Sepe – Maggio (C), Maksimović, Koulibaly, Hysaj – Rog, Jorginho, Zieliński – Ounas, Callejón, Giaccherini
Udinese
Scuffet – Bochniewicz, Danilo (C), Nuytinck – Larsen, Balić, Hallfredsson, Jankto, Pezzella – Matos – Bajić

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 9:8.
Je konec! Dnešní utkání končí dle předpokladů vítězstvím Neapole, která po hubené výhře 1:0 postupuje dále. Sledovali jsme jednoznačnou podívanou, neboť Udinese nám toho směrem dopředu moc nepředvedlo. Sledovali jsme tak pouze jednu polovinu hřiště, přičemž Sepe se ve své svatyni hodně nudil.
90+4'
90+3'
Baliče doslova zbouralo autové vhazování jeho kolegy. Na opačné straně úřadoval Insigne, který zkušeně pošetřil cenné vteřinky.
90+2'
Neapol se v závěrečných vteřinách snaží o to, aby nepřišla žádná fatální ztráta. To se zatím daří na výbornou, neboť domácí vybojovali aut.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
87'
Tak konečně to vypadá, že hosté pocítili časový tlak, neboť najednou kombinují na útočné polovině. Stále ale daleko od branky.
86'
Velmi pohotovou střelu vyprodukoval de Paul, který to zkusil z první. Myšlenka to byla velmi dobrá, provedení už ale o něco pokulhávalo.
85'
Při snaze vyvézt balón byl Hallfredsson poslán na zelený pažit. Provinil se vracející se Zieliński, který si při snaze získat míč opravdu nebral servítky.
84'
Allan to opět zkoušel individuálním způsobem. V pokutovém území posadil na zem hned dvojici protihráčů, posléze ale nenašel na vápně číhajícího Jorginha.
83'
Mertens chytře roztáhl hru na pravou stranu na Roga, který okamžitě cpal balón zpět před branku. Jeho nabídka nalezla pouze nohu Nuytincka.
82'
Jedna z malá akcí Udinese končí odmávaným ofsajdem. Náběh za obranu si nepohlídal Bajič, který tak zapříčinil již čtvrtý ofsajd svého celku.
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Neapol má i nadále drtivou převahu, přičemž soupeř se nepouští do žádných nebezpečných protiakcí.
80'
To byla akce! Mertens si narazil s jedním ze svých kolegů a následně se ocitl před Scuffetem. Ten jeho ránu dokázal vyrazit.
79'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Matos, přichází Lasagna.
79'
S míčem si zahrála také kompletní obranná čtveřice, načež to prudkou přihrávkou zkoušel Koulibaly. Mertens jeho nabídku nepochopil a akce tak končí.
78'
Rázem mohlo být ještě veseleji. Střídající Mertens se sice dostal nepozorován za obranu, jeho zakončení ale předcházel ofsajd.
77'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Ounas, přichází Allan.
77'
Neapol poté zahrávala rohový kop, který se nezařadí mezi ty povedené. Centr totiž doplachtil pouze do malého vápna, kde si pro něj seběhl Scuffet.
76'
Tentokráte si na kolmici seběhl Zieliński, jenž z první hledal před bránou Mertense. Záměr to byl sice dobrý, míč ale mířil úplně jiným směrem.
75'
Hysaj byl v předchozím souboji zasažen do hrudního koše, na nic vážného to ale nevypadá. Naopak albánský zadák se zapojil do další ofenzivní akce.
74'
V tuto chvíli to budou mít hosté hodně těžké. Nejen, že prohrávají o jednu branku, navíc se stále nemohou vymanit z drtivého sevření.
71'
Neapol právě vstřelila branku!
Máme tu první branku dnešního utkání! LORENZO INSIGNE dostal přihrávku za obranu a následný úprk zakončil střelou mimo Scuffetův dosah.
70'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Pezzella, přichází Widmer.
69'
Insigne vymyslel bochánek na Mertense, který to měl hodně těžké. Ze špatné pozice vykřesal alespoň centr na Scuffeta.
68'
Na opačné straně to zkoušel lišáckým lobem Insigne. Tento záměr ale brankář Scuffet přečetl už dopředu a na balón si v poklidu počíhal.
67'
Po delší době jsme se dočkali také zakončení. To vyprodukoval hostující Matos, jenž ale mířil přímo do prostoru, kde se nacházel Sepe.
