Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Varnsdorf - 23. října 2022   15:30

Táborsko
Táborsko
13' Ledecký
1:1
(1:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
64' Tanko
Táborsko
Zadražil – Kone, Mezera, Bederka – Plachý, Kopřiva (80. Alexandr), Babacar (67. Kosek), Tusjak (C) – Ledecký (67. J. Mach), Nešpor (89. Provazník), Varačka.
Kotek – Bezpalec, M. Šplíchal.
Vokoun – Dobrovolný, Cíchra
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
Varnsdorf
Vaňák – Zbrožek, Richter, Kouřil (30. Ludvíček), Radosta – Bláha (C), Kubista – Schön, Kříž, Ondráček (84. Rudnytskyy) – Tanko.
Šerák – Dordić, Pajkrt, Vachoušek.

Z Tábora je to tedy ode mne všechno, děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších živých přenosů.
Varnsdorf si tak upevnil 3. místo v tabulce, ale především promarnil příležitost dostat se přímo do čela FNL. Ani Táborsko si na druhém konci tabulky příliš nepolepšilo, bodově se alespoň odpoutalo od 14. Sparty "B", ale na první sestupující Vlašim drží náskok pouhé 3 body.
Střet dvou tabulkově nevyrovnaných soupeřů nám dnes nabídnul v konečném výsledku plichtu. Domácí vstoupili do utkání aktivně a hlavně gólově, ve 13. minutě se prosadil Ledecký. Na jeho přesný zásah mohl vzápětí odpovědět Tanko, jenž svou tvrdou hlavičkou ale málem přepůlil horní tyč. Druhý poločas už se ale hrálo jasně podle not předzápasového favorita a díky dirigentovi Schönovi a jeho centru dokázal přesně zakončující Tanko přeci jen vyrovnat. Více čárek už jsme ale do střelecké listiny nezapsali, a tak se dnes oba soupeři rozešli smírně po výsledku 1:1.
90+5'
90+4'
Zakončení z toho ale nebylo.
90+4'
Budou ji mít domácí po faulu hostů na vlastní polovině. Vzdálenost úctyhodná, bude z toho jistě centr.
90+3'
Tak ještě přijde jedna možnost.
90+2'
Táborsko peláší dozadu. Provinilo se útočným faulem.
90+1'
Střelu z přímáku ale přizvednula zeď – rohový kop.
90+1'
Stadion v napětí.
90'
V samotném závěru základní hrací doby faul několik metrů za vápnem hostů. Dobrá příležitost pro domácí ostrostřelce.
90'
Tanko se tentokrát prosadil, jeho centr je ale odvrácen.
90'
Poslední minuta základní hrací doby.
89'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Adam Provazník.
Další oživění hry. Mládí za zkušenosti.
88'
Oba týmy ale hrají relativně opatrně, vědomi si, že jakákoliv chyba je může stát bodový zisk z dnešního duelu.
87'
Zápas nám spěchá do svého finiše, dočkáme se gólové závěru?
86'
Nedáš, dostaneš. Stará pravda, která teď ale neplatí. Na dobrou útočnou akci domácích kontroval útok hostů – i ten ale zakončením neskončil.
85'
Taktický faul Táborska při rychlém přechodu soupeře do nebezpečné situace.
84'
Mohutný nákop Zadražila nikdo v modrobílém nesebral.
84'
Holeňákovo první střídaní ve druhé půlce.
Střídání v týmu FK VARNSDORF:
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Pavlo Rudnytskyy.
83'
Následuje další roh. Tentokrát z levé strany hostů. Čistka přední tyče je znovu úspěšná.
82'
Držení míče ve druhé půli jednoznačně na straně hostů.
82'
Hezké přenesení na Schöna, ten si navedl míč na střed a posunul ho doleva.
80'
ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Adam Alexandr.
Už třetí střídání Nádvorníka v zápase, jeho protějšek s výměnou hráčů zatím šetří.
80'
Náznak šance – Schön nacentroval z pravé strany, ale nic z toho nebylo.
80'
Týmy si teď vrací míč poměrně sportovně. Ztráta střídá ztrátu.
