Konferenční liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olimpija Lublaň : Bratislava - 5. října 2023   18:45

Ukončeno
Olimpija Lublaň
Olimpija Lublaň
0:1
(0:0)
Bratislava
Bratislava
55' Čavrić  
Olimpija Lublaň
Sestavy:
Vidovšek – Silva, Ratnik, Muhamedbegovic, Sualehe (63. Krefl) – Mijailović (63. Motika), Doffo – Posavec (72. Kasa), Elšnik (C), Rui Pedro (72. Nukić) – Lucas (46. Bristrić).
Náhradníci:
Pintol – Karamatić, Lasickas, Fadida, Brest, Pinto, Gavrić.
Rozhodčí
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (GRE)
Stadion Stožice, Lublaň
Bratislava
Sestavy:
Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Blackman, Kankava, Kucka, Lovat – Barseghjan (78. Savvidis), Čavrić (88. Tolić), Weiss (C) (78. Strelec).
Náhradníci:
Trnovský, Hrdina – Križan, Zmrhal, Abubakari, Marcelli, Pauschek, Lichý, Sharani.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 3 – 5
Střely mimo: 2 – 5
Držení míče: 59 % – 41 %
Rohové kopy: 4 – 5
Ofsajdy: 0 – 1
Fauly: 14 – 9
Žluté karty: 3 – 3.
Čtrnáct dní po výhře nad Klaksvíkem dokázal Slovan naplno bodovat také na hřišti Lublaně a po třetině odehraných zápasů v čele skupiny A. Slovinský mistr podal slabý výkon směrem dopředu. Defenzivu zase nepodržel brankář Vidovšek, který zavinil hned dvě penalty. V koncovce se trápící Vladimír Weiss první z nich nedal. V 55. minutě jej více než dobře zastoupil Aleksandar Čavrić a rozhodl o výsledku 1:0 pro tým z Bratislavy.
90+6'
Konec zápasu.
90+6'
Špičková práce zadní řady Slovanu. Včasným vystoupením vystavila do ofsajdu Nukiće, jenž po vysunutí od Kasy z ostrého úhlu stejně netrefil bránu.
90+6'
Marko Tolić se dostal do menšího konfliktu s domácími fotbalisty potom, co fauloval Doffa. Nejnovější muž na hřišti obdržel žlutou kartu.
90+4'
A znovu jenom dlouhý pas letící mimo hřiště. Milan Borjan provede jeden z mnoha odkopů od branky.
90+3'
Olimpija je na míči, ale o žádném drtivém tlaku nemůže být řeč. Kvůli neadresnému nákopu Doffa se zase hraje okolo půlící čáry.
90+1'
Centr Elšnika měl zoufalé kvality. V pokutovém území se udál pouze Doffův faul na Blackmana.
89'
Kucka pomohl ubránit dlouhý aut Krefla. Tomu pak hrubě nevyšel centr a kopem do zámezí jen podtrhl obrovské trápení útočné vozby Lublaně.
88'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Marko Tolić.
86'
Čavrić utekl re-presinku hodně vysoko postaveného stopera Muhamedbegovica. Na útočné polovině si ale nevyhověl se Strelcem a Slovan tak stále nemá úplný klid.
85'
Redi Kasa oběhl Kankavu a s míčem na levačce napřáhl ke střele z dálky. Míč letěl na střed branky, což Borjanovi hodně ulehčilo zákrok.
84'
Dávid Strelec komicky zahodil samostatný nájezd, do kterého jej vyslal Čavrić. Střídající útočník udělal kličku Vidovškovi a před prázdnou brankou si ukopl míč do autu. Kmenového hráče Spezie může utěšovat alespoň to, že se patrně jednalo o ofsajdovou situaci, takže by gól stejně neplatil.
83'
Domácím to v útočné fázi prostě nelepí. Redi Kasa na pravé straně masivně přetáhl centr a Slovan získal další míč zadarmo.
81'
Kreflova nabídka byla v pokutovém území odkloněna na roh. Ten sám rozehrál, jenže Motika ani Ratnik z jeho centru nezakončili.
79'
Sudímu Sidiropoulosovi dochází trpělivost s chováním fanoušků. Kotel Lublaně jde osobně uklidňovat domácí kouč João Henriques.
78'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Dávid Strelec.
78'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Kyriakos Savvidis.
77'
Agustín Doffo zkusil nakopnout míč z prvního doteku. Jorge Silva už ho na hrací ploše nestihl a hra je znovu pozastavena z důvodu střídání.
76'
Nemanja Motika s přehnaným důrazem dohrál Blackmana. Borjan bude tahat čas před rozehrávkou slovenského týmu.
75'
Slovan má hodně důvodů ke spokojenosti. Svůj zápas v Lublani kontroluje a díky trápení Lille na hřišti Klaksvíku mu v live tabulce patří první příčka.
74'
Vidovšek to po centru Lovata relativně zvládl v přelidněném předbrankovém prostoru. Míč vyrazil k Elšnikovi a ten s ním odběhl do klidnějších vod.
73'
Kucka ve vápně zasekával z jedné nohy na druhou a zase zpátky. Nakonec to s manévrováním přehnal a Motika mu ukopl balon na roh.
72'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň:
ze hřiště odchází Ivan Posavec, přichází Redi Kasa.
72'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň:
ze hřiště odchází Rui Pedro, přichází Mustafa Nukić.
70'
Motika získal pro své barvy standardku, kterou Jorge Silva zazdil nákopem do autu. João Henriques bude reagovat dalším střídáním.
69'
