Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Olomouc B - 14. srpna 2023   17:30

MFK Vyškov
MFK Vyškov
44' Bayo
1:0
(1:0)
Olomouc B
Olomouc B
MFK Vyškov
Stejskal – Ilko (C), Coulibaly, Ramathan, Souaré – Kanakimana (90+3. Němeček), Mafwenta, Lahodný (70. F. Štěpánek), Eneme (57. Lacík) – Bayo (90+3. Červeň), Metsoko (70. Vintr).
Borek – Touré.
Ulrich – Kotík, Vyhnanovský
Stadion Drnovice
1520 diváků
Olomouc B
Trefil – Coufal (62. F. Uriča), Jaja (46. Kramář), Matys, Slavíček (83. J. Spáčil) – Fabiánek, Israel (46. Mikulenka) – Šíp, Langer (C), Moses – Muritala (46. Bednár).
Koutný – Fiala.

Ode mě je to pro dnešek z Drnovic vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:7.
Utkání je u konce! Domácí Vyškov pokračuje v úvodu sezóny ve své neporazitelnosti, vítězí počtvrté z pěti duelů a posouvá se zpět do čela tabulky, kde má stejně bodů – 13 – jako Jihlava.

O osudu utkání rozhodla přesná hlavička Fahada Baya z konce první půle. V té druhé se pokoušeli hosté vyrovnat, ale větší šanci si nevypracovali. To domácí po akci Lacíka trefili tyč a měli i několik dalších šancí pojistit vedení, leč se tak nestalo. Mrzet je to nemusí, tři body si zapsali, naopak Olomouc na první výhru sezóny stále čeká.
90+5'
90+5'
Vintr posunul v jednom z posledních brejků za vápno míč na Goldena, jeho rána z dobré pozice zamířila nad.
90+4'
Domácí ušetřili cenné sekundy v rohu, ale pak hosty pustili před své vápno, kde operovali Šíp s Kramářem, ale na střelu nedošlo.
90+3'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Adam Červeň,
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází David Němeček.
90+3'
Pojistku mohl po centru Ilka přidat z podobné pozice Kanakimana, schované zakončení z jedničky bylo sraženo těsně vedle.
90+2'
Na další Ilkův centr si naskočil Bayo, ani tentokrát hlavou nezamířil do prostoru tří tyčí.
90+1'
Domácí se nikam hnát nemusejí, Vintr na polovině hřiště vybojoval další taktický faul.
90'
Šíp se pokusil marně zastavit rozběhnutého Souarého faulem, rozhodčí se poté k situaci vrátil a udělil mu žlutou kartu.
88'
Amasi Emmanuel Moses nebude moci v utkání pokračovat, ke smůle hostů už jsou navíc vyčerpána střídání, a tak dohrávají v deseti.
87'
A pokračující útočné snažení Olomouce zastavil zbytečný útočný faul na Lacíka. Mezitím zůstává na trávníku ležet Moses, kterého postihly křeče.
86'
Faul zastavil akci Olomouce na samé hranici vápna soupeře, Langer se snažil zeď podstřelit, leč marně.
85'
V rychlém brejku Vyškova si Vintr věřil za vápnem na průnik do šestnáctky, přihrávkou pod sebe nenašel Kanakimanu, ale Ilka, jehož rána z první zamířila do rukavic Trefila.
84'
Vintr si pohlídal náběhem ofsajd a z velké dálky to zkusil rovnou z voleje, kromě Trefila ale výrazně přeloboval také branku.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Filip Slavíček, přichází Jiří Spáčil.
83'
Po centru Ilka se dostal k hlavičce Kessy Coulibaly, zamířil o několik čísel nad.
82'
Bienvenue Kanakimana na pravé straně pláchl soupeři, kterého ve sprintu chytila křeč. Akce pokračovala a centr měl najít na zadní tyči Baya, hosté srazili míč na roh.
81'
Vyrovnání klidně mohlo přijít. Na zadní tyči vyplaval opět sám Adam Bednár, který měl čas i prostor vestoje zamířit hlavou, jenže branku minul...
80'
Tlak olomouckého béčka se stupňuje a výsledkem je další rohový kop.
79'
Po rohu si na zadní tyči naskočil na hlavičku Adam Bednár a popravdě moc nechybělo, aby míč zapadl do protější šibenice!
78'
Dnešní utkání sleduje 1520 diváků.
78'
Filip Slavíček měl na levé straně prostor k centru, ten odrazil jen i Ilka a bude následovat další rohový kop.
77'
Šíp se na levé straně pod tlakem zbavil tří soupeřů, Mikulenkovi následně ale míč utekl.
76'
Olomouc v útoku ještě pár desítek sekund pokračovala, centr Langera z pravé strany mířil však vysoko nad tribunu.
