Konferenční liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Linz : M. Tel-Aviv - 30. září 2021   18:45

Linz
Linz
11' Horvath
1:1
(1:0)
M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
88' Khalaila  (Guerrero)
Linz
A. Schlager (C) – Letard (30. Boller), Maresic, Filipović (71. Hong Hjun-seok) – Potzmann, Holland, Michorl, Renner – Horvath (71. Balić), Schmidt (56. Raguž), Goiginger (71. Monschein).
Balakin – Volodin, Prystupa (Ukr.)
Wörthersee Stadion, Klagenfurt
M. Tel-Aviv
Peretz – A. Geraldes, L. Hernández, Piven, Davidzada – Glazer, Dan Biton (63. Guerrero), Yeini (C) (73. Shamir) – Kuwas (63. Hozez), Perica (73. Khalaila), Kanichowsky (90+2. Shahar).

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 13:5.
LASK Linz měl utkání skvěle rozehráno. Byl střelecky aktivnější, až do 88. minuty vedl, ale pak přišel blesk z čistého nebe a Maccabi Tel-Aviv musí tento bod brát po vývoji utkání všemi deseti!
Děkuji za vaši pozornost.
90+4'
90+3'
Guerrero krásně proběhl po pravé lajně. Stopku mu musel vystavit Marešić.
90+2'
Jde vidět velká radost v sektoru hostů. S tímhle už možná ani oni nepočítali.
90+2'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Gavriel Kanichowsky, přichází Ido Shahar.
90+1'
Faul Marešiće na polovině hřiště. Míč pro hosty.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
88'
Žlutou kartu dostává Alexander Schlager (LASK Linz).
88'
Žlutou kartu dostává Matan Hozez (Maccabi Tel-Aviv FC).
88'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!

