Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Fola : Linfield - 12. srpna 2021   19:30

Fola
Fola
69' Mendes  • 90+3' Parreira
2:1
(0:0)
Linfield
Linfield
90' Roscoe-Byrne
Fola
Cabral – Ouassiero, Klein (C), Delgado, Grisez – Boutrif (62. Mendes), Pimentel, Frere, Bensi (40. Caron) – Mustafić (79. Parreira), Omosanya (63. Dragović).
Aghajev – Zejnalov, Amirali (AZE)
Stade Josy Barthel, Lucemburk
Linfield
Johns – Hume, Newberry, Roscoe-Byrne, M. Clarke – Fallon, Mulgrew (C) (73. Clarke), Shields – Millar, Chadwick (61. Manzinga), Quinn (73. Salam).
Walsh, Williamson – Larkin, Manzinga, Nasseri, Pepper, Salam, A. Clarke, Palmer, Carroll.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 4:11. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 21:10.
Lucemburský fotbal slaví úspěch v podobě postupu do čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy. Fola si přinesla do odvety náskok 1:0, který s obrovským štěstím udržela. Linfield byl od začátku jasně lepší, ale doplatil na neschopnost proměňovat vytvořené šance. Severoirský tým dal gól až 90. minutě, kdy Roscoe-Byrne srovnával na 1:1. O dvacet minut dříve totiž v ojedinělé akci Foly skóroval Bruno Mendes. Hostům to nakonec nestačilo ani na remízu, ve třetí minutě nastavění proměnil penaltu Rodrigo Parreira.
90+4'
90+3'
Fola právě vstřelila branku!
A to se i stalo, lucemburský klub potvrzuje postup do čtvrtého předkola! RODRIGO PARREIRA umístil pokutový kop ze svého pohledu k pravé tyči.
90+3'
Diogo Pimentel byl v pokutovém území faulován Humem, takže si Fola může vzít ztracený náskok zpátky!
90+2'
Linfield pochopitelně hraje na maximální riziko. Do otevřené obrany upaloval Rodrigo Parreira, ale trošku ukvapenou ranou z dálky minul.
90+1'
Čtyři nastavené minuty mají hosté na to, aby si dalším gólem vynutili prodloužení.
90'
Linfield právě vstřelil branku!
Závěrečné desítky vteřin budou ještě dramatické! Manzinga předvedl exkuzivní akci na pravém křídle. Udělal hned dva soupeře a navrch skvěle odcentroval před bránou, kde hlavou zlomil střelecké prokletí SAM ROSCOE-BYRNE.
89'
Emanuel Cabral si přišel na hranici velkého vápna a zkrotil dlouhatánský nákop z hostující obrany. Další cenné vteřiny pro Folu.
88'
Je zřetelné, že to Linfield už trochu vzdal. S blížícím se koncem se míč stále častěji pohybuje na jeho obranné polovině, což bylo ještě nedávno nemyslitelné.
86'
Bruna Mendese výrazně přeletěl centr zleva. Slibný protiútok do rozhozené obrany kvůli tomu vyšuměl do ztracena.
85'
Pimentel se zkusil střelecky prosadit z půlky hřiště. Míč skončil těsně nad břevnem, přesto domácí fanoušci nadšeně zatleskali.
84'
Trai Hume si až moc dlouho šteloval balon na levačku. Po nápřahu z dvaceti metrů trefil několikačlenný blok.
83'
Kirk Millar nezakroutil centr z hloubi pole vůbec zle. Andrew Clarke však hlavičkoval vedle brány.
82'
Žlutou kartu si z této partie odnese belgický krajní obránce Grégory Grisez. Jeho faul odnesl Hume.
81'
Delgado nic nevymýšlel a když se k němu míč přiblížil, tak ho nekompromisně odpálil přes dobrých padesát metrů.
79'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Mirza Mustafić, přichází Rodrigo Parreira.
78'
Hosty inkasovaný gól viditelně přibrzdil. Naděje Linfieldu na zdramatizování dvojzápasu každou minutou rapidně klesají.
76'
Mustafić nabídl hostům standardní situaci, jenže rozehrávka v podání Ahmeda Salama se zařadila mezi ty hodně nepovedené.
75'
Pimentel dobře vyhodnotil nastalou situaci a rychlý přechod podpořil nahrávkou na pravý kraj, odkud Johnse pozdravil Bruno Mendes.
74'
Sylvio Ouassiero fauloval a sám se trochu zranil. Následný nákop z hloubi pole ale Fola precizně ubránila.
73'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Jamie Mulgrew, přichází Andrew Clarke.
73'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Niall Quinn, přichází Ahmed Salam.
73'
Od Fallona se míč neškodně odrazil ke Cabralovi, který se se svými spoluhráči aspoň na chvíli dostane do bezpečí.
72'
Vypadá to ale, že branka Emanuela Cabrala je začarovaná. Manzingova hlavička skončila nad horní tyčkou.
71'
Hosté budou muset okamžitě zpřesnit finální fázi. Musí dát dva góly za dvacet minut, aby si vynutili alespoň prodloužení.
69'
Tak to je opravdu kruté pro Linfield, který neproměnil kvantum svých šancí a z mála akcí u vlastní branky naopak kapituloval! Mnohem blíže závěrečnému předkolu Evropské konferenční ligy přiblížil Folu střídající BRUNO MENDES. Šlo o pohotovou dorážku vlastní zablokované střely z šestnácti metrů.
69'
Kirk Millar ochotně odpadl po střetu s Frerem. Rozhodčí v tom faul neviděl a přímý kop z nebezpečné pozice nenařídil.
68'
Ani teď se bezbrankové skóre neposunulo. Sam Roscoe-Byrne hlavičkoval z bezprostřední blízkosti a trefil jedinou překážku, která stála mezi ním a brankovou čarou.
67'
Linfield ne a ne protrhnout střeleckou smůlu! Manzinga trefil z rohového kopu břevno a dorážka Newberryho byla sražena do autu.
66'
Hume zboku čepoval míč do pokutového území a zapříčinil se tím o zisk rohového kopu.
64'
Mirza Mustafić si u půlící čáry vyšlápl na Kirka Millara a odteď bude hrát s hrozbou případné druhé žluté karty.
