Fotbalová národní liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : MFK Vyškov - 4. listopadu 2023   14:00

Líšeň
Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Polášek (80. Mionić), Matocha (64. Tauš), Machalík, Sokol (90+1. Mezera) – Vandas (64. Vlasák).
Veselý – Aldin, Joković.
Ondřej Pechanec – Jakub Šimáček, Václav Ježek
SK Líšeň
753 diváků
MFK Vyškov
Stejskal – Ilko, F. Štěpánek (C), Ab. Sylla, Musa, Němeček (66. Souaré) – Bayo (66. Diallo), Mafwenta, Kanakimana (80. Vintr), Eneme (90+3. Lahodný) – Metsoko.
Borek – Kamara, Červeň.

To je z brněnské Líšně vše, přeji pěkný víkend.
David Pašek dostává od vedení klubu ocenění za stý odehraný zápas v dresu Marvanů, Fanoušci se loučí v ránci podzimní části s domácím týmem, který bude okupovat střed tabulky. Ještě ho čeká jeden zápas, příští pátek v Jihlavě.
Duel končí nerozhodně 0:0. Nutno dodat, že zaslouženě. Oba týmy toho mnoho nepřevedly, šancí bylo také poskrovnu. Ve druhém poločase byl o něco lepší Vyškov, ale krom jedné větší akce v podání Mafwenty nic dalšího nevymyslel. Líšeň určitě bod proti favoritovi bere, spoléhal se dnes především na obranu, v útoku mnoho příležitostí neměl. Marvani potvrdili, že patří mezi nejhůře střílející týmy druhé ligy.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Lukáš Lahodný.
90+2'
Metsoko patří určitě k nejlepším hráčům Vyškova, nyní si chtěl vybojovat v závěru pokutový kop, ale rozhodčí Pechanec jeho pád vyhodnotil trošku jinak. Každopádně Líšeň měla štěstí, přežila nebezpečnou akci.
90+1'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Jiří Mezera.
89'
Už se blíží finiš dnešního mače, který příliš fotbalové krásy nenabídl.
88'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Ondřej Vintr).
86'
Poslední minuty patří Brňanům, kteří drží míč a zkouší to centry do vápna. Tam ale zatím operuje jistý Stejskal.
85'
Líšeň také zahrávala roh, dopadl podobně jako v předchozích případech.
83'
Poláškův pocukrovaný centr do vápna musel v hodině dvanácté hasit Ilko. Už se chystal zakončit Vlasák, kousek mu chyběl.
82'
Na opačném konci hřiště dostal pobídku střídající brněnský rodák Ondřej Vintr, ovšem nyní ve službách Vyškova. Dostal ideální pas na střed velkého vápna a střelou z voleje místo brány trefil střechu nedaleké školy.
81'
Andrián Čermák mohl rozhodnout. Dostal až příliš mnoho prostoru ve středu hřiště, zkusil svou obávanou levačkou zakončit na zadní tyč, ale pokus mu až tolik nesedl. Přízemní rána končí kousek vedle Stejskalovy svatyně.
80'
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Ondřej Vintr.
80'
ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Antonio Mionić.
77'
Standardek měla Líšeň dnes poměrně dost, ale rozehrává je bídně. Nemají potřebnou kvalitu a nemohou tak ohrozit Stejskala.
75'
Pašek zůstal ležet na hřišti, po faulu se bude kopat směrem ke Stejskalově brance.
75'
Vyškov to zkouší dlouhými nakopávanými centry, domácí ale všechny dokáží zachytit.
73'
Vyškov je teď častěji u míče, ale nedokáže si nic moc vytvořit. Na druhé straně musel Stejskal zachytit centr Čermáka.
72'
Jdeme do posledních dvaceti minut a je jasné, že to bude dnes asi už jen o jednom gólu. Líšeň se určitě nebude zlobit, když uhraje i bod.
71'
Golden Mafwenta znovu v akci a dopadl podobně jako v minulém případě. Jeho prudká střela šla vysoko nad bránu.
70'
Machalík posílal dlouhý centr do vápna, ale tam ho nesebral nikdo z jeho spoluhráčů.
69'
Vyškov také prostřídal svou sestavu, teď se novic Souaré dostal do ofsajdu.
