Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Žižkov - 2. září 2023   17:00

Kroměříž
Kroměříž
50' Dočkal
1:0
(0:0)
Žižkov
Žižkov
Kroměříž
J. Dostál – T. Matoušek (C), Zavadil, Tiahlo, Jeleček – Houser (72. Stoklásek), Cupák – M. Jaroň (78. Chukwudi), Kudela (90+2. Mlčoch), Fulnek (78. P. Červenka) – Dočkal (78. Chwaszcz).
Gergela – Oulehla.
Černý – Mojžíš, Líkař
Stadion Jožky Silného
1 416 diváků
Žižkov
Kotek – M. Richter, Březina, Kozojed (80. Petrák) – Řezáč (58. Finěk), Tregler, Jirásek (C) (58. Sixta), Muleme – Batioja, Rosa (76. Hönig) – Voltr (58. Prošek).
Švenger – Edrees.

Fotbalisté Kroměříže opět potvrdili, že na domácí půdě umí, po obrovské bitvě porazili v souboji nováčků Viktorii Žižkov hubeným výsledkem 1:0.

Jediný gól střetnutí padl pár minut po zahájení druhé půle, kdy Cupák parádním centrem našel hlavu Jakuba Dočkala a ten z bezprostřední blízkosti hlavičkoval prudce mimo dosah Kotka. Hosté po inkasovaném gólu paradoxně zabrali, avšak nulu v kolonce vstřelených gólů nesmazali, v největší příležitosti Březina hlavičkoval nad břevno.

