Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Dukla - 2. srpna 2023   18:00

Brno
Brno
0:2
(0:1)
Dukla
Dukla
34' Šebrle   • 70' Matějka
Brno
Berkovec – Endl, Texl, Kronus (46. Alli), Divíšek (72. Gaszczyk), Potočný (72. Hladík), Toml, Smejkal (46. Granečný), Dav. Jambor, Koželuh (83. Hamza), Jak. Řezníček (C).
Šiman – Štěrba.
Orel – Hájek, Šimáček
ADAX INVEST Arena, Brno
3203 diváků
Dukla
Šťovíček – Ullman, Hašek, Peterka (C), Ludvíček, Moulis (90. J. Jeřábek), Barac, Kozel, Matějka (80. Škoda), Šebrle (80. Douděra), Zeronik (63. Špatenka).
Rada – Vondrášek, Hrubeš.

Ode mne je to dnes vše a budu se na vás těšit u dalších onlajnů. Hezký zbytek večera.
Za silného pískotu domácích fanoušků zápas končí. Brňané měli několik příležitostí, aby se dostali do vedení, zabraňovaly jim v tom ale špatné přihrávky ve finální fázi. Do vedení se tak dostala Dukla zásluhou Štěpána Šebrleho, tento gól určil poločasové skóre. Ještě před prvním hvizdem ovšem mohl skórovat Roman Potočný, jeho rána z přímého kopu ale těsně minula branku. Do druhé půle Zbrojovka vlétla jako uragán, srovnat se jí však nepodařilo. Veškeré brněnské snahy o vyrovnání utnul Lukáš Matějka, který v 70. minutě určil konečné skóre zápasu. Brňané tak po třech zápasech zůstávají na čtyřech bodech, Pražané jsou na šesti.
90+5'
90+4'
Jan Hladík prošel přes dva hráče, míč ale poté ztratil. Dukle navíc pomáhá odpískaný faul na polovině hřiště.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jiří Hamza).
90+2'
Jakub Řezníček přiklepl míč na Pavla Gaszczyka, ten ho nezpracoval ideálně, Zbrojovka se i tak drží na útočné polovině.
90'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jakub Jeřábek.
Dnešní utkání sleduje 3203 diváků.
89'
Jan Hladík zakončoval z pravé strany, jeho střela byla zblokována na rohový kop. Z toho Brňané nic nevytěžili.
88'
Míš se dostal po kombinaci hostů k Pavlu Moulisovi, ten zakončoval tísněn obráncem, jeho střela do branky nemířila.
87'
David Kozel si chtěl obhodit jednoho z brněnských obránců, míč už ale skončil za autovou čárou. Po vhození se Zbrojovka rychle dostala na druhou stranu hřiště.
84'
Wale Musa Alli posílal z levé strany míč do vápna, nešlo však o centr ani prudkou přihrávku a balon si tak bez větších potíží sebral Jan Šťovíček.
83'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Josef Koželuh, přichází Jiří Hamza.
83'
Filip Špatenka chtěl nyní obejít Lukáše Endla, míč si však poslal příliš daleko a Martin Berkovec už si chystá míč k odkopu.
82'
Filip Špatenka vyslal zajímavou střelu zpoza vápna, Martina Berkovce ovšem nezaskočil.
80'
ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Martin Douděra,
ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Michal Škoda.
79'
David Jambor zakončil akce Zbrojovky povedenou střelou, ke smutku domácích fandů ale gólem neskončila.
78'
Lukáš Endl se pokusil svým spoluhráčům pomoct a vydal se z obrany na útočný výpad, ten však zakončil faulem. Jan Šťovíček následně nakopává, míč ale končí v rukavicích Martina Berkovce.
76'
Jakub Barac zkoušel vybídnout Pavla Moulis )e, tato kombinace hostům nevyšla. Mezitím se trenér Klusáček snaží vyhecovat hráče Zbrojovky k závěrečnému náporu.
74'
Wale Musa Alli byl faulován v blízkosti půlící čáry, Zbrojovka rozehrává odzadu.
72'
ze hřiště odchází Josef Divíšek, přichází Pavel Gaszczyk,
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Jan Hladík.
70'
Dukla právě vstřelila branku!
Jak se říká, nedáš, dostaneš. Promarněnou šanci Alliho potrestal LUKÁŠ MATĚJKA, který přesným zakončením zvýšil vedení Dukly.
70'
Wale Musa Alli vypíchl míč hostujícím obráncům a dostal se do zakončení, míč ale mezi tři tyče neletěl.
69'
Dukla získala třetí roh v krátkém čase. Moulisův centr ovšem brněnská obrana rychle odvrátila.
67'
Wale Musa Alli poměrně lacině přišel o míč ve středu hřiště, z čeho Dukla následně vytěžila rohový kop. Při něm se musel Martin Berkovec hodně natahovat, aby dostal míč pryč z vápna.
65'
Rohový kop Dukly žádnou výraznější příležitost nepřinesl.
63'
ze hřiště odchází Jakub Zeronik, přichází Filip Špatenka.
63'
Pavel Moulis se několik metrů za šestnáctkou opřel do odraženého míče a Martin Berkovec musel vytasit jistý zákrok, aby jeho tým neinkasoval.
62'
Utkání se přiostřuje, další tvrdý zákrok odnesl na půlící čáře Roman Potočný. Zbrojovky ale z rozehrávky nic nevytěžila.
62'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Řezníček).
61'
Ondřej Ullman centroval z pravé strany do vápna, nikoho ze spoluhráčů ale v šestnáctce nenašel.
60'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Pavel Moulis).
58'
Ani druhý rohový kop neskončil podle brněnských představ, centrovaný míč letěl příliš daleko.
58'
Brňané se dostali k rohovému kopu, ten se jim moc nepovedl, mají však šanci na reparát.
57'
Z rozehrávky ovšem Dukla nic nevytěžila, naopak Zbrojovka se rychle dostala na útočnou polovinu.
56'
Čárový rozhodčí signalizuje útočný faul domácích.
55'
Lukáš Matějka přešel povedenou kličkou přes protihráče, druhý hráč v červeném byl už však nad jeho síly. Míč mají na kopačkách domácí.
53'
Jeden hostujících hráčů zůstal ležet na zemi, sudí Orel hru tentokrát po několika sekundách zastavil, což se domácím hráčům a fanouškům příliš nelíbilo, neboť byli Brňané na míči.
