Přenos se aktualizuje automaticky

To je z tohoto utkání vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou.
Z vítězství v posledním kole Gambrinus ligy se nakonec raduje olomoucká Sigma, která přehrála České Budějovice 1:0. Ty se tak rozloučily s první ligou porážkou. Druhý poločas střetnutí toho mnoho nenabídl, obě mužstva se zřejmě již viděla na dovolené.
Konec zápasu.
90
Nastavovat se bude jedna minuta.
89
České Budějovice by si sice měly v závěru duelu vytvořit nějaký větší tlak, ale zatím se nic podobného nekonalo. A zřejmě se ani konat nebude, neboť Dynamo jen ztěžka proniká za polovinu hřiště.
88
Podobná situace i na druhé straně, v poslední chvíli musel Daněk odkopávat balón před dotírajícím Petrem!
86
Táborský se málem vydal sám proti Zlámalovi, jenže nedoběhl k míči kutálejícímu se poblíž hranice domácí šestnáctky včas. Olomoucký gólman se totiž dostal k balónu dříve a odkopl ho do autu!
85
Poslední střídání Jihočechů, do hry se místo Jiřího Fundy zapojil David Radouch.
Utkání sleduje 3356 diváků.
84
Schulmeisterův volný kop z levé strany si to namířil jen do Daňkovy náruče.
82
Ani jednomu celku se nepovedly rychlé kombinace. Zatímco Olomouc však spoléhala na ťukec, České Budějovice se pokusily o vysunutí prostřednictvím dlouhého odkopu.
80
Podruhé mění hráče i Sigma, Jana Navrátila vystřídal Šimon Falta.
80
Pospíšil z necelých dvaceti metrů křížem nasměroval balón nad bránu.
78
Druhé střídání Dynama, dolů odešel Petr Benát, do hry se zapojil Ivo Horák.
77
Schulmeisterův centr z levé strany byl hostující obranou sražen na rohový kop.
75
Žlutou kartu obdržel českobudějovický kapitán Petr Benát.
74
Pospíšil v šestnáctce výtečně uvolnil Schulmeistera, ten však zřejmě vykopl krtka, neboť jeho střela byla nejen velmi nepřesná, ale také se během ní vzduchem proletělo trochu hlíny.
72
Lengyel se dlouhým pasem pokoušel uvolnit Nováka. Jeho nákop ale byl až moc dlouhý, neboť odskákal až za brankovou čáru.
71
Varadi nakonec po souboji s Lengyelem běhá po trávníku se zavázanou hlavou. Zřejmě tedy opravdu nedošlo k ničemu vážnému, ale přece jen nějaká trhlinka na hlavě se objevila.
70
Úvodní žlutá karta zápasu, vyfasoval ji střídající Václav Čadek.
69
Hora se snažil čarovat s míčem kolem domácího pokutového území. Když ale zjistil, že sám nic nezmůže, snažil se najít nějakého svého spoluhráče. Místo toho však poslal balón jen na nohu Schulmeistera.
67
Lengyel i Varadi vypadají v pořádku, nejde tedy naštěstí o nic vážného.
66
Lengyel a Varadi se při hlavičkovém souboji srazili hlavami. Zatímco Lengyel to ustál, Varadi se skácel. Hlavní sudí tedy raději přerušil hru a nechal Varadiho ošetřit.
65
Javůrek posunul míč do šestnáctky na Petra, který si balón sice dobře tělem pohlídal, ale poté uklouzl, což ho připravilo o veškeré ambice na zakončení.
64
Varadi u autové čáry šlapákem skolil Hanzlíka, útočník Sigmy následně dostal od hlavního rozhodčího varování.
63
České Budějovice se pokusily o dva centry do soupeřovy šestnáctky. Oba ale byly odhlavičkovány domácí defenzivu, při druhém byl Dynamu dokonce odpískán ofsajd.
61
Poprvé vyměnili hráče i hosté, místo J. F. Sandra Da Silvy se do hry podívá Václav Čadek.
60
První olomoucké střídání, za Jakuba Rolince naskočil Adam Varadi.
58
K Rolincovi přiletěl míč na hranici pokutového území. Forvard Sigmy se s ním poté otočil a vypálil, jeho střela ale byla sražena. Balón se však dostal k Schulmeisterovi, který se do něj opřel svou pravačkou. Rána si to ale namířila vysoko nad branku.
57
Lengyel se snažil rozehrát míč do strany pomocí dlouhého nákopu. Ten byl však z jeho strany hodně nepřesný, namířil si to totiž daleko do autu.
55
Daněk s Lengyelem vyšachovali nepříjemně napadajícího Rolince, hostující gólman tak má čas na založení akce.
