Na Letné je dobojováno! Sparťané po velkém boji poráží Jablonec 2:1 a vítězí i v druhém ligovém kole. Do vedení Letenské poslal v 29. minutě Václav Kadlec, před přestávkou srovnal skóre Michal Hubník, o vítěznou branku se ale nakonec postaral Ladislav Krejčí a zajistil tím Spartě plný bodový zisk. Poté, co Lafata doslova odmítl potvrdit sparťanské vedení před prázdnou brankou, ještě hosté párkrát zahrozili před brankou Vaclíka, vyrovnat skóre už ale nedokázali.
90+1
Hosté ještě podnikli jednu rychlou útočnou akci, Vácha ale čistým zákrokem odstavil od míče Pitáka.
90+1
Lafata si ve středu pole vynutil faul svého bývalého spoluhráče ze severu Čech Luboše Loučky a sparťané budou moci hrát s míčem na útočné polovině.
90
V poslední minutě normální hrací doby ještě dostává žlutou kartu Skalák, zároveň sudí Jech k dnešním devadesáti přidává dvě nastavené minuty.
89
Na druhé straně hřiště měli příležitost jít do přečíslení hosté, tentokrát ale celou snahu doslova zazdil Piták nepřesným pasem.
88
Sparťané v pěti běželi do přečíslení, Přikryl uvolnil na pravém křídle Skaláka, ten ale střílený centr poslal vysoko nad soupeřovu branku.
86
Hosté si v posledních minutách vypracovali územní převahu, zatím ji ale chybí vyložená příležitost.
86
Zoubele je prvním žlutě napomenutým Severočechem za svůj zákrok na Skaláka.
84
Závěrečná změna ve sparťanské jedenáctce, Hušbauer uvolňuje místo Skalákovi.
83
Novákův centr jemně tečoval Piták, Vaclíkovi ale potíže nenadělal.
81
Hosté mění sestavu, Třešňák nahrazuje Hubníka.
79
Po Vošahlíkově pasu si do dobré pozice nabíhal Hubník, v klíčovou chvíli ale i přes nedůrazný Costův zákrok nedokázal vystřelit.
76
Kadlec uvolnil před prázdnou brankou Lafatu, ten z metru a půl trestuhodně přestřeluje!
74
Druhé střídání Sparty, Krejčího nahrazuje Přikryl.
72
Z hranice pokutového území se do míče pořádně opřel Loučka, ovšem neprostřelil bránícího Kadeřábka.
71
Střídají i hosté, Kopice nahrazuje Vukadinovič.
68
Sparta připravila střídání, místo Matějovského přichází Vacek.
65
Dnešní ligovou bitvu na rozpálené Letné sleduje 5 102 fotbalových fanoušků.
64
Pod hlavičkujícího Costu vložil své tělo Piták a zapříčinil ostrý pád zimbwabského obránce na pažit letenského stadionu.
63
Po Kadeřábkově nákopu přistihl pomezní Paták v ofsajdu Lafatu.
62
Costa si posunul míč po kevém křídle kolem Zoubeleho, přesprintoval soupeře, následný centr ale zapadl až za jabloneckou branku.
59
Sparta právě vstřelila branku!
Na Kadeřábkův pas do pokutového území si naběhl Hušbauer, ve skluzu stačil posunout míč před poloodkrytou branku LADISLAVU KREJČÍMU, jehož ránu už Špit stačil pouze tečovat, nikoliv ale zastavit míč v cestě do sítě.
58
Po pohledném sparťanském přechodu do útoku Kadlecův centr Špit srazil pouze pod sebe, kde jej jablonecký brankář stačil zachytit před dotírajícím Lafatou.
56
Benešovu katastrofální rozehrávku vystihl Lafata, míč se mu ale odrazil daleko od těla a hosté mají druhou šanci k rozehrání.
54
První změnu připravili hosté, Čížka nahrazuje navrátilec ze Slavie Jan Vošahlík.
52
Kadlecův nepřesný pas do pokutového území Eliáš nedůrazně odvrátil jen ke kopačce Matějovského, ten ránou bez přípravy vysoko přestřelil.
51
Kadeřábek s Kadlecem vedli útočnou akci Sparty po pravém křídle, v jejjímž závěru se druhý jmenovaný neprobil přes dvojici protihráčů.
48
Po rychlém brejku hostů Piták vymyslel kolmici za sparťanskou obranu, kam si přes Kadeřábka naběhl Kopic a ve stoprocentní pozici ztroskotal na skvělém zákroku Vaclíka.
47
Kadlecův prudký přízemní centr proletěl až ke Krejčímu, jenž ještě vracel míč do pokutového území, ovšem pouze na paty Lafaty, sparťanský kapitán už nestačil posunout míč ani žádnému spoluhráči.
46
Celkem podle očekávání vstoupily oba celky do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46
Po úvodním dějství hraje Sparta s Jabloncem v rámci druhého kola Gambrinus ligy nerozhodně 1:1. Domácí při utkání hraném v úmorném vedru poslal do vedení Václav Kadlec, Severočeši ještě do přestávky stačili kontrovat brankou Michala Hubníka, který sudí Jech s pomezním Patákem uznali i přes výrazně zavánějící ofsajd.
