Fotbalová národní liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Vlašim - 5. listopadu 2022   10:15

Chrudim
Chrudim
0:2
(0:1)
Vlašim
Vlašim
27' Suchan   • 76' Solomon
Chrudim
Floder – Koželuh, Hašek, Míka, Kesner – Řezníček – P. Juliš, Kodýdek (72. Látal), Skwarczek, Vrána – Firbacher (79. Jedlička).
O. Mach – Harušťák, Bauer, Gregovský, Š. Sedlák.
Křepský – Pfeifer, Mojžíš
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
Vlašim
Vágner – Solomon (88. Toula), Halinský, Kulhánek, Heppner – Suchan – Lehoczki, Onije, Rigo, Smejkal (84. Langhamer) – A. Svoboda (90+3. Hošek).
Kolář – Lehovec, Horský, Janda.

Duel je u konce. Vlašim zvládla zápas na půdě Chrudimi skvěle, po dvou gólech veze domů tři body. Chrudimští naopak přišli o svoji šestizápasovou sérii bez porážky. Příjemný zbytek soboty přeje Petr Dejnožka.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Michal Hošek.
90+2'
Nákop Skwarczeka zabíhajícího si Juliše nedostihl.
90'
Jenže po rohovém kopu úřaduje brankář Matyáš Vágner.
89'
Míkova hlavička po centru Koželuha sražena na roh.
88'
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Adam Toula.
87'
Čas domácím ubíhá opravdu rychle a zdá se, že druhá branka je definitivně zlomila.
85'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Dominik Hašek).
84'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Daniel Langhamer.
83'
Domácí tým si žádal pokutový kop za faul brankář Vágnera, místo toho ale rozhodčí odpískal nedovolený zákrok Haškovi.
82'
David Látal mohl snížit! Po Míkově přihrávce si pustil balon na pravačku, poté ale z dobré pozice přestřelil!
81'
Vlašim zvládá dnešní zápas skvěle po defenzivní stránce a má vše nasměrováno k tříbodovému zisku.
79'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Tomáš Jedlička.
76'
Vlašim právě vstřelila branku!
Vzápětí však přichází druhá branka v chrudimské síti! Brankář Floder neudržel míč před dotírajícím Smejkalem, ten ho následně vrátil na velké vápno na JOHNA SOLOMONA, který do horní poloviny branky zvyšuje náskok Vlašimi – 0:2!
75'
Na druhé straně to zavánělo vítězným razítkem! Antonín Svoboda postupoval sám na gólmana, Floder mu balon skvělým zákrokem vrátil a následnou dorážku stejného hráče vykopl z brankové čáry Koželuh!
74'
Michal Skwarczek zkoušel z volného přímého kopu obstřelit zeď, jeho pokus ale trefil zeď a změnil směr přímo na hlavu Řezníčka. Jeho hlavičku pro změnu sebral Vágner.
72'
ze hřiště odchází Matyáš Kodýdek, přichází David Látal.
71'
Dominik Hašek si nejprve troufl na pěknou samostatnou akci, chyběla jen lepší finální přihrávka. Následně fauloval u postranní čáry.
70'
Rigo u lajny zastavil postup Koželuha, domácí si vyzkouší další standardní situaci.
69'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Petr Heppner).
67'
Hostující Tomáš Rigo dostal za vápnem trochu času na střelu, tečovaná rána znamená rohový kop pro Vlašim.
65'
Řezníček se opět pokládal do střely, nakonec z toho byl zajímavý centr na Kesnera, který se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
63'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Jiří Kulhánek).
62'
Kesnerův centr do vápna obrana Vlašimi odklidila do bezpečí.
60'
Za protesty proti výrokům rozhodčího dostal žlutou kartu trenér Vlašimi Martin Hyský.
59'
Ztráta Chrudimi nabídla rychlý protiútok, který ale pokazil Solomon nepřesnou přihrávkou na Smejkala.
58'
Vzápětí zkoušel Michal Skwarczek poslat balon do šestnáctky znovu, tentokrát byl jeho nákop sražen na rohový kop.
57'
Centr Skwarczeka vyboxoval hostující brankář do bezepčí.
56'
Firbacher držen, vše důležité se přesouvá zpět před brankáře Vágnera.
55'
Skvělé čtení hry předvedl Jan Řezníček, jenž rozjel rychlou akci Chrudimi. Kodýdek však vše pokazil příliš prudkou kolmicí na rozběhnutého Vránu, jenž míč na hrací ploše nezachytil.
54'
Domácí jsou stále výrazně aktivnější a snaží se smazat těsný náskok Vlašimi. Ta se stále více zatahuje do defenzívy.
52'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Josef Koželuh).
50'
Řezníček hledal za obranou Firbachera, na poslední chvíli ale ve skluzu zasáhl Rigo. Domácí nadále buší do obrany Vlašimi.
48'
Mohlo být vyrovnáno! Jan Řezníček si dnes říká o vstřelenou branku, tentokrát z otočky z penaltového puntíku pořádně protáhl Vágnera!
47'
Úvodní akce druhého poločasu přináší roh pro Vlašim, na poslední chvíli totiž skluzem zasáhl Hašek.
46'