50'
Při postupu vpřed si jeden z brněnských hráčů míč vypíchl nebezpečných šlapákem, rozhodčí přerušuje hru a píská nedovolený zákrok.
49'
Velký závar ve vápně Dukly, hosté můžou být rádi, že se míč nikomu v červeném nedostal na střelu. Zbrojovka pokračuje v tlaku.
47'
Po faulu Lukáše Matějky Zbrojovka rozehrává na polovině hřiště.
47'
Zbrojovka vstoupila do druhé půle s elánem, Wale Musa Alli byl ovšem ve vápně tísněn obránci.
46'
Wale Musa Alli si při příchodu na hřiště vysloužil mohutný potlesk tribun.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Denis Granečný,
ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Wale Musa Alli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
První poločas je minulostí a dalo by se říct, že velké šance by se daly napočítat na prstech jedné ruky. Zbrojovka se polovině první části dostávala do slibných pozic, několikrát to ale vázlo ve finální přihrávce. Dukla tak brněnské promarněné příležitosti potrestala, když dobrou kombinaci hostů zakončil Štěpán Šebrle. Brňané mohli odpovědět v nastaveném čase, střela Romana Potočného jen těsně minula branku.
45+2'
45+2'
Roman Potočný se postavil k přímému kopu a vypálil, jeho rána skončila těsně vedle šibenice branky hostů.
45+2'
Tomáš Smejkal se dostal do úniku a byl tvrdě zastaven Ondřejem Ullmanem, který za svoje počínání dostal žlutou kartu. Hosté se zlobí, protože na druhé straně hřiště zůstal ležet jeden hráč ve žlutém a v tomto případě se nepřerušovalo.
45'
Pavel Moulis centroval do šestnáctky, míč za branku odhlavičkoval Lukáš Endl.
44'
Nebezpečný centr hostů z pravé strany hřiště, Berkovec si vůbec nebyl jistý, že míč skončí mimo branku.
42'
Přihrávka na jednoho z brněnských hráčů byla příliš dlouhá, Jan Šťovíček si staví míč k rozehrání odkopu.
41'
Zbrojovka rozhrávala na polovině hřiště po odpískaném faulu. Míč si vyměnilo několik hráčů, finální centr na Jakuba Řezníčka se však příliš nepovedl.
39'
Brňanům se nepodařila kombinace ve středu hřiště, což domácí příznivce moc nepotěšilo.
37'
David Ludvíček se po levé straně protáhl do útoku, celá akce skončila poměrně nebezpečných centrem. Kdyby jeden z hostujících útočníků hlavičkoval, mohl tu rychle být druhý gól.
34'
Prakticky první velká šance hostů vyústila ve vedoucí branku! Hráči si několikrát vyměnili míč kolem šestnáct, až se ŠTĚPÁN ŠEBRLE odhodlal ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě!
32'
Domácí ofenzivní hráči se dostali do dvou poměrně slibných příležitostí, v obou případech byl ale problém ve finální přihrávce.
31'
Dukla chtěla přenést hru přes celou šířku hřiště, míč však skončil za čárou a domácí mají aut.
28'
Zbrojovka ale míč ztratila a tak se přerušilo, Kozel je nyní ošetřován.
27'
David Kozel zůstává ležet na polovině hřiště, rozhodčí ale nepřerušuje a nechává Zbrojovku pokračovat v útočné akci.
26'
Ten ale dopadl neslavně, hráč Dukly byl faulován blízko praporku a tak se k rozehrání chystá Jan Šťovíček.
25'
Jakub Řezníček sebral míč po dlouhém nákopu a poslal ho zpět na spoluhráče. Hráči v červeném si ho několikrát vyměnili a vybojovali rohový kop.
23'
K prvnímu rohovému kopu zápasu se postavili domácí a opakoval se podobný scénář z předchozích minut. Centr povedený, ovšem nikdo v červeném se k zakončení nedostal.
21'
K přímému kopu Zbrojovky se postavili Roman Potočný a Tomáš Smejkal, centrovaný nákop druhého jmenovaného ovšem nikoho v červeném nenašel.
20'
Tomáš Smejkal hledal z levé strany povedeným centrem Jakuba Řezníčka, ten ale na míč těsně nedosáhl.
19'
Roman Potočný opět v plném sprintu presoval rozehrávku hostujících obránců a brankáře, ti jeho nátlaku odolali.
17'
Po nenápadné střely z levé strany musel Martin Berkovec zakročit, míč se ale nakonec otřel jen o boční síť.
15'
Jan Peterka zastavil na půlící čáře Jakuba Řezníčka nedovoleně a padla první žlutá karta zápasu.
14'
Zbrojovka se po rychlém kontru dostala až k vápnu a Jakub Řezníček čekal na vhodný míč od svých kolegů, útočná spolupráce Brňanům zatím nevychází.
13'
V souboji kapitánů byl úspěšnější Jan Peterka a Dukla tak rozehrává odzadu.
11'
Jakub Řezníček se procpal do pokutového území a vyzval k akci spoluhráče, ti však situaci nevyřešili nejlépe a hra se tak vrací do středu hřiště.
9'
Roman Potočný svedl běžecký souboj s Davidem Ludvíčkem, ve kterém byl úspěšnější druhý jmenovaný. Potočný poté reklamoval faul, rozhodčí ale zůstal klidný.
7'
Dukla se po rychlém protiútoku dostala až k šestnáctce domácích, jeden z obránců Zbrojovky ale poslal hlavičkou míč do bezpečí. Následně se na druhé straně schylovalo k šanci domácích, Jan Šťovíček ale byl na svém místě a pohotově zasáhl.
5'
Martin Toml zkoušel dostat svoje spoluhráče dopředu lobem, kombinace však Zbrojovce nevyšla tak, jak si hráči představovali. Následně vyslal první nebezpečnější střelu Tomáš Smejkal, mířil ovšem nad branku.
4'
Brňané se drží na míči, zatím ale čekají na vhodnou příležitost k útoku.
2'
Dukla míč ztratila ve středu hřiště a rozehrávky se chopil domácí brankář Martin Berkovec. Ani domácí se však na míči dlouho neudrželi.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté a na míči jsou jejich obránci. První útok ovšem zastavuje hvizd rozhodčího Orla, který viděl útočný faul.
1'

