimi.
10'
Zatím se hraje poměrně ofenzivně. Po pravé straně proběhl Petr Průcha a centrem hledal nabíhajícího si Závišku. Tomu chyběl k míči jen malý kousek.
9'
Do míče se ze standardní situace opřel Daniel Bartl, jeho rána ale trefila jen chrudimskou zeď.
8'
ze hřiště odchází Martin Zedníček, přichází Adam Krčík.
7'
Nyní budou mít naopak hosté velmi zajímavou standardku, i přesto, že jsou stále v deseti.
5'
Roh Chrudimi přinesl závar na přední tyči a následný pískaný nedovolený zákrok domácích.
4'
Hosté budou střídat, na vině je zranění. Do střely totiž padl jeden z bránících hráčů Karviné, pro kterého nyní míří nosítka.
3'
Parádní akce Chrudimi přinesla první zajímavou příležitost! Michal Vrána dostal míč do pokutového území, kde byl tísněn a tečovanou ranou z voleje asi o metr přestřelil branku Karviné!
2'
Chrudimští jsou v úvodních minutách výrazně aktivnější a kombinují, Karviná je v jedenácti zatažená na vlastní půlce.
1'
Začátek zápasu se nese v ostrém tempu. Hostujíc Boháč zajel u lajny do chrudimského Jančury a po několika vteřinách dostává žlutou kartu.
1'

MFK Chrudim: Floder – Kesner, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček (C) – Vrána, Průcha, Kejř, Záviška – Jedlička.
Náhradníci: O. Mach – Harušťák, Juliš, Firbacher, Látal, Bauer.
Trenér: Radek Kronďák

MFK Karviná: Neuman – Žídek, Šindelář, Zedníček, Žák, Bartl, Mikuš, Rezek, Boháč, Papadopulos (C), Memić.
Náhradníci: Ciupa – Soukeník, Rolinek, Málek, Cienciala, Durosinmi, A. Krčík.
Trenér: Radomír Korytář

Rozhodčí: Kvítek – Arnošt, Dobrovolný.
Chrudim sehrála poslední ligové utkání v Opavě. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, avšak ve dvaasedmdesáté minutě přišel první gól zápasu, jež poslal Opavu do vedení. Netrvalo to dlouho a Slezský klub se prosadil podruhé, což znamenalo, že Chrudim odjela bez zisku bodů. Ve středu se Chrudim ukázala v pohárovém utkání proti Zápům, kde rozhodl první poločas. Na hořký start do utkání v podobě gólu v deváté minutě dokázal zareagovat v jednadvacáté minutě Jan Záviška, a vyrovnat tak skóre zápasu. Bohužel minutu před poločasem se Zápy trefily podruhé a ustanovili konečné skóre duelu.
Karviná, která ještě minulou sezónu hrála nejvyšší soutěž je aktuálně pouhý bod za barážovými pozicemi a bojuje tak o navrácení se zpět do F:L. V posledním zápase Karviná hostila zápas proti Spartě B, který začal rychlím gólem Karviné, která se již v sedmnácté minutě dostala do vedení. Dlouhé čekání na druhý gól skončilo až v šestašedesáté minutě, kdy se Karviná trefila podruhé, a ponechala tak všechny tři body doma. S Karvinou jsme se také minulý rok potkali v pohárů. V tomto zápase padl pouze jediný gól, který vstřelila Karviná pár vteřin před koncem poločasu a v pohárů se na úkor Chrudimě posunula dál.
Již v sobotu čeká chrudimské fotbalisty domácí duel F:NL, ve kterém se střetnou s týmem Karviné. Svěřenci trenéra Radka Kronďáka budou chtít zlomit nepříznivou sérii výsledků z posledních zápasů a zapsat do tabulky další body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.