Konferenční liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : HJK Helsinki - 4. listopadu 2021   18:45

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
22' Kuwas (Kanichowsky) • 65' Lingman(vl.)  • 90+3' Hozez
3:0
(1:0)
HJK Helsinki
M. Tel-Aviv
Peretz – Saborit, Piven, L. Hernández, A. Geraldes – Kanichowsky (66. Golasa), Glazer (77. Shahar), Yeini (C) – Ben Chaim (58. Almog), Perica (66. Khalaila), Kuwas (78. Hozez).
Yizhak – Baltaxa, Nachmias, Hozez, Dan Biton, Shamir, Khalaila, Golasa, Davidzada, Almog, Shahar, Guerrero.
Obrenovič – Kordež, Vukan (SVN).
Bloomfield Stadium, Tel Aviv
Keto – Peltola (46. Murillo), O'Shaughnessy (C), Tenho, Moren – Lingman, Jair, Väänänen (72. Hostikka) – Browne, Roope Riski (72. Riku Riski), Tanaka (58. Valenčič).
Niemelä, Henriksson – Halsti, Hostikka, Djaló, Riku Riski, Murillo, Terho, Sparv, Valenčič, Olusanya.

Ve skupině A je skoro hotovo! Po dnešních výsledcích je jisté, že první dvě místa obsadí LASK a Maccabi Tel Aviv, HJK a Alaškert se dál nepodívají. Domácí si dnes jistý postup do další části soutěže, ať už kterékoliv, vybojovali naprosto zaslouženě, byli jednoznačně lepším týmem a celých devadesát minut protihráče nepustili do pořádné šance.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:14. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:5.
90+3'
90+3'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Definitivní tečku za vítězstvím svého celku dělá MATAN HOZEZ, který ve třetí minutě nastavení balón usměrnil do horní části branky, mimo dosah skákajícího Keta – 3:0!
90'
Žlutou kartu dostává Luis Hernández (Maccabi Tel-Aviv FC).
89'
Helsinky už pár minut drží hru na soupěřově polovině hrací plochy, stále ale bezúspěšně naráží na jeho obranu.
85'
V posledních minutách přibývá faulů. Hlavně ze strany Tel Avivu, který se snaží si udržet svůj pohodlný náskok a nepřipustit ani náznak dramatu.
82'
Utkání se na Bloomfield Stadium už jen dohrává, domácí mají závěr zatím plně pod kontrolou.
80'
Standardní situace poměrně předvídatelně vedla do vápna, kde míč přistál na hlavě bránícího domácího borce.
79'
Hostikka byl u postranní čáry faulován Yeinim, HJK čeká volný kop z poměrně slibné vzdálenosti.
78'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Brandley Kuwas, přichází Matan Hozez.
77'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Dan Glazer, přichází Ido Shahar.
76'
Hosté nyní měli šanci zahrozit ze standardky, kterou se ale domácím podařilo rychle vyřešit.
75'
V posledních minutách jsou na míči hlavně Helsinští, kterým se stále nedaří se dostat dost blízko ke Peretzově brance na to, aby ji mohli nějak výrazněji ohrozit.
73'
Hosté se dvojící střídání pokusů trochu rozproudit svou hru, které zatím celý zápas něco chybělo. Uvidíme, jestli tento tah bude mít úspěch.
72'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Santeri Väänänen, přichází Santeri Hostikka.
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Roope Riski, přichází Riku Riski.
71'
Série krátkých rychlých přihrávek připravila ideální pozici pro zakončení pro Kuwase, který ale minul helsinskou svatyni! Velká škoda pro domácí!
70'
Eylon Almog je nyní na pažitu hodně vidět. Tentokrát se rozhodl vzít věci do svých rukou a pokusil se vystřelit, jeho nepovedená rána ale byla zblokována.
69'
Almog ustál souboj o míč u postranní čáry a nabídl ho spoluhráči před vápnem, který ho ale jen o pár sekund později ztratil.
68'
Další útok opařených finských hráčů byl rychle otupen telavivskou obranou, která se ujímá balónu.
66'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Osama Khalaila.
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Gavriel Kanichowsky, přichází Eyal Golasa.
65'
Domácí si pojišťují svůj náskok a nutno podotknout, že teď měli obrovskou dávku štěstí! Pozemní přihrávka z pravé strany, která mířila na Eylona Almoga, se totiž po kopačce bránícího LUCASE LINGMANA svezla až za bezmocného Keta – 2:0!
65'
Helsinky se zatím ve druhém poločase nepřiblížili k domácí kleci, nyní kombinují poměrně daleko od ní.
63'
Glazer běžel sám na brankáře, na poslední chvíli jej ale dostihl protihráč a ve spolupráci s gólmanem ho připravili o balón! Publikum se zlobí, celá akce ale byla v mezích pravidel.
63'
O`Shaugnessy se pokusil Peretze překvapit dělovkou z obrovské vzdálenosti, domácí gólman ale balón hravě lapil.
62'
Týmy se nyní poměrně rovnoměrně střídají na balónu, ani jednomu se nedaří prorazit k soupeřově kleci.
60'
Kanichowsky nyní operuje s balónem těsně před hostujícím brankovištěm. Uvidíme, co z této akce Tel Avivu bude.
59'
Centr z levé strany k větší šanci nevedl, jeden z domácích borců ho odhlavičkoval pryč od branky.
58'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Atomu Tanaka, přichází Filip Valenčič.
58'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Tal Ben Chaim, přichází Eylon Almog.
56'
Trochu opatrnou podívanou na hřišti doprovází skvělá atmosféra v hledišti, domácí kotel je dnes ve formě.
55'
Glazer ubránil míč před protihráčem a předal ho dalšímu domácímu borci, HJK si už poměrně dlouho pořádně nesáhlo na balón.
54'
Míč po pravé straně nyní protáhl dopředu Browne, který byl ale těsně před vápnem hravě odzbrojen připraveným Saboritem.
53'
Maccabi s lehkostí proráží skrz nedůslednou helsinskou obranu, v koncovce se ale teď trápí. Nedaří se mu Huga Keta pořádně prověřit.
51'
Na konci dlouhé série přihrávek nyní stál právě Ben Chaim, jehož následná rána byla zblokována. Domácí čeká další rohový kop.
50'
Browne odhlavičkoval centr protihráče ven ze šestnáctky, balón ale dopadl přímo na kopačku Ben Chaima. Maccabi tak nadále obléhá hostující svatyni.
49'
HJK se drží na míči, přes zpevněnou defenzívu Tel Avivu se mu ale nedaří prorazit před Peretzovo brankoviště. Ten tak může být v klidu, hraje se daleko od něj.
48'
Gavriel Kanichowsky (MTA) to při napadání přehnal a za zákrok na Lingmana, který nyní kulhá do zámezí, vidí žlutou kartu. Maccabi odevzdává balón soupeři.
47'
Hra se zatím přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme vyrovnaný úvod poločasu.
46'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Matti Peltola, přichází Luis Carlos Murillo.
46'
Prvních pětačtyřicet minut hry se na Bloomfield Stadium neslo v klidném tempu, přičemž jednoznačně více ze hry měli domácí hráči. Těm se jejich převahu zatím podařilo přetavit v jeden gól, pod který se podepsal Brandley Kuwas. Bude se jim podobně dařit i po přestávce, nebo Helsinky ještě duel zdramatizují?
Druhý poločas začne přibližně v 19:46.
45'
45'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci, za malou chvíli začne nastavení.
44'
Přihrávka z pravé strany do hostujícího vápna skončila na kopačce jednoho z helsinských zadáků, který balón okamžitě vyšťouchl mimo nebezpečí.
43'
Keto viděl rozbíhajícího se protihráče a pro jistotu se rozhodl kutálející se míč odkopnout co nejdál od své klece.
42'
Rozšířit náskok svého výběru chtěl Dan Glazer, jehož projektil ale finskou branku přeletěl.
41'
Browne vyhlížel extrémně dlouhý pas z pravé strany, který jej nakonec přeletěl. I kdyby se však k míči dostal, nic by z toho nebylo – byl totiž v ofsajdu.
40'
HJK se snaží nějak výrazněji promluvit do hry, na pevnou domácí obranu je ale zatím krátké.
39'
Perica si při útočení počínal až moc agresivně a v šestnáctce fauloval Väänänena, ofenzivní tažení Maccabi tak rázem končí.
38'
Tel Aviv se znovu usadil v sedadle řidiče a kontrolují dění, Helsinky nyní působí hodně pasivně.
37'
Maccabi přežilo rohový kop Helsinek a krátkými přihrávkami před vlastní klecí nyní uklidňuje hru.
36'
Roope Riski se protlačil až před domácí klec, kvůli dotěrnému bránícímu Pivenovi ale zakončil jen těsně vedle pravé tyče.
35'
Hugo Keto lapil Kanichowského centr z pravé strany do svého náručí, hráči se klidí z helsinského vápna.
34'
Krátká kombinace izraelského celku skončila autem, míč bude zpět do hry vhazovat protihráč.
33'
Tel Aviv má hru plně pod kontrolou a drží balón na svých kopačkách. Hosté jsou konstantně v obraně.
31'
Domácí si nyní dvakrát krátce po sobě vyzkoušeli roh, ani jeden ale k větší šanci nevedl. Nyní je čeká třetí, Ben Chaim znovu míří k praporku.
30'
Žlutou kartu dostává Miro Tenho (HJK Helsinki).
30'
Máme za sebou úvodní půl hodiny hry, viděli jsme jednu gólovou akci, několik rohů. Dočkáme se další branky?
28'
Vstřelená branka dodala Izraelcům klid na kopačkách, nyní kombinují ve středu hřiště.
25'
Helsinky se snaží oklepat z inkasovaného gólu a nyní měly příležitost odpovědět z rohového kopu, marně.
22'
Domácí celek jde do vedení! Kanichowsky krásně našel BRANDLEYHO KUWASE, jenž se ničím nepáral a poslal míč přímo za záda hostujícího gólmana! Asistence: Gavriel Kanichowsky.
10'
Další příležitost Helsinek, avšak Moren, který měl nabito, se ke střele nedostal.
8'
Domácí se však dokázali ubránit.
7'
Helsinky zahrávají rohový kop, bude z toho větší šance?
5'
První šance domácích, nicméně hráči Maccabi se k zakončení nedostali.
3'
Zatím se toho na hřišti moc neděje, oba celky začaly zvolna.
1'
Tribuny Bloomfield Stadium jsou s výjimkou napěchovaného domácího kotle skoro prázdné, i tak ale na stadionu panuje skvělá atmosféra. Týmy míří na pažit.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný večer, bitva mezi tel-avivským Maccabi a Helsinkami začíná za pár minut! Níže si v mezičase můžete projet dnešní zahajovací jedenáctky obou celků.