63'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Michael Omosanya, přichází Nenad Dragović.
62'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Idir Boutrif, přichází Bruno Mendes.
61'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází William Chadwick, přichází Christy Manzinga.
59'
Ale ještě předtím se bude zase řešit nějaký zdravotní problém. V nefotbalové pozici je jeden z hráčů Linfieldu.
58'
Fola si skutečně koleduje. Už poněkolikáté za sebou se nedostala ani za půlící čáru. Vhazuje Trai Hume.
56'
Kirk Millar trefil první překážku, když se snažil nacpat míč do ohně. Výsledkem je pouze vhazování.
54'
Po faulu Griseze bylo okolo Cabrala hodně rušno. Ani tento závar však Linfield nedovedl do tolik vytouženého gólu.
53'
Osmělily se také domácí ofenzivní složky, nicméně Bruno Frere rovněž neměl dobře seřízená mířidla.
52'
Hume si našel Quinnem rozehraný míč od rohového praporku, ale zblízka se také nevešel do prostoru Cabralovy brány.
50'
Emanuel Cabral se zkraje druhé půle rozhodně nenudí. Pravdou ale je, že poslední pokus Fallona letěl mimo tři tyče.
49'
Linfield pokračuje v aktivitě z první půle. Ani střela Fallona gólem neskončila, letěla totiž nad břevno.
48'
Mulgrew vyrobil dobře myšlenou kolmici. Její adresát se však dostal do kleští a nemohl zakončovat.
47'
Výtečný zákrok Cabrala! Po přihrávce z pravého křídla vyškrábl střelu Quinna, která nebezpečně stoupala k břevnu.
46'
Linfield byl v první půli lepší, ale když už si vytvořil nějaký ten náznak šance, tak ji nedokázal přetavit v úvodní gól zápasu. Po změně stran tak bude mít co dělat, nadále platí celkové vedení Foly v poměru 2:1.
45+4'
45+4'
Gól do šatny to není. Millar vypálil z více než třiceti metrů a přízemní střela proletěla vedle Cabralovy pravé tyče.
45+3'
Boutrif se vrátil na hřiště a za několik vteřin zavařil Fole faulem na Quinna. Na programu je přímý kop.
45+2'
Nastavují se čtyři minuty.
45+1'
Ošetřování jsou dokonce dva domácí fotbalisté. Tím druhým je útočník Omosanya, se kterým to vypadá o trochu hůře.
45'
Tentokrát má problémy se zády s šestnáctkou hrající Alžířan Idir Boutrif.
44'
Další zranění na straně Floly. První půle se kvůli těmto prodlevám asi dost protáhne.
43'
Chadwick se dostal k dorážce, jenže v lukrativní pozici trestuhodně minul ze svého pohledu levou tyč.
41'
Hume se dostal k míči po propadlém centru a povedeným projektilem z prvního doteku pořádně protáhl zasahujícího Cabrala.
40'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Stefano Bensi, přichází Gauthier Caron.
39'
Fola nikam nespěchá a kombinuje na vlastní polovině. Hlavní roli v tom plní gólman Cabral.
38'
A to ani po snaze Chadwicka, který byl chycen do ofsajdové pasti.
36'
Lucemburský celek si musí chvíli poradit v početní nevýhodě. Nic významného však řešit nemusí.
35'
Na hřišti už jsou také nosítka. Domácí kouč zjevně bude muset sáhnout do sestavy již v první půli.
34'
Hra je přerušena kvůli ošetřování na straně Foly. Nevypadá to jako úplná banalita.
32'
A ještě jedno napomínání. Tentokrát viděl podobu žluté kartičky Omosanya.
30'
Matthew Clarke přitvrdil při setkání s Boutrifem a je nejnovějším držitelem žluté karty.
29'
Johns a jeho první vážnější zákrok. Ambiciózní ránu z dost velké dálky na něj vyslal Michael Omosanya.
27'
Jamie Mulgrew vidí žlutou kartu za faul na Mustafiće.
24'
Hra se přelévá ze strany na stranu. K nějakým šancím ale nedochází.
22'
Newberry chtěl za každou cenu zastavit domácí útok ještě uprostřed hřiště. Vsadil tedy na faul na Omosanyu.
20'
Z dalšího ubráněného rohu se Fola chtěla dostat do smrtícího protiútoku. K tomu potřebná přihrávka ale byla hodně nepřesná.
19'
Quinn kopal k vzdálenější tyče, ale byl tam jen jeden z přípravených obránců. Následuje aut z křídelního prostoru.
18'
Centr zprava byl odražen mimo hrací plochu, takže to bude další hostující rohový kop.
17'
Sudímu se nepozdávalo počínání v souboji mezi Omosanyou a Newberrym. První jmenovaný fauloval.
15'
Mulgrew v zajímavé šanci minul zařízení. Bezbrankové skóre bude platit i nadcházejících desítkách vteřin.
14'
Vše se připravuje k rohovému kopu pro Linfield.
12'
Vzhledem k faulu na Humeho se ale Linfield vrací do držení míče. Vrací se s ním k brankáři Johnsovi.
11'
Ve snaze o přesun na pravý kraj se hostující jedenáctka vyhnala do zámezí.
10'
Bylo to i se zakončením, i když Johns proti hlavičce Griseze nijak zasahovat nemusel.
9'
V deváté minutě se vše schyluje k úvodnímu rohovému kopu pro tým z Lucemburska.
8'
Domácí obrana si zkušeně poradila ve vlastním pokutovém území, do jehož hloubi nabízel míč Clarke.
7'
Fola Esch přišla o míč nepřesným nákopem z půlící čáry. Odkop od branky si vyzkouší také Chris Johns.
5'
Hume na útočné polovině zfauloval Bensiho, takže ještě nějakou chvíli bude pokračovat poklidnější úvod střetnutí.
4'
Navíc byla rozehrána tak špatně, že se bude pouze kopat od branky Emanuela Cabrala.
3'
Diogo Pimentel si pomohl faulem na Shieldse. Standardka Linfieldu na přímé ohrožení branky ale není.
2'
Zahajovací výkop zrealizovali hosté v modrých dresech. Domácí jsou v bílém.
1'

CS Fola Esch: Cabral – Ouassiero, Klein (C), Delgado, Grisez – Boutrif, Pimentel, Frere, Bensi – Mustafić, Omosanya.
Náhradníci: Hym, Da Costa – Dikaba, Pascoal, Muharemović, Caron, Parreira, Dragović, L. Correia, Simon, A. Correia, Mendes.

Linfield FC: Johns – Hume, Newberry, Roscoe-Byrne, Clarke – Fallon, Mulgrew (C), Shields – Millar, Chadwick, Quinn.
Náhradníci: Walsh, Williamson – Larkin, Manzinga, Nasseri, Pepper, Salam, Clarke, Palmer, Carroll.

Rozhodčí: Aghajev – Zejnalov, Amirali (AZE).
1. zápas

03.08.2021
Linfield – Fola 1:2
Branky:
9. Chadwick – 69. Bensi, 89. Caron.
CS Fola Esch

V roce 1906 založený lucemburský klub oslavil svůj osmý titul, na který čekal od sezóny 2014/15. V tamní nejvyšší soutěži jen čtyřikrát prohrál a uhájil těsný dvoubodový náskok před druhým Dudelange.V posledních deseti letech chybělo mužstvo z města Esch-sur-Alzette v pohárech jen jednou. Letos se hned v prvním předkole rozloučilo s Ligou Mistrů, když nestačilo na gibraltarský Lincoln. Naopak ve druhém kole kvalifikace o EKL Fola porazila běloruský Soligorsk 3:1.
Linfield FC

Severoirský klub byl založen v roce 1886 a stihl posbírat už pětačtyřicet mistrovských titulů. Ten poslední slavil v květnu letošního roku, když v nadstavbě ligové soutěže udržel první místo s pětibodovým náskokem na Coleraine. Díky úspěchům na domácí scéně je Linfield každoročně v pohárech, byť žádný větší úspěch v nedávné minulosti neměl. Letos vypadl v prvním předkole Ligy mistrů s litevským Žalgirisem, ale ve druhém předkole EKL porazil bosenskou Banja Luku 4:0.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Evropské konferenční ligy. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na odvetu mezi týmy CS Fola Esch a Linfield FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.