69'
Ve druhém poločase dvakrát zahrozil Golden Mafwenta, víc jsme toho zatím neviděli.
68'
Hra nemá patřičné tempo, stále čekáme na jakous takous šanci.
66'
ze hřiště odchází David Němeček, přichází Cheick Souaré,
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Amidou Diallo.
65'
I ve druhém poločase to není zrovna atraktivní podívaná, je to spíš boj. Hodně soubojů a časté ošetřování.
64'
ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Martin Tauš,
ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Adam Vlasák.
62'
Centr Matochy v poklidu lapil Stejskal. Dá se v brzké době očekávat střídání na obou stranách.
61'
Vajner je zároveň ošetřován, hra je přerušena.
60'
Zmatky v obraně Líšně málem potrestal Bienvenue Kanakimana. Vajner byl daleko z brány, hostující fotbalista ho chtěl prudkou střelou překonat, ale jeho rána šla příliš vysoko.
59'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Otrísal).
58'
Vyškov špatně rozehrál malou domů, Stejskal musel zahrát do autu a bude z toho roh pro domácí mužstvo.
56'
Polášek zkusil své štěstí z otočky, předvedl však hodně nepřesný pokus.
55'
Chvíli se nehrálo, probíhalo ošetřování na obou stranách.
55'
Dnešní utkání sleduje 753 diváků.
53'
Golden Mafwenta v největší šanci zápasu. Jeho prudká pumelice nadělala Vajnerovi obrovské problémy. Nejprve sice střelu vyrazil, ale ta šla do tyče a na brankovou čáru. Brněnský brankář ale v čas zareagoval a podržel s vypětím sil svůj tým.
52'
Golden Mafwenta si před vápnem zpracoval míč a s ničím se dlouho nepáral. Svou ránu chtěl poslal do levé šibenice a mnoho nechybělo. Síť se však rozvlnila na boční straně brány.
51'
No, teď si tedy Vajner pohrál s nervovou soustavou všech líšeňských příznivců při malé domů, ale těžkou situaci zvládl.
49'
Už se zdálo, že dvojice Kanakimana a Metsoko půjdou do brejku, ale přítrž všemu udělal Pašek. Na druhé straně pak nebezpečně centroval Machalík a hosté měli pořádnou porci štěstí. Už se do koncovky tlačil Vandas, ale v poslední moment mu vystavili hosté stopku.
47'
Machalík rozehrál velmi dobře trestný kop, míč se snesl až na hlavičku Vandase, jehož pokus Stejskal kryje do náruče.
46'
Líšeň rozehrávala a zůstává u míče. Bude kopat za pár chvil standardku.
46'
Hráči se vrací na zelený pažit, může začít druhá část hry.
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme gól neviděli. Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům, kteří zásluhou Metsoka mohli otevřít skóre. Jeho pokus ale skončil těsně vedle. Vyškov dokonce vstřelil i branku, ale nemohla platit pro ofsajd. Líšeň se osmělila až po polovinou prvního poločasu, dobrou šanci měl Matocha po standardce a v závěru hlavičkující Sokol. Gólu se však diváci nedočkali.
Druhý poločas začne přibližně v 15:00.
45'
45'
Roh opět špatně kopnutý, rozhodčí končí první poločas.
45'
A ti budou zahrávat rohový kop v samotném závěru.
45'
Už se hraje závěr první půle, u míče Marvani.
44'
Dá se očekávat drobné nastavení. Uvidíme za chvíli, kolik zkušený prvoligový rozhodčí Pechanec přidá.
43'
Už se zase hraje, tedy spíše dohrává první poločas.
42'
Rozhodčí Pechanec přerušuje hru, na hřišti zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů.
41'
Až diváky probudil z podzimního spánku Pavel Sokol, který se po centru Matochy dostal až k hlavičce a jen to v hledišti zahučelo. Míč šel kousek vedle Stejskalovy branky.
40'
Pozvolna se nám blíží konec prvního poločasu, poslední minuty bohužel příliš záživného fotbalu nenabízí.
39'
Štěpánek dlouho kouzlil s míčem, nakonec se pokusil o centr, ten ale vystihl v pravý moment Vajner.
37'
Centr byl ovšem kopnutý mizerně, pro hosty žádný problém odvrátit míč do bezpečí.
36'
Roh pro domácí.
