Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Sivasspor : Fiorentina - 16. března 2023   18:45

Sivasspor
Sivasspor
35' Yeşilyurt
1:4
(1:1)
Fiorentina
Fiorentina
44' A. Cabral   • 62' Milenković  (Mandragora) • 79' Goutas (vl.)  • 89' Castrovilli
Sivasspor
Şaşal Vural – Paluli (75. Yatabaré), Appindangoyé, Goutas, Çiftçi – Arslan (C), Cofie (66. James), Charisis (15. Ulvestad) – Sáiz (75. Gökay), Caicedo (66. N'Jie), Yeşilyurt.
Kuckar, Yıldırım – Albayrak, Erdal.
Dabanovic N. – V. Todorovic, S. Jovanovic
Fiorentina
Terracciano – Dodô, Milenković, Martínez (66. Igor), Ranieri – Mandragora, Amrábat (83. Bianco), Bonaventura (C) (83. Castrovilli) – Ikoné, A. Cabral (83. Kouamé), N. González (83. Saponara).
Cerofolini, Sirigu – Barák, Brekalo, Duncan, L. Jović, Venuti.

Fiorentina si po velmi kvalitní výkonu na tureckém trávníku zajistila postup čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Ve druhém poločase tým z Itálie svého soupeře do ničeho nepustil, navíc přidali branku, Milenković, Castrovilli a smolný vlastní gól vstřelil Goutas. Fiorentina tak naprosto zaslouženě postupuje do dalšího kola Evropské soutěže.
90+4'
90+2'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Nikola Milenković).
90+1'
Žlutá karta pro tým Sivasspor (Erdoğan Yeşilyurt).
89'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Autorem branky je GAETANO CASTROVILLI.
Další krásný gól. Gaetano CASTROVILLI se dostal k odraženému míči, navedl si ho na pravou nohu a zpoza vápna krásnou střelou zvyšuje náskok Fiorentiny.
88'
Bianco byl faulován N'Jiae. Hosté už pouze kontrolují zápas.
87'
Sivassporská obranná linie bude na své polovině rozehrávat faul.
86'
Aktuální držení míče je 40/60% ve prospěch hostující Fiorentiny.
85'
Fiorentina se snaží dohrát zápas bez toho, aby pustila soupeře do šancí, trenér Italiano zároveň stáhl ze hry klíčové hráče, aby je pošetřil na víkendový ligový zápas.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Riccardo Saponara,
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Christian Kouamé,
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Alessandro Bianco,
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Gaetano Castrovilli.
81'
Červená karta pro tým Sivasspor (Hakan Arslan).
Kapitán tureckého týmu neudržel nervy a při souboji s Mandragorou kopnul soupeře do obličeje a po právu vidí červenou kartu.
79'
Autorem vlastní branky je DIMITRIOS GOUTAS.
A teď jsme mohli vidět velmi kuriózně situaci Dmitiros GOUTAS se snažil po odraženém centru umožnit brankáři chytit, míč do rukou. Sivassporský stoper si však nepřesnou hlavičkou vstřelil smolný vlastní gól.
78'
Video rozhodčí nakonec záběr, který by odhalil vážnost zákroku Ulvestada neodhalil.
77'
Video rozhodčí ještě prověřuje, zda by Ulvestad neměl za svůj předchozí zákrok dostat červenou kartu.
77'
Žlutá karta pro tým Sivasspor (Fredrik Ulvestad).
75'
Střídání v týmu Sivasspor:
ze hřiště odchází Murat Paluli, přichází Mustapha Yatabaré,
ze hřiště odchází Samuel Sáiz, přichází Emre Gökay.
74'
Na zemi tentokrát zůstává jeden z hráčů Sivassporu, okamžitě se k němu seběhl tým lékařů, jelikož se držel za hlavu.
73'
Amrabat hraje fantasticky, marocký záložník parádně odebírá míče ve středu pole, teď však nepřesnou přihrávkou daroval Sivassporu rohový kop.
72'
Na zemi zůstal po tvrdém souboji Erdogan, vypadá to však, že bude v pořádku.
71'
Amrabat převzal míč na středu hřiště a vypálil, Sasal si připisuje další pohotový zákrok.
69'
Fiorentina pokračuje v parádním tempu hry, míč je převážně na kopačkách hráčů z Itálie a turecký celek ve druhém poločase zatím bez šancí.
67'
Obrovský závar před brankou Sivassporu, Ikoné parádně navedl míč, Sasal udělal obrovskou chybu, kdy mu míč proklouzl mezi nohami, ale následně z brankové čáry před Cabralem míč vypíchl do bezpečí.
66'
ze hřiště odchází Isaac Cofie, přichází Leke James,
ze hřiště odchází Jordy Caicedo, přichází Clinton N'Jie.

ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Igor.
65'
Ikoné si lišácky pokryl míč u rohového praporku a vybojoval faul.
64'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Rolando Mandragora).
62'
Autorem branky je NIKOLA MILENKOVIĆ.
Mandragora našel od rohového praporku nadýchaným centrem Nikoli MILENKOVIĆE, který se vyšplhal nejvýše ze všech hráčů a prudkou hlavičkou uklidil míč do pravé poloviny brány. Asistence: Rolando Mandragora.
61'
Cabral mohl po rychlé akci ohrozit bránu Sivassporu, nakonec se však míči nedostal a nezakončil.
60'
Terracciano si došel pro dlouhý míč. Sivasspor je po změně stran bez náboje a neohrozil zatím bránu soupeře.
58'
Rohový kop bude mít k dispozici hostující tým.
57'
Na zemi zůstává Amrabat a González, zřejmě mezi nimi došlo ke srážce.
56'
Rychlý útok Fiorentiny zastavila nepřesná přihrávka Doda.
55'
K zakončení se dostal Milenković, ale jeho střela končí hodně vysoko nad bránou soupeře.
54'
González vybojoval faul a uvidíme zajímavou standardní situaci.
53'
Hostující tým nadále kombinuje na polovině domácích.
52'
Fiorentina je po změně stran aktivnějším celkem a diktuje tempo hry, Sivasspor zatím odolává, hlavně díky kompaktní obraně.
50'
Martinez si při rozehrávce neporozuměl s Ranierim a Fiorentina tak lacině přišla o míč.
48'
Mandragora si navedl míč až do vápna soupeře, kde vypálil z úhlu po zemi na zadní tyč, Sasal si připisuje velmi důležitý zákrok, po kterém bude Fiorentina zahrávat rohový kop.
47'
Parádní zákrok po standardní situaci předvedl Terracciano, rychlý brejk hned táhl po levé straně González a byl faulován.
46'
Domácí tým bude mít k dispozici standardní situaci.
46'
První poločas byl plný krásných akcích a zajímavých příležitostí, oba týmy vstoupili do utkání velmi aktivně, v první půl hodině jsme mohli vidět spíše střeli z dálky. Ve 35.minutě se však prosadil krásnou střelou z velké dálky Yesilyurt. Fiorentinu inkasovaný gól nabudil a ve 44.minutě se podařilo Fiorentině vyrovnat, prosadil se Cabral.
45+4'
45+3'
Hosté si rozehrávku od rohového praporku zopakují.
45+2'
Další nepřesná rozehrávka, tentokrát z toho bude rohový kop úplně zdarma pro Fiorentinu.
44'
Autorem branky je ARTHUR CABRAL.
Nico González předvedl krásnou akci, když si narazil míč s Bonaventurou, následně jeho střelu však vyrazil Sasal, ale pouze do mít kde se nacházel Arthur CABRAL, který si už dokázal z velké blízkosti poradit a vyrovnává skóre zápasu.
43'
Ve vápně byl k zemi seslán Martínez, rozhodčí však penaltu nepíská, uvidíme co na to řekne video.
42'
Z velké dálky to teď zkusil Arslan, jeho střela však končí hodně mimo hostující bránu.
41'
Chybnou rozehrávku mohl potrestat Cabral, ale nedokázal překonat obránce soupeře.
39'
Fiorentina se snaží inkasovaný gól hned napravit, teď se tak hraje pouze na polovině Sivassporu.
38'
Martinezovo zakončení se nevešlo mezi tři tyče a bude následovat odkop od brány.
37'
Fiorentina bude míti k dispozici rohový kop
35'
Sivasspor právě vstřelil branku!
Autorem branky je ERDOĞAN YEŞILYURT.
Nádherný gól pravě vstřelil Erdogan YESILYURT, z křídla si navedl míč na pravou nohu a krásnou střelou vymetl pravý horní růžek Terraccianovy brány.
34'
Velká šance Fiorentiny! Po chybě v rozehrávce pálil Ikoné, ale jeho parádní tvrdou ránu likviduje Sasal.
33'
Sivasspor bude zahrávat rohový kop.
32'
Hra je přerušena, Mandragora a Arslan momentálně leží na zemi. Mandragora signalizuje, že byl zasažen do kotníku, ale soupeře udeřil loktem.
30'
Míč do hry pošle odkopem od brány brankář Sivassporu.
28'
Dodovi se otevřela pravá strana, ale brazilský křídelní radši celou akci zbrzdil přihrávkou dozadu.
27'
Sofyan Amrabat parádním obranným zákrokem vybojoval pro svůj tým altové vhazování, důležitější však je, že marocký defenzivní záložník zastavil útok domácího celku.
25'
Další povedený zákrok si připisuje turecký brankář, tentokrát se nejednalo o nebezpečnou střelu, nýbrž pouze střelu na rozchytání.
24'
Faulovaný byl Ranieri, úder dostal někam do oblasti hlavy.
23'
Hostující celek bude mít k dispozici rohový kop.
22'
Prostor se otevřel před stoperem Martínezem a ten neváhal a pálil, jeho vzdušná rána však končí těsně nad bránou soupeře.
21'
Fiorentina bude mít autové vhazování na polovině soupeře.
20'
Na zemi zůstal Jonathan Ikoné, černohorský rozhodčí přerušil hru, aby francouzského útočníka zkontroloval.
19'
Domácí mohli jít do rychlého protiútoku, ale skvělá návrat Doda jim to překazil.
18'
Dlouhý nákop za obranu přečetl brankář Sasal a zažehnal tak nebezpečí.
17'
Po nedorozumění mezi Sivassporským brankářem a stoperem se měl kopat rohový kop, rozhodčí však špatně posoudil situaci a bude se rozehrávat od brány.
15'
ze hřiště odchází Charis Charisis, přichází Fredrik Ulvestad.
15'
Vypadá to, že Charisis nebude schopen pokračovat, a je to tak, turecký celek je nucen střídat.
14'
Zápas pokračuje, nevíme však, zda bude řecký záložník schopen pokračovat.
13'
Aktuálně probíhá ošetřování Charisise, který se drž za svůj pravý kotník.
12'
Po sraženém centru Ikoného bude následovat rohový kop pro hosty z Itálie.
11'
Fiorentina aktivně kombinuje a pomalu se dostává na polovinu soupeře.
10'
Zápas je zatím velmi vyrovnaný, oba týmy do něj vstoupily aktivně a je vidět, že Sivasspor po prohraném prvním zapase nic nevzdal.
9'
Erdogan si zasekl míč na pravou nohu a zpoza vápna vypálil. Brankář Fiorentiny parádním zákrokem vyrazil míč na rohový kop.
6'
Útok Sivassporu končí nedorozuměním dvou hráčů a na míči tak budou opět hráči Fiorentiny.
5'
Velká šance Fiorentiny! Po krásné kombinaci přišel do vápna centr z pravé strany, ale Cabral nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.
4'
Střela z velké dálky i na druhé straně, o pár centimetrů však jeden ze záložníků Sivassporu minul pravou tyč.
3'
Hned ve třetí minutě zápasu jsme se dočkali zakončení, z velké dálky pálil kapitán Bonaventura, ale jeho ránu pohotově lapil brankář Sasal.
1'
Fiorentina bude hned po rozehrání zápasu kopat první rohový kop.
1'
Oba týmy už jsou nastoupeny na hracím poli, po zaznění hymny Evropské Konferenční Ligy zazní i úvodní hvizd.