54
Táborskému se povedlo po pravé straně protáhnout kolem Škerle, jenže při souboji s domácím bekem si pomohl faulem.
53
Oběma mužstvům nyní chybí trochu klidu v rozehrávce, ani jedno si neumí dát více jak tři přihrávky.
51
Nepřesnosti na obou stranách brzdí akce jednoho nebo druhého týmu.
49
Halama vyslal do úniku Táborského, jenž po sprintu od půlky hřiště stanul tváří v tvář Zlámalovi! Útočníkovi Dynama se sice podařilo při tomto souboji zakončit, jenže trefil jen padajícího gólmana Hanáků!
48
Jeho autorem se nakonec stal Hora, který poslal balón mimo olomouckou branku.
47
Domácí fotbalisté se dopustili nedovoleného zákroku poblíž své šestnáctky, Jihočeši tak budou zahrávat volný kop.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
V úvodní pětačtyřicetiminutovce byla lepším týmem domácí Sigma, která zaslouženě vede 1:0. České Budějovice sice také dokázaly pozlobit svého soupeře, avšak ne tak často a ne tak nebezpečně. Ztráta Dynama však ale není tak velká, aby se v druhé půli nedala během několika minut smazat.
První poločas skončil.
44
Po centru Schulmeistera zamával Rolinc v hostující šestnáctce vysokou nohou, kterou zasáhl Hanzlíka do obličeje. Všiml si toho i hlavní arbitr, jenž odpískal nedovolený zákrok.
43
Lengyelův odkop směrem do autu se ještě snažil dohnat Hanzlík, leč marně.
41
Daňkův odkop se velmi rychle vrátil k jeho autorovi, který pod tlakem musel hrát rukou poblíž hranice velkého vápna. Vzhledem k tomu, že při svém proletu si to namířil mimo šestnáctku, musel včas balón pustit. To se mu i přes pískot domácích fanoušků podařilo, alespoň podle hlavního i pomezního sudího.
40
Pospíšil se vrhl mezi dva protihráče a zhruba z dvaceti metrů odzkoušel svou pravačku. Míč se však pouze odkutálel mimo bránu.
38
Škerle dlouho vyčkával s odkopnutím skákavého míče, což se mu málem nevyplatilo, neboť ho velmi rychle atakoval Hora. Domácímu bekovi se ale přece jen povedlo poslat balón daleko od své pozice.
37
Schulmeister vyslal z dálky nepovedenou propagační střelu, jež zasáhla pouze českobudějovického beka stojícího na hranici šestnáctky.
35
Centr Hory z pravé strany se snášel do Zlámalovy náruče, avšak olomoucký brankář zaváhal. Míč mu vypadl kousek od něj, čehož chtěl využít skluzující Benát! Zlámalovi se ale povedlo včas balón zalehnout!
33
Tentokrát jsou více aktivnějším celkem České Budějovice, kterým se ale nedaří vážněji ohrozit Zlámalovu svatyni.
32
Táborský a Hora se pokoušeli vytvořit si nějakou zajímavou pozici pro zakončení, nakonec však o míč přišli.
30
Pospíšil hledal v pokutovém území nabíhajícího Navrátila, tomu ale míč před nosem ukopl Hanzlík!
29
Sigma sice měla drobné potíže s jeho odkopnutím, avšak nakonec dokázala dostat balón daleko od své brány.
28
Horovi se na pravé straně hřiště povedlo vybojovat roh.
27
Jihočeský klub se nyní jen brání, režie hry je tak v rukách olomouckého mužstva.
26
Po sérii odrazech v českobudějovické šestnáctce mohl podruhé do Daňkovy branky zamířit Navrátil, z hranice velkého vápna ale technickou střelou nasměroval míč těsně nad břevno!
24
Navrátil si počínal při napadaní nedovoleně, hosté získali volný kop.
23
Sigma se pokouší obléhat soupeřovu bránu, zatím bez větší efektivity.
22
Hra trochu zpomalila své tempo, ani jeden tým se nyní nedokáže dostat do vážnější šance.
20
Hora si v domácím pokutovém území naskočil na centrovaný míč, který následně hlavou usměrnil na olomouckou branku. Veškeré jeho snahy ale byly zbytečné, neboť byl lapen v ofsajdu.
19
Navrátil poslal balón na střelu Plškovi, jehož rána ze střední vzdálenosti ohrozila pouze diváky na tribuně za Daňkovou svatyní! Tedy ohrozila by, kdyby na ní nějací diváci byli.
18
Povedený střelecký pokus Fundy z hranice šestnáctky, který Zlámal s problémy vytěsnil na rohový kop!
17
Hora se snažil narážečkou vysunout Benáta, jeho nahrávka ale skončila ve Zlámalově náruči.
