Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Arnhem : Dundalk FC - 5. srpna 2021   19:00

Arnhem
Arnhem
20' Bero  • 89' Openda
2:2
(1:0)
Dundalk FC
Dundalk FC
65' McEleney   • 76' McEleney
Arnhem
Schubert – Doekhi (C), Bazoer (77.Vonmoos), Hájek, Wittek – Gboho, Tronstad, Bero – Frederiksen, Openda, Manhoef
Houwen, Van Haveren, Darfalou, Tannane, Oroz, Gong, Vonmoos, Domgjoni, Buitink, Vroegh, Cornelisse, Huisman
Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou
Dundalk FC
Alessio – Jurkovskis, Boyle (C), Nattestad, Leahy – P. McEleney, Stanton, Sloggett, Duffy – McMillan (59. Hoban), Kelly (48. Dummigan)
Cherrie, Goban, Murray, Zahibo, Dummigan, Adedukon, Ryan, Jeongwoo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 14:12
Zápas je u konce, Vitesse Arnhem nakonec v první utkání třetího předkola Evropské konferenční ligy s Dundalkem doma remizovalo 2:2. Utkání to bylo dramatické až do konce. Domácí vyhráli první poločas díky brance Slováka Matúše Bera. Ve druhém poločase ale Vitesse nehrálo dobře, čehož hosté využili a otočili skóre po dvou branách Patricka McEleneyho z 65. a 76. minuty. Jenže ani to ještě nebyl konec, domácí vrhli vše do útoku a v 89. minutě stihl vyrovnat Lois Openda. Ten pak v závěru neudržel nervy a byl vyloučen za oplácení faulu kopnutím soupeře do holeně.
90+5'
90+3'
Vitesse je i v oslabení v závěru utkání aktivnějším mužstvem, Dundalk se pouze brání.
90+2'
Doekhi se ještě pokusil strhnout vedení na stranu Vitesse, ale Alessio předvedl výborný zákrok.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Lois Openda neudržel nervy na uzdě a oplácel. Když byl na zemi, tak kopnul do Stantona a dostává červenou kartu!
90'
Samuel Stanton zajel skluzem do Opendy a po zásluze dostává žlutou kartu.
89'
Arnhem právě vstřelil branku!
Drama na stadionu v Arnhemu nemá konce, máme opět vyrovnáno! Velmi důlěžitý gól na 2:2 střílí LOIS OPENDA!
85'
Hosté už se snaží zdržovat hru, právě za tuhle činnost dostává brankář Dundalku Abibi Alessiho žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Patrick McEleney, přichází Wilfried Zahibo.
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Raivis Jurkovskis, přichází Sean Murray.
83'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Million Manhoef, přichází Alois Oroz.
79'
Matúš Bero fauloval Stantona a vysloužil si za to žlutou kartu.
78'
Vitesse se okamžitě vrhá do útoku s cílem vyrovnat na 2:2. Střílel Openda, ale Alessiho ho vychytal.
77'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Riechedly Bazoer, přichází Julian Vonmoos.
76'
Dundalk právě vstřelil branku!
Schyluje se nám k velkému překvapení, protože Dundalk právě otáčí skóre zápasu na 2:1! Hrdinou je záložník PATRICK MCELENEY, který se dnes prosazuje už podruhé! Asistence: Patrick Hoban.
75'
Teď se ale hosté museli bránit standardní situaci Arnhemu. Měli štěstí, že Tannane vypálil opravdu hodně vysoko nad.
74'
Zápas je do posledních patnácti minut opravdu otevřený na obě strany. Dundalk po svém vyrovnání ucítil šanci, že může klidně vyhrát a chová se podle toho.
72'
Dundalk je v posledních minutách aktivní směrem dopředu. Rohový kop nyní zahrával Duffy, žádného spoluhráče ale nenašel.
68'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Nikolai Frederiksen, přichází Oussama Darfalou.
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Oussama Tannane.
67'
Vitesse se okamžitě pokusilo o odpověď, ale dnes velice aktivní střelec Bero měl znovu svou střelu zablokovanou.