Sivasspor: Şaşal Vural – Paluli, Appindangoyé, Goutas, Çiftçi – Arslan (C), Cofie, Charisis – Sáiz, Caicedo, Yeşilyurt.
Náhradníci: Kuckar, Yıldırım – Albayrak, Erdal, Gökay, James, N'Jie, Ulvestad, Yatabaré.
Trenér: Calimbay R.

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Milenković, Martínez, Ranieri – Mandragora, Amrábat, Bonaventura (C) – Ikoné, A. Cabral, N. González.
Náhradníci: Cerofolini, Sirigu – Barák, Bianco, Brekalo, Castrovilli, Duncan, Igor, L. Jović, Kouamé, Saponara, Venuti.
Trenér: Italiano V.

Rozhodčí: Dabanovic N.
Ve čtvrtek od 18:45 se můžeme těšit na odvetný zápas play-off Evropské konferenční ligy mezi Sivassporem a Fiorentinou. Fiorentina dokázala v prvním zápase zvítězit 1:0 po brance Antonína Baráka. Skóre 1:0 však bylo pro Fiorentinu neférové, tým z Itálie měl obrovský tlak a minimálně dva góly měl ještě přidat. Sivasspor je doma velmi silný, z posledních 5 domácích zápasů vyhrál 4, turecký tým tak bude hnát kupředu vyprodaný stadion a zápas je tak zcela otevřený. Pokud Vás zajímá, kdo v tomto zápase postoupí, tak nás sledujte ve čtvrtek od 18:45 a nic Vám neunikne!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.