15
Tentokrát si připravili šanci hostující hráči, balón jim však nakonec utekl až ke Zlámalovi.
14
Rohový kop Sigmy byl sice ubráněn hladce, jenže poté přišlo nedorozumění českobudějovické obrany, čehož málem využil Škerle! Olomoucký obránce ale na rohu malého vápna pálil křížem mimo!
13
Agilní Rolinc znovu v zajímavé příležitosti, jeho nízký hlavička ale byla sražena na roh.
12
Odkopu Daňka se rychle zmocnili olomoučtí fotbalisté. Ti se poté během několika chvil probili až do pokutového území, kde však byli nachytáni v ofsajdu.
11
Rolinc se po zajímavé přihrávce tlačil do zakončení z bezprostřední blízkosti, Daněk ale byl rychle z brány venku a skvělým zákrokem zabránil pohromě.
10
České Budějovice chtěli vytvořit rychlou akci pomocí dlouhého nákopu. Táborský však hlavou poslal míč jen mimo bránu.
8
Lengyel se snažil procpat přes Šindeláře, domácí bek ale s přehledem nechal balón odkutálet za brankovou čáru.
7
Jihočeši mohli odpovědět z volného přímého kopu, Táborský s z něj však zasáhl pouze zeď před ním. Poté se sice k dorážce dostal Sandro, jeho střela ale letěla vedle.
6
Olomouc právě vstřelila branku!
Rolinc vytvořil v pokutovém území soupeře takový zmatek, že jeden z českobudějovických hráčů pod tlakem skluzem poslal míč na volného JANA NAVRÁTILA, který ho z první poslal do bližší šibenice Daňkovy brány!
4
Tentokrát se o centr z pravé strany pokusil Navrátil. Olomouckému záložníkovi se sice povedlo nakopnout míč, jenže ten přeletěl až na druhou stranu hřiště.
3
Ten pak hostující fotbalisté bez větších potíží odhlavičkovali.
2
Rolinc se na pravé straně chystal k odcentrování míče, Lengyel mu ho ale skluzem vypíchl na roh.
1
Utkání právě začalo.
Před zahajovacím výkopem ještě proběhla minuta ticha za nedávno zesnulého bývalého olomouckého hráče Oty Vyskočila.
Na stadion dorazilo velmi málo diváků. Vzhledem k dešti se domácí fanoušci rozprostřeli hlavně na obou krytých tribunách. Zatímco hlavní dokázali fandové zaplnit skoro celou, východní tribuna byla zaplněna ani ne z poloviny. Hostující sektor je prázdný.
V Olomouci je již od ranních hodin nepříznivé počasí, ale až zhruba hodinu před duelem se v ní rozpršelo. Nyní je nad Androvým stadionem doslova průtrž mračen.
Úvodní sestavy:

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Sukup, Škerle (C), Šindelář, Javůrek – Navrátil, Pospíšil, Plšek, Schulmeister – Rolinc, Petr.

SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk – Novák, Lengyel, Halama, Funda – Hanzlík, Benát (C), Ježdík, Sandro – Hora, Táborský.

Rozhodčí: Proske – Štěrba, Vlasjuk.
První vzájemný duel sezóny odehrály celky v sobotu 28. července 2012. Tehdy se z těsného vítězství 1:0 radovaly České Budějovice, kterým vítězství vystřelil Rudolf Otepka, tedy záložník, jenž před svým angažmá v jihočeském klubu působil právě v Olomouci.
Dynamo je na tom ale mnohem hůře. Nyní totiž sídlí na první sestupové pozici, z níž se výše už probojovat nemůže. V příštím ročníku si tak zahraje "jen" Fotbalovou národní ligu, druhou nejvyšší českou fotbalovou soutěž. Na čtrnácté Teplice sice ztrácí tři body, které by se daly smazat, avšak vzhledem k horší statistice vzájemných zápasů by České Budějovice stejně byly odsouzeny k sestupu.
Sigma ještě na začátku jara bojovala o pohárové příčky, avšak poté se jí chytla nepříznivá výsledková série, kvůli které se propadla až na aktuálně šestou pozici. Hanáci nyní ztrácí na třetí pozici, díky níž by se podívali do předkola Evropské ligy, devět bodů. Vzhledem ale k tomu, že do konce sezóny zbývá už jen jediné utkání, nemá Olomouc žádnou šanci se na pohárovou příčku procpat.
V posledním 30. kole Gambrinus ligy změří své síly SK Sigma Olomouc a SK Dynamo České Budějovice. Domácím patří s čtyřiačtyřiceti body 6. pozice, hosté jsou se šestadvaceti body 15., tj. předposlední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud