Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Opava - 2. srpna 2023   18:00

Příbram
Příbram
74' Nečas
1:0
(0:0)
Opava
Opava
Příbram
Melichar – F. Matoušek, Jahić, Fišl – Vott (69. Dav. Krch), Hušbauer (85. Biricz), Sunzu (69. Jandera), Dudl, Antwi (46. Vokřínek) – Wágner (C), Nečas (90. Nkwinga).
Smrkovský – Anih.
Rouček – Machač, Ježek
Na Litavce, Příbram
916 diváků
Opava
A. Richter – Janoščín (C), Rataj (67. Marzuq), Omale (77. Vincour), Ondráček, Helebrand, Blecha, Haitl, Kopečný, Hýbl, Ščudla (72. Whiffen).
Číž – Višňa, Kostka.

Příbram vítězí 1:0. Opavští odehráli velmi dobrou první půli, ale neproměnili dvě šance hlavou. To ve druhé už se hra vyrovnala a i Příbram vystrčila růžky. Zlepšila svou útočnou fázi. Vypadalo to, že by mohlo utkání skončit plichtou, ale nakonec rychlý kontr zakončený ranou Nečase z jedničky rozhodl o třech bodech pro domácí. Hosté si v závěru vypracovali jednu příležitost, ale překopli bránu a domů tak pojedou s prázdnou. Zatímco pro Příbram to je ve třetím kole druhé vítězství, pro Opavu druhá porážka.
90+4'
90+4'
Při souboji Marzuqa s obráncem na levé straně se dotkl míče jako poslední fotbalista Opavy, nařízen odkop od příbramské brány.
90+3'
Útočný faul na levé straně v podání Příbrami, Richter spěchá.
90+2'
Vinny Loic Nkwinga se drží za obličej, sudí ukazuje na branku Opavy. Hrát se zase chvíli nebude.
90+1'
Opava chtěla penaltu za zákrok Fišla na středu vápna, ale ten pád hostujícího hráče byl docela ochotný.
90'
Trenér Krejčí úplně nesouhlasil s tím, že byl pískán útočný faul Příbrami.
90'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Vinny Loic Nkwinga.
89'
Příbram držela míč u pravého rohového praporku a získala aut pro Vokřínka, ten určitě nebude pospíchat.
88'
Nebude to dlouho trvat a Příbram rozkouskuje závěr zápasu dalším střídáním, do hry by měl jít Nkwinga.
87'
Vokřínek vracel Matouškovi na pravé straně, ten byl zbrklý a rozehrává tak Richter.
86'
Hosté vyšachovali domácí defenzivu, ale tutovka z pravé strany vápna letěla nad branku.
85'
ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Csaba Biricz.
84'
Za dohrání Melichara vidí Ondráček žlutou kartu. Domácímu brankáři se počínání hostujícího fotbalisty nelíbilo ani v nejmenším.
83'
Nečas mohl rozhodnout! Příbram běžela do otevřené obrany, ale po křižném pasu z levé strany si Nečas ukopl míč z prvního doteku a druhým už situaci nezachránil.
81'
Matěj Hýbl nacentroval z levé strany na protější tyč do rukou Melichara. Ten ještě zůstává ležet na trávníku. Stejně tak příbramský fotbalista z pole.
80'
Vincour si vyměnil míč na levé straně, poté jej domácí odpálili od zámezí.
79'
Yahaya Mohammed Marzuq procházel přes pravou stranu, vzápětí nepovedená přízemní střela šla až vedle zadní tyče.
78'
Jahič odhlavičkoval nahrávku po levé straně, pokračuje Vincour.
77'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Tomáš Vincour.
77'
Není to tak, že by měl někdo výraznější převahu v tomto duelu.
74'
Příbram právě vstřelila branku!
Příbram postupovala do rychlého brejku, na jeho konci dostal JAKUB NEČAS pas pod sebe a z první zakončil do horní části brány.
74'
Yahaya Mohammed Marzuq se neotočil v pravé polovině vápna kolem Fišla.
73'
Dudl obdržel nahrávku na dlouhou nahrávku na pravé straně a to byl také začátek konce příbramského snažení.
72'
ze hřiště odchází Adam Ščudla, přichází Thomas Whiffen.
71'
Jiří Janoščín nakopával nepřesně po levé straně, vykopávat bude Melichar.
70'
Yahaya Mohammed Marzuq si nabíhal při brejku na pravé straně, centr jej pak přeletěl a balón sklepl Jahič do náruče Melichara.
69'
Haitl dostává kartu za ostrý skluz předcházející výhodě.
69'
Příbram měla výhodu, v ní ale skončil centr Hušbauera z pravé strany na noze obránce ve velkém vápně.