79'
Změnit obraz hry se snaží z levé strany Kosek, ten byl ale odzbrojen.
78'
Hra nám teď trochu stagnuje.
78'
Útočný faul domácích borců rozporován pouze domácími fanoušky.
77'
Snadný zákrok Zadražila, který v poklidu lapil přízemní pozdrav od soupeře.
75'
Volný přímý kop byl adresován na zadní tyč, tam byli úspěšnější domácí.
74'
Znovu se žlutí. Hbitý a šikovný Tanko se dostal před domácího stopera Mezeru a ten ho zatáhnul k zemi.
73'
Pouze odkop od branky po ojedinělé ofenzivní akci táborských.
73'
Táborsko se stále nemůže dostat do hry.
Dnešní utkání sleduje 510 diváků.
72'
Vysoká noha a zcela jasná žlutá karta pro Nešpora.
71'
Obrovská šance!
Varnsdorf mohl zkompletovat otočku. Schön teď spálil nevídané, zívala na něj úplně prázdná branka, on ji ale trestuhodně přestřelil ze vzdálenosti asi 2 metrů. To se jen tak nevidí.
71'
Hosté tlačí a v druhé půli jasně tahají za delší konec provazu.
70'
Schön je při chuti a znovu s míčem čaroval na pravé straně. Po přihrávce vzduchem do vápna se ale píská postavení mimo hru.
69'
Faul domácích a pokus o rychlý pas na nabíhajícího Schöna.
67'
ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Jan Mach.
Hned dvojité střídání a reakce na obdržený gól od Romana Nádvorníka.
67'
ze hřiště odchází Sy Babacar, přichází Daniel Kosek.
66'
Další žluté napomenutí. Viníkem je Kříž.
64'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Táborsko si teď koledovalo a nakonec si vykoledovalo vyrovnání soupeře. Přímočará akce po pravém křídle, kterou krásnou přihrávku mezi obránce započal Ondráček, na jeho práci navázal asistující Schön, který přesně našel úplně volného ABDULLAHIHO TANKA, který už měl snadnou práci. (Asistence: Patrik Schön)
64'
Ledecký teď už potřetí v krátkém sledu míč neudržel.
63'
Ondráček si 1 na 1 nevěřil, jeho kolmice však končí v zámezí.
62'
Sprint, který se zdá zbytečným vzhledem k centru, který nakonec adresoval Tusjak. Vše živé ve vápně soupeře totiž míč přeletěl.
61'
Všudybyl Babcar rozjel další útočnou akci Táborska, spoluhráči ale jeho snahu zatratili.
60'
Babacar vybojoval aut na levé straně k nevoli hostujících hráčů.
59'
Klíčníci Varnsdorfu stále marně hledají klíč, kterým by odemknuli Zadražilovu branku.
58'
Další zablokovaný centr – další rohový kop. Útočné snažení hostí pokračuje.
57'
Totéž ale platí i o domácích, kteří se nenechali opít rohlíkem a Ondráčkovi kličko nezbaštili.
57'
Obrana hostů v pozoru.
56'
Dobrý obranný zákrok Bederky a rychlý kontr bílo modrých.
55'
Hosté třímají otěže druhého poločasu pěvně v rukou. Vymanit se z tohoto sevření snaží Babacar, jehož rychlá akce po levé straně vedla až ke střele mířící vedle.
55'
Ledecký nevyužil propadnutého balonu.
54'
Varnsdorf úročí po pravé straně a po centru na zadní tyči ještě zahrozil Schön, na jeho zakončení v těžké pozici si ale smlsnul domácí brankář.
53'
Být za brankou tribuna, tak si teď diváci mohli sáhnout na hrací náčiní. Prachbídná střela z velké vzdálenosti míří vysoko nad Zadražilovu branku.
52'
Vhazovat ale bude Zbrožek.
52'
Osmělují se i domácí, po 6 minutách hry druhé půlky.
51'
Mezera i napodruhé úspěšný v obranné fázi, odklidil merunu z prostoru na přední tyči.
50'
Zablokovaný centr Mezerou. Pokračujeme další rohovým kopem.
50'
Ožívají domácí fanoušci, kteří cítí, že jejich miláčci nevkročili do druhého poločasu tou správnou nohou.