65'
Domácí se z první vážnější šance ve druhém poločase prosazují a vyrovnávají na 1:1! Z pravé strany odcentroval Dummigan a na zadní tyči našel PATRICKA MCELENEYHO, který přeskočil obránce a zavěsil hlavou přesně do vzdálenějšího horního rohu branky. Asistence: Cameron Dummigan.
63'
Na druhé straně pak pálil Bero, jeho pokus o druhou branku v zápase byl ale zablokovaný obranou Arnhemu.
62'
McEleney vypálil z pořádné dálky. Schuberta ale nepřekvapil, ten předvedl spolehlivý zákrok.
62'
Stoper Nattestad skvělým skluzem na poslední chvíli čistě obral o míč Opendu, který se už hnal do šance.
59'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází David McMillan, přichází Patrick Hoban.
58'
Na hřišti se ocitly dva míče, takže rozhodčí přerušil hru. Ve hře by měli pokračovat s míčem domácí.
56'
Vitesse zahrávalo kop od rohového praporku, vše však vyústilo jen v nepřesnou střelu.
53'
Dundalk se sice stále převážně brání, to ale neznamená, že si čas od času nevypracuje také šance. Tentokrát pálil Sloggett a Schubert musel míč vyrážet.
50'
Další rohový kop Vitesse byl ještě nebezpečnější, tentokrát se do míče opřel Bazoer a napálil horní tyč branky Dundalku!
49'
Domácí zahrávali rohový kop, po kterém vznikl pořádný závar před brankou Dundalku. Nakonec zakončoval český stoper Hájek a Alessio míč vyrážel na další roh.
48'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Kelly, přichází Dummigan.
46'
Hosté zahájili druhý poločas útočným výpadem, který zakončil Duffy a prověřil pozornost Schuberta v brance Vitesse.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
První poločas je za námi a v lepší pozici jsou zatím domácí, kteří vedou ve třetím předkole Evropské konferenční ligy nad Dundalkem 1:0. Do vedení se Vitesse dostalo ve 20. minutě, kdy ukázkový brejk po ubráněném rohovém kopu gólově zakončil Slovák Matúš Bero. Domácí byli v prvním poločase jasně aktivnější, vytvořili si i další šance, ty ale Leahy, Openda a Frederiksen neproměnili.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45+1'
Rohový kop měl hledat hlavu Doekhiho, ten byl ale ubráněn.
45'
po centru z pravé strany se sice nikdo z domácích do zakončení nedostal, bude se ale pokračovat rohovým kopem.
44'
Slovenský záložník Vitesse Arnhem Matúš Bero se dostal do střelecké pozice, druhý gól však nepřidal, protože ani netrefil branku.
42'
Tlak Arnhemu pokračoval rohovým kopem, na který si naskakoval také český obránce Tomáš Hájek. On ani nikdo jiný se ale do zakončení nedostali.
40'
Další šanci Vitesse měl přinést centr z pravé strany, ale ten dokázal vystihnout brankář Alessio, který se tedy dnes opravdu nenudí.
38'
Obrana Dundalku v posledních minutách doslova hoří. Po dalším rychlém brejku se v šanci ocitl Frederiksen, ale nepřekonal skvělého Alessia.
36'
Openda dostal přihrávku do výborné šance, ale pohrdnul jí! Z levé strany pokutového území křížnou střelou těsně minul bránu, míč se možná dokonce otřel o tyč!
35'
Následně musel Manhoef rychle zatáhnout směrem dozadu a nakoenc i faulovat Kellyho.
34'
Manhoef je dnes hodně aktivní, ale zatím mu není přáno. Jeho další rána byla zablokovaná.
32'
Hosté rychle rozehráli standardní situaci, což vedlo k centru Jurkovskise z pravé strany, ten ale skončil jen u brankáře Schuberta.
31'
Centr Vitesse z hloubi pole směřoval z pravé strany na zadní tyč, kde byli Wittek a Openda. Ale ti se nedomluvili, takže nezakončil ani jeden z nich.
30'
Dundalk je i nadále pod poměrně velkým tlakem Vitesse, který by rádo co nejdříve přidalo pojišťující druhou branku.
28'
Po Wittekově rohovém kopu se dostal do zakončení Manhoef, ale střelu z dálky branku netrefil.
