Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Líšeň - 7. října 2023   10:30

Prostějov
Prostějov
18' Elbel  • 71' Koudelka  • 83' P. Jaroň  • 89' Silný
4:2
(1:2)
Líšeň
Líšeň
36' Vlasák   • 43' M. Jeřábek
Prostějov
Krynskyj – R. Látal, Schaffartzik (C), K. Spáčil (42. Gábriš), Elbel (32. Cienciala, 88. Bolf) – Bartolomeu (46. Silný), Habusta, Koudelka (88. Macháček), Slaměna – P. Jaroň, Malec.
Šnajdr – Moučka.
Trska – Volf, Černoevič
Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice
350 diváků
Líšeň
Veselý – Pašek, M. Jeřábek (C), Mezera, Lutonský – Vlasák (84. Raab), Polášek (84. Joković), Matocha, Machalík (73. Aldin), Sokol (84. Mionić) – Tauš (62. Vandas).
Vajner – A. Svoboda.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:6.
Druhý poločas byl strhující. Domácí zvýšili aktivitu, tempo a nasazení. Pramenila z toho nejdřív branka Koudelky, který vyrovnal. Jenže Líšeň pak faulovala ve vápně, Jaroň otočil z penalty a branku, která pojistila vedení, zaznamenal v 89. minutě Silný. Prostějov tak vyhrál 4:2 a posunul se prozatím na dvanácté místo tabulky.
90+3'
90+2'
Jeden z domácích riskantně sebral míč při centru hostů. Nejdříve si ho zpracoval, dal jeden žongl, a pak až ho odkopl.
90+1'
Domácí střídačka byla nyní hodně aktivní a vulgární v diskuzi směrem k rozhodčím. Plyne z toho jedna žlutá a jedna červená karta.
90+1'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov ().
90+1'
Druhý poločas bude prodloužen ještě o tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Prostějov zabránil centru z pravé strany od praporku, ale následně musel čelit rohovému kopu. Ten Líšeň rozehrála nakrátko, jenže akci si pak ofsajdem zkazila.
89'
Prostějov právě vstřelil branku! Domácí asi již definitivně potvrdili svou výhru. Byla to krásná akce, z levé strany přišel centr, který vyřadil z provozu i gólmana, a zakončil ho JAN SILNÝ.
88'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází David Macháček,
ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází Jakub Bolf.
87'
Míč se v pokutovém území Prostějova několikrát vystřídal na kopačkách obou celků. Domácí nebyli schopni ho odkopnout, Líšeň zase vystřelit.
86'
Koudelka fauloval Vandase. Líšeň měla k dispozici standardku, kterou si vzal na starost Matocha. Míč nakonec vykopl na rohový kop skvělým zákrokem Jaroň.
86'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Koudelka).
84'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Antonio Mionić,
ze hřiště odchází Adam Vlasák, přichází Lukáš Raab,
ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Dušan Joković.
83'
Prostějov právě vstřelil branku! Domácí zápas otáčí! Pokutový kop se hodně zdržoval, hostující gólman se hádal s rozhodčím ohledně postavení na brankové čáře. Nakonec dostal i žlutou kartu. PETR JAROŇ se pak rozběhl, náběh zpomalil, a následně poslal tvrdou ránu do pravého dolního růžku.
82'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Vlastimil Veselý).
82'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Jiří Mezera).
80'
Malec sprintoval do vápna, před ním už nikdo nebyl. Obránce Líšně ho nestíhal, tak ho nakonec podrazil a zavinil tak penaltu.
79'
Jan Koudelka zkusil znovu centr na zadní tyč, tato disciplína totiž Prostějovu dnes opravdu funguje. Ale tentokrát byl míč přetažený a Jan Silný na něj hlavou nedosáhl.
78'
Ani centr Látala za obranu nic nezmohl. Míč si znovu našel pouze brankář Veselý, který ho ale vykopl zpátky k Prostějovským.