Maccabi Tel-Aviv FC: Peretz – Saborit, Piven, L. Hernández, A. Geraldes – Kanichowsky, Glazer, Yeini (C) – Ben Chaim, Perica, Kuwas.
Náhradníci: Yizhak, Baltaxa, Nachmias, Hozez, Dan Biton, Shamir, Khalaila, Golasa, Davidzada, Almog, Shahar, Guerrero.

HJK Helsinki: Keto – Saksela, O'Shaughnessy (C), Tenho, Moren, Lingman, Jair, Väänänen, Browne, Roope Riski, Tanaka.
Náhradníci: Niemelä – Halsti, Hostikka, Djaló, Riku Riski, Murillo, Terho, Sparv, Valenčič, Olusanya, Peltola.

Rozhodčí: Obrenovič – Kordež, Vukan (SVN).
Příjemný čtvrtek! Součástí dnešního bohatého programu Evropské konferenční ligy je i duel mezi Tel-Avivem a Helsinkami, ve kterém hostům půjde o všechno.

Maccabi sice v zatím ve své domácí soutěži podává jen vlažné výkony a po prvních osmi kolech je se třemi výhrami na kontě až osmé, v Evropě se mu ale daří. Alaškert zneškodnilo jasně 4:1, s rakouským Lincem remizovalo 1:1 a v dosud posledním odehraném utkání rozstřílelo Helsinky, svého dnešního soupeře, 5:0.

Úřadující finský mistr se po tomto debaklu nachází v hodně svízelné situaci. Dosud totiž nasbíral jen tři body za vítězství 4:2 v Jerevanu a pokud se mu nepodaří v dnešní odvetě izraelského favorita skalpovat, cesta do vyřazovacích bojů se mu výrazně zkomplikuje. Pokud dnes navíc LASK uspěje proti arménskému celku, brány play-off se HJK v případě porážky úplně uzavřou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.