66'
Kdepak, Udinese je dnes bezradné. Jen hrstka hráčů v pruhovaných dresech zavelela k útoku, který skončil ještě rychleji, než vůbec začal.
65'
Prostor za šestnáctkou si dělal Ounas, který napodobil svého kolegu. Jeho rána sice měla potřebnou razanci, nicméně co jí scházelo, byla přesnost.
64'
Zničehonic se uvolnil prostor před Zielińskim, který si hrudí přiklepl míč a posléze nártem vypálil. Míč směřoval rychle dolů, nicméně také daleko vedle brány.
63'
Další útočná snaha domácích hráčů byla započata od Maksimoviče. Následně se míč dostal po ose Maggio – Ounas až k Mertensovi, který se ale do zakončení neprotlačil.
62'
Bajič byl lehkým způsobem odstaven od balónu, následná kolmice směřující na Mertense usedla pouze na hlavu vytáhlého Danila.
61'
Máme za sebou zhruba hodinku hry, stále platí, že jsme neviděli žádnou přesnou trefu. Neapol začíná výrazně svírat svého soupeře, ten se k míči dostává sporadicky.
60'
A rázem se mohlo slavit. Právě střídající Insigne dostal hezkou přihrávku na levou stranu, následně se před ním odkryl prostor, který využil k hodně nepovedené střele.
59'
Tak pozor, na hrací plochu se totiž dostala velmi úderná ofenzivní dvojice. Zraky budou určitě upřeny na Mertense, jenž je nejlepším střelcem svého celku.
58'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Callejón, přichází Mertens.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Giaccherini, přichází Insigne.
58'
Co se mohlo ujmout, to byla Callejónova šance. Španělský křidelník zakončoval hned několikrát, nicméně jeho náběh za obranu nebyl dle regulí – ofsajd.
57'
Hysaj postupoval zcela neohroženě až k trojčlenné obranné vazbě, která ho přeci jenom vystrnadila z dobré pozice. Posléze se neujal pokus o centr.
56'
Posléze to ještě dalším centrem zkoušel celkem neviditelný Matos, který pro změnu odcentroval na hlavu Koulibalyho. Sepe následně sebral odražený balón.
55'
K rozehrávce se postavil střídající de Paul, jehož kroucený balńo se stáčel k dvojici spoluhráčů. Oba hráči se ale srazili a k zakončení se vůbec nedostali.
54'
Až nyní byl povalen na zelený pažit Matos, kterého nedovoleně bránil Hysaj. Pro hosty se tak naskýtá ojedinělá šance ze standardní situace.
53'
Kulatý nesmysl se dostal až k pokutovému území domácích. Tam se ale nekonala žádná kombinace v podání Udinese, nýbrž pozvolné rozjíždění dalšího útočného výpadu.
52'
Giaccherini si naváděl míč k hranici šesntáctky, načež přihrál vedle stojícímu Zielińskimu. Pohotová rána polského záložníka vystoupala vysoko nad.
51'
Úvodní minuty druhého dějství přináší podobným scénář hry. Neapol se stále tlačí kupředu, nicméně stále naráží na pozornou obranu soupeře.
50'
O pár vteřinek později dostal Callejón trochu delší přihrávku, než potřeboval. Následně stačil pouze odcentrovat do rukavic Scuffeta.
49'
Ten znovu směřoval do nebezpečného prostoru, přičemž nejvýše ve vzduchu byl zřejmě Danilo. Jeho rezolutní hlavička poslal míč daleko ze šestnáctky.
48'
Hned v úvodu se na levé straně dostával do zajímavé šance Giaccherini, na poslední chvíli ale zasáhl pozorný Bochniewicz. Rohový kop pro domácí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jankto, přichází de Paul.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou přesnou trefu. Výrazně aktivnějším celkem byla dle očekávání Neapol, naopak hostující hráči toho směrem dopředu moc nepředvedli. Jako největší šance prvního dějství se dá počítat Callejónova rána do hrudi Scuffeti, posléze se ve velké šanci ocitl Ounas, jenž zakončil pouze do tyče.
45'
44'
Trochu déle to s odpískáním trvalo hlavnímu sudímu, který nakonec nedovolený zákrok Hallfredssona posoudil jako nepovolený.
43'
Maggio dlouho váhal, co s míčem, nakonec ho poslal zpět na Maksimoviče. Momentálně sledujeme hodně trpělivou kombinaci v podání domácích borců.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.