69'
ze hřiště odchází Ngosa Sunzu, přichází Rostislav Jandera.
69'
ze hřiště odchází Dominik Vott, přichází David Krch.
68'
Hýbl byl zdvojený na levé straně, kontr Příbrami ale neměl dlouhého trvání.
67'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Yahaya Mohammed Marzuq.
66'
Nečas zapříčinil faul z pravé strany, což doprovodil komentářem Matoušek.
65'
Hrubá chyba v rozehrávce neměla pro Opavu vážnější následky, hosté pak začínají znovu od Janoščína.
64'
Wágner měl proti sobě tři hráče, takže nahrával na levou stranu běžícímu Nečasovi, toho hosté dostihli.
63'
Obraz hry se bohužel oproti prvnímu poločasu moc nezměnil.
62'
Příbram rozehrává na své obranné polovině, u balónu Jahič.
61'
Opavský roh z levé strany a závar ve vápně končí útočným faulem na Melichara.
60'
Vott neuspěl jeden na jednoho na pravé straně a následoval příbramský zákrok z kategorie nedovolených.
59'
Při nákopu Hušbauera z pravé strany se Příbram nacházela v ofsajdu.
58'
Wágner si vysvětluje svůj pohled na odpískaný příbramský faul s hlavním rozhodčím.
57'
Melichar si hodně zavařil riskantní rozehrávkou na Matouška, Příbram se přesunula na svou útočnou polovinu, Vott si hodil míč kolem obránce na levačku a trefil boční síť.
56'
Na hrací ploše zůstal ležet někdo z opavských fotbalistů. Podle všeho Rataj. Každopádně hosté nebudou muset střídat.
55'
Příbramskému pokusu ze střední vzdálenosti a pravé strany vedle zadní tyče moc nechybělo. Mezi diváky to jen zahučelo.
54'
Jakub Nečas byl podřazený na pravé straně v době, kdy přebíral nahrávku. Na přímé ohrožení brány to není.
53'
Matoušek zastavil míč na pravé straně, sbíhal mu Sunzu, tomu vypíchl balón bek.
52'
Hasan Jahić autorem faulu z pravé strany, rozehraje tak Jiří Janoščín.
52'
Matoušek se protáhl na pravé straně kolem beka, Opava se ubránila následnému centru.
51'
Josef Hušbauer poslal nákop na Nečase, proti němu vyběhl z vápna Richter a odehrál balón rybičkou ve stylu á la Neuer.
49'
Melichar vyrazil rukama ránu z dvaceti metrů, při snaze o opavskou dorážku zasáhl hlavou Vott.
49'
Wágner se snažil napadat obránce, ten si pomohl hlavou do náruče Richtera.
46'
Wágner pouštěl křižnou nahrávku Vottovi na pravé straně, jeho centr nebyl vůbec ideální.
46'
ze hřiště odchází Emmanuel Antwi, přichází Jan Vokřínek.
46'
V nepříliš pohledném prvním poločase byli o něco blíže k dosažení první branky Opavští, jenže neproměnili dvě loženky hlavou. Hosté zatím velmi dobře brání a Příbram nepustili do větší příležitosti. Domácí se v útočné fázi docela trápí. Opava se v obranném bloku výborně pohybuje. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+2'
45+1'
Helebrand byl součástí rozehrávky, krátce poté šlo o ofsajd Opavy na levé straně.
45'
Příbram obléhala vápno, ale Richtera neprověřila, hostující brankář začne možná jednu z posledních akcí Opavy v prvním poločase.
44'
Antwi neprošel na levé straně přes Kopečného, ale Příbramští následně dobře presovali.
43'
Hasan Jahić a Ngosa Sunzu podrželi balón, hosté pak přerušili útok vedený po pravé straně.
42'
Melichar rychle vykopával, ale příbramská akce měla jepičí život.
41'
Série tří příbramských rohů nepřinesla nic zásadního.
40'
Richter šel ven při centru na zadní tyč, upadl, nepískalo se.
39'
Nakonec kopl volný přímý kop druhý zmíněný, jeho levačka dopadla do koše Melichara.
39'
Hušbauer vystartoval na pomezního rozhodčího po příbramském faulu na pravé straně, míč si staví Ondráček a Blecha.
38'
Ngosa Sunzu převzal míč na pravé straně, ale poslal balón na zadní tyč do rukavic Richtera.
37'
Melichar neměl sebemenší problémy s balónem letícím do velkého vápna.
36'
Wágner vyjel na ležícího hráče Opavy potom, co byl k vidění útočný faul Sunza.
