Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : MFK Vyškov - 20. října 2023   17:00

Jihlava
Jihlava
0:1
(0:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
75' Metsoko
Jihlava
Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Tureček (83. Shudeiwa), A. Pešek – Selnar (60. Ogiomade), Lacko, T. Franěk (90. Chytrý) – Tall (60. Fila).
Soukup – Sládek, Vítek.
Machálek – Arnošt, Šafránková
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
527 diváků
MFK Vyškov
Stejskal – Ilko, F. Štěpánek (C), Ab. Sylla, Němeček (76. Kamara) – Eneme (89. Červeň), Mafwenta – Kanakimana (60. Souaré), Lahodný (60. Vintr), Diallo – Metsoko (89. Coulibaly).
Borek – Klimeš.

Tři body si tak po výhře 1:0 odváží Vyškov, který má na svém kontě 30 bodů. Vysočina zůstává na čísle 18. V přístím kole přivítá Vysočina do v pátek 27. října celek z Příbrami. Vyškov doma v sobotu 28. října přivítá Opavu.
13. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Hosté dokázali jednu z mála šancí v celém zápase využít, když se v 75. minutě prosadil Idjessi Metsoko. Domácí se sice snažili o vyrovnání, stoper Filip Vedral se vysunul na hrot, ale Vysočina se k remíze neprobojovala.
90+3'
90+3'
Gólman hostí rozehrávku pozdržel a po jeho rozehrání hlavní rozhodčí odpískal konec.
90+2'
Matúš Lacko rozehrál standardní situaci, ve vápně našel Milana Piška, ale ten svůj pokus nedokázal dostat mezi tři tyče.
90+1'
Hosté rozehráli rohový kop, ale příliš času neukrojili.
90'
Hosté na levé straně vybojovali rohový kop.
90'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Tomáš Franěk, přichází Jan Chytrý.
89'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Adam Červeň,
ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Kessy Coulibaly.
88'
Adam Pešek se snažil vepředu oslovit Amadin Marvis Ogiomadeho, ale pro něj byl míč příliš dlouhý.
86'
Tomáš Svoboda posílal centr na Filipa Vedrala, ale ten byl dobře pokrytý.
85'
Tomáš Franěk se na pravé straně přes bránícího Cheick Souarého nedostal.
83'
Filip Vedral se vysunul na hrot a bude operovat vedle Tomáše Fraňka.
83'
ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Fares Shudeiwa.
82'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Miroslav Tureček, ale obrana hostí byla pozorná.
81'
Filip Vedral poslal do vápna přízemní centr, našel Tomáše Fraňka, ale ten trefil prvního hráče před sebou.
79'
Miroslav Tureček z pravé strany poblíž rohového praporku rozehrál standardní situaci, ve vápně našel Matúše Lacka, jehož střelu mířící doprostřed Jan Stejskal dokázal na poslední chvíli vyrazit.
77'
Na pravé straně se sice Lukáš Fila dostal jako první k míči, ale nakonec o něj v souboji s Cheick Souarém přišel.
76'
ze hřiště odchází David Němeček, přichází Oumar Kamara.
75'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Golden Mafwenta poslal dlouhý pas z obrany, našel Cheick Souarého, který z pravé strany přihrál míč do vápna a tam osamocený IDJESSI METSOKO neměl problém poslat své barvy do vedení.
74'
Amidou Diallo posílal z levé strany míč do vápna, ale tam byl pozorný Adam Pešek.
73'
Filip Vedral z pravé strany vracel míč do vápna, ke střele se dostal Lukáš Fila, ale trefil jen před ním stojícího Matúše Lacka.
72'
Hosté se na své polovině provinili faulem. U míče tak zůstane Vysočina.
70'
Cheick Souaré posílal z pravé strany míč do vápna, ale našel pouze Filipa Vedrala.
70'
Miroslav Tureček se dlouhou přihrávkou snažil oslovit Tomáše Fraňka, ale bez úspěchu.
69'
Amadin Marvis Ogiomade se už na levé straně dostal s míčem do autu. Od své brány tak rozehraje Jan Stejskal.
67'
Tomáš Franěk sice vyhrál hlavičku, ale míč si už nenašel nikoho ve žlutém.
66'
Útočná akce Vysočiny končí neb se Amadin Marvis Ogiomade ocitl v ofsajdu.
Dnešní utkání sleduje 527 diváků.
65'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Pavol Ilko, ale obrana domácích byla pozorná.
62'
Miroslav Tureček se odhodlal ke střele z nějakých 28 metrů, ale míč se mezi tři tyče nevešel.
60'
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Amadin Marvis Ogiomade,
ze hřiště odchází Mame Tall, přichází Lukáš Fila.
60'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Ondřej Vintr,
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Cheick Souaré.
58'
Pro Tomáše Fraňka byl na pravé straně balón příliš dlouhý.
56'
Jakub Selnar se na pravé straně nechal předběhnout Pavolem Ilkem, ale hosté z toho nic nevytěžili.
55'
Z levé strany centroval Bienvenue Kanakimana. Míč odvrací Dominik Farka.
54'
Tomáš Svoboda poslal míč hlavou do náruče Ondřeje Mastného, ten se snažil rychle rozehrát.
53'
Centr Lukáše Lahodného z pravé strany do vápna odvrací do bezpečí Milan Piško.
52'
Na polovině hřiště se faulem provinil Matúš Lacko. U balónu tak zůstane Vyškov.
50'
