Konferenční liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Linz : HJK Helsinki - 9. prosince 2021   18:45

Linz
Linz
41' Balić  • 63' Nakamura (Gruber) • 81' Gruber (Horvath)
3:0
(1:0)
HJK Helsinki
Linz
Gebauer (C) – Letard (60. Wiesinger), Maresic, Luckeneder – Flecker (77. Horvath), Holland (46. Grgić), Michorl, Renner – Gruber, Balić (60. Goiginger), Hong Hjun-seok (46. Nakamura).
A. Schlager, Polster – Wiesinger, Goiginger, Horvath, Grgić, Boller, Nakamura.
Pajac – Zobenica, Pataki
TGW Arena, Linz
Keto – Moren, Tenho (C), Halsti, Kouassivi-Benissan (87. Peltola) – Tanaka (63. Väänänen), Lingman, Hostikka (87. Riku Riski) – Browne (87. Murillo), Roope Riski (77. Valenčič), Olusanya.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Domácí zápas jasně opanovali a připsali si tak už pátou výhru ve skupinové fázi Evropské konferenční ligy a s velkým náskokem si zajistili postup z prvního místa do vyřazovacích fází. V prvním poločase k výhře domácí nasměroval přesnou střelou na zadní tyč Husein Balič. V tom druhém ještě domácí přidali na obrátkách a dvěma góly do odkryté brány pečetili výhru 3:0. V druhé půli se trefil Keito Nakamura a Andreas Gruber.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:8.
90+2'
90+2'
Nakamura zahrál rukou a míče se ujímají hosté.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Lobovaná nabídka Michorla pro Grubera nebyla přesná, a tak hosté odkopávají.
87'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Kevin Kouassivi-Benissan, přichází Matti Peltola.
87'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Santeri Hostikka, přichází Riku Riski.
87'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází David Browne, přichází Luis Carlos Murillo.
86'
Domácí jsou stále při chuti. Rennerův centr neprošel do vápna přes blok obránců HJK, ale domácí stále mají míč ve svém držení.
85'
Zápas se už jen dohrává. Helsinki v druhém poločase v žádném případě nestíhají tempo domácího Linze a tak zaslouženě prohrávají 3:0.
81'
Linz právě vstřelil branku!
ANDREAS GRUBER dostal na hlavu krásný podkopnutý balon od Saschy Horvatha a koncovka mu tak už nedělala problém. Míč uklidil rakouský hráč k pravé tyči branky Keta a domácí tak můžou slavit vedení 3:0. Asistence: Sascha Horvath.
79'
Na obrazu hry s stále nic nemění domácí jsou stále daleko aktivnější. Teď se ke střele dostal Goiginger, ale byl mu odmáván ofsajd. Navíc jeho střela minula bránu Keta.
77'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Florian Flecker, přichází Sascha Horvath.
77'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Roope Riski, přichází Filip Valenčič.
76'
Domácí se teď pokoušeli ohrozit bránu HJK. Na hranici vápna se pokusil vystřelit Nakamura, ale jeho pokus byl zblokován. Následné pokusy dostat se do vápna už byly marné.
75'
Helsinki po dlouhé době získali míč po nepřesnosti domácích. Těžké chvíle pro hosty, kteří by se nějakým povedeným momentem potřebovali dostat do hry.
73'
Maresicův pokus ohrozit bránu Keta hlavou zneškodnil jeden z hostujících obránců.
70'
Po rohovém kopu se Väänänen pokoušel vrátit míč do vápna přízemním centrem to se mu však vůbec nepovedlo.
69'
Hostům se teď nic nedaří. Skoro každý míč končí na kopačkách domácích hráčů.
68'
Haisti si poradil s tlakem na jeho osobu odkopem až k půli hřiště, kde míč ale znovu získali domácí.
67'
Žlutou kartu dostává Kevin Kouassivi-Benissan (HJK Helsinki).
66'
Kouassivi-Benissan u rohového praporku fauloval a vypadá to že rozhodčí Pajac mu udělí žlutou kartu.
65'
LASK kontroluje hru. Jestliže budou chtít Helsinki s dnešním zápasem ještě něco udělat budou muset začít hrát úplně jinak.
63'
KEITO NAKAMURA dostal nahrávku před prázdnou bránu od Grubera a touto nabídkou nepohrdl a zvyšuje na 2:0 pro LASK Linz. Asistence: Andreas Gruber.
63'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Atomu Tanaka, přichází Santeri Väänänen.
62'
Renner byl sám před brankářem Ketem, nepodařilo se mu však zakončit ideálně. Domácí budou zahrávat alespoň rohový kop.
60'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Yannis Letard, přichází Philipp Wiesinger.
60'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Husein Balić, přichází Thomas Goiginger.
58'
Tanaka trefil skákavý míč kousek za vápnem a jeho střela mířila těsně vedle tyče Gebauera.
57'
Žlutou kartu dostává Andreas Gruber (LASK Linz).
55'
Nesmyslná chyba Baliče nastartovala protiútok HJK:
54'
Špatné zpracování Tanaka připravilo o míč. Následný faul na Yannise přerušuje hru.
53'
Nepovedený nákop domácích sbírá Keto. Jeho nákop se však také nepovedl a na svých kopačkách tak mají míč domácí.
53'
Žlutou kartu dostává Peter Michorl (LASK Linz).
52'
V této fázi hry sledujeme spoustu nepřesností na obouch stranách. Týmy se budou muset dostat do své hry z prvního poločasu.
