Sparta - Ostrava | ONLINE | 8.10.2012 19:00 | Gambrinus liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Letenští vítězí nad posledním celkem prvoligové tabulky 2:0 a vzhledem k výbornému výkonu Sparty zejména v prvním poločase výsledné skóre lze označit za zasloužené.

Skóre otevřel v šestnácté minutě hlavou Zápotočný, v 67. minutě na jeho branku navázal střelou přes hlavu Kadlec a rozhodl tak o závěrečném skóre 2:0 ve prospěch Sparty a také posunu na druhé místo Gambrinus ligy o jednu branku před už třetí Olomouc.

Z radující se Letné se loučí Tomáš Kohlmann a těším se na přečtenou u řady dalších zápasů.
Konec zápasu.
90+3
Poslední Lukešův centr ale kryje naprosto jistý Vaclík a zároveň s jeho odkopem sudí Drábek závěrečným hvizdem završil utkání, v němž Sparta poráží Baník 2:0.
90+2
V samém závěru zápasu ještě hosté získávají možnost rohového kopu.
90+2
Zápotočného ještě u postranní čáry podkopl Droppa, domácí budou rozehrávat míč z klidu.
90+1
Rozhodčí Drábek přeci jen přidává k dnešním devadesáti dvě nastavené minuty.
90
Sparťané v poklidu rozehrávají na vlastní polovině a všichni už toužebně očekávají konec střetnutí.
89
Nelze očekávat nějaké delší nastavení, neboť celý dnešní duel se hraje naprosto bez jakýchkoliv prodlev. Nebylo by divu, pokud by sudí Drábek ukončil zápas s uplynutím devadesáté minuty.
88
Poslední střídání dnešního zápasu připravil sparťanský trenér Lavička. Ze hry stahuje Bekima Balaje a místo něj vysílá na závěrečné desítky sekund Pavla Kadeřábka.
87
Rychlou útočnou akci Sparťanů vedl středem hřiště Grajciar a svůj individuální průnik zakončil střelou z dvaceti metrů vedle horního rohu Bučkovy svatyně.
86
Závěrečná změna v hostující jedenáctce, Vrťo vběhl do hry místo Milosavljeva.
85
Následný rohový kop Matějovského hlavou odvrací za postranní čáru Kaprálik.
85
Po narážečce s Kadlecem získal plno volného prostoru na hranici pokutového území Grajciar, jeho rána ale byla sražena mimo ostravskou branku.
84
Ochozy Generali Areny se valí nesmělá mexická vlna.
83
Grajciarův střílený centr pouze proletěl hostujícím pokutovým územím. Brankář Buček na něj nedosáhl a Sparťané k němu měli daleko.
82
Coby buldozer se silou útočnou polovinou probíjel Kukec, jeho útočná snaha ale ztroskotala u pokutového území na stoperské dvojici Sparťanů, v ní dnes Jarošík s Holkem předvádí doposud velmi jistý výkon.
81
Po souboji s Droppou se s hlavou v dlaních svíjel na trávníku Balaj, albánský útočník ale bude v pořádku.
81
Machův přetažený centr snadno stahuje ze vzduchu Vaclík.
80
Matějovského kolmice za hostující obranu se zmocnil Balaj, s následným pokračováním akce na hranici pokutového území nějakou dobu vyčkával, než připravil střeleckou pozici Grajciarovi, slovenský záložník ale z osmnácti metrů výrazně míjí hostující branku.
79
Hušbauerův nákop z vlastního pokutového území si ve středu pole zpracoval Balaj, v těžké pozici už ale nedokázal rozehrát na žádného ze svých spoluhráčů.
78
Sledovat Gambrinus ligu na Letnou se dnes dostavilo 9 145 fanoušků.
77
Lukešův centr si v pokutovém území hledal Fantiš, včasným ubráněním se o něj postaral Holek.
76
Před autovým vhazováním u domácí střídačky si ještě Zápotočný odskočil přímo k lavičce se občerstvit a už zpoza postranní čáry vrací míč do hry.
74
Domácí fanoušci tleskají Ladislavu Krejčímu, jehož v probíhající 74. minutě nahrazuje Tomáš Přikryl.
72
Při rychlé sparťanské akci středem pole si Matějovský pomohl nedovoleným zákrokem proti Frydrychovi a místo vznikajícího brejku budou rozehrávat Slezané.
70
