Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Varnsdorf - 2. března 2024   17:00

Vlašim
M. Kolář – Kurka, Breda, Kulhánek, Kareem – Vachoušek (71. Musil), Nogha, Beran (83. Šubert), Planka, Pikul (71. Kneifel) – Osuagwu (C).
Tichý – F. Dostál, Heppner, Lacík.
Kotala – Dresler, Kotík
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Varnsdorf
Vaňák – Omon (59. Dufek), Kouřil, Kubista, Zálešák – Ambler (80. Podzimek), Samko, Polyák, Stránský (80. Vlk) – Rudnytskyy (64. Gembický), Kříž (59. Kosař).
Pešl – Penc.

90+3'
90'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Dominik Gembický).
89'
Kouřil nastřelil zeď a následně odražený míč hosté posílají mimo branku.
89'
Výhodná pozice pro hostující fotbalisty. Téměř z hranice velkého vápna budou rozehrávat přímý kop.
88'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Peter Kareem).
86'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Tomáš Polyák).
84'
Na zadní tyči hlavičkoval Kareem a domácí se již radovali, ale zakročil Kouřil vyhlavičkoval míč z brankové čáry!
83'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází Martin Šubert.
83'
Po snaze Osuagwa budou domácí kopat další rohový kop.
82'
Rohový kop se podařilo hostům ubránit.
81'
Hosté měli výhoru přímého kopu, ale naložili s ní velmi bídně. Namísto ohrožení branky teď musí bránit rohový kop na druhé straně hřiště po brejku Kneifela.
80'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Matěj Vlk,
ze hřiště odchází Martin Ambler, přichází Ondřej Podzimek.
80'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Jiří Kulhánek).
78'
Po vhozeném autu se ve vápně uvolnil k zakončení Victor Osuagwu, ale branku přestřelil!
77'
Osuagwu odcentroval do vápna, kde však kralovali stopeři a míč odvracejí do autu.
74'
Dlouhý pas na Berana končí odkopem od branky Vaňáka.
71'
ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Lukáš Musil,
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Jonáš Kneifel.
71'
Vlašim o míč brzo přišla a hosté toho využili k zakončení, které předvedl Dufek, ale rána mířila mimo.
70'
Ani varnsdorfským se nedaří. Nyní je pískán útočný faul a šanci zaútočit mají domácí.
68'
Po dobrém vstupu do druhého poločasu se nyní domácím nedaří kombinace a většina akcí končí před vápnem.
65'
Dnešní utkání sleduje 555 diváků.
64'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Dominik Gembický.
62'
Domácí nyní postupovali k pokutovému území soupeře, ale celou akci zabrzdila pomalá kombinace a hosté se stačili v obraně zformovat a následně zastavit akci Vlašimi.
59'
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Jakub Kosař,
ze hřiště odchází Simon Omon, přichází Ladislav Dufek.
58'
Rohový kop domácí nevyšel podle představ a jejich snahu ukončuje ofsajdové postavení jednoho z hráčů.
57'
Vlašim zůstala při chuti. Pikulovu ránu vyráží Váňák na roh!
56'
Štěpán Beran (FC Sellier & Bellot Vlašim) neproměňuje pokutový kop. Domácí hráč trefuje břevno!
54'
Petr Berda vystřelil a jeden z hostujících hráčů zasáhl míč rukou sudí nařizuje pokutový kop!
53'
Severočeši se nedokázali na útočné polovině prosadit i díky dobré práci Berana, který vypomohl defenzivě.
51'
Druhý rohový kop nakonec končí útočným faulem. Rozehrávají hosté.
51'
Odražený míč našel na hranici vápna Bartosz Pikul. Jeho dělovku vyrazil Vaňák na další roh!
50'
Centr do vápna Varnsdorfu končí na boční síti a sudí nakonec ukazují k rohovému praporku.
48'
Hosté se nyní zlobí na sudího, když nepískl zákrok na jednoho z jejich hráčů, ale podle sudího bylo vše v pořádku.
46'
Kareem to zkusil individuálně, ale pohořel na bránících hráčích.
46'
45'
45+1'
Poslední akci měli k dispozici hosté, ale střela Samka nakonec těsně minula branku! V hledišti to jen zahučelo.
44'
Pro míč si došel ve vápně nakonec Vaňák a rozehrává další akci hostů.
44'
Kříž zatáhl Osuagwa za dres a je tu ještě přímý kop pro Vlašim.
44'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Dominik Kříž).
43'
Zápas upadl do průměru a zajímavých akcí je nyní k vidění velmi málo. První poločas zatím spěje k bezbrankové remíze.
40'
Severočeši však také nedokázali ze své aktivity vytěžit kloudnou akci.
38'
Rohový kop Vlašimi nebezpečí nepřinesl. Vlašim zůstala na polovině soupeře, ale o míč přišla.
36'
V posledních minutách je aktivnější Vlašim, a to i díky vetšímu počtu faulů ze strany hostů.
35'
Nyní to za domácí zkusil Planka, ale jeho rána mířila hodně vysoko.
33'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Tadeáš Vachoušek).
32'
Tadeáš Vachoušek vystřelil zpoza vápna a Vaňák musel míč vytáhnout mimo branku!
29'
Domácí ubránili i druhý rohový kop a vyrazili do rychlého brejku, který se snažil zakončit Kareem centrem na nabíhající spoluhráče, ale míč nakonec razantně uklidil na roh vracející se obránce Kouřil.
27'
Rohový kop pro hostující tým.
25'
Byl z toho nakonec útočný faul a ani na druhé straně se hostům nepodařilo ohrozit branku.
23'
Domácí přidali na obrátkách a dokázali opticky vyrovnat hru. Nyní se snaží něco vymyslet na útočné polovině.
21'
Nadějná akce Vlašimi, kterou zakončoval Vachoušek, který ještě hledal Osuagwa, který však nedokázal ohrozit branku.
19'
Vachoušek zkusil z levé strany hřiště poslat centr do vápna, ale ten skončil mimo hřiště a vykopává hostující brankář.
18'
Hosté zkusili přímo ohrozit Koláře, ale ten zasahovat nemusel. Míč skončil nad brankou.
17'
Nogha fauloval a je tu zajímavá standardka pro hosty.
15'
Domácí přišli o míč a najednou se hosté drali do rychlého brejku, který skončil střelou vysoko nad branku. Musím konstatovat, že v úvodu utkání jsou hosté ze severu Čech aktivnějším týmem.
12'
Velká šance hostů! Hned tři hráči Varnsdorfu se ocitli za obranou Vlašimi a Vojtěch Stránský měl před sebou jen vyběhnuvšího Koláře, který míč vytáhl excelentním zákrokem na roh!
10'
Na obou stranách bylo k vidění pár nepřesností a hraje se kolem středové čáry.
8'
Samo z hranice vápna vystřelil a hodně vylekal domácího brankáře Koláře, který naštěstí nemusel zasahovat. Pokus hostujícího hráče zamířil vedle!
6'
Své štětí zkusili i hosté, ale proti Křížovi dokázal vystoupil Kulhánek a jeho pokus zablokoval.
4'
Střelou se prezentoval nyní Osuagwu, ale mířil vedle branky.
2'
Pikul se hnal s míčem do vápna, ale jeho centr hosté srazili na autové vhazování.
1'
Ještě před zahájením utkání proběhne minuta ticha za zemřelé bývalé hráče Vlašimi – pana Františka Müllera a Víta Legényho.
Ve Vlašimi je vše nachystané na zahájení dnešního zápasu, při kterém bude mít premiéru i umělé osvětlení.