Svěřenci kouče Červenky se díky vítězství posunuli v tabulce na velmi pěkné osmé místo, Žižkov si pohoršil do druhé poloviny tabulky na jedenáctou příčku.
90+5'
90+4'
Kroměříž je poslední vteřinky od zisku tří bodů! První centr Davida Březiny odvrátila dobře postavení obranná řada, proti druhému vystartoval Jakub Dostál a míč vyboxoval mimo vápno.
90+3'
Václav Prošek vymyslel povedený centr na zadní tyč na Marka Richtera, jemuž evidentně vadil ve výhledu protihráč, který balón podskočil, proto střela zamířila nad břevno.
90+3'
Tomáš Jeleček nevymýšlel zbytečné složitosti a poté, co doběhl míč u levé lajny, tak levačkou odkopával do bezpečí. Hostující brankář František Kotek už hraje výrazně mimo vápno.
90+2'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
ze hřiště odchází Martin Kudela, přichází Erik Mlčoch.
90+2'
Potlesk fanoušků si vysloužil Patrik Červenka, který velkou rychlostí přiběhl k Davidu Březinovi a ostrý centr zblokoval do zámezí.
90+1'
Isaac Muleme vyzval k souboji jeden na jednoho Stanleyho Chukwudiho. Kličkou neuspěl, působení Žižkova na míči bude pokračovat autovým vhazováním.
89'
Znovu mužstvo z hlavního města vyzkoušelo štěstí vzduchem, avšak Michael Hönig na balón nedoskočil. Následuje proto odkop od brány.
88'
Za nákopem za obranu sprintoval Augusto Batioja, leč bez úspěchu, ani na dlouhou nohu neměl prakticky žádnou šanci na kulatý nesmysl dosáhnout.
87'
Na středu se uvolnil Václav Prošek, jenže od Sixty obdržel nepřesnou nahrávku, za níž natahoval pravou nohu bez úspěchu.
86'
Trma vrma v pokutovém území Kroměříže, která nadále udržuje těsný náskok! Finěk se ani nadvakrát nedostal k zakončení, načež se balón odrazil k Hönigovi, jeho střelu zastavil dobře stojící Červenka.
85'
Uvnitř vlastního vápna zamezil hrozícímu nebezpečí Adam Petrák, ve skluzu zvládl hrací předmět odkopnout před adresátem Chukwudim.
84'
Domácí útočit nezapomněli. Zprava centroval do vápna Patrik Červenka na hlavu protihráče Isaaca Mulemeho, odražený balón potom Daniel Finěk odkopl až k Dostálovi.
83'
Ještě na útočné polovině Marek Richter ostrým způsobem dohrál Šimona Chwaszcze, jenž se diví žlutému trestu, ten je ovšem naprosto zasloužený.
82'
Jaroslav Tregler našel mezi dvěma protihráči sbíhajícího Michaela Hörniga, který z první sklepával do středu na Batioju, Petr Zavadil odvracel na roh.
81'
Pod tlakem si Orest Tiahlo nepočínal úplně ideálně, nicméně levačkou alespoň zvládl odklidit hrací předmět do zámezí.
80'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Jan Kozojed, přichází Adam Petrák.
79'
Hostující kapitán Augusto Batioja vyslal pomalou nahrávku na malý prostor Václavu Proškovi, nově příchozí Patrik Červenka ji vystihl na dlouhou nohu.
78'
ze hřiště odchází Jan Fulnek, přichází Patrik Červenka.
78'
ze hřiště odchází Jakub Dočkal, přichází Šimon Chwaszcz.
78'
ze hřiště odchází Marek Jaroň, přichází Stanley Chukwudi.
77'
S těžkou malou domů, navíc směřující přímo do brány, si František Kotek bez problémů, balón zpracoval a druhým dotekem jej nasměroval k Sixtovi.
76'
ze hřiště odchází Bernardo Rosa, přichází Michael Hönig.
76'
Dobře myšlený nákop letěl mimo možnosti sprintujícího Marka Jaroně, Jan Kozojed pustil balón k brankáři Kotkovi.
75'
Hanácká Slavia podnikla rychlý protiútok středem hřiště. Nahrávku ve finále dostal doleva Jan Fulnek, zpětný pas na střed zblokoval David Březina.
74'
Žižkov začíná přitápět pod kotlem. Akce z levé strany však úspěchem neskončila, Bernardo Rosa kličkoval příliš dlouhou, nakonec si sám zamotal míč mezi nohy.
73'
Propadené autové vhazování si našel Daniel Finěk, z nepřipravené pozice střílel o velký vedle cílového zařízení, Dostál mohl zůstat v klidu.
72'
ze hřiště odchází Adam Houser, přichází David Stoklásek.
71'
Arbitr Černý vrátil aut rozehrávajícího Richtera o pár metrů dozadu, ten nakonec volil hod do zadních řad na osamoceného stopera Březinu.
70'
Gólman Jakub Dostál vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu. Tomáš Matoušek se štěstím prodloužil na Adama Housera, jemuž nevyšla klička na Kozojeda.
69'
Václav Prošek tentokráte zpracování zvládl na jedničku, druhým dotekem centroval do pokutového území, kde úřadoval Petr Zavadil.
68'
Žižkovský tlak ještě chvíli pokračoval. Po rychlém získání balónu vyprodukoval zprava oblouček Bernardo Rosa, adresát Václav Prošek na míč nedosáhl.
67'
Daniel Finěk vůbec nepočítal se skutečností, že by centr od praporku mohl propadnout až k němu, vůbec se za ním nenatáhl a nechal ho doskákat do autu.
66'
Tomáš Matoušek ztrácel v rychlostním souboji s Batiojou, ale měl štěstí, protože protihráči nevyšlo zpracování, domácí kapitán potom ve skluzu odvracel na roh.
65'
Vyrovnání bylo blízko! Kroucený centr si na hranici malého vápna našel David Březina, v letu ale mířil příliš vysoko. Kroměříž tedy zůstává ve vedení.
64'
Standardka pro Viktorii. Adam Houser nezachytil pohyb Václava Proška, jehož zezadu brnkl přes pravou nohu a protihráč se ochotně poroučel k zemi.
63'
Hosté jsou v posledních okamžicích častěji na míči, ale není jim to nic platné, protože cesta do vápna jim zůstává uzavřena.
62'
Příliš pozdě vystartoval proti míči za obranu Daniel Finěk, výsledkem je odkop od brány, který provede gólman Jakub Dostál.