35'
Po malém intermezzu se vracíme zpátky do Líšně, kde se hraje vyrovnaný fotbal, po jedné velké šanci jsme viděli na obou stranách. Jinak se hra poměrně vyrovnala a Vyškov už není tolik dominantní, jako v úvodu sobotního mače.
33'
Zatímco tady máme výsledek 0:0, Jakub Řezníček opět úřaduje a díky němu vede Zbrojovka v Kroměříži 2:0.
32'
Ilko dopadl podstatě hůř jak před chvíli Matocha. Vyškovský střelec zkusil poslat míč pod horní tyč, ale byla to rána vysoko nad.
31'
I na druhé straně budeme sledovat podobnou situaci. Vyškov bude zahrávat z dvaadvaceti metrů standardku.
30'
Nakonec si exekuci trestného kopu vzal do parády Matocha a byla to kvalitní střela. Stejskal letěl k levé tyči prakticky zbytečně, neměl by šance, ale ke smůle Líšně šel míč těsně nad bránu.
29'
Tak teď pozor, těsně před vápnem byl sražen Pašek a tohle už by mohla být slušná šance. Čermák má ideální palebnou pozici.
29'
Pro Vajnera hračka, pro míč si došel v pohodě a má ho v rukavicích.
28'
Další roh pro Vyškov, celkově už pátý.
27'
Polášek zakombinoval s Lutonský, druhý jmenovaný poslal centr přímo na Stejskala a vyškovský brankář musel znovu zasahovat. Poslední minuty patří domácím.
26'
Na bližší tyči si ale Stejskal vše pohlídal, Čermák to sice zkusil zajímavě, ale vyloženě gólovka to nebyla.
25'
Standardka pro Líšeň, tentokrát z levé strany. Matocha nebo Čermák budou rozehrávat tuto nebezpečnou situaci.
24'
Bienvenue Kanakimana chtěl vzít celou situaci na sebe a prokličkoval se až do pokutového území, tam mu ale stopku vystavil zkušený obránce Jeřábek.
23'
Poslední minuty je to boj ve středu pole, na další výraznější šanci stále čekáme.
22'
Domácím poněkud vázne kombinace, po sérii chyb se k míči zase dostává sestava hráčů v červených dresech.
20'
Hra se malinko uklidnila, už se dá říct, že Líšeň úvodní tlak soupeře přečkala. Sama se snaží vystrkovat růžky.
19'
Ilko rozdává z pravé strany nebezpečné centry, domácí musí být neustále ve střehu.
18'
Líšeň to zkouší dlouhými nákopy na Vandase, toho si ale soupeř pozorně hlídá.
17'
Dlouhá přihrávka Lutonského málem prošla na rozběbnutého Sokola, jenže Stejskal dobře přečetl hru a u míče byl v pravý moment.
16'
Ovšem i tentokrát se Marvani ubránili, byť jen na chvíli. Vyškov je na míči daleko častěji.
15'
Aby nezapršelo na druhé straně, protože znovu Metsoko ukázal svá rychla chodila a Otrísal s ním měl plné ruce a nohy práce. Bude to čtvrtý roh pro hosty.
14'
Brněnský Čermák to zkusil z dálky přímo, ale trefil pouze hráče ve zdi. Z tohoto mráčku nezaprší.
13'
Zajímavá standardka pro brněnský tým, ze zhruba pětadvaceti metrů to pravděpodobně zkusí ostrostřelec Čermák.
12'
Jenže ani třetí roh neměl valných kvalit, pro Líšeň klidná situace. Musí se ale znovu bránit, soupeř vysoko napadá a nenechá domácím stouperů prostor rozehrávat.
11'
Další roh pro Vyškov, před Němečkem včas zasáhl Jeřábek.
10'
Sokolův ostrý centr nadělal Vyškovu velké starosti, brankář Stejskal ale nepřehlednou situaci ustál.
9'
První možnost mohl mít Matocha, který se skácel k zemi ve vápně, ale rozhodčí Pechanec je v klidu. Nicméně tam byl ještě ofsajd a vzrušení je zbytečné.
8'
Líšeň by se potřebovala trošku dostat do hry, první minuty byla pod tlakem.
