Severočeši jsou v samotném závěru aktivnější. Plzeň se jen usilovně brání.
90
Hlavní rozhodčí Královec nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Dalekonosná rána Kalitvinceva skončila dobrý metr od levé tyče Kozáčikovy branky.
88
Liberec naposledy vystřídal. Odpracováno má dnes Delarge, kterého nahradil Kolár.
87
Žlutý kartónek uviděl liberecký Pavelka.
86
Ďurišova rána prošla Kovářovi mezi nohami. Gólman Slovanu ale zpomalil natolik balon, že jej chytil za svými zády napodruhé.
85
Frýdek fauloval a domácí tak o nadějnou pozici před brankou soupeře připravil.
83
Další karetní vyčinění si zasloužil Rybalka s Hořavou zřejmě za drobné popostrkování.
83
82
Zřejmě zraněného Hejdu vystřídal Hubník.
82
Stoper Hejda zůstal ležet na zemi po jednom ze střetů před libereckou brankou.
81
Frýdek dostává za slovní nevoli žlutou kartu.
80
Horváth poslal k zemi Pavelku a zastavil tak nadějně vypadající brejk Slovanu.
78
Liberec právě vstřelil branku!
Konečně se domácí dočkali a zaslouženě vyrovnávají! Fleišman svůj centr posadil přesně na hlavu RADOSLAVA KOVÁČE, který svoji hlavičku umístil přesně k tyči – 1:1.
77
Fleišmanovi se dlouhý centr dopředu vůbec nepovedl. Balon skončil až v rukavicích hostujícího gólmanu.
76
Plzeň toho ve druhém poločasu dopředu příliš nepředvedla. Druhých pětačtyřicet minut očividně patří domácímu Slovanu.
75
Rabušic ztratil na středu hřiště míč a poté ještě fauloval, za což byl oceněn žlutou kartou.
74
Domácí střídají. Trenér Šilhavý poslal na hřiště Kalitvinceva, který nahradil Šurala.
74
Liberečtí ale mají znovu balon ve své moci a útočí.
73
Rybalka se ujal exekuce standardní situace, kterou ale poslal pouze na hlavu jednoho z obránců.
72
Hosté navíc střídají. Trenér Vrba stáhl ze hry Koláře a nahradil jej Ďurišem.
72
Prvním karetním hříšníkem je hostující Petržela.
70
Delarge se hezky zbavil dvou bránících protihráče, poté ale přihrál na paty Šuralovi.
69
Hořava se zamotal do vlastních kliček a do střelecké pozice se nakonec neprobil.
68
Hráči v modrých dresech jsou opět u balonu a zkouší něco kloudného vymyslet.
67
Domácí jsou na koni! Pavelku povedenou ránu ale Kozáčik dokázal opět vyrazit mimo tři tyče.
66
Frýdek se svým centrem přes Horvátha neuspěl. Hostující kapitán navíc vybojoval autové vhazování.
Dnešní utkání sleduje 6 412 diváků.
64
Liberec teď svého soupeře doslova mačká. Další zajímavou příležitost měl Rabušic, toho ale znovu dokázal vykrýt brankář Viktorie.
63
Rabušic teď vyslal na Kozáčika hodně povedený projektil! Plzeňský gólman byl ale na svém místě u levé tyče včas.
62
Další roh Severočechů vypadal hodně zajímavě. Ke střele se ale nikdo z modrých nedostal.
61
Liberec také střídá. Utkání skončilo pro Huška, kterého vystřídal Frýdek.
60
Horváth svůj roh zakroutil až před libereckou branku. Tam ale kraloval gólman Kovář.
59
Plzeň poprvé střídá. Ze hry odešel Bakoš a jeho místo zaujal Tecl.
58
Fleišman fauloval Petrželu. Západočeši tak u balonu zůstanou a budou rozehrávat těsně před půlkou.
57
Rybalkova technická rána obstřelem nebyla vůbec přesná a neměla žádnou šanci na úspěch.
56
Šural střílel z těžké pozice pouze vysoko nad branku.
55
Kušnír se k centru z pravé strany nedostal. Do cesty se mu postavil obránce Limberský.
54
Fleišman už se ocitl za lajnou a musel balon odevzdat.
53
Na druhé straně se zajímavě prezentoval Petržela. Ani on však nedokázal zamířit přesně.
52
Šural se na hranici vápna zjevil úplně osamocený. Jeho následná rána doprostřed branky, ale nemohla Kozáčika nijak ohrozit.
50
Na zemi se ocitl zraněný Kušnír. Plzeň ale nesportovně balon neodkopla a pokračovala v útoku, který málem skončil druhým gólem.
49
Horváth nasadil Huškovi jestle a poslal Plzeň do brejku, který ale domácí dokázali zlikvidovat.
48
Už to vypadalo, že hosté půjdou do dvoubrankového vedení! Tečovaná střela Hořavy už mířila někam k levé tyči. Kovář ji ale dokázal vytěsnit mimo.
47
Hořavova nepřesná rána skončila vedle branky.
46
Delarge hned na úvod poločasu zradilo zpracování a balon se od něj odrazil do autu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:15.
