Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Olomouc B - 29. října 2023   10:30

Sparta B
Sparta B
0:2
(0:0)
Olomouc B
Olomouc B
63' Amasi   • 72' Mikulenka
Sparta B
Surovčík – Lilling, Ševínský, Večerka – Penxa, Kaštánek /K/ (64. Holoubek), Horák, Hodouš (71. Šilhart) – Hranoš (64. Rus), Schánělec, Mokrovics.
Kolář – Stárek, Váňa, Tošnar.
Adámková – Líkař, Pfeifer
308 diváků
Olomouc B
Stoppen – Křišťál (80. Slavíček), Bednár, Vepřek /K/, Uriča – Spáčil, Langer – Israel (61. Amasi), Mikulenka (80. Fabiánek), Šíp (61. Hadaš) – Fiala (89. Grečmal).
Koutný – Coufal.

Souboj druholigových rezerv zaslouženě vyhrává ta olomoucká, která tak patnácté rezervě Sparty odskočila na šest bodů. Domácí bez posil z áčka podali velmi slabý výkon, celý zápas byli pod tlakem, který Sigma zúročila až po příchodu devatenáctiletého Nigerijce Mosese Amasiho. Ten se prosadil už po dvou minutách ranou o břevno, poté nahrál i na gólovou pojistku Mikulenkovi. Sparta B za celý zápas vyprodukovala jen jednu trochu nebezpečnou střelu.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:14.
90+4'
90+4'
Šilhartův dlouhý pas odhlavičkoval Hadaš za sebe na rohový kop.
90+3'
Olomoucká obrana odvrací trestný kop, Pražané ještě obléhají pokutové území, ale je to pouze křeč.
90+2'
Uriča sice při odkopu trefil záda spoluhráče Hadaše, ale míč se štěstím zachytává brankář Stoppen.
90+1'
Žlutá karta pro SK Sigma Olomouc B (Jakub Fabiánek).
89'
Naposledy střídá Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Daniel Grečmal.
86'
Žlutá karta pro AC Sparta Praha B (Daniel Rus). V dobré pozici nejprve pálil jen do Spáčila, ve snaze o dorážku pak sám fauluje.
85'
Spáčilovu nepřesnou přihrávku vystihl Rus, už v zárodku protiútok zarazil skluzem do autu střídající Slavíček.
84'
V metrovém ofsajdu přebíral míč Fiala.
83'
Olomoucký krátký roh domácí obrana bez potíží zvládla, nakonec zakopnutý míč letí do ochozů k stání, zavřených pro havarijní stav žižkovského areálu.
82'
Žlutá karta pro AC Sparta Praha B (Roman Horák). Za faul na Fialu nedaleko pokutového území na levém křídle.
80'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Vojtěch Křišťál, přichází Filip Slavíček,
ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Jakub Fabiánek.
79'
Dnešní zápas opravdu není pro oko náročného diváka. Holoubkův centr směřuje za bránu, na hřišti se nic podstatného neděje.
76'
Dnešní utkání sleduje 308 diváků.
75'
Hosté vyšli vítězně ze série soubojů na malém prostoru, Langer však centruje do boční sítě.
74'
Šilhart si naložil přílišné sousto, sice prokličkoval přes dva hráče, ale nakonec mu míč utíká do zámezí.
72'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Obrovská radost na střídačce Hanáků, kteří míří k vítězství. Moses Amasi vymotal na levém křídle Šilharta a jeho zpětnou přihrávku využívá přesnou střelou z otočky z asi osmi metrů MATĚJ MIKULENKA.
71'
Střídání v mužstvu AC Sparta Praha B:
hřiště přece jen po chvilce opouští zraněný Petr Hodouš, nahradil ho Filip Šilhart.
71'
Žlutá karta pro SK Sigma Olomouc B (Matěj Mikulenka). Stáhl za dres Holoubka.
69'
Po trestném kopu vystavili domácí soupeře do ofsajdu.
69'
Postiženým hráčem byl opět Petr Hodouš, který se ale oproti předpokladům vrací na hřiště.
68'
Žlutá karta pro AC Sparta Praha B (Dalibor Večerka). Promáchl míč a poté stáhl za ruku unikajícího Spáčila.
68'
Hosté sportovně vracejí míč soupeři, mezitím ukazuje masér na lavičku, že bude potřeba střídání.
67'
Hra je přerušena, zdravotníci pomáhají jednomu z domácích hráčů, na kterého ze svého místa pořádně nevidím.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Daniel Kaštánek, přichází David Holoubek,
ze hřiště odchází Vojtěch Hranoš, přichází Daniel Rus.
63'
Domácím se vymstila ztráta míče na útočné polovině, do brejku dostal míč MOSES EMMANUEL AMASI, snadno se protáhl kolem dvou sparťanů a bombu z velkého vápna odrazil efektně o břevno za brankovou čáru.
61'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Matěj Hadaš,
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází Moses Emmanuel Amasi.
61'
Útočný faul na Hodouše je pískán Langerovi. Olomoučtí hráči by si mohli odpustit sprosté výlevy směrem k protihráčům i k rozhodčí.
59'
Penxa s Křišťálem měli v rukou každý jeden míč a chystali se vhazovat, sudí Adámková ukazuje, že aut patří domácím.
58'
Žlutá karta pro AC Sparta Praha B (Vojtěch Hranoš). Nadějný průnik dovedl domácí dorostenec až do pokutového území, tam však sám fauloval.
56'
Útočný faul na Večerku je ve vápně pískán Israelovi.
54'
Třetí sparťanský roh odkopl přes hlavu do bezpečí Fiala.
53'
Běžecký souboj o nakopnutý míč svedli Lilling s Šípem, domácí obránce byl důraznější a nepustil olomouckého hráče k balonu.
53'
Z velkého vápna střílel nepokrytý Roman Mokrovics po rychlé souhře domácích vysoko nad a sám se na sebe zlobí.
51'
Mokroviscův tečovaný centr na druhé straně stačil Stoppen zachytit ještě na čáře a domácí se rohu nedočkali.
50'
Langer připravil pozici Fialovi, kterému do přízemní střely vložil nohu domácí Horák.
48'
Až ze sedmého rohu dokázali Hanáci pořádně zakončit. Langerův centr napálil z voleje Jiří Spáčil a kdyby zde nějací olomoučtí fanoušci byli, napsalo by se, že už zvedali ruce nad hlavu. Spáčilova bomba rozvlnila jen boční síť.
47'
Mikulenkův přízemní centr z pravé strany uklízí odkopem na roh opět Večerka.
46'
Sparťané přiliš vystoupili dopředu a Israel posunul míč hlavou do volného prostoru na Jáchyma Šípa, s nímž se ale stáhnul Dalibor Večerka a odkopl míč do autu.
46'
V nepříliš záživném souboji béček má zatím navrch spíše to olomoucké, ale branky se diváci na Žižkově nedočkali, když oba brankáři zasahovali jen proti jedné nebezpečné střele.