Obrovská příležitost hostů! Kraut na hranici pokutového území připravil dobrou střeleckou pozici pro zakončujícího Droppu, jeho přízemní ránu mířící k pravé tyči ale dokázal brankář Vaclík úspěšným zákrokem vyrazit a získal si aplaus letenského obecenstva.
69
Brzy po zisku míče měli Sparťané možnost rychlého protiútoku, Kadlec s Balajem a Krejčím se vydali proti dvěma obráncům Baníku, Balaj však zpětnou narážečkou zahnal Kadlece z ideální útočné pozice a hosté se počínajícímu nebezpečí dokázali ubránit.
67
Sparta právě vstřelila branku!
Druhá střelecká radost zasáhla ochozy letenského stadiónu! Rohový kop Matějovského propadl ve skrumáži před brankou k VÁCLAVU KADLECOVI, jenž míč z bezprostřední blízkosti ranky akrobaticky "nůžkami" posílá za záda bezmocného Bučka!
66
Hosté měli možnost standardní situace na útočné polovině, do odraženého míče se po Lukešově centru opřel Milosavljev, sparťanskou branku ale minul a navíc jeho rána už postrádala veškeré vzrušení, neboť sudí Drábek viděl útočný faul hostů.
64
Bučkovi při výkopu z ruky stínil Grajciar a rozhodčí mu odpískal nedovolené bránění rozehrávky hostujícího brankáře. Grajciar od arbitra Drábka dostává zároveň ústní napomenutí.
63
Hušbauer je specialistou na podobné situace, tentokrát jeho zelená kopačka nasměrovala míč do horního rohu ostravské branky, včas ale byl na svém místě Buček a balón zachytil.
62
Krejčího centr ještě nepřinesl ohrožení pro Bučka, následně ale před pokutovým územím zahrál rukou při zpracování Milosavljev a Spartě se nabízí možnost zajímavé standardní situace.
61
Grajciar sice na levém křídle nedokázal přelstít Zawadu, ten ale zahrál nepřesnou malou domů Bučkovi a ostravský brankář už odehrál míč zpoza brankové čáry, čímž hosté zcela darovali soupeři rohový kop.
61
Hušbauer zůstal u postranní čáry příliš osamocen proti dvěma sokům a nákopem míče o Kaprálika vybojoval alespoň autové vhazování.
59
Druhé střídání Baníku, pro dnešek dohrál Vašenda a nahrazuje jej Davor Kukec. V loňském utkání na Letné byl chorvatský záložník rozhodně nejlepším fotbalistou svého celku.
59
Grajciarův průnik útočnou polovinou zakončoval střelou z hranice pokutového území Kadlec, mířil ale pouze do rukavic připraveného Bučka.
58
Grajciar pozdním skluzem nedovoleně atakoval Droppu, od středové čáry bude rozehrávat právě atakovaný někdejší fotbalista sparťanské rezervy.
56
Hosté se po přestávce snaží o výrazně aktivnější hru, než kterou se prezentovali v úvodním dějství. Machův centr však byl příliš krátký a Holek si s ním snadno poradil.
55
Hosté poprvé střídají, Majtána nahrazuje Dominik Kraut.
54
Droppovu velmi nepřesnou rozehrávku vystihl Grajciar, v závěru následné akce domácích Hušbauer lobovanou přihrávkou vysunul za hostující obranu Balaje, hru však včas přečetl brankář Buček a vyběhnutím za hranici svého pokutového území stačil míč odehrát daleko od své branky.
53
Zawadův centr od pravé postranní čáry s jistotou pokryl brankář Vaclík.
51
Útočnou polovinou se pokusil s míčem na kopačce probít Lukeš, jeho snaha ale skončila už v zárodku akce na Hušbauerovi.
49
Machův centr Jarošík srazil jen těsně vedle pravé tyče domácí branky!
48
Úvod druhého dějství se nese v duchu velmi klidného fotbalu, hosté budou rozehrávat svoji akci od brankáře Bučka.
46
Po změně stran vyběhly oba celky na trávník v nezměněných sestavách oproti závěru prvního poločasu.
46
Začal druhý poločas.
Sudí Drábek k úvodním pětačtyřiceti minutám podle všech očekávání nepotřeboval žádné nastavení a Sparta vede 1:0. O jedinou branku dosavadního průběhu se postaral po přesném Pamičově centru Zápotočný.