Je za námi první poločas mezi Libercem a Plzní. Západočeši byli v první polovině lepším týmem a také zaslouženou vedou po brance Koláře. Liberec se k vyrovnaná nadechoval ke konci poločasu, kdy hru vyrovnal a chvílemi byl lepším týmem, avšak zatím jen bezvýsledně.
45
Zdá se, že toho v prvním poločase už příliš nestihneme. Aktuálně drží míč liberečtí fotbalisté.
44
Delarge si neporozuměl se Šuralem, který se za míčem vydal marně. Dřív u něj byl hostující gólman.
43
Kolařík už se dostal s míčem za postranní lajnu. Liberecký Kušnír se chystá vhazovat.
42
Rybalka se ujal exekuce rohového kopu. Balon přesně posadil na hlavu Kováče, který ale v krkolomné pozici branku minul.
41
Hořavovu ránu pohotově zlikvidoval gólman Kovář.
40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Zatím vypadá, že spokojenější odejdou do šaten hosté z Plzně.
38
Liberec v poslední minutách značně ožil! Pavelkova rána slabší nohou ale neměla moc šancí na úspěch.
37
Hušek dostal ideální přihrávku mezi obránce. Zpracování ho však neposlechlo a o balon přišel.
36
Odražený balon se dostal až k hostujícímu Kolářovi. Tomu ale střela příliš nesedla a skončila mimo.
35
Hušková rána z dálky skončila pouze nad brankou.
34
Slovan se dostal do další zajímavé šance! Na centr Fleišmana si ve vápně vyskočil Delarge, kterého ale vychytal plzeňský brankář.
32
Pavelkova dalekonosná rána Kozáčikova vypadla z náručí. Avšak neujala se ani následná dorážka Rabušice z bezprostřední blízkosti.
31
Viktoriáni drží balon a kombinují na vlastní polovině.
30
Fleišman váhal se svoji střelou až příliš dlouho. Do dráhy letu se včas postavil Petržela.
28
Koláříkův centr dokázala liberecká obrana odvrátit jen s velkými problémy.
27
Kozáčik musel hodně rychle z branky před dotírajícím Rabušicem. Plzeňský brankář vládl vše na výbornou.
26
Plzeň je i nadále lepším týmem a má navrch.
25
Na druhé straně se v nadějné pozici ocitl Šural. Při zpracování se ale s míčem už ocitl za lajnou.
24
Hořava se proháčkoval až šestnáctky a mohl Plzeň poslal už do dvoubrankového vedení! Domácí defenziva ale střelu zablokovala.
23
Rybalka se svoji rozehrávkou váhal až příliš dlouho. Nakonec ale míč vybojoval zpět.
22
Severočeši se zatím do hry příliš nedostávají.
21
Horváth sice při svém centru uklouzl. I přesto ale balon doputoval do místa určení na Rajtorala.
20
Je za námi první dvacetiminutovka. Plzeň zatím na severu Čech zaslouženě vede.
19
Liberečtí se vinou špatné rozehrávky připravili o balon. Ten je teď v moci hráčů v černých dresech.
18
Rybalka dostal hezky namazáno od Rabušice. Následná střela z hranice vápna ale mezi tři tyče nezamířila.
17
Delarge obral Rajtorala o spěchá do útoku.
16
Delarge si nepohlídal ofsajdovou past a byl mu odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
15
Kovaříkovi se centr do pokutového území příliš nepovedl. Vysoký pas skončil až za brankou Kováře.
14
Západočeši drží míč a dopředu s ním příliš nespěchají.
13
Rybalkovi se rohový kop příliš nepovedl. Balon se snesl pouze do rukavic gólmana Kozáčika.
12
Bakoš fauloval zezadu Pavelku. Liberečtí tak u balonu zůstanou a bude rozehrávat zhruba z půlky.
11
Slovan se poprvé dostal ke střele na plzeňskou branku. Šuralův projektil ale skončil vedle.
10
Rajtoralova přihrávka na Horvátha skončila za lajnou.
9
Hosté předvedli další nebezpečný výpad, který ale na poslední chvíli zažehnal obránce Fleišman.
8
Plzeň právě vstřelila branku!
Liberecký stoper Kováč hrubě chyboval a nabídl tak velkou šanci Plzni! DANIEL KOLÁŘ se chopil balonu udělal tři rychlé kroky a poté nechytatelně zakončil – 0:1.
6
Západočeši jsou zatím v úvodu střetnutí aktivnější a lepší. Liberci chybí především přesnější kombinace.
5
Při gólmanu Kovářovi teď stáli všichni svatí! Nadvakrát totiž dokázal zlikvidovat dorážku z bezprostřední blízkosti Bakoše.
4
Pavelka fauloval na středu hřiště, čehož si povšiml i hlavní rozhodčí Královec a odpískal faul.
3
Severočeši se snaží držet balon na svých kopačkách a trpělivě s ním kombinovat po celé šíři hřišti.
2
Kolář se pokusil vysunout Petrželu. Na toho ale byla přihrávka až příliš dlouhá a plzeňský záložník se za ní ani nevydal.
1
Liberečtí se ujali rozehrávky. Rabušic se ihned vydal s míčem vpřed, vzápětí ale o něj přišel.
1