50'
Browne je po zásahu kopačkou do obličeje ošetřován lékařem mimo hřiště. Naštěstí zranění nevypadá vážně a Browne už se znovu zapojuje do hry.
49'
Hosttikův pokus končí mímo tři tyče. Střelu vyslal sice finský hráč prudkou, ale nepřesnou.
46'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází James Holland, přichází Lukas Grgić.
46'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Hong Hjun-seok, přichází Keito Nakamura.
46'
Po prvním poločase vedou na domácí stadionu hráči rakouského Lince. Jediným střelcem prvního poločasu byl rakouský útočník Husein Balič, který si udělal prostor a z penaltového puntíku zamířil svoji přesnou střelu na vzdálenější tyč. Stav po prvním poločase je tedy 1:0 pro LASK Linz..
45+1'
45'
Rozhodčí se rozhodl nastavit minutu navíc v první poločase.
45'
Hra se teď hodně nakouskovala. Helsinki budou zahrávat třetí autové vhazování za velmi krátkou dobu.
44'
Baličovi branka přidala na sebevědomí. Znovu si rakouský útočník udělal prostor ve vápně. Jeho střela však minula bránu Keta.
43'
Tvrdý zákrok na Honga rozhodčí Pajac pustil a hrát tak budou Helsinki.
41'
HUSEIN BALIĆ obešel bránícího Tenha a od penaltového puntíku pálil přesně na vzdálenější tyč. Linz se tak dostává do vedení. Bez asistence.
40'
Olusanya byl znovu v dobré příležitosti, hlavičkoval však nepřesně.
39'
Olusanya si došel pro nahrávku z levé strany hřiště, nastřelil však jen bránícího Luckenedera. Kopat se bude roh pro hosty.
35'
Velká šance pro Hong Hjun-seoka. Ze střední vzdálenosti vyslal hráč domácích tvrdou střelu, se kterou si ale Keto poradil.
33'
Balič spálil velikou šanci. Balič dostal krásnou nahrávku od Rennera a byl sám před bránou Keta, ale jeho střelu zastavilo břevno.
32'
Balič rozdával míč do kraje, ale přišla jen ztráta domácích, nikoliv žádná bránu ohrožující situace.
31'
Nákop domácích uklidil do zámezí Halsti.
30'
Flecker se prodral po pravé straně hřiště a jeho nahrávka mířila na Grubera. Byla však moc dlouhá, a tak bude Keto vykopávat.
29'
Domácí na pokyn svého trenéra Wielanda s velkou intenzitou napadali rozehrávku hráčů HJK. Ti si s tlakem však poradili a drží míč.
27'
Holland narýsoval krásnou přihrávku mezi obránci HJK přímo na nohu Baliče, ten však pálil z velkého úhlu a brankář Keto tak nohou vyrazil míč do zámezí.
24'
Keto vyboxoval centr Michorla do vápna.
23'
Rychlý protiútok domácích nevyšel podle představ. Domácí i tak budou zahrávat alespoň roh.
22'
Husein Balič se ocitl v ofsajdovém postavení a hrát tak bude kousek za svým vápnem Keto.
22'
Po autu se snažili domácí ohrozit bránu Keta, ten však sebral jednoduše míč ze vzduchu.
21'
Domácí teď hrozili ve vápně HJK- Míč naštěstí pro hosty odklidil do bezpečí Hostikka.
20'
Žlutou kartu dostává Miro Tenho (HJK Helsinki).
19'
Hostům se podařilo přehrát Linz nákopem do předu. O průnik před bránu se však připravil Browne špatným prvním dotekem. Míč končí v zámezí.
18'
Nákop Lingmana musel likvidovat Gebauer, který vyběhl z vápna a hlavičkou dopravil míč do bezpečí.
16'
Balič se prodral až ke střele, ale bránu Keta bohužel pro domácí příznivce minul.
14'
Riskiho hlavička skončila jen kousek vedle tyče brány Gebauera a domácí tak teď měli velké štěstí.
14'
Olusanya se prodíral dopředu, při jedné ze svým kliček však trefil hráči LASKu ruku a tak nemohl pokračovat. I přes vybojoval alespoň standartní situaci.
13'
Dlouhý nákop Keta končí jen na kopačkách domácích hráčů.
12'
Gebauer sebral na hranici vápna skákavý balon a nedal tak hostům šanci zakončit.
11'
Flecker zastavil akci HJK a navíc získal i autové vhazování.
10'
Na hrací ploše zůstává ležet po tvrdém souboji Moren. Vypadá to ale že všechno bude v pořádku, protože Moren už jen znovu na nohou.
9'
Olusanya byl faulován a Helsinki budou rozehrávat na půli hřiště.
8'
LASK uklidňuje hru a snaží se teď držet míč. To se však domácím moc dlouho nepovedlo.
8'
Žlutou kartu dostává Markus Halsti (HJK Helsinki).
6'
Důležitý zákrok si teď připsal domácí brankář Gebauer, když se tváří v tvář postavil proti Olusanyaovi. Hostům nedal domácí brankář ani šanci k dorážce, když míč dobře přikryl svým tělem.
6'
Keto dlouhým nákopem našel Riskiho, ale ten míč ztratil.
5'
Po sérii nepovedených nákopů míč doskákal až za čáru a domácí tak budou vhazovat z nebezpečného území.
4'
LASK svým dobrým napadáním rozehrávky HJK získal míč do svého držení.
3'
Tanaka při napadání fauloval u vápna Gebauera. Nákop brankáře domácích však končí jen na kopačkách hostů.
2'
Holland fauloval a nabídl tak hostům první standartní situaci. Domácí si s ní však poradili a odkopli míč daleko od brány Gebauera.
1'
Brankář Keto sebral z trávníku míč, který se k němu dokutálel a dlouhým nákopem hledá své spoluhráče.
1'