74'
Hosté poté vybojovali rohový kop, ale signál s rozehrávkou nakrátko na bližší tyč jim nevyšel.
73'
Další velká šance MFK! Štěpánek dlouhým míčem nastartoval za obranu Kanakimanu, který si na hranici vápna dobře všimnul z druhé vlny naběhnutého Vintra. Ten střílel křížem přes obránce a jen těsně vedle pravé tyče.
72'
Ani z dalšího rohu pro domácí „nezapršelo“, další akci budou rozjíždět z vlastní obranné poloviny.
71'
Následný rohový kop nic nepřinesl, domácí se drželi v útoku a po teči jednoho z Olomouckých vybojovali další roh.
70'
Domácí mohli přidat druhý zásah! V brejku roztáhl Vintr hru na Lacíka, který si přehodil míč na pravačku do středu a parádní ranou orazítkoval tyč. K dorážce se poté dostal Štěpánek, zblízka ale trefila nepropálil!
70'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Filip Štěpánek,
ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Ondřej Vintr.
68'
Další centr směřující na Mikulenku byl přetažený, rozhodčí následně nařizuje další přestávku na pití. A domácí budou dvakrát střídat.
67'
Slavíček se protáhl do vápna a od brankové čáry centroval po zemi, Stejskal v pádu zasáhl trochu nejistě, ale spoluhráči nebezpečí zažehnali.
66'
Sigma je teď rozhodně aktivnějším týmem a drží se na polovině soupeře, domácí defenzíva kolem vápna ale zatím drží.
65'
Výsledkem byl nakonec zblokovaný první centr, avšak v akci pokračoval Golden. Míč po dalším centru prolétl až k Bayovi, ale jeho hlavička z dobrá pozice šla nad branku.
65'
Langrův centr odvrátil Musa a domácí mohou po levé straně rozjet proti akci.
64'
Faulem se tentokrát provinil Metsoko na Šípovi, hosté budou rozehrávat z levé strany přímý kop.
63'
A málem se zapojil Uriča hned do gólové akce! O míč dobře zabojoval u brankové čáry a chtěl jej dávat pod sebe na úplně volného spoluhráče, pozorný Musa Ramathan na poslední chvíli zasáhl.
62'
ze hřiště odchází Jakub Coufal, přichází Filip Uriča.
61'
Lahodný ve hřiště dohrál Langera, hosté budou rozehrávat. Mezitím se chystá další střídání.
60'
Míč teď létal po nepřesných přihrávkách ze strany na stranu bez klidnějšího zpracování, domácí nakonec získali aut.
59'
Mikulenka vědomě rukou zastavil přihrávku soupeře na levé straně a žlutá karta je na světě.
59'
Kramář dostal míč do běhu na pravé straně, ale přes Musu kličkou neprošel. V akci poté pokračoval Šíp, míč si ve vápně však píchnul až moc a centr poslal do boční sítě.
57'
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Barnabáš Lacík.
57'
Po rohu hlavičkoval ve velkém záklonu dosud jediný střelec Bayo, Trefil neměl problém ukrýt míč v náručí.
56'
Lahodný hezky uvolnil z první po levém křídle Souarého, ten už byl ve vápně a Trefil šel proti němu u brankové čáry, domácí krajní bek odrazem o něj vybojoval alespoň rohový kop.
55'
Domácí byli znovu pod tlakem v rozehrávce, ale na dvě přihrávky se rázem hnali vpřed v pěti do brejku. Bienvenue Kanakimana to nakonec celé vzal na sebe, rána levačkou zpoza vápna byla však zablokována.
54'
Na druhé straně z podobné pozice centroval Pavol Ilko, vysoký balón si sebral do rukavic pozorný Trefil.
53'
Další ostrý centr zleva adresoval do vápna sám Jáchym Šíp, Stejskal byl opět připraven a kryl míč v rukavicích.
52'
Štěpán Langer po Šípově pasu pálil zpoza vápna, obětavý Musa Ramathan zblokoval míč do rukavic Stejskala.
51'
Ilko odvracel nebezpečný centr, po němž následoval roh Sigmy, ale ani ten nebezpečí nepřinesl.
49'
Bienvenue Kanakimana utekl obraně zprava a dostal se až do vápna, kde ještě nabíjel do lepší pozice Enememu, ale tomu rána vůbec nesedla. Trefil zapsal jednoduchý zákrok.
48'
Kombinace Vyškova ale zatím drhne a domácí dvakrát prakticky zadarmo přišli o míč.
47'
Bayo si za polovinou hřiště pokryl míč a nechal se faulovat Matysem, Domácí v kombinaci.