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč (C), Karišik, Fleišman – Hušek, Rybalka – Šural, Pavelka, Delarge – Rabušic.

Náhradníci: Hroššo – Kelič, Coufal, Frýdek, Kalitvincev, Sackey, Kolár.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Hejda, Limberský – Hořava, Horváth (C) – Petržela, Kolář, Kovařík – Bakoš.

Náhradníci: Bolek – Hubník, Pospíšil, Tecl, Ďuriš, Wágner, Koukal.

Rozhodčí: Královec – Wilczek, Pelikán.
Vzájemná bilance dlouhodobě nepřeje domácím týmům. Ať už se hrálo v Plzni nebo Liberci utkání skončilo remízou nebo výhrou hostů. Poslední domácí vítězství se datuje z roku 2007, kdy se radoval Slovan.
Předzápasové ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (Liberec): „Oba týmy neměly během reprezentační přestávky k dispozici celý kádr, teprve ve středu jsme byli kompletní. Plzeň netřeba vychvalovat, hraje výborný fotbal a zaslouženě se dostala do základní skupiny Ligy mistrů. Pro nás bude ten zápas takovou prověrkou před základní skupinou Evropské ligy, bereme to tak, jako bychom hráli s Udine. Cítíme k Plzni velký respekt, na druhou stranu ty zápasy, které jsme proti ní v poslední době odehráli, byli hodně kvalitní. Chci věřit, že stejně dobrý a fotbalový bude páteční zápas."

Pavel Vrba (Plzeň): „Je to souboj dvou týmů, kterým začátek sezony vyšel nejen v lize, ale i v evropských pohárech. Oba týmy jsou se vstupem do soutěže spokojeny a já doufám, že po pátku budeme trošku víc spokojenější my. Liberec předváděl vynikající fotbal, ať už v lize nebo v Evropské lize s Curychem a Udine. Je důsledný v obraně, na druhou stranu moc gólů doma nevstřelili, venku jsou střelecky úspěšnější. Možná je to tím, že hráli proti týmům, které víc bránily. My určitě nebudeme hrát tak zezadu jako Jihlava nebo Bohemka, budeme chtít být aktivnější.”
Že půjde o hodně, to už napovídá samotný pohled na tabulku Gambrinus ligy. Severočeši jsou aktuálně na třetím místě s 18 body, hosté z Plzně mají ještě o bod více a jsou v čele tabulky.
Hezký večer z města pod Ještědem. Čeká nás bitva 8. kola mezi domácím Slovanem Liberec, který na stadionu U Nisy přivítá plzeňskou Viktorii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.