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
42'
Dlouhé obléhání branky Vlašimi končí nepřesným zakončením Jana Řezníčka.
40'
Další šance domácích může přijít z rohového kopu.
39'
Juliš s Koželuhem si šikovně vyměnili míč na pravé straně, z čehož nakonec vyplynul přízemní centr prvního jmenovaného. Ten našel Matyáše Kodýdka v pokutovém území, který ale z ostrého úhlu nastřelil jen boční síť Vágnerovy branky.
38'
Petr Heppner si na levé straně nepohlídal ofsajdové postavení, akce Vlašimi je tím pádem ukončena.
36'
Filip Firbacher nyní předvedl sprint přes polovinu hřiště, pořádně prohnal obránce Vlašimi a nakonec se dostal až do zakončení, to ale mířilo přesně do míst, kde byl postaven brankář Vágner, který míč bez problému lapil!
35'
Dlouhý nákop Kesnera měl mířit na Firbacher, ten se ale nacházel v ofsajdovém postavení, a proto se nemohl zapojit do hry.
33'
Vrána přišel u postranní čáry o balon, svoji frustraci si vybil na Suchanovi. Píská se faul chrudimského záložníka.
31'
Dominik Hašek chtěl stanovit skóre zase nerozhodné, jeho pokus pravačkou byl ale silně nepřesný.
30'
Domácí nemění obraz hry a stále se snaží aktivně bušit na vrata vlašimské obrany.
27'
Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení! Rychlá kombinace na malém prostoru nakonec znamenala balon pro JANA SUCHANA až do pokutového území, hostující kapitán napoprvé neuspěl proti Floderovi, na následnou dorážku už ale chrudimský brankář nestačil! Poslední tým tabulky se tak v Chrudimi ujímá vedení – 0:1!
26'
Solomon si nejprve na pravé straně šikovně pohrál s Kesnerem, následně však při střele či centru podklouzl. Balon v poklidu doputoval až do rukavic Jiřího Flodera.
25'
Nadějná protiakce MFK Chrudim pokračovala na kopačce Michala Vrány, jenž šikovně připravil míč pro Filipa Firbachera. Jeho prudká rána končí skvělým zákrokem Matyáše Vágnera!
23'
A znovu Michal Vrána v hlavní roli, tentokrát v defenzívě. Hlavou přizvedl centr za obranu a daroval tím hostům další rohový kop.
22'
Centr Vrány z levé strany zaplul přímo do Vágnerových rukavic.
21'
Právě Jan Řezníček vzápětí vybojoval ztracený míč na chrudimskou stranu a nabídl prudkou ránu pro Michala Skwarczeka. Jeho jedovatý pokus byl zablokován ještě před brankou Vlašimi.
20'
Firbacher v tvrdém souboji s dvěma obránci utržil ránu do hlavy a těžko se zvedá ze hřiště, o faul se ale nejednalo. O několik sekund později však byl již faulován Řezníček.
17'
Michal Vrána vystihl nepřesnou rozehrávku vlašimských stoperů a namířil si do pokutového území. Proti poslednímu obránci si troufl na kličku a zakončení, Vágner ale jeho střelu dokázal zpacifikovat.
16'
Rigo poslal za chrudimskou obranu přesný centr, který hlavou prodloužil do zámezí Juliš. Roh pro hosty.
14'
Chrudim je nyní výrazně aktivnější a častěji na balonu, územní převaha ale zatím nic výrazného nepřináší.
12'
Přetažený centr Vrány Kesner nedoskočil, nakonec balon patří Středočechům.
11'
První dotek Koželuha na pravé straně nebyl ideální, hosté odpálili balon do zámezí. Následuje první roh také v podání Chrudimi.
10'
Jenže nyní domácí propadli směrem dopředu a Vlašim si střihla zajímavou protiakci. Ta nakonec skončila zakončením Onije Chisona kousek za velkým vápnem, balon nadělal Floderovi výrazné potíže, ale naštěstí pro domácí nebyl poblíž nikdo, kdo by vyražený míč dorazil do chrudimské sítě. Floder si pro něj nakonec nadvakrát došel.
8'
Domácí jsou na balonu a postupným útokem se snaží přiblížít na dostřel vlašimské brance.
7'
Pro změnu ohrožení na druhé straně. Jan Řezníček si zpracoval míč na útočné polovině, udělal dva rychlé kroky a vypálil pravou nohou. Přízemní střela nebyla špatná, nicméně branku Vlašimi minula zhruba o metr a půl. Vágner bude vykopávat.
5'
Josef Koželuh byl v souboji pozdě a právem je mu odpískán nedovolený zákrok. Hlavičkáři Vlašimi míří do pokutového území.
4'
Nebezpečný centr do vápna odkopávali do bezpečí Kesner s Kodýdkem.
3'
Po dobrém obranném zákroku Juliše bude Vlašim kopat rohový kop.
2'
Tak to byla hned velmi zajímavá šance Vlašimi! Tomáš Smejkal se z voleje opřel z velké dálky do balonu, rána to byla opravdu tvrdá a protáhla brankáře Jiřího Flodera! Chrudimská jistota předvedla skvělý zákrok a zachránila domácí před rychle inkasovanou brankou!
1'
Úvodní útočná akce Chrudimi ihned přinesla nebezpečný centr do pokutového území Vlašimi, poté je ale pískán útočný faul Petra Juliše.
1'

MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Míka, Kesner – Řezníček – P. Juliš, Kodýdek, Skwarczek, Vrána – Firbacher.
Náhradníci: O. Mach – Harušťák, Bauer, Gregovský, Š. Sedlák, Jedlička, Látal.
Trenér: Radek Kronďák

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Heppner, Lehoczki, Suchan, Kulhánek, Halinský, Onije, Rigo, Smejkal, Solomon, A. Svoboda.
Náhradníci: Kolář – Lehovec, Toula, Horský, Hošek, Janda, Langhamer.
Trenér: Martin Hyský

Rozhodčí: Křepský – Pfeifer, Mojžíš.
Chrudim, jak už bylo zmíněno nepoznala přemožitele šest zápasů v řadě a po bodovém zisku by mohla přeskočit pátý Varnsdorf, se kterým sehrála poslední utkání. Do tohoto utkání lépe vstoupil Varnsdorf, jež se ujmul vedení ve dvaačtyřicáté minutě. Do druhého poločasu naskočil za Honzu Závišku Petr Juliš, a již po sedmi minutách dokázal vyrovnat skóre. Chrudim se poté dokázala dostat do vedení zásluhou dalšího devatenáctiletého hráče Davida Látala, avšak netrvalo dlouho a nejseverněji položený tým druhé ligy vyrovnal. Toto skóre se již do konce zápasu nezměnilo, a tak si týmy museli body rozdělit. Co se týče posledního vzájemného utkání, tak Chrudim dokázala porazit Vlašim 4:2 poté, co se prosadil Honza Záviška, dvakrát Filip Firbacher a nakonec Michal Vrána.
Vlašim nevstoupila do tohoto ročníku nejlépe a po úvodních šesti zápasech neměla na svém kontě ani bod. Poslední kola se ale začíná středočeský tým zvedat. V předposledním zápase vyjela Vlašim do Vyškova, kde se již v devatenácté minutě dostala do vedení, avšak díky vlastnímu gólu z konce prvního poločasu byl stav po prvním poločase 1:1. V druhé půli se gólové skóre nezměnilo, a tak si Vlašim odvezla důležitý bod. Poslední kolo F:NL sehrála Vlašim s Táborskem, a podobně jako v předchozím zápase padli všechny branky v prvním poločase. Rychlý start do utkání se povedl Táborsku, které již ve sedmadvacáté minutě vedlo 2:0. Vlašim však následně zabrala a během pěti minut dokázala vyrovnat. V druhých pětačtyřiceti minutách si Vlašim vytvořila jedenáct gólových šancí, ale žádnou nedokázala proměnit v branku.
V sobotu zavítá na Stadion Za Vodojemem Vlašim, a jistě se bude chtít odrazit ze dna tabulky F:NL. Naopak Chrudim, která je již šest zápasů neporažená bude chtít navázat na předchozí výsledky a zápas na domácím stadionu přetavit ve vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.