77'
Další zajímavější akce domácího týmu. Ciencala potáhl hru po pravé straně, následně centroval na zadní tyč. Tam si vyskočil Jan Silný, který hlavičkoval zajímavě, ale nakonec pouze ke gólmanu.
76'
David Machalík vyslal dlouhý centr ze své poloviny za obranu, ale ten byl moc dlouhý na to, aby ho někdo doběhl. Míč tak získal Veselý.
75'
Prostějov drží míč na kopačkách, ale v posledních chvílích se k vápnu vůbec nedostává. Tempo trošičku opadlo.
74'
Nevybíravý faul znamenal další standardní situaci pro Líšeň. Tu rozehrál Marek Matocha, který sice našel hlavu svého spoluhráče, která ale balon jen lízla. Nic zajímavého z toho nebylo.
73'
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Ibrahim Aldin.
72'
Prostějova zazmatkoval v obraně, Sokol centroval, míč si u levé tyče našel skvěle Pavel Vandas, který dobrou hlavičkou bohužel pro Líšeň našel pouze tyčku!
71'
Prostějov právě vstřelil branku! Domácí jsou odměněni za snahu a aktivitu ve druhé půli. JAN KOUDELKA sebral míč, který se k němu dobře odrazil. Z pravé strany a docela velké dálky to zkusil, a byl z toho nádherný angličan. Míč se o břevno odrazil do branky a Prostějov tak srovnal.
70'
Hezkou akci domácího týmu zakončil Jan Silný hlavičkou do gólmana za obranou po centru Šimona Gabriše. Sudí ale správně odpískal ofsajd.
69'
Domácí ale po následné akci vytěžili další roh. Ten už vypadal zajímavěji. Ve vápně si míč našel Gabriš, ale ani ten ho nedokázal procpat za obranný val Líšně.
68'
Rohový kop se domácímu celku vůbec nepovedl. Míč šel hodně daleko, zachytil ho až poslední hráč Prostějova.
66'
Líšeň pronikla do šestnáctky, kde ale zazdila finální přihrávku. Prostějov odvrátil míč a zakládá akci z obrany.
65'
Jakub Habusta zpracoval vysokou špičkou míč ve vápně, kde byl sám. Byl to ale těžký míč, který mu nakonec uskočil.
64'
Prostějov v posledních minutách drží míč na kopačkách, ale stále se mu nedaří projít do vápna, nebo si najít nějaký prostor na střelu.
63'
Po centru do vápna se míč odrazil k Janu Koudelkovi. Ten si míč připravil dobře, poslal ho následně razantní střelou po zemi, ale trefil pouze jednoho z obránců hostujícího klubu.
62'
ze hřiště odchází Martin Tauš, přichází Pavel Vandas.
61'
David Machalík cpal míč do malého vápna. Tam se od jednoho z prostějovských fotbalistů míč odrazil těsně vedle levé tyče.
60'
Je za námi hodina hry. Od 45. minuty se ale skóre nezměnilo. Líšeň vede 2:1, ovšem domácí vstoupili do druhého poločasu aktivněji a chuť skórovat rozhodně mají.
59'
Prostějov začal soupeře dost tlačit. Zatím z toho ale netěžil, nedaří se mu dostat do prostoru na střelu. Taky hodně zmatkuje ve finálních přihrávkách.
58'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Marek Polášek).
57'
Následně Líšeň vytěžila rohový kop. Ten ale zahrála dost špatně. Jeden z hostujících fotbalistů míč poslal přímo do rukou brankáře Volodymyra Krynskyje.
56'
Na druhé straně došlo k faulu nedaleko vápna. Marek Matocha si vzal na starost rozehrání volného přímého kopu, míč zatočil do vápna, ale pouze na hlavy domácí obrany.
55'
Nyní jsme konečně viděli trochu závaru před brankou. Jeden z domácích fotbalistů centroval na vzdálenější tyčku z levé strany. Na míč si naběhl Jan Silný, který ale mířil pouze do boční sítě.