46'
Hned tři změny provedl hostující trenér směrem do druhé půle, jeho svěřenci vyrážejí do první útočné akce.
46'
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází Matěj Mikulenka,
ze hřiště odchází David Lawrence Jaja, přichází Denis Kramář,
ze hřiště odchází Yunusa Muritala, přichází Adam Bednár.
46'
Úvodní dějství je za námi a diváci v Drnovicích se rozhodně nenudili. Už v osmé minutě Metsoko po svém průniku trefil tyč, na druhé straně pak hrozil po půlhodině prudkou ranou Yunusa Muritala. Velké věci se pak děly v závěru půle, kdy velkou šanci spálil Kanakimana, na druhé straně napálil Slavíček břevno a Fayo zahodil tutovku před prázdnou branku, aby o minutu později hlavou po přesném centru otevřel skóre.
Druhý poločas začne přibližně v 18:34.
45+2'
45+2'
Míč teď trochu ledabyle létal ze strany na stranu, až jej do vzduchu poslal také Stejskal. Míč zachytil Šíp a jeho Ilkem sražený centr rezultuje v ještě jeden rohový kop.
45'
Centr z rohu směřoval někam na hranici šestnáctky, kde hlavou odvracel Bienvenue Kanakimana.
45'
Souaré na pravé lajně nepustil dopředu rozběhnutého Mosese, míč se však vykutálel na rohový kop.
44'
MFK Vyškov právě vstřelil branku! Teď už se do vedení domácí skutečně dostávají! FAHAD BAYO napravil předchozí obrovské zaváhání, když si ve vápně naskočil nikým nehlídán na Ilkův centr z pravé strany a hlavou uklidil míč bezpečně k tyči – 1:0.
42'
Tutovka jako hrom také na druhé straně! Kanakimana utekl Matysovi a byl sám před Trefilem, míč ještě posunul Bayovi, na nějž zívala poloodkrytá branka, ale tu neuvěřitelně přestřelil.
41'
Teď už byla Sigma centimetry, možná milimetry od vedení! Slavíček natáhl k naprosto dokonalé dalekonosné ráně, která se od břevna odrazila na čáru a ven! Hráči hostů signalizovali, že míč byl za čarou, sudí však nechává ve hře pokračovat.
40'
Yunusa Muritala od pravé lajny odcentroval, ale Šíp na jeho pas nedosáhl.
39'
Lahodný ve středu hřiště zbytečně dohrál soupeře a jako první si dnes zblízka prohlédl žlutou kartu.
38'
Obrovská šance Vyškova! Fahad Bayo obral o míč čistě Jaju a ze strany šel sám na Trefila, místo střely ještě přihrál do lepší pozice Kanakimanovi, toho ovšem gólman Olomouce fantasticky vychytal a nenechal si nasadit jesličky.
37'
Cheick Souaré v dalším náběhu po levé lajně, míč dostal do pozice k centru, ale ten poslal vysoko mimo stadion.
36'
Tempo hry opět mírně opadlo a ani jeden z týmů nemá herně nijak navrch. Domácí se snaží hrát aktivně, ale s presinkem soupeře si moc nevědí rady.
35'
Šíp se dobře vydal za vysokou přihrávkou spoluhráče a málem si míč píchl před Lahodným do úniku, ten měl poměrně dost štěstí, že kopačkou nezasáhl jeho obličej. Tak jako tak míč skončil v autu a rozhodčí nařizuje odkop od Stejskalovy branky.
34'
Domácí zkusili rychle rozehrát nakrátko, ale z akce nic nepřišlo a míč už je bezpečně na kopačkách fotbalistů Olomouce.
33'
Dlouhý nákop Goldena našel za obranou Souarého, jeho centr byl sražen obráncem na rohový kop.
32'
Musa dostal přihrávku hodně skákavě a měl problém míč odehrát, naštěstí pro něj přišel lehký šlapák od soupeře, který jej ze situace vysvobodil.
31'
Do vedení mohli jít hosté! Nevýrazný pokus Fabiánka zpracoval před vápnem Yunusa Muritala a chytře se otočil kolem obránce, načež tvrdě vypálil a Stejskal musel předvést pohotový zákrok!
30'
Půlhodina hry za námi a na úvodní trefu stále čekáme, nejblíž jí byl Metsoko, který trefil tyč.
29'
Enemeho přetažený centr chtěl Souaré vracet na zadní tyč do ohně, míč už však opustil hrací plochu, a tak bude Trefil vykopávat.
28'
Fotbalisté MFK jsou znovu vysoko napadáni při rozehrávce a mají v kombinaci mírné starosti, hosté se ale ještě díky tomu do žádného přečíslení nedostali.
27'
Sám Šíp se poté hnal vpřed, Kessy Coulibaly jej ale nepustil do vápna a navíc o něj stihl míč ještě odrazit.
