Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Třinec - 22. dubna 2023   10:15

Chrudim
Chrudim
39' Firbacher
1:1
(1:1)
Třinec
Třinec
45' Foltyn
Chrudim
Floder – Halász (46. P. Juliš), Hašek, Míka, Skwarczek – Řezníček – Kesner (C) (71. Kodýdek), Průcha, Záviška (78. Sotorník) – Jedlička (46. Látal), Firbacher.
O. Mach – Jančura, V. Svoboda II.
Rouček – Leška, Šafránková
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
650 diváků
Třinec
Adamuška – Straňák, Brak, Foltyn (C), Jursa (76. Samiec), Machuča, Omasta (90. Tandara), Hrdlička (46. Gembický), Turyna (46. Slaninka), Holík (78. Szewieczek), Juřena.
Hasalík – Hýbl.

90+5'
90+4'
Juliš fauluje Juřenu, u míče budou hosté.
90+3'
Ani jeden ze dvou rohů nic nebezpečného nepřinesl, Adamuška ten druhý lapil do náruče.
90+2'
Po souboji u brankové čáry bude následovat ještě jeden roh Chrudimi, ta se snaží rozhodnout o svém vítězství.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 650 diváků.
90'
Nastavovat se bude pět minut.
90'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Tomáš Omasta, přichází Marián Tandara.
86'
Jenže centr Michala Skwarczeka zaplul přímo do rukavic Adamušky.
85'
Straňák fauloval u lajny Sotorníka, chrudimská převaha tak bude umocněna další standardní situací.
83'
Obléhání třinecké šestnáctky ukončuje nepřesným centrem na zadní tyč Václav Míka.
81'
Obrana Třince ho ale zavčas odvrátila.
80'
Chrudim je znovu v tlaku, šance přijde z rohového kopu.
79'
Sotorník ihned po svém příchodu vybojoval rohový kop.
78'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Filip Sotorník.

ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Michal Szewieczek.
76'
ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Martin Samiec.
74'
Už to vypadalo na zajímavé přečíslení Chrudimi, Látalovu přihrávku si ale hostující obrana pohlídala.
72'
A střídající Kodýdek s Julišem hned kouzlili na pravé straně, první jmenovaný však narážečkou zařídil pouze aut.
71'
ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Matyáš Kodýdek.
71'
Holíkův centr prolétl šestnáctkou a nikým netečován skončil až v zámezí.
70'
Julišovo držení bylo až příliš viditelné, Třinec znovu zůstane u míče v těsné blízkosti chrudimské šestnáctky.
67'
Třinečtí posílají do chrudimské šestnáctky jeden centr za druhým, žádný se zatím ale neujal.
65'
Tak nyní se hra poměrně výrazně zklidnila, Třinečtí více drží míč a nijak do ofenzívy se tedy rozhodně netlačí.
62'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Michal Skwarczek).
61'
Chrudimští začínají svírat soupeře, Petr Juliš prudkou ranou protáhl Adamušku!
60'
Dominik Hašek ukázal zkušenost u rohového praporku soupeře, kdy obelstil hráče a následně měl spoustu času poslat pas do vápna. Nakonec našel na hraně pokutového území Jana Řezníčka, který ale z voleje vysoko přestřelil
58'
Třinecká odpověď skončila jen centrem na Slaninku na zadní tyč, blíže u míče byl ale připravený Juliš.
57'
Šance se střídají na obou stranách a to je pro oko diváka moc dobře. Průcha teď kolmicí vyslal do vápna Davida Látala, jeho střelu na přední tyč si ale Jiří Adamuška pohlídal a ukryl jí do náruče.
55'
Martin Foltyn si chtěl ke gólu hlavou přidat i branku nohou, přízemní střela ale skončila opět u chrudimské jedničky.
54'
Na opačné straně vyzkoušel štěstí proti vyběhnutému Floderovi kousek za půlkou Lukáš Holík, chrudimský gólman se ale včas vrátil a jeho pokus lapil.
53'
Petr Juliš to udělal skvěle na pravé straně, když si obhodil protihráče a následně centrem hledal ve vápně Látala. Ten se ale jen o kousek k balonu nedostal.
51'
A znovu v hlavní roli faulující David Látal, nyní si v souboji pomohl rukou. Hosté dostanou šanci na postupný útok.
50'
Třinecký Václav Juřena posílal do šestnáctky prudký centr, našel ale jen rukavice chrudimského brankáře.
49'
Látal nejprve nepřesně narazil spoluhráči, následně tak musel Gembického faulovat.
48'
A Juliš se dostal i k hlavičce po centru Skwarczeka, jeho pokus v záklonu ale také zamířil nad Adamuškovu branku.
47'
Petr Juliš se hned po svém nástupu ukázal v dobrém světle, když na straně vykoupal bránícího hráče a pádil do šestnáctky. Střílený centr nakonec končí na rohu.
46'
ze hřiště odchází Jan Halász, přichází Petr Juliš,
ze hřiště odchází Tomáš Jedlička, přichází David Látal.