54'
Milan Lutonský si vzal na starost autové vhazování nedaleko vlastního poutového území. Prostějov si sice rychle míč přebral, ale do šance se nedostal.
53'
Druhá polovina zatím probíhá v dost pomalém tempu. Hra se dost vyostřila, vidíme hodně soubojů. Fotbalové kvality ale zatím moc nepobrala.
52'
Jaroň připravil prostor na pravém křídle pro Jana Koudelku, který mu pak chtěl míč vrátit, ale šanci nepřesnou přihrávkou nakonec zazdil.
50'
Jiří Mezera zachytil dlouhý centr domácích z levé strany. Nebyl to ale těžký zákrok, míč pak rychle rozehrál a poslal Líšeň dopředu.
49'
Domácí střídačka inkasovala žlutou kartu za diskuze s rozhodčím.
48'
Pavel Sokol byl faulován u domácí lavičky. Tam se strhla diskuze domácí střídačky s rozhodčím. Následovat bude asi žlutá karta.
47'
Druhý poločas začíná vlažně. Oba týmy se zatím moc dopředu nedostávají. Spíš si míč vyměňují na polovině a dostávají se do soubojů.
46'
ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Jan Silný.
46'
První poločas je minulostí, do kabin odchází spokojenější hostí. Ti sice nejdříve inkasovali po hlavičce Elbela, který ale pak musel odejít kvůli zranění. Líšeň se postupně dostala do hry. Nejdříve ve 36. minutě srovnal Vlasák, těsně před poločasem dokázal utkání otočit kapitán Jeřábek.
45+1'
45+1'
Líšeň ztratila míč po zkažené přihrávce u rohového praporku domácích. Ti provedli autové vhazování, chvíli po něm sudí první poločas ukončil.
45'
Rozhodčí nastavuje k prvnímu poločasu jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
43'
Líšeň právě vstřelila branku! Hosté po standardce otáčí utkání! Volný přímý kop od levé autové lajny byl dobře rozehrán do vápna, tam se k míči dostal Martin Tauš, který ještě prodloužil na MICHALA JEŘÁBKA, který míč hlavičkoval do sítě.
42'
ze hřiště odchází Karel Spáčil, přichází Šimon Gábriš.
41'
Prostějov se dopustil faulu u postranní lajny. Líšeň si tak kopne standardku z dobré pozice. Předtím ale dojde ke střídání domácích.
40'
Petr Jaroň dostal míč hlavičkou do dobré pozice, ale při otáčení se čelem k brance uklouzl. Ze zajímavě se rodící akce tak nakonec nic nebylo.
39'
Martin Tauš z pravé strany centroval. Měl na to dost času, byl sám, ale jeho pokus šel hodně mimo všechny ostatní spoluhráče, i mimo branku.
38'
Prostějov rozehrával volný přímý kop. Míč směřoval po centru do vápna, kde se ale jeden z domácích dopustil faulu na kapitána Líšně Michala Jeřábka. Ten zatím zůstává na trávníků, bude ale schopen pokračovat.
36'
Líšeň právě vstřelila branku! Domácí vyrobili v obraně chybu, míč se dostal k ADAMU VLASÁKOVI. Ten měl hodně prostoru, takže se s ním otočil, a pak už ho jednoduše dostal za gólmana.
35'
Domácí to zkouší jedním dlouhým centrem za druhým. V posledních minutách jim to ale moc nevychází, centry jsou většinou dost přetažené.
34'
Slaměnovi dvakrát odskočil míč po přihrávce. Ale vždy měl štěstí, že se k němu soupeř rychle nedostal, nebo se od něj odrazil zpátky k prostějovským fotbalistům.
33'
Elbel musel střídat kvůli zranění, pravděpodobně třísla. Prostějov po rozehrání zkusil projít zase po pravé straně podél lajny, ale zmařil si to sám příliš dlouhou přihrávkou.