26'
Opačným směrem se poté vydal s míčem Šíp, chtěl spoluhráče jednoduše uvolnit mezi stopery, ale nikdo v modrém na jeho pas nereflektoval.
25'
Ilko dostal krásný míč na pravé křídlo a ještě chtěl akci prodloužit kolmicí Kanakaminu, toho čistě zastavil Slavíček.
23'
Po faulu na Lahodného je nařízena občerstvovací pauza pro oba celky.
22'
Hosté jsou teď na míči aktivnějším týmem a dobře kombinují, zatím však pouze kolem poloviny hřiště.
21'
Na druhé straně se za dlouhým míčem vydal Yunusa Muritala, z velkého úhlu vystřelil, ovšem Stejskal si připsal pohodlný zákrok.
20'
Matys přišel o míč, což byla voda na mlýn pro rozběhnutého Metsoka, který se řítil do vápna, ale hostující stoper se mu ukázkově vrhnul pod nohy a skvěle načasovaným skluzem šanci zastavil.
19'
Langer na levé straně posunul do prostoru míč Slavíčkovi, jehož centr pouze proletěl napříč vápnem a nikdo v modrém ho na hrací ploše neudržel.
18'
Lahodný na polovině hřiště podrazil Muritalu, Sigma bude v poklidu rozehrávat.
17'
Z brejku ale přišla šance Vyškova. Bienvenue Kanakimana utekl od poloviny hřiště třem soupeřům a před vápnem posunul do druhé vlny na Enemeho, ten však do své střely nedal vůbec razanci a po zemi poslal jen příjemný pozdrav do rukavic Trefila.
16'
Šíp na levé straně posunul míč na Slavíčka, jehož centr do šestnáctky sice neprošel, ale Olomouc bude mít k dispozici první rohový kop.
15'
Trefil nyní skoro promáchl odkop skákavého míče a pořádně zavařil spoluhráčům v obraně, Metsoko ani Bayo ale zakončit nedokázali.
14'
Znovu řada nepřeností z obou stran ve středu hřiště, domácím se nepovedlo dostat míč na zem a pas Lahodného mířil do autu.
13'
Kanakimana si na pravé straně netroufl na soupeře jeden na jednoho, k jeho tečovanému centru se tlačil Bayo, ale byl ustrážen Jajou.
12'
Sigma dobře vysokým napadáním zatápí Vyškovu v rozehrávce a nutí jej k chybám, vysoké míče z kopaček domácích bývají zatím hodně nepřesné.
10'
Hodně riskantní kombinaci nyní předvedli domácí před Stejskalem, ale ze situace se nakonec na tři přihrávky dostali. Hru poté chtěl Eneme roztáhnout doprava na Kanakimanu, poslal mu však příliš vysoký pas.
9'
Znovu se agilní Metsoko tlačil ve vápně do zakončení, proti stoperům Sigmy se k němu ale tentokrát vůbec nedostal.
8'
Teď už byl Vyškov daleko blíže otevření skóre! Po obrovské chybě v obraně šel Idjessi Metsoko sám na branku v souladu s pravidly, po zemi odstřelil Trefila, ale napálil jen pravou tyč!
7'
Golden Mafwenta narýsoval krásnou kolmici přes polovinu hřiště na rozběhnutého Metsoka, který už pádil sám na branku, naštěstí pro Olomouc byl pískán ofsajd.
6'
Ilkův prudký centr z pravé strany se snažil Kanakimana před vápnem efektně hrudí prodloužit do šestnáctky, míč doputoval jen k Trefilovi.
5'
Na polovině hřiště se srazili Golden Mafwenta a Yunusa Muritala, rozhodčí nakonec situaci vyhodnotil jako faul hostujícího útočníka.
4'
Do rozehrávky se teď několikrát zapojil i novic v brance domácích Jan Stejskal, Cheick Souaré zpracoval jeho nákop k levé lajně, ale kolem soupeře neprošel.
3'
Po rohu spáchal velkou chybu v roli předpoledního hráče Kanakimana, hosté šli od půlky do akce čtyř proti jednomu, ale celou ji zpomalili a nakonec byl centr odvrácen...
2'
Hosté situaci díky Fabiánkovi na přední tyči zažehnali, po dalším průniku Ilka se ale rohový kop bude opakovat.
2'
Další dlouhý nákop měl směřovat za obranu na Baya, hlavu zasáhl David Lawrence Jaja a domácí budou mít k dispozici první rohový kop.
1'
Hosté se ujali rozehrávky a hned směřoval vpřed dlouhý nákop na Langera, kterého ustrážil Ilko a posílal míč na polovinu hřiště.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku drnovického stadionu. Domácí hrají tradičně v bílém, hosté se představí v modrém.