Velký šok pro domácí! Maccabi přeneslso hru na pravou stranu na volného Guerrara, který střílenou přihrávkou našel OSAMU KHALAILU – 1:1!
85'
Náznak šance Maccabi, ale v ofsajdu zůstal Guerrero.
84'
Další dlouhý aut Hollanda do vápna hostů. Nebezpečí však hrozilo až z následného centru, na který marně se natahoval Balić!
83'
Maccabi Tel-Aviv se nemůže dostat na delší dobu z vlastní poloviny a čas utíká v jeho neprospěch!
81'
Jedno přerušení nyní střídá druhé, což náramně vyhovuje domácím.
77'
Davidzada je velmi rychlý a piluje levou čáru prakticky po celý zápas. Ale jeho centrům schází vždy potřebná kvalita jako.
76'
Kanichowskyho přízemní centr byl zblokován na roh. Z toho ovšem hosté opět nic nevykouzlili.
74'
Balić se hnal s míčem do vápna a situaci musel zachraňovat obránce Maccabi, Luis Hernandez.
74'
Hra nyní byla velmi rozkouskována sérií střídání a faulem za žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Osama Khalaila.
73'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Sheran Yeini, přichází Eden Shamir.
72'
Žlutou kartu dostává Hong Hjun-seok (LASK Linz).
71'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Sascha Horvath, přichází Husein Balić.
71'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Christoph Monschein.
71'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Petar Filipović, přichází Hong Hjun-seok.
68'
Perica se pověsil do centru, ale hlavičce chyběla razance i správný směr.
66'
Hozez si vzal na starost standardní situaci od rohového praporku, ale bylo to snadné sousto pro domácí hlavičkáře.
66'
Na centr už si čekal Perica, ale těsně před ním ho odvrátil Marešić.
65'
Michorlův centr odvrátila obrana a následná střela mířila do Peretze.
65'
Faul Hernandeze dává velkou příležitost LASKu. U míče stojí Goiginger a Michorl.
63'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Dan Biton, přichází Eduardo Guerrero.
63'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Brandley Kuwas, přichází Matan Hozez.
62'
Obrovská šance Goigingera! Udělal si prostor v malém vápně a hlavou mířil do Peretze!
61'
Centr domácích ze standardní situace šel na Filipoviće. Odmáván byl ofsajd.
60'
Žlutou kartu dostává Dan Biton (Maccabi Tel-Aviv FC).
58'
Kanichowsky dostal opět prostor, navedl si balón na slabší pravou nohu a vystřelil bohužel mimo.
56'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Alexander Schmidt, přichází Marko Raguž.
56'
A málem to tu bylo! Kanichowsky našel ve vápně osamoceného Pericu, ale ten těsně nedosáhl!
54'
Michorl pálil levou nohou mimo branku hostů.
54'
Domácí díky svému aktivnímu napadání získali už několik míčů. Maccabi si ale často komplikuje situaci samo, jako teď například podivným odkopem brankář Peretz.
53'
Kuwas šel po pravé straně jeden na jednoho, ale skvěle byl zastaven obráncem LASKu.
52'
Do hry se zatím kromě jedné příležitosti, kterou si vybojoval spíš sám, nedostává elitní útočník Maccabi, Stipe Perica. Tato letní posila z Watfordu měla být velkou hrozbou, ale vůbec se nedostává k balónu.
50'
Geraldes poslal aut na Kuwase, toho ale zbavil míče Marešić.
48'
Do velké příležitosti se prodíral Alexander Schmit, ale balón se mu odrazil mimo dosah.
46'
LASK se hned usídlil na polovinu hostů, velmi nepřesný centr ale předvedl Boller a míč získává Maccabi.
46'
Po první půli vede díky trefě Horvatha domácí LASK Linz. Poměr střel hovoří také jasně v jejich prospěch (9:3 mimo, 4:0 na). Hosté tedy ani netrefili bránu, což neznamená, že neměli příležitosti. V té největší se ale mýlil Stipe Perica.
Obrovské herní a útočné tempo jsme sledovali zejména mezi 10. a 24. minutou, kdy šance střídala šanci.
45+1'
45+1'
Poslední minutu poločasu mají míč pod kontrolou hosté. Hrají s ním ale pouze na své polovině a skóre už se asi nezmění.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Další míč na 165 cm vysokého Kanichowskiho, který svým pohybem dělá obraně LASKu asi největší problémy. Tentokrát ale nedokázal zpracovat.
44'
Kanichowsky dostal prostor na hraně vápna a přihrávkou hledal spoluhráče ve vápně, avšak marně.
43'
Pravá strana z pohledu Maccabi se otevřela Kuwasovi, akci ale poté zazdil jeho spoluhráč Glazer.
42'
Domácí napadají rozehrávku hostů velmi vysoko a aktivně. Těm tak nezbývá často nic jiného než míče nakopávat dopředu. Když ale nemíří přímo na vysokého Pericu, tak nemají moc šanci na úspěch.
41'
Faul Bitona na Michorla. Na polovině Maccabi bude rozehrávat LASK.
38'
Biton nasadil jesle Bollerovi a k míči se dostal Kanichowsky. Problémem bylo, že si pro něj přiběhl z ofsajdu.
37'
Další mírné zmatky v obraně Maccabi končí odkopem brankáře za postranní čáru.
36'
Po faulu Bollera si míč staví Biton. Jeho centr však likviduje obrana Linzu.
35'
Žlutou kartu dostává Jan Boller (LASK Linz).
34'
Holland poslal dlouhé autové vhazování do vápna Maccabi, po kterém jeho spoluhráč Marešić zkoušel nůžky, ale netrefil branku.
31'
Uprostřed hřiště zazmatkoval hráč Maccabi a o míč ho obral Goiginger. Namířil si to přímo k bráně a vypálil. Peretz vrazil na roh, ze kterého poté nic velkého nebylo.
30'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Yannis Letard, přichází Jan Boller.
30'
Z hrací plochy odkulhává obránce LASKu Yannis Letard a vypadá do na střídání.
28'
Rohový kop domácích zahrál Michorl a v pádu hlavičkoval Petar Filipović! Brankář Peretz byl správně postaven, ale měl s míčem problémy. Poté ho ale stihl pokrýt ještě než se k pořádné dorážce dostal další z hráčů v bílém.
27'
Rakušané teď Maccabi k balónu moc nepouští. Je to ale spíše obléhání obrany než nějaké tvoření příležitostí.
26'
Během gólu domácích vstoupil do sektoru také kotel domácích. Od té doby je atmosféra na stadionu hned o něco fotbalovější.
25'
Sascha Horvath je dnes při chuti a nyní zkoušel střelu z dálky, která šla hodně mimo
24'
Dění na hřišti se nyní mírně uklidnilo a vidíme spíše rozkouskovanou hru.
20'
Dan Biton napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Kapitán a brankář LASKu v jednom, Alexander Schlager, po míči skočil, ale zasahovat nemusel.
19'
Domácí Schmidt centroval do vápna na Rennera, jeho hlavička však jde nad bránu.
17'
Stipe Perica se s míčem protlačil až k zakončení přímo před brankáře Schlagera, ale míří mimo!
16'
Hra nabírá na obrátkách a Maccabi opět využívá svou dnes silnější levou stranu, kde operuje hlavně Davidzada a Kanichowsky. LASK je však k ničemu vážnému nepustil.
15'
Dan Glazer předvedl krásný výskok hlavičkoval zblízka vedle domácí tyče!
12'
Obrovská šance Schmidta! Mohlo to být už 2:0, ale proti byla tyč!
11'
Linz právě vstřelil branku!