26'
Gboho se dostal ke střele, ale branku netrefil. Posléze pak byl jeho druhý pokus zablokovaný.
24'
Vitesse se zase rychle přesunulo do útoku a zahrávalo rohový kop. Míč směřoval na první tyč, tam to ale hosté měli dobře pokryté.
22'
Dundalku se málem povedlo bleskově vyrovnat! Do šance se dostal z ničeho nic Leahy a trefil břevno!
20'
Domácí tým jde do vedení! Dundalk sice zahrával rohový kop, ale míče se zmocnili hráči Arnhemu a předvedli ukázkový rychlý brejk, který po přihrávce Manhoefa zakončil okolo padajícího brankáře střelou po zemi MATÚŠ BERO. Asistence: Million Manhoef.
18'
Gboho dostal přihrávku do palebné pozice a hned toho využil, jeho ránu ale dokázal zablokovat Bero.
17'
Rohový kop Dundalk ubránil, a tak dál prohrává pouze o gól.
16'
Wittek se dostal do zakončení z těžké pozice z velkého úhlu, brankář Dundalku Alessio dokázal míč vyboxovat na rohový kop.
13'
Bazoer předvedl hezký průnik středem pole, navedl si míč na pravačku a vypálil. Branku Alessia jen o kousek přestřelil.
12'
Hraje se hlavně na polovině Dundalku, není žádným překvapením, že domácí jsou častěji na míči.
11'
Rohový kop si vzal na starosti Duffy, ale z něj už k ohrožení branky nizozemského klubu nedošlo.
10'
Tak nakonec ta Kellyho rána přeci jen přesná byla, Schubert si připsal zákrok a bude z toho rohový kop.
10'
Hosté se poprvé přiblížili brance soupeře a hned z toho bylo zakončení. Kelly ale branku Arnhemu netrefil.
6'
McMillan musel sáhnout k nedovolenému zákroku, aby zastavil průnik Bazoera středem pole.
4'
Frederiksen si nabíhal na přihrávku za obranu, ale neodhadl to dobře a byl přistižen v ofsajdu.
3'
Utkání začíná z obou stran docela opatrně. Rozčísl ho až faul domácího Bazoera na McMillana.
1'
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se dosud nikdy neutkaly.
Dundalk FC

Dundalk je tradičním irským klubem. Domácí nejvyšší soutěž vyhrál celkem čtrnáctkrát, naposledy v roce 2019. Irská nejvyšší liga už má za sebou 21 kol, protože se hraje systémem jaro-podzim. Dundalku patří až sedmé místo a vypadá to zatím na nejhorší sezonu za dlouhá léta. V té minulé obsadil Dundalk třetí místo, už to se považovalo za velký neúspěch. Dundalk se v předkolech evropských pohárů objevuje se železnou pravidelností, zatím dvakrát se mu povedlo proniknout do skupiny Evropské ligy, a to v sezonách 2016/17 a v té minulé. Tentokrát si musí vystačit s Konferenční ligou. V jejím prvním předkole prošel Dundalk přes Newtown (4:0, 1:0), ve druhém přes Levadii Talin (2:2, 2:1).
SBV Vitesse Arnhem

Vitesse Arnhem je tradičním nizozemským klubem, pro který je účast v pohárové Evropě vždy svátkem. Zatímco v předkolech se Arnhem v posledních deseti letech objevoval celkem pravidelně, v základní skupině byl ve své historii, když nepočítáme Intertoto Cup, zatím jen jednou, a to v sezoně 2017/18 v Evropské lize. Tentokrát se pokouší proniknout do skupiny nově vzniklé Konferenční ligy. Vitesse vstupuje do předkol až v této fázi soutěže. Nejvyšší nizozemská soutěž ještě nezačala, v minulé sezoně Vitesse, obsadilo čtvrté místo. Na soupisce Vitesse najdeme také jednoho českého hráče, a to Stopera Tomáše Hájka. Ten v minulé sezoně naskočil do čtrnácti ligových duelů.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu zápasu 3. předkola Evropské konferenční ligy mezi týmy SBV Vitesse Arnhem a Dundalk FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.