Statistiky první půle:
Držení míče 46% – 54%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:5, rohy 2:6, fauly 5:4, ofsajdy 1:0.
45+1'
45'
Žlutá karta pro SK Sigma Olomouc B (Dele Ola Israel). Za faul na půlící čáře.
44'
Trestný kop vyhlavičkoval z malého vápna Ševínský, vrácený míč pro změnu Lilling a hosté se pod tlakem vracejí až ke Stoppenovi.
43'
Domácí ztratili míč, Šípovu střelu poté zablokoval ustupující Lilling, nato ale svého soka fauloval.
43'
Bochánek Štěpána Langera z trestného kopu hostů po odskoku o trávník končí v náruči domácího brankáře.
41'
Schánělec se hnal za dlouhým nakopávaným míčem, snažil se protáhnout mezi Vepřeka a Bednára, ale posledně jmenovaný o nejlepšího střelce béčka Sparty šikovně vytloukl bloky.
39'
Rezerva Sigmy měla rohů již šest, ale nic z toho. Vepřek posílá míč přímo Surovčíkovi do rukavic.
38'
O chvilku později vypálil z dálky Langer a Lilling přesměroval míč hlavou na další roh.
38'
Po průniku levou stranou hřiště nedostal přízemní centr před bránu olomoucký Šíp.
37'
Hlavička těsně střeženého Vojtěcha Křišťála po rohu letí daleko od sparťanské brány.
36'
Israel se protáhl až do šestnáctky, Langer z ní byl sice vytlačen, ale na Horákovi vybojoval pátý roh pro Olomouc.
35'
Vysoký Fiala udržel míč a sklepl ho pod sebe na nabíhajícího Langera, který z dobré pozice míří jen do ochranné sítě.
34'
Obě mužstva se teď tlačí do zakončení při každé akci, Filip Uriča na druhé straně ze střední vzdálenosti těsně minul domácí bránu.
33'
Rychlý protiútok domácích zakončil prudkou střelou z plného běhu Tomáš Schánělec, brankáře Stoppena ale nepropálil, chtělo to lépe zamířit.
32'
Před vlastní bránou dobře zasáhl Penxa, z pravého křídla ještě posílal centr před bránu Spáčil, ale vše si pohlídal Surovčík.
30'
Z protiútoku získala roh Sparta B a Mokrovicsův centr usměrnil hlavou nad břevno Adam Ševínský.
29'
Po následném čtvrtém rohu hostů nabízel míč na zadní tyči Spáčil a číhající Jan Fiala zblízka přestřeluje.
28'
První přímá střela zápasu a zároveň náznak šance! Matěj Mikulenka si připravil míč na velkém vápně na levačku a prudkou střelou k tyči přinutil Jakuba Surovčíka k zákroku.
28'
Rozehrávky se chopil kapitán Michal Vepřek a do třetice to byl naprosto pokažený pokus.
27'
Centr Jáchyma Šípa byl sražen na třetí roh béčka Sigmy.
27'
Ze střední vzdálenosti vysoko překol sparťanskou bránu Jiří Spáčil.
25'
Lukáš Penxa se prosadil v souboji s Vojtěchem Křišťálem a potáhl míč přímočaře k velkémá vápnu, odkud tvrdou střelou trefil jen clonícího Adama Bednára.
24'
Hodouš uklouzl v souboji a v pádu nechtíc „svlékl“ rohový praporek na olomoucké straně hřiště.
22'
Sledujeme jen bezmyšlenkovitou překopávanou, také centr olomouckého Uriči letí jen do země nikoho.
19'
Domácí rozehráli přímý kop po čáře, Penxův centr vyhlavičkoval opět zkušený Vepřek.
17'
Hostující Křišťál doprovodil svůj faul výrokem k protihráči "vstávej, ty p.čo!" a nepochopitelně mu rozhodčí Adámková odpustila žlutou kartu.
15'
Druhý roh hostů byl opět velmi nepovedený, Langer posílá nízký centr přímo do rukavic brankáře Surovčíka.
13'
Končí krátká přesilovka Hanáků, Hodouš se hlásí za postranní čarou zpět do hry.
12'
Z lavičky spěchají domácí zdravotníci k Petru Hodoušovi, který zůstal po tvrdém souboji ležet na trávníku.
11'
Kaštánkův pokus o dloubák za obranu vystihl Uriča.
10'
Zpoza velkého vápna přestřeluje po rychlém přehození míče na pravačku Langer.
9'
Po chybě v domácí rozehrávce se dostal ke střílenému centru Šíp, míč ale zpracoval Ševínský a navíc je stejně signalizován ofsajd.
6'
Také Sigma zvládla krátké obléhání své šestnáctky bez potíží, dvakrát zasahoval Vepřek a nečistě trefenou Hodoušovu střelu odvracel z vápna Israel.
5'
Poprvé zahrozili Pražané. Mokrovics prodlužoval centrovaný míč hlavou za sebe, těsně před Penxou odhlavičkoval Israel na roh.
4'
Sigma pokračuje v tlaku, Langerova střela však ani nemířila směrem na bránu a končí za postranní čarou.
2'
Příliš nízko letící centr od rohového praporku byl opět odvrácen, neprošla ani skákavá dorážka Nigerijce Dele Israela.
2'
Centrovaný míč odkopává na protější prázdné betonové ochozy Lilling. Po vhozeném autu sparťané odvracejí už za cenu rohu.
1'
Oba celky nastoupily před poměrně řídce zaplněnou žižkovskou tribunu, domácí budou hrát v rudých dresech a černých trenýrkách, hosté v modrých sadách.