FC Sellier & Bellot Vlašim: M. Kolář – Kurka, Breda, Kulhánek, Kareem – Vachoušek, Nogha, Beran, Planka, Pikul – Osuagwu (C).
Náhradníci: Tichý – F. Dostál, Heppner, Musil, Lacík, Šubert, Kneifel.
Trenér: Hyský

FK Varnsdorf: Vaňák – Omon, Kouřil, Kubista, Zálešák – Ambler, Samko, Polyák, Stránský – Rudnytskyy, Kříž.
Náhradníci: Pešl – Podzimek, Gembický, Dufek, Vlk, Penc, Kosař.
Trenér: Holeňák

Rozhodčí: Kotala – Dresler, Kotík.
Severočeský tým z Varnsdorfu má opačné starosti. Během zimního období bylo cílem konsolidovat síly a připravit se co nejlépe na tuhé boje o záchranu. Soupiska svěřenců trenéra Holeňáka se rozrostla o několik nových tváří – Tobi Adeleke, Matěj Vlk, Matyáš Vojta a Tomáš Polyák. Naopak tým se rozloučil s Filipem Firbacherem, Josef Švanda a Kristián Michal.

"Cílem je rozhodně záchrana ve druhé lize. Musíme dobře chytit začátek soutěže, abychom stoupali tabulkou výš. Liga je ale vyrovnaná, bude to boj. Stále ale chceme předvádět atraktivní fotbal pro fanoušky," uvedl k cílům pro jaro trenér Holeňák pro klubový web.

Během zimní přestávky odehrál severočeský tým celkem devět přípravných zápasů s bilancí sedmi výher a dvou porážek. V generálce na první mistrovské utkání narazil Varnsdorf na Českou Lípu, kterou porazil 3:0.
Zimní příprava ve Vlašimi byla ve znamení sedmi přípravných duelů s bilancí tří výher, jedné remízy a tří porážek. "Příprava proběhla podle plánu a a věřím tomu, že budeme hrát v horní polovině tabulky," uvedl Hyský před startem soutěže.
Vlašim má za sebou zimní přípravu, během které došlo k několika změnám v jejím kádru. Domácí opustilo hned deset hráčů. Opačným směrem zamířilo šest borců. Mezi nimi například zkušený Bartosz Pikul nebo nadějný Tadeáš Vachoušek. „Věřím tomu, že jsme se teď v zimě posílili velmi dobře co se týče do ofenzivy. Přišli zajímaví hráči,“ uvedl k přestupovému oknu vlašimský trenér Martin Hyský.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.