LASK Linz: Gebauer (C) – Letard, Maresic, Luckeneder – Flecker, Holland, Michorl, Renner – Gruber, Balić, Hong Hjun-seok.
Náhradníci: A. Schlager, Polster – Wiesinger, Goiginger, Horvath, Grgić, Boller, Nakamura.
Trenér: Andreas Wieland

HJK Helsinki: Keto – Moren, Tenho (C), Halsti, Kouassivi-Benissan – Tanaka, Lingman, Hostikka – Browne, Roope Riski, Olusanya.
Náhradníci: Tånnander, Henriksson, Niemelä – Djaló, Riku Riski, Murillo, Nkeng, Väänänen, Valenčič, Anini Jr., Peltola, Yli-Kokko.
Trenér: Toni Koskela

Rozhodčí: Pajac – Zobenica, Pataki.
Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování Evropské konferenční ligy. Na programu je utkání mezi Linzem a Helsinkami.

LASK Linz
Linec se zatím letos v rakouské Bundeslize trápí, když dokázal vyhrát ze sedmnácti zápasů jen čtyři. V dalších pěti LASK remizoval, ale i to nestačí na více než desáté místo ze dvanácti účastníku rakouské Bundesligy. Linci chybí střelec jako byl v minulé sezóně Johannes Eggestein, který zaznamenal v černobílém dvanáct gólů a přidal šest asistencí. Po sezoně se však Eggestein vrátil z hostování do Brém a už tak není Linci k dispozici.

V Evropské konferenční lize se rakouskému celku daří o dost lépe než v domácí lize. Za pět zápasů inkasovali Rakušané jen jednu branku a devět jich vstřelili. S třinácti body jsou tak už jistým postupujícím z prvního místa ve skupině A.