K přihrávce do malého vápna se dostal Goginger a mířil do tyče! Míč se ale odrazil přesně na nohu SASCHY HORVATHA a ten neměl se zakončením žádný problém – 1:0!
10'
Australský záložník Linzu Holland posílal nadýchaný centr do vápna Maccabi. Ten však zlikvidovala obrana ve žlutých dresech.
6'
Davidzada si dal sprint po leév straně dlouhý několik desítek metrů a hledal ve vápně spoluhráče. To se mu nepodařilo, ale Maccabi znatelně ožilo.
5'
Gabi Kanichowsky se řítil po levém křídle sám na bránu LASKu. Do vzduchu ovšem vyletěl praporek rozhodčího a ofsajd byl následně jasně čitelný i ze záznamu.
3'
První střelecký pokus má na svědomí Peter Michorl. Pokus však mířil mimo bránu hostů.
2'
Rakušané kombinovali na polovině hostů, ale Potzmann byl velmi nepřesný. Míč pro hosty.
1'
Výhodu úvodní rozehrávky měl domácí LASK, který se snažil sehrát signál na nabíhající hráče, ale dlouhý balón sebral gólman Peretz.
1'
Stadion bohužel prakticky zeje prázdnotou. Kromě pár stovek fanoušků na tribuně podél hřiště vidíme a hlavně slyšíme ještě hlouček Izraelců za jednou z branek.
Obě mužstva právě ukrajinští rozhodčí přivádí na hrací plochu. Linz nastoupí v bílých dresech, Maccabi oblékne svou klasickou žlutou.
Utkání se hraje kvůli splnění mezinárodních standardů na stadionu v Klagenfurtu.

LASK Linz: A. Schlager (C) – Letard, Maresic, Filipović – Potzmann, Holland, Michorl, Renner – Horvath, Schmidt, Goiginger.
Náhradníci: Gebauer, Polster – Balić, Boller, Flecker, Grgić, Hong Hjun-seok, Luckeneder, Monschein, Nakamura, Raguž.

Maccabi Tel-Aviv FC: Peretz – A. Geraldes, L. Hernández, Piven, Davidzada – Glazer, Dan Biton, Yeini (C) – Kuwas, Perica, Kanichowsky.
Náhradníci: Daniel – Almog, Baltaxa, Guerrero, Hozez, Khalaila, Shahar, Shamir, Yizhak, Hanzis.

Rozhodčí: Balakin – Volodin, Prystupa (Ukr.).
Maccabi Tel-Aviv FC

Izraelský celek také nemůže být spokojen s postavením v ligové tabulce. Po čtyřech kolech mu patří mezi čtrnácti celky až desátá pozice a naposledy musel překousnout tvrdou porážku od Hapoelu Beer-Sheva.
Kvůli problému s kotníkem bude chybět Enric Saborit. Zlomenina klíční kosti drží stále na marodce Idana Nachmiase.
LASK Linz

LASK je aktuálně v ligové tabulce až na šestém místě a má tedy určitě co zlepšovat. V posledním utkání vyhrál 3-1 nad Admirou.
Co se týká evropských pohárů, tým z Linzu je již sedm zápasů neporažen a z posledních deseti domácích střetnutí má dokonce jen jednu prohru a naopak sedm výher.
Hlavním střelcem týmu je mladý Francouz Mamoudou Karamoko, který letos nasázel už pět branek, z toho tři v předkolech Konferenční ligy.
Široká je bohužel marodka. Na té se nyní nachází: Andreas Gruber, Tobias Lawal, Marko Raguz, Phillip Weisinger, Strahinja Kerkez a Jan Boller.
Čeká nás historicky první souboj těchto dvou klubů. Zároveň se bude jednat o utkání dvou vítězů 1. kola skupiny A nově vzniklé Konferenční ligy. LASK Linz v prvním utkání zdolal ve venkovním utkání HJK Helsinky. Maccabi Tel-Aviv FC má zas na svém kontě skalp Alashkertu FC, kterému nasázelo 4 branky. Kurzy tu favorizují domácí Rakušany.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.