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko (C), Coulibaly, Ramathan, Souaré – Kanakimana, Mafwenta, Lahodný, Eneme – Bayo, Metsoko.
Náhradníci: Borek – Červeň, Němeček, F. Štěpánek, Lacík, Vintr, Touré.
Trenér: Jan Kameník

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Coufal, Jaja, Matys, Slavíček – Fabiánek, Israel – Šíp, Langer (C), Moses – Muritala.
Náhradníci: Koutný – Bednár, J. Spáčil, Kramář, F. Uriča, Fiala, Mikulenka.
Trenér: Tomáš Janotka

Rozhodčí: Ulrich – Kotík, Vyhnanovský.
MFK Vyškov

Vyškov naskočil do nového ročníku soutěže fantasticky a ve čtyřech zápasech ani jednou neprohrál. Ztratil pouhé dva body za remízu 1:1 na půdě Vlašimi a v tabulce se po právu nachází na druhé příčce, hned za stoprocentním Táborskem. S dvanácti nasázenými góly je Vyškov nejlépe pálícím celkem ligy.

Posledních pět utkání:
Hodonín 2:3 Vyškov (po penaltách, MOL Cup)
Vlašim 1:1 Vyškov
Vyškov 5:1 Kroměříž
Dukla Praha 2:4 Vyškov
Vyškov
2:1 Příbram
SK Sigma Olomouc B

Rezerva Hanáků na tom rozhodně není tak dobře, jako jejich dnešní soupeř. Ve čtyřech úvodních duelech ligy zapsala pouhé dva body za remízy proti Varnsdorfu a Prostějovu. Stále tak bojuje o své první vítězství. V tabulce zaujímá společně s Varnsdorfem a Chrudimí samotný chvost.

Olomouc B 1:1 Prostějov
Jihlava 6:3 Olomouc B
Olomouc B 1:2 Zbrojovka Brno
Varnsdorf 1:1 Olomouc B
Olomouc B 3:3 Žilina (přátelské utkání)
Krásný pondělní podvečer všem fanouškům fotbalu! V rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si to za malou chvíli rozdají Vyškov a rezerva olomoucké Sigmy. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.