35'
Vypadalo to, že Rataj bude rychlejší než obránce, opavský fotbalista počkal na podporu Kopečného, s tím si nepřesně narazil.
34'
Richter se vrhl po přízemním centru zprava do malého vápna. Nadále tak čekáme na jeho složitější zákrok.
33'
Hušbauer nakopával podobně jako před chvílí, ale balón skončil v autu.
32'
Wágner byl faulovaný, Hušbauer rozehrál na pravou stranu, odkud domácí odcentrovali zřejmě na Nečase, ten hlavou minul bránu.
31'
To byl nepřesný křižný pas na Kopečného na pravé straně, vhazuje Hušbauer.
30'
Fišlovu přihrávku vystihli Opavští a hnali se do přečíslení. Haitlův centr zprava na bližší tyč ale Příbram přečkala.
29'
Byl odpískán faul hostů ve středovém kruhu, Jahič sáhl k rozehrávce nakrátko.
28'
Nečas měl k míči daleko na levé straně, Opava pak hraje přes Helebranda.
27'
Fišl si zakřičel při centru z levé strany na přední tyč a odhlavičkoval jej z šestnáctky.
26'
Richter boxoval první příbramský roh v tomto duelu, následoval ještě přetažený centr. Tím pádem může rozehrávat Richter.
25'
Člověk se tak nemůže zbavit dojmu, že útočná fáze je strany Příbrami hodně pomalá. Oprava se v obranném bloku velmi dobře pohybuje.
24'
Antwi tečoval centr Haitla z pravé strany, balón sebral Melichar.
23'
Utkání probíhá aniž by oba gólmani museli zasahovat rukama. Blíže k dosažení první branky měli rozhodně Opavští při svých dvou šancích hlavou. Nicméně vždy směřoval balón mimo tři tyče.
22'
Při centru z levé strany chtěl zavřít Kopečný vzdálenější tyč, balón mu v těžké pozici odskočil za bránu.
21'
Míč se vrátil zpět ke Kopečnému, ten se neměl jak dostat přes Antwiho a hosté posunuli balón až k Richterovi.
19'
Antwi vhazoval z levé strany, hosté prakticky ihned uklidili balón z vápna.
18'
Zase se musela Příbram vrátit na vlastní obrannou polovinu, kde si přihrávají Jahič s Fišlem.
17'
Na poslední chvíli dokázali domácí zablokovat střelu z levé strany na zadní tyč. Nedlouho poté se hosté dopustili útočného faulu ve vápně soupeře. Podle všeho jej zavinil Haitl.
17'
Antwi dotíral na obránce na levé straně, získal míč a odcentroval zleva na opačnou tyč, kde si naskakoval Wágner.
16'
Obránci Příbrami pouštěli míč za bránu, Melichar si vybral rozehrávkou Fišla.
15'
Opava je zatím o něco aktivnější. Přinejmenším vyslala více střel na branku.
14'
To byl druhý ofsajd domácího mužstva v tomto střetnutí.
13'
Melichar vyhodil na Dudla, Opava se stačila vrátit a Fišl musel nakonec hrát až dozadu ke svému brankáři.
12'
Václav Dudl viděl vystupujícího Haitla a podle toho se také zachoval. Příbramští posléze přenesli hru na pravou stranu, ale nevybojovali ani roh.
11'
Emmanuel Antwi se neprosadil na levé straně, Opava pak zapojila do rozehrávky i Richtera.
10'
Tomáš Wágner sklepával Jakubu Nečasovi, ten se dotkl míče rukou a zazněl tak hvizd hlavního arbitra.
9'
Kopečného nákop na pravou stranu zpracoval Rataj již v prostoru mimo hrací plochu.
8'
Opět loženka hlavou, tentokráte z druhé vlny, ale míč letěl vedle příbramské brány. Tak či onak – domácí si hodně koledovali.
7'
Martin Melichar vyboxoval pokus hlavou směřující pod břevno a zachránil tak Příbram za cenu rohového kopu.
6'
Sledujeme celkem opatrný úvod duelu.
5'
Obránce dostoupil Adama Ondráčka, Opava bude pokračovat autovým vhazováním z pravé strany.
4'
Patrik Haitl prodlužoval míč hlavou na pravé straně na Rataje, toho pokryl Daniel Fišl.
3'
Opava se ubránila standardní situaci z pravé strany na zadní tyč. I tak tak byl mávaný ofsajd.
2'
Miloš Kopečný si nerozuměl se spoluhráčem při výměně míče v rozehrávce na pravé straně a Příbram tak získala balón bez větší námahy.
1'
Opava nastoupila ve žlutomodrém, zatímco Příbram v zelenočerném.
1'