32'
ze hřiště odchází Jakub Elbel, přichází Lukáš Cienciala.
31'
Machalík šel ve vápně do souboje s domácím hráčem. Následně byl možná faulován, ale sudí zachoval klid a penaltu nepískl. Hráči hostů dost protestují.
30'
Půl hodina hry je za námi. Prostějov se ujal vedení po hlavičce Elbela, navíc si připsal několik dalších šancí. Líšeň se zatím tolik nechytá.
29'
Následný rohový kop Prostějova byl nebezpečný. Koudelka míč poslal přímo na hlavu vyskakujícího si Malce, který dobře hlavičkoval, ale o kousek minul levou tyčku.
28'
Pěkný centr směřoval na Koudelku k rohovému praporku. Ten pak centroval, ale Jiří Mezera míč odkopl za čáru.
26'
Jakub Elbel si připsal další střelu. Jeho bomba ale znovu nemířila na branku, nýbrž vysoko nad ní. Dnes mu to zatím rozhodně více funguje hlavou.
25'
Adam Vlasák se uvolnil ve vápně, kde dostal nečekaně hodně prostoru. Samotného ho to ale asi taky překvapilo, a nakonec nedokázal zakončit.
24'
Slaměna zkoušel šajtlí uvolnit spoluhráče do vápna. To se mu ale nepovedlo. Líše však pouze odkopla a míč znovu drží domácí.
23'
Míč z rohu uvedl do hry Marek Matocha. Jeho centr ale mířil přímo do rukavic Volodymyra Krynskyje, kterému stačilo si pouze vyskočit.
22'
David Pašek byl faulován u postranní lajny na útočné polovině. Následně se rozehrálo a domácí míč odkopli na rohový kop.
21'
Prostějovští zmatkovali kolem svého vápna. Nakonec se jim ale podařilo zlikvidovat několik centrů. Líšeň ale provede autové vhazování.
20'
Michal Jeřábek se snažil uvolnit odkopem. Tomáš Malec míč ale rychle zblokoval a udržel svůj tým u vápna.
18'
Prostějov právě vstřelil branku! Domácí se ujímají vedení! Robert Bartolomeu získal dlouhý míč na pravou stranu. Následně ho půjčil Janu Koudelkovi, který poslal dlouhý centr na zadní tyč. Tam krásně uzavřel hlavičkou JAKUB ELBEL.
17'
Milan Lutonský přihrál do vápna Marku Matochovi. Ten okamžitě pálil, ale jeho rána byla zblokována na rohový kop Janem Schaffartzikem.
16'
David Machalík se prezentoval pěkným sólem na pravé straně. Povodil si hned dva bránící hráče. Jeho následný centr ale nebyl přesný, míč poslal až za branku.
15'
Jakub Elbel dostal míč obloučkem na kopačku do levé části vápna. Míč kontaktoval hned z voleje, ale jeho rána mířila příliš vysoko.
14'
Ani tentokrát ale Prostějov nedokázal z rohového kopu výrazně zahrozit. Obrana hosté míč vyhlavičkovala a následně odkopem dostala až na druhou polovinu hřiště.
13'
Bartolomeu centroval z pravé strany. Jeho centr byl sražen a domácí získali rohový kop. Toho se ujme hráč s číslem 70 Jan Koudelka.
12'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Elbel).
11'
Patrik Slaměna schytal další faul, tentokrát u domácí lavičky. Akce Líšně končí, Prostějov začíná ze své obrany.
10'
Deset minut hry je za námi. Oba týmy už si vytvořily nějaké ty šance, ale přímé ohrožení branky jsme zatím neviděli.
9'
Karel Spáčil z obranné poloviny nacentroval skoro k rohovému praporku. Bartolomeu dokázal míč stihnout, ale špatně ho zpracoval. A tak vhazují hosté.
8'
Domácí se snažili rozvinout útočnou akci po pravé straně podél lajny, jenže Bartolomeu vůbec nevychytal směr přihrávky a míč propustil za autovou čáru.