38'
Hallfredsson pracoval u brankové čáry, odkud posílal do šestnáctky skákající centr. Ten z první rezolutně odklidil pozorný Maksimovič.
37'
Hrací předmět se po delší době dostal také k znuděnému Sepemu, který se ale neprezentoval vůbec povedenou rozehrávkou. Jeho nepřesná přihrávka zamířila pouze ven ze hřiště.
36'
Pezzella měl co dělat, aby nepustil za svá záda rychlonohého Callejóna. Levý obránce či záložník nakonec spolupracoval s Nuytinckem.
35'
Z pohledu Udinese zatím sledujeme opravdu bídné počínání. Hosté nejsou schopnit podržet balón na delší časový úsek, nepovedlo se to ani před malým momentem.
34'
V ochozech to pouze zahučelo! Aktivní Callejón totiž přiťukl stojícímu Ounasovi, jehož nepříliš prudká rána přeci jenom olízla bližší tyč.
33'
Jako přes kopírák. Tentokráte měl spousta práce urostlý Bochniewicz, kterému se jeho proproce nyní hodili. Špička hlavy totiž nepustila balón na osamoceného Callejóna.
32'
Český záložník Jankto po dlouhé době vysvobodil svůj celek z vydatného sevření. Místo toho, aby podržel chvíli balón, tak nepovedně přihrával na Bajiče.
31'
Maggiovi to v úvodu zápasu zrovna dvakrát nelepí. Tento zkušený zadák si seběhl na pravou stranu a následně z první odcentroval daleko za branku.
30'
Do pokutového území Udinese létá jeden centr za druhým. Tentokráte se k němu dostal Hysaj, jehož nabídka na Callejóna mířila pouze do ofsajdu.
29'
Nuytinck se provinil nedovoleným zákrokem zhruba třicet čísel od branky, posléze další velmi nadějný centr musel odklízet Danilo.
28'
Maggiova myšlenka v podobě centru za záda Bochniewicze sice byla logická, nicméně míči dal až příliš razance. Hostující brankář tak bude vykopávat.
27'
Další zakončení vyletělo z kopačky Roga, který svojí pohotovou ránu ale nedokázal poslat přes Danila. Hostující zadák jeho střelu pouze srazil.
26'
Tentýž hráč se posléze dostal k rozehrávce rohového kopu, který byl ale na malém váplně odklizen ze šestnáctky. Udinese se nyní nemůže vůbec dostat k míči.
25'
První obrovská šance zápasu! Rog hezkou kolmicí vyslal do samostatného úprku Callejóna, který svojí dělovku poslal pouze do hrudi Scuffeta.
24'
Na opačné straně to po levém křídle zkoušel defenzivní záložník Balič, který to zkoušel po zemi na malé vápno. Míč se ale nedostal na místo určení.
23'
Po odkopu se při snaze zpracovat balón ocitl na zemi Bajič, který byl zcela evidentně dohrán Koulibalym. Jasný faul, následovat bude volný kop pro hosty.
22'
Právě po faulu na pravého obránce Neapole zahrával domácí celek standardku. Té se chopil záložník Jorginho, jehož centr byl doslova prachbídný.
21'
Bochniewicz si poradil s mrštným Callejónem, který byl bez větších starostí obrán o balón. Jeho obranný kolega Maggio ale provede autové vhazování.
20'
Danilo zkoušel chytře přenést hru na pravou stranu na Jankta, který sice běžel za jeho kolmicí, ta byla ale o něco delší, než by český reprezentant potřeboval.
19'
Logicky tak následoval také první roh pro Udinese. Hrací předmět nabral slušnou výšku, jenomže poté byl Sepe jako první u balónu.
18'
Matos dokázal zalepit celkem těžkou přihrávku a následně trochu uklidnit hru. Na pravé straně operoval Balič, kterého ale včas zakřižoval Koulibaly.
17'
I další útočná akce Neapole je u konce. Jorginho totiž vyslal kolmici na Roga pouze do ofsajdu, místo toho bude Scuffet vykopávat od branky.
16'
Z pravé strany to pro změnu zkoušel Ounas, který narazil na Bochniewicze. Maggiovo autové vhazování mířilo na Callejóna, první jmenovaný ale posléze nedošel daleko.
15'
Callejónova zpětná nabídka ke středovému kruhu sice našla Jorginha, maličký záložník následně hlavičkoval pouze do území hostujících hráčů.