FK Příbram: Melichar – Fišl, Jahić, Hušbauer, Vott, Wágner (C), Dudl, Nečas, Antwi, F. Matoušek, Sunzu.
Náhradníci: Smrkovský – Vokřínek, Dav. Krch, Nkwinga, Anih, Biricz, Jandera.
Trenér: Karel Krejčí

SFC Opava: A. Richter – Janoščín (C), Rataj, Omale, Ondráček, Helebrand, Blecha, Haitl, Kopečný, Hýbl, Ščudla.
Náhradníci: Číž – Whiffen, Vincour, Višňa, Kostka, Marzuq.
Trenér: Miroslav Brožek

Rozhodčí: Rouček – Machač, Ježek.
Vzájemné zápasy
Poslední výhra Opavy se datuje do července 2019, kdy obě mužstva ještě hrála nejvyšší soutěž. SFC neporazilo Příbram osmkrát za sebou. V loňské sezoně navíc nedalo svému dnešnímu soupeři žádný gól. Doma padlo 0:1, venku 0:2.
SFC Opava
To Opava měla v loňské sezoně mnohem nepříjemnější starosti a do posledního kola bojovala o holý druholigový život. Přitom ještě na konci sezony 2021/22 se probojovala do baráže o FORTUNA:LIGU, ve které podlehla Bohemians. Opava by se samozřejmě moc ráda pro tuto sezonu vyhnula záchranářským bojům. K tomu již nepomůže Michal Bílek, jenž nastupuje v Teplicích. Kouč Miroslav Brožek považovaný za objevitele jistého Abdallaha Simy naopak má k dispozici Matěje Hýbla, který přišel do Opavy z Třince. Mimochodem právě Třinec byl na jaře namočený v záchranářských bojích a na rozdíl od Opavy jej čeká o víkendu první kolo MSFL.

Co se týče opavských výsledků, tak SFC na úvod nezvládlo duel v Jihlavě, kde přitom vedlo po trefě Filipa Blechy. Soupeř sice srovnal z penalty bývalým mládežnickým reprezentantem Jakubem Selnarem. Nicméně také Opava zahrávala pokutový kop, ale již jmenovaný Hýbl selhal. V nastavení pak dokonal jihlavský obrat Franěk. Každopádně na prohru na hřišti Vysočiny zareagovala Opava páteční výhrou proti Varnsdorfu. Jediným střelcem duelu se stal v 58. minutě Jan Kadlec.
FK Příbram
V minulé sezoně postoupila Příbram do baráže, kde nestačila na Pardubice a do FORTUNA:LIGY tak nepostoupila. Do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže vstoupili Příbramští již bez podpory svého generálního sponzora společnosti VIAGEM, která nyní podporuje Ústí nad Labem hrající Českou fotbalovou ligu. V mužstvu zůstal Tomáš Wágner či bývalý sparťan Václav Dudl. Naopak trenér Karel Krejčí již nemůže počítat se zambijským reprezentantem Bensonem Sakalou, jenž obléká dres Mladé Boleslavi. Jakub Zeronik přestoupil do pražské Dukly. Co se týče pohybů opačným směrem, na Litavku se vrátil Josef Hušbauer, někdejší reprezentant a hráč Slavie, Sparty či Baníku Ostrava nebo Jakub Nečas.

Jinak Příbramští odstartovali sezonu porážkou na půdě Vyškova, když obdrželi rozhodující gól v nastavení. V neděli si spravili chuť obratem z 1:2 na 3:2 na hřišti Viktorie Žižkov. Příbram přežila za stavu 1:0 pro soupeře pokutový kop a v závěru zajistil tři body jíž zmíněný Jakub Nečas.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se střetnou FK Příbram a SFC Opava. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.