Elšnik vyrazil pomoct s rozehrávkou až na úroveň stoperů. Lublaň toho času nechává vzpomenout na první poločas a hodně dlouho čeká s postupem vpřed.
67'
Držení míče: 58 % – 42 %.
66'
Hlavní rozhodčí si přizval na kobereček hlavního pořadatele. Řeč je o nějakém incidentu v domácím kotli, jenž je umístěn za brankou Slovanu.
65'
Jorge Silva si nebral servítky v souboji s Lovatem. Olimpija v posledních minutách přidala na intenzitě, znát je to i při rozehrávce Slovanu.
64'
První vážná šance Lublaně! Kašia na křídle neubránil Bristriće a nechal ho přihrát do druhé vlny. Pedrovi šel míč ideálně proti noze a bez přípravy vystřelil těsně nad břevno.
63'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň:
ze hřiště odchází Marko Mijailović, přichází Nemanja Motika.
63'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň:
ze hřiště odchází David Sualehe, přichází Aljaž Krefl.
62'
A další hráč Lublaně v nefotbalové pozici. V tomto případě je to David Sualehe, pro kterého tento zápas evidentně končí.
61'
Rui Pedro si chvilku poseděl na trávníku. I s ohledem na jeho velmi slabý výkon se dá čekat, že se příští střídání bude týkat právě tohoto Portugalce.
60'
Blackman za sebou nechal Pedra a z pravé lajny poslal přihrávku na střed. Barseghjan si navedl míč na levačku a vypálil s ní vedle domácí brány.
59'
Sualehe se prezentoval i na opačném konci hřiště. Milan Borjan byl v komfortní pozici a střelu zpoza pokutového území jednoduše lapil.
58'
V souvislosti s nepřesnou přihrávkou od Weisse Blackman fauloval na pravém křídle. Na zemi skončil Sualehe.
55'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Vladimír Weiss po několika nezdarech nechal penaltu ALEKSANDARU ČAVRIĆOVI. Srbský útočník neomylně umístil míč ze svého pohledu k pravé tyči a mohl vyrazit slavit pod velký kotel fanoušků Slovanu.
54'
Weiss v rychlém kontru spálil další možnost. Trable v domácí obraně ale pokračovaly, Vidovšek nedovoleně atakoval Barseghjana a tým z Bratislavy bude podruhé zahrávat pokutový kop.
53'
Marko Mijailović odevzdal balon nákopem letícím asi 20 metrů za nejvýše postaveného spoluhráče. Jak odpoví Slovan?
52'
Weissův vysoký roh stáhl ze vzduchu Vidovšek. Domácí gólman v první půli předvedl několik rozpačitých zákroků, tento mezi ně rozhodně nepatřil.
51'
Bajrić dobře vystoupil proti střele Elšnika. Míč byl sražen před středový kruh a tam si faulem na Kucku řekl o žlutou kartu Agustín Doffo.
50'
Menší konflikt mezi Bristrićem a Kašiou vyřešil hlavní rozhodčí Sidiropoulos žlutými kartami pro oba účastníky.
48'
Blackman zprava přihrál ke značce pokutového kopu. Weiss u sebe neměl žádného obránce a přesto vypálil z prvního doteku vysoko nad břevno.
47'
Jorge Silva z poměrně netradiční palebné pozice trefil Wimmera. Z rohového kopu Lublaň nic nevymyslela, míč uvede do hry Milan Borjan.
46'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň:
ze hřiště odchází Pedro Lucas, přichází Admir Bristrić.
46'
Začal druhý poločas.
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 1 – 2
Střely mimo: 0 – 3
Držení míče: 57 % – 43 %
Rohové kopy: 1 – 3
Ofsajdy: 0 – 1
Fauly: 7 – 6
Žluté karty: 1 – 1.
Z nezáživného průběhu první půle vybočily jen dvě zajímavé situace u branky pasivní Lublaně. Matevž Vidovšek po necelé půlhodině hry zavinil a zároveň chytil penaltu Vladimíra Weisse. Druhou možnost Slovanu potom zneškodnil v nastaveném čase. Reflexivním zákrokem tentokrát nepotěšil zakončujícího Čavriće.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Obrana Lublaně při nákopu Kankavy nereagovala na pohyb Čavriće. Srbský útočník se nečekaně snadno dostal do zakončení, jenže Vidovšek mu střelu z half-voleje rukama reflexivně zlikvidoval.
43'
Cesar Blackman stáhl na zem Ruie Pedra ještě u půlící čáry. Domácí se tradičně nikam neženou a oddávají se dlouhé mezihře.
42'
Jorge Silva ani nezkusil centrovat z pravého křídla. Míč přenechal Posavcovi a ten následně udělal faul na Kankavu.
40'
Pedro Lucas si zaběhl za Kašiu a z konce hřiště poskytl míč pod sebe. Tam jako první zasáhl Bajrić a Lublaň si musí vystačit s prvním rohovým kopem.
39'
Aleksandar Čavrić neutekl podél pravé autové čáry. Balon mu celým objemem zarotoval do zámezí a vhazovat může Sualehe.
38'
Zase se domácí prezentují jen velkým množstvím alibistických přihrávek a zadovkou na vlastního brankáře. Borjan zůstává v naprostém klidu.
36'
Slovanisti si zbytečně zkomplikovali život v nebezpečných místech. Postupná rozehrávka se jim vymkla kontrole, byť žádná fatální chyba z toho nepramenila.
35'