Lukáš Lahodný poslal z pravé strany centr do vápna, ale tam míč posílá do bezpečí Filip Vedral.
50'
Mame Tall se dostal s míčem do vápna, ale tam při pokusu o kličku mu míč utekl do zámezí.
48'
Tomáš Franěk se snažil dostat ve vápně k hlavičce, ale přes Davida Němečka se nedokázal dostat.
48'
Vysočina bude na polovině hřiště vhazovat.
46'
Matúš Lacko se snažil doběhnout míč, ale přes bránícího hráče se nedokázal dostat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Velké šance ke skórování jsme neviděli, a tak je stav zasloužený 0:0. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+2'
45+2'
Jakub Selnar posílal centr z levé strany do vápna, ale hráči Vyškova si dali pozor.
45+1'
Rohový kop z levé strany rozehrál Tomáš Franěk, ale obrana Vyškova byla pozorná.
45+1'
K rozehrávce se postavil Jakub Selnar, ale trefil hráče ve zdi. Rohový kop pro domácí.
45'
Pár metrů před velkým vápnem bude Vysočina zahrávat standardní situaci.
45'
Ve vápně se k hlavičce dostal Jakub Selnar, ale nedokázal jí poslat mezi tři tyče.
43'
Vyškov se znovu přiblížil na dostřel brány Mastného, poblíž rohového praporku na pravé straně budou hosté vhazovat.
42'
Hlavní rozhodčí přerušil hru neb se na zemi ocitl Idjessi Metsoko.
41'
Jakub Selnar se odhodlal zpoza vápna ke střele, ale trefil jen Abdoulaye Syllu.
39'
Po faulu Matúše Lacka na polovině hřiště se k balónu dostanou opět hosté.
38'
Vysočina svou akci na útočné polovině nezvládla, hosté šli do rychlého brejku, ale Bienvenue Kanakimana svůj okamžik nezvládl a poslal z pravé strany míč mimo bránu.
37'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Lukáš Lahodný).
36'
Mame Tall byl na polovině hřiště faulován, Vysočina tak zůstane u míče.
35'
Vysočina s míčem kombinuje na vlastní polovině, zapojila i gólmana Mastného.
33'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Franěk).
33'
Filip Vedral se pokusil na pravé straně oslovit Tomáše Fraňka, ale nezadařilo se.
32'
Ondřej Mastný měl k míči daleko blíže než Idjessi Metsoko.
31'
Dominik Farka opět dokázal zvládnout běžecký souboj s Bienvenue Kanakimanou, když před něj včas dostal tělo a hráči hostí byl nakonec odpískán faul.
30'
Tomáš Svoboda se pokusil přihrávkou oslovit Mame Talla, ale míč k němu nebyl připuštěn.
28'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Pavol Ilko, svým centrem ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
27'
Milan Piško chtěl oslovit Tomáše Fraňka, ale ten se mu nerozeběhl.
26'
Lukáš Lahodný sice míč ještě doběhl, ale při zpracování se s ním dostal za čáru. Od brány tak rozehraje Ondřej Mastný.
25'
Dominik Farka se pokusil vepředu oslovit někoho ze svých spoluhráčů, ale míč získali hosté.
23'
Miroslav Tureček si chtěl narazit před velkým vápnem s Matúšem Lackem, ale nezadařilo se.
22'
Pavol Ilka zradilo zpracování. Od své brány rozehraje Ondřej Mastný.
21'
Z levé strany jej rozehrál Pavol Ilko, který poslal centr do vápna, ale tam kraloval Filip Vedral.
21'
Idjessi Metsoko vybojoval pro své barvy rohový kop.
19'
Dominik Farka na levé straně přemýšlel co udělá s míčem až mu utekl do autu.
18'
Dominik Farka posílal z levé strany centr do vápna, ale Filip Štěpánek byl pozorný a poslal hlavou míč do bezpečí.
17'
Milan Piško se pokusil přihrávkou za obranu oslovit Jakuba Selnara, ale ten si v souboji pomohl faulem.
16'
Jakub Selnar si dobře na pravé straně zpracoval míč, dostal se do vápna, dával míč pod sebe, ale tam svého spoluhráče nenašel.
14'
Filip Vedral se snažil na pravé straně oslovit Mame Talla, ale pas nebyl přesný.
12'
Tomáš Franěk si špatně před vápnem zpracoval míč, takže nakonec nedokázal gólmana hostí ohrozit.
12'
Do vápna mířila přihrávka na Idjessi Metsoka, ale nebyla přesná.
11'
Hosté budou na své levé straně poblíž rohového praporku vhazovat.
11'
Ani jeden z týmů nedokáže déle podržet balón.
10'
Vysočina s míčem kombinuje na své vlastní polovině.
8'
K balónu se ale vzápětí dostali opět hosté.
8'
Vysočina bude poblíž rohového praporku vhazovat, bohužel pro ně na své obranné polovině.
7'
Hosté se dostali do vápna, ale k zakončení jejich snaha nevedla.
6'
O ten ale záhy domácí fotbalisté přišli.
6'
Dominik Farka zvládl rychlostní souboj s Bienvenue Kanakimanou a získal pro své barvy míč.
5'
Hosté už jsou v plném počtu. S míčem na své útočné polovině kombinuje Jihlava.
3'
David Němeček z Vyškova se ocitl na zemi a bude muset být ošetřen.
Mame Tall mezitím přezouvá obuv.
2'
S míčem tak na vlastní polovině kombinují hosté.
2'
Tomáš Svoboda se pokusil na pravé straně oslovit Jakuba Selnara, ale pro něj byl míč příliš dlouhý.
1'
Duel rozehráli hosté, kteří nastupují v bílo černé sadě dresů. Domácí Vysočina ve žluto bílé.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči od trenérů poslechnou poslední pokyny.