Hosté otevřeli zápas hlavičkou Frydrycha do břevna, poté už ale převzali veškerou iniciativu do svých rukou Sparťané a zcela zaslouženě po úvodním dějství vedou.
První poločas skončil.
44
Krejčí na levém křídle posunul míč do běhu Pamičovi, do jehož pasu před branku se akrobaticky vložil Kadlec, nedokázal ale překonat bránícího Kaprálika, jenž míč stačil zablokovat. Brankář Buček by jinak měl plné ruce práce se zastavením Kadlecovy rány.
43
Matějovského při rozehrávce ve středovém kruhu přidržel Fantiš a Sparťané budou pokračovat v útočné akci.
42
Matějovský se pokusil hlavou podél postranní čáry vysunout Balaje, ten už ale nestihl zadržet míč na hrací ploše.
41
Zawadův centr od postranní čáry hlavou odvrací do pole Hušbauer, loňská posila Sparty právě z ostravského Baníku.
39
Sparťanští kotelníci vytasili svoji novinku ze zápasu s Bilbaem, desítky vlajek v klubových barvách a vášnivě s nimi mávají ve svém sektoru.
38
Lukešův centr od rohového praporku už k ohrožení sparťanské branky nevedl.
37
Hosté získali standardní situaci ve středu hřiště. Před branku centroval Lukeš, Frydrych poté prodloužil míč k zadní tyči, kam si nabíhal Kaprálik, ostravský stoper už ale zakončit nedokázal. Protože však byl před ním ještě míč tečován jedním ze Sparťanů, budou hosté zahrávat rohový kop.
35
Na druhé straně se na útočný výlet vydal Jarošík, po průniku středem hřiště ale vysouval Balaje do postavení mimo hru, což neuniklo pomeznímu sudímu Markovi.
34
Jeden z mála významnějších útoků hostů, kdy se na sparťanskou polovinu vydali v počtu sedmi hráčů, Machův centr ale směřoval pouze do rukavic připraveného Vaclíka.
33
Domácí hrají na ligové poměry až netradičně útočně a snaží se o další fotbalové akce. Na konci té dosud poslední stál Pamič, ránou z dvaadvaceti metrů branku Slezanů netrefil.
32
To mohlo nastat o nějakých dvacet sekund později, kdy Kadlec přesnou přihrávkou vysunul do střelecké příležitosti Balajovi, osamocenému Albáncovi ale zakončení absolutně nevyšlo a svůj oblouček nasměroval zhruba metr vedle Bučkovy svatyně.
31
Po následné standardní situaci od rohového praporku už Sparťané nedokázali výrazněji ohrozit hostující branku.
30
Pamič na levém křídle vybojoval rohový kop i proti dvojnásobné přesile Zawady s Milosavljevem.
30
Po Matějovského pasu za ostravskou obranu se v těsném ofsajdu ocitl Grajciar a je máváno, posléze také pískáno proti domácím.
29
Útočná souhra Hušbauera s Balajem nevedla k úspěchu, přihrávka Hušbauera mířila příliš daleko pro albánského útočníka.
27
Sparťanský trenér Lavička musí poprvé sáhnout do své sestavy, zdravotní důvody nedovolují pokračovat v zápase Pavelkovi a mladého středopolaře nahrazuje Peter Grajciar.
27
Sparťané brzy získali další standardní situaci v hloubi útočné poloviny, na Matějovského centr si naskočil Jarošík a jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti skvělým zákrokem vyrazil Buček.
26
Sparťané z následné standardní situace sehráli senzační signál, kdy Matějovský přízemním pasem přes celou šíři hřiště viděl osamoceného Kadlece, jehož projektil se odrazil od tyče hostující branky!
25
Zawada pořádně ostrým skluzem u postranní čáry zajel do Krejčího a proti žlutému vyhodnocení svého prohřešku nemůže říct ani slovo.
24
Machův až přespříliš přetažený centr Milosavljev pouze prodloužil daleko za domácí branku.
23
Nepřesná rychlá souhra Pamiče s Hušbauerem končí přihrávkou Hušbauera do zámezí a na úrovni středové čáry budou vhazovat hosté.
22
Z následné standardní situace už Sparťané soupeřovu branku ohrozit nedokázali.
21
Kadlec na pravém křídle bezchybně uvolnil Zápotočného, jehož centr před Hušbauerem odklidil za pokutového území Zawada. U odraženého míče ale byl Kadlec jako první a po zákroku výrazně nad rámec pravidel musí přijmout žlutou kartu Petr Mach.
20
Domácí se baví fotbalem, Matějovský si před "šestnáctkou" narazil míč s Balajem, ve výhodné střelecké pozici už ale zakončit nedokázal.
19
Do pokutového území Baníku vnikl Krejčí, posunul si míč kolem brankáře Bučka, ovšem nakonec jej nedokázal překonat a Buček střelu mladého Sparťana z úhlu vyrazil vedle branky.