Olimpija byla z okolí hostujícího vápna vytlačena na půlku, odkud přišla malá domů na Vidovšeka. Ofenziva slovinského šampiona působí velmi bojácně.
34'
Exekuce standardky se opět zhostil Lovat. Vidovšek nedokázal centr v malém trestném území vyboxovat, zároveň se Kašia nestihl nachystat na hlavičku a míč jenom prodloužil do strany.
32'
Doffo jednoduše ztratil míč uprostřed hřiště. Barseghjan zahájil protiofenzivu ve spolupráci s Blackmanem, jehož pokus Muhamedbegovic lehce tečoval na roh.
31'
Weiss potáhl míč po levé straně, Elšnik jej příkladně zakřižoval a autorovi neproměněné penalty utekl míč za koncovou čáru.
30'
Držení míče: 53 % – 47 %.
28'
Vladimír Weiss penaltu nedal! Kopl ji do nejhoršího možného místa, Vidovšek vystihl směr a rukou vyrazil balon na hlavu Elšnika. Dorážku Blackmana zpacifikoval Sualehe.
27'
Matevž Vidovšek se při svém faulu drobně zranil a po ošetření viděl žlutou kartu.
26'
Aleksandar Čavrić využil chyby Mijailoviće a sprintoval směrem na Vidovšeka. Ten ho ve výběhu jasně fauloval a Sidiropoulos neprodleně nařídil penaltu pro Slovan.
25'
Jorge Silva zprava odcentroval na Kašiu. Míč se vrátil do křídelní destinace a tam se ho zmiňovaný portugalský pravý obránce dotkl rukou.
24'
Sualehe na zadní čáře sklepl přetažený míč jen k Bajrićovi. Následný presink Lublaně vyřešil Lovat malou domů na Borjana.
23'
Kankava se po krátké přihrávce Blackmana rozhodl nestřílet a ještě vylepšit pozici Weissovi. Tomu míč v osudný okamžik sjel z kopačky a poslal ho vedle branky.
22'
Nákop za obranu pro Blackman vyřešil Sualehe ve spolupráci s brankářem VIdovšekem, který si došel pro míč za hranici velkého vápna.
21'
Vladimír Weiss mladší svým odkopem napálil do hrudníku Posavce. Chorvatský ofenzivní hráč podstoupil bleskové ošetření. V zápase bude nepochybně pokračovat.
20'
Kankava vstoupil na tenký led, když se žlutou kartou fauloval Agustína Doffa. Řecký sudí Sidiropoulos zatím vylučovat nebude.
19'
Weiss byl po přihrávce Barseghjana rychle zdvojen a čistě odzbrojen. Brejk Lublaňě zpomalil Rui Pedro, Slovan předvedl rychlý návrat na vlastní polovinu.
18'
Domácí aplikovali účinný re-presink. Elšnik si vyměnil přihrávky s krajním bekem Sualehem a zpoza vápna se podepsal pod první propagační střelu na Borjanovu branku.
17'
Lublaň působí v domácí premiéře ve skupinové fázi evropského poháru trochu nervózně. Spokojenost s dosavadním průběhem zápasu panuje spíše na straně slovenského mistra.
15'
Čavrić nezpracoval narážečku Barseghjana. Lovat navázal hodně ambiciózní střelou z dálky, kvůli níž nemusel být Vidovšek v permanenci.
14'
Matevž Vidovšek zabrnkal na nervy domácím fanouškům. V rozehrávce namazal Barseghjanovi, ten si dal míč daleko od nohy a domácí gólman odčinil zaváhání nebezpečným skokem pod nohy arménského útočníka.
13'
Lucas Lovat zachoval klid a domácí diagonálu k pokutovému území hlavou přesměroval ve prospěch Milana Borjana.
12'
Kankava je potrestán žlutou kartou za ostrý skluz na Pedra Lucase. Brazilský fotbalista nepřišel k újmě hlavně proto, že před kopačkami gruzínského středopolaře stihl nadskočit.
11'
Sualehe pod vlivem napadání Blackmana opět poslal míč do autu. Následně chtěl být nebezpečný Čavrić, ovšem centr z pravého okraje pokutového území nikdo nechytil.
10'
Lucas Lovat měl pod sebou Weisse. Kapitán bratislavského týmu přihrál do vápna na kopačky obránců a ti se zbavili míče odkopem za pomezní čáru.
9'
Atakovaný Kucka nechal míč Weissovi. Ten měl v úmyslu roztáhnout hru doprava, jenomže panamský reprezentant Cesar Blackman byl chycen do ofsajdové pasti.
8'
Borjan to přehnal s délkou odkopu a odevzdal balon Vidovšekovi. Olimpija provedla takřka to samé, takže Slovan zase začíná od svého kanadského gólmana.
7'
Slovinský celek se zatím výrazněji neprojevil. Ivan Posavec nestihl míč na hrací ploše a poprvé se tak balonu ujme Milan Borjan.
6'
Aleksandar Čavrić si narazil s Barseghjanem, ale kvůli skluzu Mijailoviće neměl v maximální rychlosti čas na provedení finální přihrávky do předbrankového prostoru.
5'
David Sualehe se na hranici vápna provinil útočným faulem. Velmi dobře si před tímto Portugalcem pokryl míč Cesar Blackman.
4'
Napodruhé Lovat rozehrál do kombinace. K vidění byl nákop z hloubi pole, jenž neplánovaně proletěl mimo hrací plochu. Míč patří Vidovšekovi.
3'
Z důvodu nedovoleného zákroku Ruie Pedra realizoval Weiss první standardku. Nízký centr zakopl Sualehe na rohový kop, jenž se v příštích sekundách bude opakovat.
2'
Zahajovací výkop na stadionu Stožice obstarali hosté, kteří nastupují v černých dresech. Lublaň je v zeleném.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