AC Sparta Praha B: Surovčík – Hodouš, Ševínský, Večerka – Lilling, Kaštánek (C), Horák, Penxa – Hranoš, Schánělec, Mokrovics.
Náhradníci: Kolář – Stárek, Váňa, Rus, Holoubek, Šilhart, Tošnar.
Trenér: Janoušek

SK Sigma Olomouc B: Stoppen – Křišťál, Bednár, Vepřek (C), Uriča – Fiala, Israel, Spáčil, Langer, Šíp – Mikulenka.
Náhradníci: Koutný – Coufal, Moses, Fabiánek, Hadaš, Slavíček, Grečmal.
Trenér: Janotka

Rozhodčí: Adámková – Líkař, Pfeifer.
Spartě B se proti rezervě Sigmy loni nedařilo, nedokázala bodovat ani skórovat:

Olomouc B – Sparta B 1:0
Sparta B – Olomouc B 0:2
SK Sigma Olomouc B má nejhorší skóre v soutěži, na podzim střídá lepší a horší výsledkové série, tu poslední šňůru tří porážek utnula domácí výhrou 1:0 nad Vlašimí gólem Jana Fialy a dostala se o tři body před dnešního soupeře.
Čtyřikrát se za béčko Sigmy trefil Štěpán Langer, třikrát Jáchym Šíp.
AC Sparta Praha B se po porážce 2:4 (0:3) v Líšni propadla do sestupového pásma a na pro letošek domácím hřišti Viktorie Žižkov, kde tři kola neprohrála (1-2-0) ji čeká zápas o šest bodů. Vzhledem k nahuštěnému programu ligového áčka se nedá čekat výraznější hráčská injekce.
Nejlepším střelcem Sparty B je s šesti góly Tomáš Schánělec, třikrát se trefil dorostenec Roman Mokrovics. Svěřence Petra Janouška však trápí hlavně defenzíva, ve F:NL dostaly pouze Prostějov a Varnsdorf o jeden gól více.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.