49'
Špatný výběh domácího brankáře, který míč netrefil a hlavičkující Kříž jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
48'
Chumel hráčů ve vápně. Volný přím kop.
48'
Úvodní minuty znovu patří Varnsdorfu.
48'
Černé dresy si míč v šestnáctce nenašly.
47'
Rohový kop hostů.
47'
Obrana Táborska stále perfektní, odolává severočeským nájezdníkům bez ztráty korunky.
46'
Druhý poločas nám začíná beze změn. Jediným kdo musel nuceně hřiště opustit tak zůstává Kouřil vinou zranění.
46'
Hráči už jsou na hřišti, jen vteřinky nás dělí od začátku druhé půle.
Úvodních 45 minut bylo skoupé na šance a mnoho fanouškovského nadšení nám nepřineslo. Ze sedaček domácí fanoušky zvedla především akce ze 13. minuty, kde dokázal přesně zacílit kanonýr Ledecký, jenž zatím určuje skóre dnešního zápasu 1:0. Hostující Tanko totiž o pár minut později pouze rozezvučil horní část brankové konstrukce Zadražilovi branky.
45'
45+4'
Vysoký centr Bláha nezkrotil, získal alespoň aut.
45+3'
Stěhování do vápna, možná poslední šance srovnat před koncem poločasu.
45+3'
V závěru nastavení rohový kop pro hosty.
45+2'
Babacar se málem protlačil za záda obránců, ukopnul si ale balón až mimo svůj dosah.
45+2'
Podezřelý zákrok ve vápně domácích, pokutový kop však nebude.
45+1'
Varnsdorf tlačí, obléhá.
45'
Obrana táborských zatím bezchybná, další centr odklizen do bezpečí.
44'
Žlutá karta za faul na polovině hřiště, který byl z kategorie nevybíravých. Provinil se Kubista.
44'
Vše vyřešil ve vzduchu plachtící Zadražil.
43'
Krásný ťukes na jeden dotyk, ponechána výhoda a následně ztráta. Kontr hostů vypadal nebezpečně.
42'
Ve vzduchu ale dnes zatím kralují defenzivní věže.
41'
Závěr poločasu se blíží a domácí chtějí přidat druhou branku do šatny. Nedaří se, odkop od Vaňáka.
41'
Akce však konči bez zakončení a dokonce útočným faulem.
40'
Volný přímý kop z dobré vzdálenosti. K tomu míč a kopací technika záložníka Plachého.
40'
Plachý udržel míč vpravo a následně byl jeho spoluhráč Ledecký poslán k zemi.
39'
Hra teď moc zajímavých momentů nepřináší. Chvíli kombinují ti, a pak zase oni.
38'
Babacar dostal těžkou přihrávku, ale poradil si s ní, stejně jako s napadajícím Tankem.
37'
Ofsajd. Vzrušení domácích fanoušků je tak zchlazeno.
37'
Hrají domácí obránci, kteří si pomáhají i se Zadražilem.
36'
Faul u středové čáry.
35'
Chybnou rozehrávku středové řady Táborska dokázala zahasit pozorná obrana, která oponentům nedovolila ani odcentrovat.
35'
Vhazování od Plachého z pravé lajny míří do zámezí.
34'
Mířil na přední tyči, strážci této oblasti ji ale vyčistili bez větších problémů.
33'
Centr přiletí z levé strany.
33'
Hezká kombinace na jeden dotek a nakonec blok znamenající rohový kop pro modrobílé.
32'
A dokonce i zakončení. To ale nebylo vůbec přesné.
32'
Volný přímý kop domácích z pravé strany.
31'
Ledecký teď prováhal ideální střeleckou příležitost.
30'
Zranění hlavy znamená tedy definitivní konec hostujícího stopera v zápase.
ze hřiště odchází Martin Kouřil, přichází David Ludvíček.
30'
Vhazování z nezahřáté levé strany přineslo ožehavé chvilky ve vápně hostů, do zakončení se dostal Nešpor. Jeho střela ale byla lahůdkou pro hostujícího gólmana.
29'
Využívá ji k pozvolné kombinaci na vlastní polovině.