NK Olimpija Lublaň: Vidovšek – Silva, Ratnik, Muhamedbegovic, Sualehe – Mijailović, Doffo – Posavec, Elšnik (C), Rui Pedro – Lucas.
Náhradníci: Pintol – Karamatić, Lasickas, Nukić, Fadida, Bristrić, Brest, Motika, Pinto, Gavrić, Krefl, Kasa.
Trenér: João Henriques

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Blackman, Kankava, Kucka, Lovat – Barseghjan, Čavrić, Weiss (C).
Náhradníci: Trnovský, Hrdina – Križan, Zmrhal, Strelec, Abubakari, Marcelli, Tolić, Pauschek, Lichý, Savvidis, Sharani.
Trenér: Vladimír Weiss st.

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (GRE).
NK Olimpija Lublaň

Draci z Lublaně se těší na úplně první domácí skupinový zápas evropských pohárů. V předkolech je potkal stejný osud jako Slovan. Ve třetí části kvalifikace o LM nestačili na Galatasaray a potom nezvládli dvojzápas o postup do Evropské ligy s Karabachem. Na úvod skupinové fáze EKL Lublaň rovnou čekal nejtěžší zápas. Cestovala do Lille a ze hřiště tradičního účastníka Ligue 1 si odvezla prohru 0:2. Ve slovinské lize si Olimpija v neděli polepšila na druhé místo, když dvěma góly z konce zápasu porazila poslední tým soutěže z města Rogaška Slatina.
ŠK Slovan Bratislava

Vítěz pěti posledních slovenských titulů absolvoval ve stávající sezoně už osmnáct zápasů. Do EKL Slovan „sestoupil“ poté, co v kvalifikaci o Ligu mistrů nestačil na Maccabi Haifu a následně neuspěl v posledním předkole Evropské ligy s kyperským týmem Aris Limassol. Před čtrnácti dny svěřenci trenéra Weisse otočili skupinový zápas s Klaksvíkem a se třemi body se přiřadili k Lille na čelo skupiny A. Před cestou do Slovinska dokázal Slovan v Niké lize zvítězit ve Zlatých Moravcích 3:0. Jeho nejlepším ligovým střelcem je Tigran Barsegjan.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola skupinové fáze Evropské konferenční ligy. Od osmnácti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Olimpijí Lublaň a Slovanem Bratislava!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.


Články odjinud