61'
Jeden na jednoho si věřil Václav Prošek. Chtěl si obhodit Tomáše Matouška, domácího kapitána trefil smolně do pravého ramene.
60'
O poznání klidnější malou domů obdržel Jakub Dostál, nikým neatakovaný si troufl na zpracování a pravou nohou potom odkopával do prostoru, kde našel Adama Housera.
59'
Hodně nepovedenou malou domů vymyslel Isaac Muleme. František Kotek s problémy stihl míč na hrací ploše, navíc zvládl i rozehrávku k lajně na Kozojeda.
58'
ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází David Sixta.
58'
ze hřiště odchází Radek Voltr, přichází Václav Prošek.
58'
ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Daniel Finěk.
57'
Pohybem si řekl o míč za obranu Radek Voltr, přičemž ho doběhl v blízkosti rohového praporku, proti dvěma soupeřům vybojoval aspoň aut.
56'
První žlutou kartu zápasu obdržel hostující kapitán Milan Jirásek, jenž šel pozdě do skluzu proti Adamu Houserovi, místo míče navíc trefil jeho kotníky.
55'
Ve středu hřiště vybojoval kulatý nesmysl Adam Houser a hned se pokoušel vyslat do úniku Jakuba Dočkala, přihrávku mu ale poslal na paty.
54'
Útočný faul odpískán Jaroslavu Treglerovi, ten si dal balón daleko od nohy a nataženou pravačkou potom místo míče přišlápl nohu Kudelovi.
53'
Michal Cupák cílil na druhou asistenci, když z levé strany šestnáctky volil střílený centr pod sebe, ještě před případným zakončením ovšem pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu přihrávajícího fotbalisty.
52'
A domácí jsou při chuti. Adam Houser vyvinul velký tlak na Davida Březinu, který vsadil na jistotu, tedy k nahrávce brankáři Kotkovi.
50'
Kroměříž právě vstřelila branku!
Bezbrankové skóre prolomeno, zasloužené vedení strhává na svou stranu Hanácká Slavia! Michal Cupák se podíval do vápna a přesně mířeným centrem našel JAKUBA DOČKALA, na prudkou hlavičku z bezprostřední blízkosti neměl Kotek šanci zareagovat.
50'
Poslední domluvu dostal Jaroslav Tregler, když u levé lajny ukázkově podrazil Martina Kudely bez zjevné snahy hrát míč. Příště už to bude za žlutou.
49'
Roh Žižkova úspěchem neskončil. Odražený balón si za velkým vápnem našel Michal Řezáč, z velké dálky vypálil vysoko nad břevno.
48'
Na levou stranu dostal nahrávku Isaac Muleme. Po rychlém zpracování centroval do malého vápna, Petr Zavadil srazil balón na roh.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
Úvodní dějství zápasu mezi Kroměříží a Žižkovem gól nepřineslo. Více nebezpečných příležitostí si vytvořilo domácí mužstvo. V 5. minutě Fulnek centrem vybídl k zakončení Dočkala, jehož rána z voleje se mezi tři tyče nevešla. O pár minut později střílel sám Fulnek, ale jeho střelu zblokoval obránce, tentýž hráč ve 39. minutě kroutil míč z levé strany vápna do protějšího horního rohu, ovšem Kotek vytáhl výborný zákrok pravou rukou a v jediné nastavené minutě měl na gól políčeno kapitán Hanácké Slavie Tomáš Matoušek, v pádu však mířil hlavou těsně vedle levé tyče.
45+2'
45+1'
Velká příležitost Kroměříže na závěr úvodního dějství, skóre však zůstává bezbrankové! Do centr od levé lajny se položil domácí kapitán Tomáš Matoušek, hlavou míč usměrnil o kousek vedle levé tyčky.
44'
Michal Cupák přenesl balón doprava na Marka Jaroně, jenž si míč posunul hrudí před sebe a střílenou přihrávkou hledal ve vápně Jakuba Dočkala, David Březina skluzem dojel před protihráče a balón odklidil na roh.
43'
Slibně se vyvíjející příležitost Hanácké Slavie přerušil svým hvizdem Černý, jenž viděl v počínání útočníka Dočkala nedovolenou hru.
42'
Výbornou práci odvedl David Březina. Nejenže přehlavičkoval dvojici konkurentů, aby další dva vymíchal na malém prostoru, aby nakonec píchl balón k levé lajně na volného Mulemeho.
41'
Jan Fulnek si na střelu nevěřil a nahrával na levé křídlo Michalovi Cupákovi, pokus o centr úspěšně zblokoval nataženou levou nohou Marek Richter.
40'
S těžkou zpětnou nahrávkou si Petr Zavadil poradil na jedničku, před dotírajícím Batiojou hrál z první na připraveného Dostála.
39'
Málem udeřilo na druhé straně! Jan Fulnek si na levé straně velkého pokutového území rychlou kličkou do středu udělal prostor kolem bránícího hráče a technicky mířil zajímavě na zadní tyč, František Kotek se však vytasil s parádním zákrokem pravou rukou!
39'
Do pokutového území obdržel skákavý pas Radek Voltr. Zkušený forvard si se zpracováním neporadil, míč vůbec netrefil, ten doputoval k brankáři.
38'
Domácí gólman Jakub Dostál si ve vzduchu zakřičel a nezaváhal, vysoký balón sebral do rukavic a bleskově rozehrál na Tiahla.
37'
Ideální moment k centru Bernardo Rosa prováhal, pravačkou nastřelil Kudelu a pro Žižkov získal alespoň autové vhazování.
36'
Za ostřejší zákrok arbitr Černý domluvil anu Kozojedovi, jehož tvrdost na vlastní kůži pocítil kroměřížský středopolař Michal Cupák.
35'
Ideální pas za obranu obdržel Marek Jaroň, ten vyzkoušel lob přes gólmana, těsně bráněný Březinou však vypálil příliš vysoko.
34'
Defenzivní povinnosti si David Březina splnil na jedničku, vyšplhal se nad Jakuba Dočkala a míč na jistotu odklidil mimo hrací plochu.
33'
S těžkým zpracováním nákopu na svou osobu si Jan Fulnek neporadil. Míč sice prvním dotekem udržel míč ve hře, ale pak ztratil stabilitu a balón se přeci jen dokutálel za postranní čáru.