18
S chutí hrající Sparťané opět kombinují na útočné polovině, ovšem Zápotočnému nevyšla narážečka s Hušbauerem a po nepřesné zpětné přihrávce druhého jmenovaného se míče zmocnili hosté, ovšem pouze na chvíli.
16
Sparta právě vstřelila branku!
Gólová euforie na Letné! Hlavní podíl na ní má Manuel Pamič, jenž parádním prudkým centrem ke vzdálenější tyči vyzval k zakončení TOMÁŠE ZÁPOTOČNÉHO a ten po čtyřech dnech opět otevírá skóre zápasu! Krásná souhra krajních obránců letenského celku.
14
V první vážnější šanci Sparťanů se ocitl Kadlec! Vedla k tomu souhra Pamiče s Krejčím u rohového praporku, druhý jmenovaný poté přesnou zpětnou přihrávkou na hranici pokutového území nalezl svého vrstevníka v rudém dresu, avšak proti Kadlecově pumelici směřující pod břevno ostravské branky zasáhl Buček a míč vyrazil před sebe. Toho se ještě stačil zmocnit Matějovský, následným obloučkem ke vzdálenější tyči ale vrátil balón do Bučkových rukavic.
13
Další netradiční zakončení Krejčího, tentokrát už z obyvklé levé strany hřiště, ovšem mladý sparťanský křídelník si posunul míč nezvykle na pravačku a střelou k bližší tyči zaměstnal Bučka.
12
O pár sekund později se Fantiš pustil do sprintérského souboje s Pamičem, v souboji hráčů s oranžovými kopačkami ale byl úspěšný chorvatský obránce Sparty. Ten nechybí v nominaci chorvatské reprezentace pro nadcházející kvalifikační zápasy v Makedonii a s Walesem.
11
Před pokutovým územím domácích napřáhl ke střele Fantiš, jeho přízemní rána ale prosvištěla vedle pravé tyče Vaclíkovy branky.
10
Aktivní Balaj úspěšně napadal rozehrávku Baníku a po zpětné přihrávce Macha na Bučka donutil hostujícího brankáře pouze k odevzdání míče na kopačky domácích.
9
Netradičně z pravého křídla se pohotovou ránou prezentoval Krejčí, ovšem branku Baníku netrefil.
8
Fantiš s Majtánem vyrazili do přečíslení proti osamocenému Holkovi, avšak nedokázali akci dohrát do finální fáze. Majtána dostihl Zápotočný a ve spolupráci s Holkem mu míč odebral.
7
Úvod utkání provází výborná fotbalová atmosféra, o níž se starají zaplněné "kotle" obou celků. Do Prahy jako tradičně přijely stovky fanoušků ze Slezska.
7
Zawadův centr od postranní čáry před brankou odvrací do bezpečí pozorný Holek.
6
Pavelka přihrávkou "šajtlí" uvolnil prostor na levém křídle Kadlecovi, ten ale vběhl mezi dva protihráče a v početní nevýhodě neměl šanci uspět.
5
Zápotočný centroval netradičně levou nohou, Balaj poté hlavou prodloužil míč mimo dosah Kadlece a vykopávat od své branky bude Buček.
4
Na hostující polovině už jsou v držení míče Sparťané, ti se dnes musí obejít bez stopera Švejdíka, kterého po Jarošíkově boku nahrazuje Mario Holek a ve středu záložní formace budou hrát Matějovský s Pavelkou a Hušbauerem.
3
Po Lukešově centru od rohového praporku se do vzduchu zavěsil Frydrych a hlavičkou orazítkoval břevno domácí branky!
2
První útočná akce hostů, na pravém křídle Milosavljev se Zawadou vybojovali rohový kop.
1
Sparťané hrají tradičně v rudém, avšak netradičně budou v prvním poločase neobvykle útočit na branku dále od Letenské pláně. Hosté oblékli bílé dresy s modrými trenýrkami.
1
Utkání právě začalo.
Je za námi minuta ticha za zesnulého "Seniora" a vše se připravuje k zahájení dnešní bitvy dvou dlouholetých rivalů.
Sudí Drahoslav Drábek už přivedl hlavní aktéry dnešního zápasu na pažit Generali Areny a hlasatel současně představuje základní sestavu domácí Sparty.
Letenským stadiónem zní sparťanská hymna "Zpívej, kdo jsi Sparťanem", ochozy se pomalu zaplňují. Dnes očekávám návštěvu kolem deseti tisíc fotbalových fanoušků. Ti budou před výkopem svědky uctění památky Vladimíra Daňhy alias Seniora, téměř legendy mezi sparťanskými fanoušky. V šedesáti letech "Senior" v úterý bohužel podlehl těžké nemoci a dnešní zápas už bude sledovat pouze z nebe po boku mnoha sparťanských legend.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Vaclík - Zápotočný, Jarošík, Holek, Pamič - Kadlec, Pavelka, Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Balaj