ze hřiště odchází Lukáš Hrdlička, přichází Dominik Gembický,
ze hřiště odchází Daniel Turyna, přichází Martin Slaninka.
46'
Úvodní polovina dlouho mnoho zajímavého nepřinesla, jenže vše vynahradilo závěrečných pět minut. Nejprve se domácí dostali do vedení, to ale těsně před pauzou smazal přesnou hlavičkou Foltyn. Do druhé půle se tak půjde od nuly.
45+2'
45'
Třinec právě vstřelil branku!
V závěru prvního poločasu máme v Chrudimi vyrovnáno! Na centr od pravé lajny si ve vápně naskočil kapitán MARTIN FOLTYN a přesně mířenou hlavičkou poslal balon mimo dosah brankáře Jiřího Flodera. V Chrudimi se startuje od nuly – 1:1!
43'
A další standardka po faulu Ondřeje Kesnera u postranní čáry.
42'
Domácí teď dvěma fauly opět posadili soupeře na koně, ten ale ze standardky nic vykouzlit nedokázal.
39'
Chrudim právě vstřelila branku!
Domácí celek se dostává do vedení hodně šťastnou trefou! Centr z levé strany dopadl na malé vápno do hlavičkového souboje, ve kterém upadl FILIP FIRBACHER, od něhož se míč při pádu odrazil tak šťastně, že o kousek doskákal až za záda brankáře Adamušky – 1:0!
37'
Obléhání chrudimské branky ukončuje faulem na Průchu Turyna.
36'
Teď už to ale nebezpečné bylo! Ondřej Machuča vyslal skákavý míč směrem na branku, Floder konečky prstů vyškrábl balon na rohový kop!
35'
Třinečtí svoji herní převahu nyní vyjadřují i statistikou, kopou další dva rohy za sebou. Centry do vápna jsou nebezpečné, k zakončení se ale zatím nedostali.
33'
A znovu si hosté vyzkouší kop od rohového praporku.
32'
Nakonec se do centru Holíka opřel z první Daniel Turyna, zakončení o zem ale nenadělalo Floderovi sebemenší potíže.
31'
Na druhé straně se může Třinec těšit z prvního rohového kopu dnešního zápasu.
30'
Nyní to Chrudim pěkně sehrála na pravé straně, byl z toho centr Haška, který na zadní tyči vracel do ohně Kesner. Firbacher byl ale příliš rychlý a jeho pas přeběhl.
29'
Hostující Václav Juřena čistým způsobem odstavil od míče Řezníčka а ihned zkusil vypálit. Přízemní střela vypadala nebezpečně, nakonec ale skončila asi metr od pravé tyče Floderovy branky.
28'
Jan Záviška dostal parádní míč od Kesnera za obranu, nakonec si ale balon předkopl příliš do strany a s jeho následným centrem si defenzíva Třince poradila.
27'
Nic nebezpečného se nevyklubalo, centr ze strany skončil u Flodera.
26'
Hašek postrčil Juřenu a daroval tím Třinci poměrně lacino standardní situaci. Po delší době se tak do pozoru musí dostat brankář Floder.
25'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Daniel Turyna).
23'
Dominik Hašek zkusil štěstí z velké dálky. Střela příliš povedená nebyla, kdyby to ale někdo zavíral na zadní tyči, mohlo to vypadat zajímavě.
22'
Chrudimští přece jen přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a na trávníku se to začíná projevovat. Kesner čechral míč na malé vápno, tam ale Záviška s Průchou převálcovali stopera a byl jim odpískán nedovolený zákrok.
20'
Po ruce jednoho z hostujících hráčů centroval Skwarczek do vápna, Filip Firbacher zády k brance prodloužil míč vysoko nad břevno. A tak bude hrát Adamuška.
19'
Ani kolmice Řezníčka na Filipa Firbachera neměla potřebnou mířu přesnosti.
18'
Domácí se hnali do zajímavého přečíslení, Průcha se Záviškou to ale na levé straně nevymysleli dobře. První jmenovaný přihrál nepřesně.
17'
Jedlička nezpracoval přihrávku, následně si vybil frustraci na Straˇákovi. Míč tak patří znovu hostům ze Slezska.
15'
Hostující Lukáš Holík je v pořádku a to ukázal několik desítek vteřin po zákroku! Od Juřeny dostal na vápno míč přesně na pravačku a nepříjemnou střelou vypálil, balon nakonec končí na boční síti!
13'
Lukáš Holík se nyní hodně těžko zvedá ze hřiště po souboji s Řezníčkem.
12'
Nyní zahrozila pro změnu Chrudim. Chvíli to vypadalo, že Jedlička půjde sám na brankáře, nakonec ale neměl rychlost, a tak poslal balon na pravou stranu na Halásze. Jeho centr ale před Firbacherem odvrátili hostující obránci.
11'
Třinečtí jsou zatím více na balonu, Chrudim ale dobrou defenzívou odráží jakékoliv snahy o ofenzívu.
8'
Nákop Straňáka z levé strany byl silně nepřesný, míč doplachtil jen do náruče Jiřího Flodera.
6'
To již neplatí, na druhé straně zkusil štěstí zpoza vápna Lukáš Hrdlička. Ani jemu zakončení nevyšlo podle představ, skákavý míč však v poklidu do náruče skryl Jiří Floder.
5'
Halász dával na pravé straně pokutového území pod sebe na Petra Průchu, jenž se chtěl pokusit o první zakončení zápasu. Míč se mu ale zamotal mezi nohy a k žádné střele tak nakonec nedošlo.
4'
Teď jsou to naopak hosté, kdo vysokým forčekinkem dostávají domácí fotbalisty pod souvislou převahu. Stále se ale drží jen těsně za půlící čarou.
3'
Hodně nepříjemný centr posílal do šestnáctky z pravé strany Lukáš Holík, míč nebezbečně skákal malým vápnem a nakonec skončil na nohách chrudimských zadáků.
2'
Turyna při výskoku faulován Míkou, držení míče se nyní pro změnu přesune na stranu hostujícího Třince.
1'
Úvodní akce Chrudimi končí faulem na Haška, domácí pokračují v postupné kombinaci.
1'

MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, Skwarczek – Řezníček – Kesner (C), Průcha, Záviška – Jedlička, Firbacher.
Náhradníci: O. Mach – Jančura, V. Svoboda II, P. Juliš, Kodýdek, Sotorník, Látal.
Trenér: Radek Kronďák

FK Třinec: Adamuška – Straňák, Brak, Foltyn (C), Jursa, Machuča, Omasta, Hrdlička, Turyna, Holík, Juřena.
Náhradníci: Hasalík – Hýbl, Tandara, Gembický, Samiec, Slaninka, Szewieczek.
Trenér: Roman West

Rozhodčí: Rouček – Leška, Šafránková.
Chrudim přesně před týdnem dokázala na domácí půdě porazit Opavu a v tabulce nejbližším pronásledovatelům ze spodních pater tabulky odskočila. Ve středečním zápase se tým trenéra Kronďáka představil na horké půdě v Karviné, kde sice v poločase vedl po trefě Petra Průchy, po obratu favorita ale prohrál výsledkem 1:2.
Fotbalisté Třince se i v letošní sezoně strachují o udržení druhé nejvyšší soutěže, v jarní části uhráli sedm bodů, všechny ale na domácí půdě, na hřištích soupeřů zaznamenali čtyři porážky. V posledním kole však Třinec doma nečekaně porazil dosavadního lídra z Příbrami, Slezanům zajisté pomohla také výměna trenéra. Novým lodivodem třinecké lavičky se stal bývalý kouč Opavy Roman West, jenž hned v prvním kole uspěl, protože Třinečtí na domácí půdě porazili výsledkem 2:1 Příbram.
Opava, Karviná a nyní Třinec. Chrudimští dokončí v sobotu dopoledne na domácí půdě svůj slezský program, k Vodojemu dorazí tentokrát o záchranu bojující Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.