32'
Vpravo se otevřela možnost centru před Bernardem Rosou, jenž, přestože měl dostatek času, nasměroval kulatý nesmysl mimo dosah dvou ve vápně připravených spoluhráčů.
31'
V souboji desítek si Bernardo Rosa krásně obhodil Adama Housera, jenže následně se zamotal do balónu, proto před Jelečkem nahrál za sebe Kozojedovi.
30'
Centr z volného přímého kopu obstaral Martin Kudela, pro nepovedený míč si František Kotek vyběhl bez výraznějších problémů.
29'
S problémy, ale přece Tomáš Jeleček nadvakrát odzbrojil Radka Voltra, vkleče přisunul míč k Jakubu Dostálovi a ten volil daleký odkop na útočnou polovinu.
28'
Slibná příležitost se otevírala před Jakubem Dočkalem, ovšem proti nahrávce za obranu z brány vystartoval František Kotek a před útočníkem zakopl míč do zámezí.
27'
Po mizerném odkopu pokračovala útočná akce Žižkova. Milan Jirásek vymyslel pěkný pas na Bernarda Rosu, ten v tomto případě zakončoval, avšak z ofsajdu.
26'
Po zisku balónu postupoval volnějším středem hřiště Bernardo Rosa. Brazilec zřejmě měl zakončovat, místo toho volil nahrávku na obsazeného Voltra.
25'
Marek Jaroň patičkou prodloužil hrací předmět po pravé lajně na Tomáše Matouška, dobře mířený centr odvracel Jan Kozojed před adresátem Cupákem.
24'
Skoro to vypadalo, jako kdyby David Březina chtěl překvapit Jakuba Dostála lobem z poměrně velkého úhlu, gólman s jistotou podržel míč v rukavicích.
23'
Proti obloučku do pokutového území vystartoval František Kotek a nezaváhal, balón bez problémů sebral do rukavic.
22'
Tomáš Jeleček už si nadával za špatnou nahrávku, ovšem po špatné domluvě žižkovských obránců se ho přeci jen zmocnil Jan Fulnek, střílený centr z levého křídla odkopával Jaroslav Tregler těsně před číhajícím Dočkalem.
21'
Po faulu na Batioju kopali hosté volný přímý kop od pravé lajny. První centr nevyšel, druhý byl o poznání lepší, ovšem nejvýše se vyšplhal bránící Jakub Dočkal.
20'
Dlouhý nákop za obranu vyzkoušel Jan Kozojed. Radek Voltr brzy pochopil, že nemá šanci balón doběhnout, tak jej nechal proskákat až k Dostálovi.
19'
Hodně nepovedený odkop v podání Františka Kotka, který vyslal vysoký balón k levé lajně, Michal Řezáč neměl žádnou šanci na něj doskočit.
18'
Zatím sledujeme vyrovnané střetnutí. Isaac Muleme zleva centroval do šestnáctky, Augusto Batioja pozdě vystartoval za balónem.
17'
Jakub Dočkal prodlužoval výkop gólmana na polovinu soupeře, Jan Kozojed dokázal udržet tělo před Jaroněm a nahrál osamocenému Březinovi.
16'
Žižkov rozehrál roh na krátko. Míč získal zhruba pětadvacet metrů od brány Michal Řezáč, tvrdou střelu nasměroval o pár čísel nad břevno.
15'
Střelu z hranice pokutového území musel řešit Jakub Dostál a poradil si bez výraznějších problémů, kulatý nesmysl vytěsnil na rohový kop.
14'
Hostující celek ubránil rohový kop a do rychlého protiútoku vystartoval Augusto Batioja, Adamem Houserem se nechal vytlačit až k lajně a nakonec kličkou neuspěl. Aut pro Kroměříž.
13'
Hanácká Slavia byla blízko! Michal Cupák si chytře pustil balón za sebe, čímž překvapil osobního strážce, vzápětí rozvinul útok pasem po levé ruce na Jana Fulneka, střelu z dobrého palebného místa Marek Richter obětavým skluzem zblokoval nad břevno.
13'
Po pravé lajně nakopával Tomáš Matoušek. Hledal Marka Jaroně, ten v souboji jeden na jednoho nedokázal natlačit tělo před Kozojeda.
12'
Zdvojený Bernardo Rosa si špičkou kopačky píchl balón do vzduchu a vyzkoušel ránu z nekomfortní pozice, leč míč netrefil vůbec dobře.
11'
Ve vlastním pokutovém území Tomáš Matoušek správně odhadl, kudy povede Bernardo Rosa centr do vnitra vápna, hlavou odklidil míč mimo bezprostřední nebezpečí.
10'
Isaac Muleme pod tlakem výborně posunul patou míč za sebe na Milana Jiráska, zkušený středopolař přetáhl centr na Řezáče, který vracel do země nikoho.
9'
Signál na přední tyč nevyšel. Bernardo Rosa vyslal příliš razantní pas na Augusta Batioju, od něj se hrací předmět odrazil mimo hrací plochu.
8'
Standardka pro Žižkov. Těsně za velkým vápnem si míč velmi dobře pokryl Michal Řezáč, zezadu jej Martin Kudela atakoval nedovoleným způsobem.
7'
Vlastní chybou se dostal pod tlak Jan Fulnek, jemuž nevyšlo zdánlivě jednoduché zpracování, před Rosou raději odkopával na roh.
6'
Na druhé straně mohl zahrozit Bernardo Rosa, jenž vyzkoušel kolmici za obranu na útočníka Radka Voltra, toho Orest Tiahlo zastavil čistým způsobem.
5'
První velká příležitost gólem nekončí! Domácí výborně roztáhli hru doleva, kam dostal ideální přihrávku do nohy Jan Fulnek, jehož centr levačkou našel Jakuba Dočkala, jeho rána z voleje o zem skončil nad břevnem.
5'
Se zpracováním těžkého autu si Tomáš Jeleček neporadil a kulatý nesmysl nechal propadnout za sebe, do bezpečí z první odkopával Jaroslav Tregler.
4'
S malou domů si poradil bez problémů, po rychlém zpracování vyslal dlouhý nákop k levé lajně, kde bránící Marek Richter přehlavičkoval Dočkala.
3'
Příliš daleko si po pravé lajně píchl balón od nohy Marek Jaroň, Isaac Muleme před něj natlačil tělo a pomohl si pasem dozadu na Kozojeda.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílo-červených dresech. Fotbalisté Žižkova pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy černé.
1'