29'
Míč už je ve hře, Táborsko má nyní početní převahu.
28'
Hostující obránce Kouřil opouští hřiště, zdá se, že nebude moct pokračovat.
27'
A znovu ošetření.
26'
Levá strana hřiště stále zůstává ve stínu aktivních krajánků na straně pravé.
25'
Tlak Varačky zisk balónu nepřinesl. Co ale naopak ano, je faul na kapitána Tusjaka.
24'
Hráči už jsou na nohou.
23'
Babacar a Kouřil teď vstřebávají náraz do svých mozkoven, tohle muselo bolet.
22'
Tvrdý střet hlavou na polovině Varnsdorfu. Je vyžádána asistence zdravotníků.
21'
Náznak šance po centru z pravé strany. Ostrostřelci Varnsdorfu si míč na přední tyči nenašli, domácí gólman v pozoru.
21'
Teď nám i domácí ukazují své kombinační schopnosti. Je z toho ale protiútok hostů.
20'
Ostrý zákrok i na druhé straně. Obětí se stal gólman Zadražil a pachatelem napadající útočník Richter.
19'
Kapitán Bláha se těžce a dlouze zvedal z trávníku.
18'
Ostrý zákrok na středu pole. Varačka dostává zaslouženě první žluté napomenutí v zápase.
18'
Varnsdorf si teď opravdu kulaté náčiní doslova přivlastnil.
17'
Břevno!
Centr z pravé strany a mohutný výskok Tanka nakonec neznamená gól, ale pouze hlavičku do brankové konstrukce. Varování pro domácí, kteří nechali hostujícího útočníka úplně volného.
16'
Táborsko se od vstřelené branky nedostalo k míči.
16'
Hosté už se oklepali a kombinují na útočné polovině.
13'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Krásná akce po pravém křídle a ještě lepší zakončení. DAVID LEDECKÝ si naběhnul na přihrávku z pravé strany, která mířila přesně do prostoru, kde se pohyboval jen on sám. Uplatnil své bohaté zkušenosti a jako správný kanonýr přesně trefil k levé tyči.
12'
V permanenci opět pravá strana Táborska.
11'
Mizivá přihrávka za obranu resultuje v míč do zázemí. Odkop od Zadražila.
11'
Po úvodních vteřinách, kdy byli aktivnější hosté, přebírají iniciativu domácí a jsou nebezpeční především po pravé straně.
10'
Míč teď z pravé strany prosvištěl pokutovým územím netknutý. Ještě že tak pro hosty.
9'
Centr z pravé strany mířil na zadní tyč, kde chasník Bederka zboural svého strážce a je mu odpískán nedovolený zákrok.
8'
Dobrý obranný zákrok Kouřila, jenž zastavil přihrávku směřující do tutové šance. Rohový kop.
8'
Ledeckého svíci do vápna klidným zákrokem sfouknul Vaňák.
7'
Rozehrávka Táborska pod tlakem, domácí si ale poradili fotbalově a dostali se až k centru do šestnáctky.
6'
Severočeši se teď málem dostali do zakončení při sprintovém náběhu Tanka za obranu, vše vyřešil vyběhnuvší gólman Zadražil.
5'
Kříž vhazuje míč do hry u půlící čáry.
4'
Ofenzivní výpad teď i domácích. Po levé křídle prošel Ondráček, jeho centr byl však odvrácen hned na první tyči.
3'
Hosté mají ale v úvodních vteřinách více ze hry.
3'
Nebezpečný zámek v podobě několika centrů, ale dokázalo Táborsko přečkat bez větší šance.
2'
Schön se teď prosadil na pravém křídle a vybojoval první rohový kop pro hosty.
1'
První nedovolený zákrok už v úvodních vteřinách se stal základem prvního ofenzivního výletu Varnsdorfu v utkání.
1'
Úvodní výkop měli hosté.
1'
Ještě úvodní zdravice obou kapitánů Tusjaka a Bláha a můžeme jít na věc.
Domácí celek v tradičním modrobílém zbarvení, hosté v celočerné kombinaci.
Rozhodčí už přivádí hlavní aktéry dnešního duelu na zelený pažit za potlesku z tribun.