45
Na druhé straně si ještě vypracoval zajímavou pozici Piták, jeho střela v tísni ale směrovala do středu branky, kde Vaclík míč zachytil.
45
V pokutovém území se objevil po odraženém míči zcela osamocený Kadlec, jeho rána bez přípravy ale nabrala opačnou faleš než sparťanský útočník potřeboval a mířila mimo branku.
43
Sparťané se snaží odpovědět na soupeřovu branku, při první snaze ještě byl Kadlec v ofsajdu, po malé chvíli ale pořádně vyprášil Špitovy rukavice.
40
Jablonec právě vstřelil branku!
Na Vaňkův centr si mezi dvěma protihráči naskočil Kopic, jehož hlavičku odraženou od břevna dorazil do sítě MICHAL HUBNÍK, sparťané marně reklamovali ofsajdové postavení střelce branky.
38
Vaněk potáhl míč útočnou polovinou a poté se řídil známým pořekadlem "když nevíš co s míčem, vystřel", Vaclíkovu svatyni ale vysoko přestřelil.
36
Do sparťanské rozehrávky vložil svoji píšťalku sudí Jech, jenž viděl drobný faul Pitáka.
34
Po Novákově centru od rohového praporku se Letenští znovu bezpečně ubránili.
33
Hosté získali už pátý rohový kop do svých statistik.
32
Vaclík byl na brankovišti atakován Pitákem, ošetření ale potřebovat nebude.
29
Kadeřábek narýsoval parádní čtyřicetimetrový pas za hostující obranu, kam si naběhl VACLAV KADLEC a ač tísněn Benešem, dokázal si perfektně zpracovat míč a zblízka prostřelit Špita!
27
Po následném rohovém kopu domácích žádné nebezpečí pro Špita nevzniklo, hosté se snadno ubránili.
27
Kadlec z pravého křídla přenesl hru ke vzdáleněkší tyči, kam si naběhl Krejčí, jeho tečovaná střela ale končí za jabloneckou brankou.
26
Třetí ofsajd Sparty, po Matějovského pasu vzduchem se v něm ocitl Krejčí.
24
Sudí Jech poskytl fotbalistům krátkou chvíli na občerstvení a ve hře už se může pokračovat.
23
Vaněk lobovanou přihrávkou vysunul do pokutového území Zoubeleho, jenž z těžké pozice ještě stačil odcentrovat před branku, kde ze čtrnácti metrů Čížek hlavičkoval nad Vaclíkovo břevno.
21
Krejčího tečovaný centr od rohového praporku snadno kryje Špit.
20
Matějovský nedovoleně zakročil proti Vaňkovi, o pár sekund později poslal k zemi i Zoubeleho a tentokrát sudí Jech vytahuje z kapsy žlutý kartónek.
18
Novák z pětadvaceti metrů vyslal pouze střílenou přihrávku směrem k Vaclíkovi, ten míč bezpečně kryje.
17
Postavení mimo hru bylo tentokrát na pravé.straně pole odmáváno Kadlecovi.
15
Hosté zakombinovali před pokutovým územím Sparty, následně z dálky střílel Čížek, ovšem trefil pouze Kopice, od kterého se míč odrazil k domácím.
13
Úvod zápasu se hraje v tempu, které odpovídá extrémnímu počasí a do nějakého výraznějšího presinku ani tahu na branku se oba týmy neženou.
11
První ofsajd zápasu byl odmáván a posléze odpískán Krejčímu.
10
Prostřednictvím Costy sparťané vhazovali u útočného rohového praporku,sami se ale zahnali při rozehrávce až k Vaclíkovi.
8
Novák hrubě podskočil míč v těsné blízkosti vlastního pokutového území, Lafata jej posunul do volného prostoru Krejčímu, nedůrazná střela mladého křídelníka ale mířila dobré dva metry vedle hostující branky.
7
Vaněk sestřelil rozebíhajícího se Hušbauera a může být rád, že se sudí Jech obešel bez karetního trestu.
6
Sparťanům v úvodu zápasu chybí přesnost v rozehrávce, do zámezí namířil svůj pas Vácha.
4
Aktivita hostů pokračuje, během několika sekund zahrávali i druhý a hned třetí roh, výrazněji ale Vaclíka ohrozit nedokázali.
3
Vaněk vybojoval míč na vlastní polovině a po rychlém přechodu do útoku Kopic získal ve prospěch hostů první rohový kop.
1
Je rozehráno. Oba celky hrají v tradičních barevných kombinacích a v prvním poločase útočí směrem k brankám, za kterými sídlí jejich nejvěrnější fanoušci.
1
Trojice sudích v čele s Jiřím Jechem už přivádí hlavní aktéry dnešního zápasu na pažit Generali Areny.
Stejně jako ostatní místa ve střední Evropě, tak i Prahu sužují o tomto víkendu extrémní vedra, což může být pro oba celky další soupeř. V těchto podmínkách bude zápas dvojnásob vysilující. Možná to i ovlivní návštěvu,nějakých pět minut před výkopem jsou ochozy letenského stadionu pouze zlehka zaplněné.