FC Baník Ostrava: Buček - Frydrych, Zawada, Kapralík, Mach - Lukeš, Droppa, Fantiš, Vašenda, Milosavljev - Majtán

Rozhodčí: Drábek - Kordula, Marek.
Příjemný večer z pražské Letné. V dohrávce desátého kola Sparta přivítá ostravský Baník a vzhledem k mnohaleté rivalitě obou celků nás čeká zajímavá bitva.

SPARTA PRAHA

Sparťané vstupují do utkání psychicky povzbuzeni cennou výhrou nad Athletic Bilbao 3:1 a přerušili tím neúspěšnou sérii čtyř porážek v řadě. Do zápasu Letenští vstupují z páté příčky prvoligové tabulky, ovšem s výhledem tabulkového posunu, v případě jednobrankového vítězství na třetí místo a v případě vyšší výhry na druhé.

Proti Bilbau se trenér Lavička musel obejít bez Lea Kweukeho, jenž omarodil s angínou a s vysokou pravděpodobností nebude připraven hrát ani dnes večer. Do zápasu by tedy měl zasáhnout Bekim Balaj, jeden z hrdinů čtvrtečního duelu. O místo v základní sestavě proti Baskům zabojoval i Tomáš Zápotočný, jenž znovu na pravém kraji obrany nahradil zraněného Vidličku a kromě vstřelené branky si velmi dobře odpracoval své obranné povinnosti.

BANÍK OSTRAVA

Po výhrách Příbrami nad Plzní a Teplic nad Jihlavou klesli Slezané na poslední místo tabulky a byť na dvanácté Teplice ztrácí jen dva body, dnes je čeká velmi těžký úkol, aby si odvezli z Prahy bodový zisk. Hosté už šest zápasů v řadě čekají na vítězství, naposledy v domácím prostředí promrhali dvoubrankové vedení v zápase s Mladou Boleslaví. Do Prahy by však měli přijet v takřka kompletním složení, jejich jedinou ztrátou by měl být Greguš, jenž si plní povinnosti ve slovenském národním týmu do 21 let.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.


Články odjinud