V Táboře dnes panuje slunečné počasí a desítky fanoušků na stadionu už netrpělivě očekávají úvodní hvizd zápasu.

FC SILON Táborsko: Zadražil – Kone, Mezera, Bederka – Plachý, Kopřiva, Babacar, Tusjak (C) – Ledecký, Nešpor, Varačka.
Náhradníci: Kotek – Bezpalec, Alexandr, Kosek, J. Mach, Provazník, M. Šplíchal.
Trenér: Roman Nádvorník

FK Varnsdorf: Vaňák – Zbrožek, Richter, Kouřil, Radosta – Bláha (C), Kubista – Schön, Kříž, Ondráček – Tanko.
Náhradníci: Šerák – Dordić, Rudnytskyy, Ludvíček, Pajkrt, Vachoušek.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Vokoun – Dobrovolný, Cíchra.
„Osobku“ budou muset hráči domácích vymyslet na srbského kanonýra Djordjičiče, který má na své kontě už 6 přesných zásahů, jeho účast je ale ve hvězdách, jelikož posledních 5 zápasů v sestavě hostů chyběl. Afričan Babacar je naopak se 3 góly nejproduktivnějším šůterem na straně Táborska.
Vzájemná historie je už velmi bohatá a čítá více než 20 střetnutí. Posledních 6 duelů nabídlo zcela vyrovnanou bilanci, jelikož dvakrát se týmy rozešli smírně a shodně dvakrát odešli ze hřiště jako vítězové jak hráči Varnsdorfu, tak hráči Táborska.
Ve venkovních zápasech patří hosté k těm horším v tabulce – v 5 zápasech pouhé 4 body za vítězství v Jihlavě a bod z Prahy proti Dukle. Vyškov, Líšeň i slávistický B tým byly nad síly Severočechů. Ti museli před 3 dny zmobilizovat síly na Mol cup, kde se ale výlet do Uherského Hradiště proměnil v noční můru – domácí Slovácko vyškolilo druholigový celek 6 góly.
Hostující Varnsdorf je možná mírným překvapením letošního ročníku. Po loňském solidním 6. místu moc fotbalových expertů nepredikovalo podobné umístění, natož pak takové zlepšení. Varnsdorfská kotlina se stala fotbalovou pevností hráčů Miroslava Horňáka, protože doma mají ze 7 zápasů fantastických 18 bodů. Dnes ale nastupují na hřišti soupeře, kde to nebude žádný med.
Ligová forma domácích je tak trochu nahoru dolu. Dobré výkony střídají ty horší. Na vítězství táborští čekali až do 6. zápasu, kdy dokázali sebrat všechny body Karviné, totéž se podařilo i proti B týmu Sparty v zápase následujícím. Palbě jihočeských střelců letos nedokázaly vzdorovat ještě Třinec a také dosud vedoucí Líšeň, pro kterou to byla tou dobou vůbec první ligová porážka. 8 vstřelených gólů je ale nejnižší počet z celé soutěže. Doma v Táboře ale hráči nedávají kůži lacino a 3 body si odsud odvezla letos pouze Chrudim, radost dělají fanouškům především poslední domácí zápasy, protože přesně tolik utkání v řadě drží vítěznou sérii na vlastním stadionu.
Táborsko má za sebou náročný týden, ve kterém se družina Romana Nádvorníka snažila vítězně zvládnout nejprve ligový souboj s Duklou a poté souboj v Mol cupu proti ligovém Brnu. V obou případech ale Táborsko opouštělo hřiště jako poražený tým. Pomyslný pohár hořkosti si hráči z Tábora vypili až do dna především v zápase se Zbrojovkou, kde o senzační postup přišli až v závěrečných minutách, rozhodující gól vstřelil Ševčík v 94. minutě.
Souboj 3. a až 12. celku tabulky podle bodového zisku všech týmů po 12. kole, přesto mezera pouhých 8 bodů. Souboj mizivé ofenzivy Táborska a produktivních střelců Varnsdorfu. Nejen to nám nabízí tento zápas 13. kola Fortuna národní ligy mezi domácím Táborskem a hostujícím Varnsdorfem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.