14'
Momentálně sledujeme trochu nezáživnou pasáž utkání, která nabízí nic zajímavého. Naopak je k vidění spousta nepřesných kombinací.
13'
Maksimovič si v souboji s Bajičem sice pomáhal rukama, hlavní sudí ale tento střet posoudil jako dovolený. Místo toho kráčí na útočnou polovinu domácí.
12'
Pezzella rozkmital své rychlé nohy a dokázal se dostat kolem Maggia. Po jeho následném centru slabě hlavičkoval Jankto, Sepe mohl být klidný.
11'
Callejónova vzdušný nabídka doputovala pouze do náruče připraveného Scuffeta. Ten posléze rozehrál po zemi na Nuytincka, jenž spolupracuje s kolegy.
10'
Maksimovič před malým momentem nerozehrál zrovna přesvědčivě, neboť si vybral prostor, kde se pohyboval také početný roj hráčů v opačných dresech.
9'
Naopak se Udinese mohlo dostat do rychlého kontru, to by ale Jankto musel přejít přes jednoho z posledních obránců. Domácí jsou opět u balónu.
8'
Callejón se rychle obtočil s balónem a posléze se to individuálním způsobem namířil až do vápna, kde vybojoval další roh. Ani tato exekuce ale nebyla vůbec nebezpečná.
7'
Pezzellovi se nepodařilo uvolnit kolem Maggia, naopak na druhé straně moc nescházelo Giaccherinimu. Jeho zakončení dokázal srazit Danilo.
6'
Naprosto jednoduchá akce Neapole putovala až k hranici šestnáctky, kde se skácel k zemi Ounas. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
5'
Scuffet musel jednat hodně rychle, neboť jeho rozehrávku napadal Ounas. Hostující brankář to nakonec zvládl a odkopl míč do bezpečných míst.
4'
Domácí celek si přichystal úvodní rohový kop utkání. Centrovaný balón se stáčel k malému vápnu, kde byl jako první u balónu Bochniewicz.
3'
Maksimovič si jako adresáta vybral Zielińskiho, který míč vrátil na nohu prvního jmenovaného. Posléze se kupředu neprobil Callejón.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

SSC Neapol: Sepe – Maggio, Maksimović, Koulibaly, Hysaj – Rog, Jorginho, Zieliński – Ounas, Callejón, Giaccherini
Náhradníci: Rafael, Reina – Insigne, Allan, Albiol, Scarf, Hamšík, Leandrinho, Mertens, Rui

Udinese Calcio: Scuffet – Bochniewicz, Danilo, Nuytinck – Larsen, Balić, Hallfredsson, Jankto, Pezzella – Matos – Bajić
Náhradníci: Behrami, Lasagna, de Paul, Widmer, Ewandro, Borsellini, Caiazza, Ingelsson, Adnan, López, Bizzarri, Barák.
Udinese Calcio

Na druhé straně se nachází Udinese, které se podle všeho konečně herně zvedlo a navíc má na svém kontě tři ligové výhry v řadě. Právě ta poslední zřejmě zaskočila celou Itálii. Udinese si totiž na San Siru vyšláplo na dosud neporažený Inter, který svému soupeři podlehl 3:1. Velkou zásluhu na zisku tří bodů měli na dva čeští reprezentanti. Třetí branku do sítě Interu vstřelil bývalý záložník pražské Slavie Antonín Barák, který využil náramnou přihrávku z kopačky Jakuba Jankta. Udinese má za sebou už dva pohárové zápasy, v tom prvním si v divoké přestřelce poradilo s Frosinone 3:2. V dalším kole se tento celek střelecky rozvášnil, neboť Perugiu dokázal porazit drtivým výsledkem 8:3.
SSC Neapol

Fotbalisté Neapole předvádějí v letošním ročníku velmi sympatické výkony, který je vynesly až na samotný vrchol tabulky. Třetí největší město Itálie letos pocítilo hořkost porážky pouze v jediném případě, a to proti italskému vícemistrovi Juventusu. Právě tato ztráta nabídla turínskému velkoklubu šanci dotáhnout se na vedoucí příčku. Ve hře ale stále je milánský Inter, jenž se z druhé pozice dívá na vedoucí Neapol s jednobodovým rozestupem. Pro Neapol se jedná o první utkání v rámci domácího poháru, což ale nemusí být zrovna pozitivní.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italský pohár nabízí další zajímavé zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SSC Neapol a Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.