FC Vysočina Jihlava: Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Tureček, A. Pešek – Selnar, Lacko, T. Franěk – Tall.
Náhradníci: Soukup – Chytrý, Sládek, Ogiomade, Vítek, Shudeiwa, Fila.
Trenér: David Oulehla

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, F. Štěpánek (C), Sylla, Němeček – Eneme, Mafwenta – Kanakimana, Lahodný, Diallo – Metsoko.
Náhradníci: Borek – Kamara, Červeň, Klimeš, Souaré, Vintr, Coulibaly.
Trenér: Jan Kameník

Rozhodčí: Machálek – Arnošt, Šafránková.
Do začátku zápasu chybí 35 minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Jan Machálek. Asistovat mu budou Zdeněk Arnošt a Nikola Šafránková. Čtvrtým rozhodčím poté bude Marek Bělák. Jako delegát asociace bude přítomenLibor Zeman a technickým delegátem Emil Ubias.
Myslím si, že jsme v uplynulém týdnu velmi kvalitně potrénovali a samozřejmě došlo i na taktickou přípravu. Kluci dobili baterky a tréninkový blok zakončili vydařeným přípravným duelem ve Vlašimi. V důsledné přípravy na Vyškov pokračujeme i v tomto týdnu. Těší nás prakticky vyprázdněná marodka, neboť i mladík Šancl po zranění s týmem zvládá stále více tréninkových cvičení a jeho postupný návrat na trávníky zdárně pokračuje. V pátek po karetním trestu opět můžeme počítat s Lackem, naopak musíme zvolit ty správné hráče, kteří nahradí ve Varnsdorfu vyloučené Tonbula a Araujo-Wilsona. Naštěstí opravdu máme v širokém kádru z čeho vybírat, uvedl pro web fcvysocina.cz asistent Mazánek.
Stejně jako na každého soupeře se snažíme i na Vyškov pečlivě připravit a odhalit v jeho hře nejen přednosti, ale i slabiny. I proto bych nyní nerad odkrýval naše plány a vnímání nadcházejícího soka. Pohled do tabulky a výsledky však hovoří jasně – v pátek nás čeká lídr tabulky, velmi kvalitní a ambiciózní tým. Mezi přední druholigové celky navíc náleží už delší dobu. V domácím prostředí, kde si věříme a máme sílu, si to s ním o tři body chceme otevřeně a rovnocenně rozdat. Ve vyškovském kádru nalezneme řadu pilířů sestavy a nebezpečných hráčů. Za všechny bych určitě upozornil na gólově produktivního ofenzivního fotbalistu Metsoka, sdělil pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Pavel Mazánek.
Oba celky se spolu v Jihlavě naposledy utkaly v pátek 4. listopadu 2022. Hosté se dostali do vedení v 25. minutě, když se trefil Vintr. V 39. minutě navýšil vedení Kanakimana. V 60. minutě vstřelil třetí branku Alégué Elandi.