6'
Teď mají domácí velké štěstí, protože Vyškov vstřelil branku, ale bylo to z ofsajdu. Idjessi Metsoko svou hlavičku sice posadil do brány, ale gól nemůže platit.
6'
Vyškov od začátku hýří aktivitou, znovu to byl Ilko, který táhl akci po pravém křídle a vybojoval roh.
5'
První velká šance zápasu a v ní Idjessi Metsoko, který se prohnal po pravé straně a chtěl za hranicí velkého vápna překonat Vajnera střelou na zadní tyč. Asi by neměl domácí strážce svatyně šanci, naštěstí pro něj šel míč kousek vedle.
4'
Pavol Ilko zahrával roh, poté ještě centroval i na krátko, nikdo z jeho spoluhráčů ve vápně se do zakončení nedostal.
3'
Slušně se zaplnil i hostující sektor, který neunávně povzbuzuje svůj tým. Nyní budou sledovat první roh Vyškova.
2'
Každopádně jsou hosté i nadále u míče a snaží se kombinovat na své útočné polovině.
1'
Golden Mafwenta to zkusil po výkopu rovnou z velké dálky, aby nachytal brankáře Vajnera. Ten se musel sice proletěl do vzduchu, ale míč lapil pohodlně do rukavic.
1'
Výkop budou mít hosté z Vyškova.
Oba týmy nastupují na hrací plochu parádně připraveného pažitu v Líšni, za pár chvil jdeme na to. Příjemnou zábavu.
Favoritem je pochopitelně Vyškov, ale Líšeň bude určitě chtít svého protivníka potrápit. Dá se očekávat kvalitní podívaná, i tribuny se solidně zaplňují. Tak teď jen doufat, aby to nebyla nuda v Brně.
Ještě jednou hezké odpoledne z brněnské Líšně, kde se odehraje poslední domácí duel místního týmu v rámci podzimní části druhé ligy. Počasí se nám výrazně zlepšilo, v Brně celý den svítí sluníčko a pro fotbal máme rázem parádní podmínky.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Polášek, Matocha, Machalík, Sokol – Vandas.
Náhradníci: Veselý – Vlasák, Mezera, Aldin, Mionić, Tauš, Joković.
Trenér: Milan Valachovič

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Ab. Sylla, Musa, Němeček – F. Štěpánek (C) – Eneme, Mafwenta, Kanakimana, Bayo – Metsoko.
Náhradníci: Borek – Kamara, Červeň, Souaré, Lahodný, Vintr, Diallo.
Trenér: Jan Kameník

Rozhodčí: Ondřej Pechanec – Jakub Šimáček, Václav Ježek.
Poslední vzájemné soutěžní utkání bylo prvním v historii F:NL, z něhož MFK odešel jako vítěz. Předtím se mu povedla přinejlepším remíza 1:1, jinak utrpěl porážky s Líšní 0:2 a 1:2. Vyškov má ve svém kádru třetího nejlepšího střelce soutěže – devítigólového Idjessiho Metsoka z Toga. Za Líšeň dosud nejčastěji skóroval Pavel Vandas s pěti trefami. Líšeň má po minulém kole rozhodně co napravovat, i když na půdě Zbrojovky nehrála úplně špatně. Nedávala šance, zatímco soupeře proměnil hned tři.
Fotbalisté Vyškova se připravují na poslední podzimní cestu ven. Porážku z osmifinále MOL Cupu se pokusí napravit v 15. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, které je zavede na hřiště Líšně.

Venkovní duel s brněnským soupeřem přichází ve chvíli, kdy MFK zažívá výsledkově méně vydařené období. Předchozí víkend doma nedopadl úspěšně a poprvé v ročníku padl v Drnovicích. Vyškovským katem se stala Opava při skóre 1:3. Chuť si svěřenci trenéra Kameníka nespravili ani v osmifinále poháru, kde v bitvě aktuálně dvou nejlepších celků druhé ligy podlehli stejným poměrem Dukle Praha.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Poslední dva dny v Brně neustále prší, což příliš dobrému fotbalu nenahrává. Uvidíme, jak se s tím oba týmu ve šlágru 15. kola poperou. Domácí Marvani hostí lídra soutěže z Vyškova, který se netají postupovými ambicemi. Líšeň by pro změnu ráda přezimovala v poklidnějším středu druholigové tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.