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Nhamoinesu – Hušbauer, Vácha, Matějovský – Kadlec, Lafata, Krejčí

FK Baumit Jablonec: Špit – Kopic, Eliáš, Beneš, Novák – Piták, Loučka, Čížek, Vaněk, Zoubele – Hubník

Rozhodčí: Jech – Pelikán, Paták.
Příjemný podvečer při sledování šlágru druhého kola Gambrinus ligy. Na pražské Letné domácí Sparta přivítá Jablonec.

Sparťané do soutěže vstoupili hladkou výhrou 4:1 nad Jihlavou, ovšem to je jejich jediná radost na samém startu sezóny. Orámovali ji totiž dvěma nezdary v druhém předkole Evropské ligy a po téměř dvaceti letech se s pohárovou Evropou rozloučili už po prvních dvou zápasech, shodou okolností to bylo pokaždé ve švédském Goteborgu.

Tentokrát se střetli s BK Hacken a protože v domácím duelu neudrželi dvoubrankové vedení, remizovali 2:2 a v odvetě na hřišti skandinávského soka podlehli 0:1, mají dnes co napravovat.

Trenér Lavička dnes s velkou pravděpodobností postaví základní jedenáctku velmi podobnou té, která ve čtvrtek nastoupila ve Švédsku, tedy i s uzdraveným Ladislavem Krejčím na levém křídle. Ten ve zmíněném duelu neproměnil dvě velké šance a po zápase jen zpytoval svědomí.

Zatímco pro Spartu pohárová sezóna na evropské scéně už skončila, tak pro Jablonec ještě ani nezačala. Severočeši se představí až ve čtvrtek v rámci úvodního zápasu třetího předkola Evropské ligy na domácí půdě proti jinému severskému celku, norskému Stromgodsetu.

Letos už ale odehráli dva soutěžní zápasy, nejdříve překvapivě zdolali v boji o český superpohár mistrovskou Plzeň 3:2 a v prvním kole nového ligového ročníku remizovali s Brnem bez branek. Díky úspěchu v Plzni se tak trenér Skuhravý po zisku národního poháru dočkal už druhé trofeje i při zatím krátkém působení na jablonecké lavičce.