7'
Centr Bartolomeua z pravé strany skoro od rohového praporku sice mířil do vápna, ale tam si míč jednoduše našel David Pašek a vyhlavičkoval ho.
6'
Faul na Schaffartzika zhatil pokračování akce hostů po provedené standardce. Prostějov otočil hru, ale na útočné polovině moc dlouho nevydržel.
5'
Pavel Sokol byl faulován kousek od růžku pokutového území. Líšeň pak provedla pěkný volný přímý kop, ale míč ve vápně zblokoval jeden z domácích fotbalistů.
5'
Faulovaný Patrik Slaměna se rychle zvedl a chtěl pokračovat ve hře. Sudí ale akci zastavil. Následně přisoudil míč znovu prostějovským fotbalistům.
4'
Martin Tauš byl ve středu hřiště faulován, rozhodčí ale nechal hru hrát. Následně však míč zapadl do zámezí. Vhazovat budou domácí.
3'
Prostějov získal rohový kop. K centrovanému míči se ve vápně hnal Petr Jaroň, který ale přes blok hráčů nedokázal vystřelit na branku.
2'
Brankář Vlastimil Veselý si poprvé osahal míč. Nebyl to ale žádný těžký zákrok, gólman pouze zachytil dlouhý centr.
1'
Úvodní výkop provedl tým hostí. Ten dnes nastupuje v červených dresech, zatímco domácí oblékli klasickou bílomodrou pruhovanou variantu.
1'

1. SK Prostějov: Krynskyj – R. Látal, Schaffartzik (C), K. Spáčil, Elbel – Bartolomeu, Habusta, Koudelka, Slaměna – P. Jaroň, Malec.
Náhradníci: Šnajdr – Gábriš, Cienciala, Bolf, Macháček, Moučka, Silný.
Trenér: Josef Mazura

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, M. Jeřábek (C), Mezera, Lutonský – Vlasák, Polášek, Matocha, Machalík, Sokol – Tauš.
Náhradníci: Vajner – Aldin, Joković, Mionić, Raab, A. Svoboda, Vandas.
Trenér: Petr Maléř

Rozhodčí: Trska – Volf, Černoevič.
VZÁJEMNÉ DUELY

Prostějov – Líšeň 2:1 (13.5.2023 – FNL)
Líšeň – Prostějov 0:2 (21.1.2023 – PZ)
Líšeň – Prostějov 2:3 (22.10.2022 – FNL)
Prostějov – Líšeň 1:0 (9.7.2022 – PZ)
Líšeň – Prostějov 2:0 (30.4.2022 – FNL)
SK LÍŠEŇ 2019

Líšeň je na tom o poznání lépe. Vybojovala si už 16 bodů, což ji řadí na deváté místo v tabulce. Její forma navíc není zlá, v posledních pěti zápasech ani jednou neprohrála, porazit dokázala Kroměříž či Sigmu B, v ostatních duelech remizovala. Brněnští nastříleli pouze deset gólů, ale taky jich pouze deset inkasovali.
1. SK PROSTĚJOV

Prostějovu se v letošním ligovém ročníku moc nedaří. Zatím figuruje na předposledním, tedy patnáctém místě v ligové tabulce. V jedenácti utkáních nasbíral pouhých devět bodů a nachází se tak v zóně sestupu. Na poslední Varnsdorf má čtyřbodový náskok, naopak na čtrnáctou Spartu B jeden bod ztrácí. V posledních pěti zápasech dokázal bodovat dvakrát. Doma porazil právě poslední Varnsdorf 1:0, bod vybojoval také v Táborsku po remíze 0:0. Prostějov zatím v olomouckém azylu na stadionu 1. HFK Olomouc, kde letošní sezónu hraje kvůli přestavbě svého vlastního stadionu, vstřelil jen 13 branek, zatímco už 22 jich inkasoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.