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Endl, Texl, Kronus, Divíšek, Potočný, Toml, Smejkal, Dav. Jambor, Koželuh, Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hamza, Alli, Štěrba, Granečný, Gaszczyk, Hladík.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, Hašek, Peterka, Ludvíček (C), Moulis, Barac, Kozel, Matějka, Šebrle, Zeronik.
Náhradníci: Rada – Škoda, Douděra, Vondrášek, Hrubeš, Špatenka, J. Jeřábek.
FK Dukla Praha

Stejně jako od Zbrojovky se i od Dukly očekává, že by měla atakovat čelo druholigové tabulky. Výsledky Pražanů jsou však zatím velmi divoké. Zatímco B-tým Sparty na domácím hřišti porazili s přehledem 4:1, ve druhé kole naopak od Vyškova čtyři branky inkasovali a prohráli 2:4. Zkušený trenér Petr Rada si ale nemusí dělat starost s produktivitou, Dukla má zatím spolu s Vyškovem nejvíce vstřelených branek (6).

Gólově se zatím nejvíce daří záložníkovi Jakubu Zeronikovi, který se proti béčku Sparty prosadil dvakrát. Oba zápasy za Duklu odchytal třiadvacetiletý Jan Šťovíček.
FC Zbrojovka Brno

Brňané vyhlásili před sezónou jasný cíl – návrat do elitní soutěže. Hned v prvním kole však přišlo zaškobrtnutí, když Zbrojovka na domácím hřišti remizovala s Vlašimí 1:1. Ve druhém zápase už svěřenci trenéra Luďka Klusáčka vlastní fanoušky uklidnili. Ze souboje proti olomouckému béčku přivezli "plnotučné" tři body za vítězství 2:1.

Co se týče individuálních výkonů, fanoušci jsou určitě rádi, že se Jakub Řezníček vrátil do své obvyklé formy, v obou zápasech skóroval a dává zapomenout na nevydařený konec minulé sezóny. Třetí gól Zbrojovky obstaral také hráč, od kterého se to očekává – prosadil se Roman Potočný, jenž se dá označit za nejvýraznější brněnskou letní posilu. Obě utkání odchytal zkušený Martin Berkovec.
Krásný den z Brna! Dnes nás čeká třetí kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a rozdají si to mezi sebou dva mančafty, které se ještě před pár lety střetávaly v nejvyšší české soutěži. Ačkoliv aktuálně brněnská Zbrojovka a pražská Dukla působí o patro níž, lze i tak očekávat velmi kvalitní souboj!