SK HS Kroměříž: J. Dostál – T. Matoušek (C), Zavadil, Tiahlo, Jeleček – Houser, Cupák – M. Jaroň, Kudela, Fulnek – Dočkal.
Náhradníci: Gergela – Mlčoch, P. Červenka, Stoklásek, Chwaszcz, Chukwudi, Oulehla.
Trenér: Bronislav Červenka

FK Viktoria Žižkov: Kotek – M. Richter, Březina, Kozojed – Řezáč, Tregler, Jirásek (C), Muleme – Batioja, Rosa – Voltr.
Náhradníci: Švenger – Finěk, Prošek, Petrák, Sixta, Hönig, Edrees.
Trenér: Michal Horňák

Rozhodčí: Černý – Mojžíš, Líkař.
FK Viktoria Žižkov

Žižkov, další nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. A aby těch podobných vlastností nebylo málo, tak i celek z Prahy má po sedmi kolech na kontě sedm bodů, z důvodu horšího skóre ovšem figuruje za dnešním soupeřem na desáté příčce. Horňákova družina je rovněž součástí MOL Cupu, ve druhém kole si hravě poradila výsledkem 5:0 s Ústí nad Orlicí, ale o víkendu na vysokou výhru nenavázala a doma podlehla Vlašimi těsně 0:1.
SK HS Kroměříž

Nováček z Kroměříže se ve druhé nejvyšší české soutěži zatím prezentuje ve velmi dobrém světle, v sedmi utkáních nasbíral sedm bodů, s nimiž se nachází v horní polovině tabulky na devátém místě. Svěřenci trenéra Červenky nicméně z posledních dvou utkání odešli s nulou, ačkoliv inkasovali v obou pouze po jednom gólu, jenže žádný nevstřelili. Alespoň částečně si spravili náladu v MOL Cupu, v rámci druhého kola zvítězili těsně 2:1 na hřišti Strání.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, u zápasu mezi Kroměříží u Žižkovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.