FC Vysočina Jihlava – MFK Vyškov 0:3 (0:2)
Branky: 25. Vintr, 39. Kanakimana, 60. Alégué Elandi.
ŽK: 74. Svoboda, 84. Farka.
Rozhodčí: Vokoun – Leška, Černoevič.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vedral, Gabriel, Peřina (66. Křehlík) – Tureček, Lacko (C) – Fila (71. Zahradník), Zoubele (79. Vítek), Ogiomade – Araujo-Wilson (79. Farka).
Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Tall.
Trenér: Ondřej Smetana.
MFK Vyškov: Kinský – Matys, Srubek, Štěpánek (C) (75. Jambor), Němeček – Lahodný, Oulehla – Kanakimana (81. Dao), Alégué Elandi (81. Klesa), Fofana (75. Moučka) – Vintr (66. Lacík).
Náhradníci: Kvapil – Dweh.
Trenér: Jan Trousil.
A jak si oba celky vedly v doposud posledním odehraném kole?

Vyškov doma v sobotu 7. října přivítal Žižkov. Domácí se dostali do vedení v 74. minutě, když se trefil Musa. Ve druhé minutě nastavení přidal pojistku Diallo.

MFK Vyškov – FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)
Branky: 74. Musa, 90+2. Diallo.
ŽK: 25. Musa, 67. Ilko, 90. Bayo – 73. Hönig, 86. Voltr, 90+3. Prošek, 90+6. Muleme.
Rozhodčí: Rouček – Antoníček, Zoufalý.
MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, F. Štěpánek (C), Musa, Němeček – Eneme, Mafwenta (69. Diallo) – Kanakimana, Falta (56. Vintr), Metsoko (83. Lahodný) – Bayo.
Náhradníci: Borek – Kamara, Červeň, Coulibaly.
Trenér: Jan Kameník.
FK Viktoria Žižkov: Čtvrtečka – Řezáč (81. Sodoma), Muleme, M. Richter, Klusák – Hönig – Prošek, Sixta (61. Jirásek), Rosa, Finěk (61. Voltr) – Batioja (C).
Náhradníci: Kotek – Kuchař, Bárta, Horálek.
Trenér: Michal Horňák.

Vysočina cestovala v neděli 8. října do Varnsdorfu. Domácí šli do vedení v 5. minutě, když pokutový kop proměnil Firbacher. Hostím se povedlo vývoj otočit. V 15. minutě srovnal Vedral a o 3 minuty později se trefil Franěk. V 54. minutě srovnal stav Osaghae. V 59. minutě byl vyloučen hostujícího Araujo-Wilson. Výhodu jednoho muže v poli domácí využili a šli do vedení. V 62. minutě si dal vlastní gól Tonbul. Tentýž hráč byl v 82. minutě vyloučen. Jihlavané však i v devíti lidech dokázali srovnat krok. V 90. minutě se trefil Ogiomade.

FK Varnsdorf – FC Vysočina Jihlava 3:3 (1:2)
Branky: 5. Firbacher (pen.), 54. Osaghae, 62. Tonbul (vla.) – 15. Vedral, 18. Franěk, 90. Ogiomade.
ŽK: 52. Firbacher, 59. Rudnytskyy, 59. Kosař, 67. Samko – 37. Fila, 41. Franěk, 53. Peřina, 81. Tonbul.
ČK: 59. Araujo-Wilson, 82. Tonbul.
Rozhodčí: Krejsa – Ratajová, Cichra
FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kubista, Kosař, Zálešák – Osaghae (86. Michal), Kříž (46. Podzimek) – Rudnytskyy (C) (60. Omon), Samko, Gembický (46. Stránský) – Firbacher (60. Hodek).
Náhradníci: Pešl – Švanda.
Trenér: Miroslav Holeňák.
FC Vysočina Jihlava: Mastný – Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Peřina (68. Piško) – Tureček, Pešek (78. Shudeiwa) – Franěk (68. Ogiomade), Selnar (68. Křivánek), Fila – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Vítek, Tall.
Trenér: David Oulehla.
V rámci 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá před kamerami České Televize sedmá Vysočina vedoucí Vyškov.
Hosté doposud odehráli 12 zápasů, 8 duelů dokázali vyhrát a tři skončily dělbou bodů. Na svém kontě tak mají 27 bodů. Prozatím vstřelili 26 branek a 13 jich inkasovali.
Domácí doposud vyhráli 5 zápasů a 3 skončily dělbou bodů. Na svém kontě tak mají 18 bodů. Prozatím vstřelili 23 branek a 18 jich inkasovali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.