Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kajrat : Fola - 26. srpna 2021   16:00

Kajrat
Kajrat
12' Šušenačev  • 28' Vágner  • 36' Šušenačev
3:1
(3:1)
Fola
Fola
43' Mustafić
Kajrat
Pokatilov /C/ – Mouegni, Dugalić, Alip, Vorogovskij (74. Keiler) – Hovhannisjan, Abiken (69. Kosović), Poljakov (86. Sejdachmet), Alves – Šušenačev (69. Alykulov), Vágner
Pivkin, Anarbekov – Ulšin, Melešenko, Širobokov
Jović – Radić, Pušić (CRO)
Ortalyk Stadion, Almaty (KAZ)
Fola
Cabral – Ouassiero, Klein /C/, Delgado (46. Ahmetxheka), Grisez – Dragović – Boutrif (72. Diallo), Pimentel (85. Semedo), Mendes (72. L. Correia), Mustafić – Omosanya (59. Caron)
Da Costa, Matos – Muharemović, Parreira, Simon, A. Correia, Mura

Kazašský mistr Kajrat Almaty postupuje do konferenční ligy, když na výhru 4:1 z Lucemburska navázal doma poměrem 3:1. Všechny góly padly v prvním poločase, u domácích se o všechny zasloužilo trio Alves, Vágner a Šušenačev. Hosté zkorigovali tříbrankovou ztrátu krásnou trefou Mustafiće do šibenice dvě minuty před přestávkou.
Po ní už další branka nepadla, přestože jasně lepší domácí měli ještě několik vyložených šancí.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:7.
90+4'
90+4'
Břevno bylo proti zopakování výsledku z Esche! Střídající Jerkebulan Sejdachmet se protáhl přes Carona, kličkou do strany se zbavil brankáře, z úhlu však nastřelil jen konstrukci opuštěné brány.
90+2'
Hra pokračuje, dá se čekat, že chorvatský sudí Jović avizované nastavení o něco protáhne.
90'
Oznámeno je tříminutové nastavení, zatímco se nehraje pro ošetření domácího Kosoviće, kterého sejmul dost ošklivě Semedo.
88'
Pronikajícímu Vágnerovi, který během své bohaté kariéry nasázel v různých ligách a především za CSKA Moskva, již 273 branek, zkazil další příležitost čistým skluzem zezadu Klein.
86'
V mužstvu Kajratu Almaty vystřídal Poljakova Sejdachmet, čímž je limit pro střídání vyčerpán.
85'
Fola Esch má pro dnešek dostřídáno, místo Pimentela jde na hřiště Semedo.
83'
Tentokrát se hosté ubránili už definitivně a Cabral si běží pro míč, aby rychle rozehrál. Lucemburčané by jistě chtěli přivézt alespoň bodík do koeficientu.
82'
Po rohu byla i Hovhannisjanova střela sražena, takže si Alves exekuci zopakuje.
81'
Do šestnáctky Foly se prosmýkl zprava Nebojša Kosović, v poslední chvilce mu vložil nohu do střely Julein Klein a přesměroval ji na roh.
78'
Lucemburský šampión vybojoval roh, po Mustafićově centru mířila Diallova hlavička z tlačenice na malém vápně nad břevno.
76'
O postupu je dávno rozhodnuto a zápas nemá na počátku závěrečné čtvrthodiny zrovna strhující tempo.
74'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Vorogovskij, přichází Keiler.
74'
Mustafićovu přihrávku do uličky z pravého křídla na nabíhajícího Carona si domácí obrana pokryla. Z druhé vlny napálil odražený míč daleko mimo bránu střídající Diallo.
72'
Dvojnásobné střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odcházejí Boutrif a Mendes, do hry míří Diallo a Lucas Correia.
70'
37letý Brazilec Vágner se elegantně probíjel soupeřovou obranou, jenže vyrážel z ofsajdu.
69'
Mustafićův roh domácí odklidili a hosté byli rádi, že jejich brejk v zárodku zastavili odkopem do zámezí.
69'
Dvojí střídání Kajratu Almaty: místo dvougólového Šušenačeva a Abikena přicházejí do hry Alykulov a Kosović.
68'
Přetažený centr proletěl vápnem, na druhé straně ho uzmul Mustafić a domácí Vorogovskij srazil míč na roh.
67'
Hráči Foly na chvíli podrželi míč na útočné polovině, jejich počínání vyústilo v tvrdou ránu Mustafiće, který jen sestřelil míčem svého strážce před sebou.
64'
Emanuel Cabral si poradil s technickým pokusem Ricarda Alvese.
63'
Po Alvesově rohovém kopu hlavičkuje Rade Dugalić o zem těsně vedle zadní tyče.
63'
Samostatný průnik Vágnera de Souzy vypíchl s obvázanou hlavou hrající Diogo Pimentel na roh.
60'
Hosté vyrazili do rychlého brejku po Alvesově přímém kopu, který neprošel do jejich šestnáctky. Pimentel se však zamotal v kličkách a akci zabrzdil.
59'
Místo Omosanyi přichází do útoku Foly Esch Gauthier Caron.
57'
Alip vystihl Boutrifův pokus o centr z prvního dotyku z pravého křídla a Fola bude po nadějné protiakci jen vhazovat.
54'
Nakopávaný míč směřuje do náruče domácího brankáře Pokatilova. Po dlouhém výkopu ho získává jeho protějšek v bráně Foly.
52'
Vzápětí se protáhl obranou Vágner de Souza, zakončení lobem tváří v tvář mu ale vystihl Cabral, který zůstal stát a včas zvedl ruce.
51'
Šušenačevovi chyběly po Vágnerově přihrávce centimetry k hattricku. Opět nikým nehlídaný útočník ve vyložené šanci poslal křížnou střelu kolem brankáře těsně vedle zadní tyče.
50'
Boutrifův ostrý centr téměř od rohového praporku hlavičkoval v pádu Omosanya daleko vedle domácí brány.
49'
Po faulu kapitána hostů Kleina na Vágnera rozehrávali domácí, nákop však končí u Emanuela Cabrala.
46'
Vorogovskij utekl po levém křídle a odcentroval, brankář Cabral s potížemi vyškrábl centr před nabíhajícími útočníky a Ajbol Abiken (Kajrat Almaty) ho poté nakopl do ruky. Sice asi neúmyslně, přesto vidí žlutou kartu.
46'
Fola Esch nastoupila s jednou změnou v sestavě, když Delgada vystřídal Ahmetxheka.
46'
V bývalé kazašské metropoli se hraje bezstarostný útočný fotbal. Domácí dali tři pěkné góly a mohli přidat ještě několik dalších, hosté z Lucemburska se dočkali úpravy skóre až v závěru poločasu.

Statistiky první půle:
Držení míče 66% – 34%, střely na bránu 5:2, střely mimo 3:1, rohy 1:2, fauly 5:4, ofsajdy 3:1.
45+1'
45+1'
Hosté se ještě pokusili gólem do šatny zdramatizovat vývoj, po dvojici rychlých narážeček ale skočil Dragovićovi do střely z uctivé vzdálenosti skluzem Alip.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Přihrávka na Vágnera mířila do postavení mimo hru.
43'
Fola právě vstřelila branku! Nádhernou střelou ze 27 metrů do šibenice po kombinaci na jeden dotek a Mendesově zpětné přihrávce upravuje kosmeticky skóre MIRZA MUSTAFIĆ.
41'
Šušenačev zezadu sejmul Dragoviće, teď by se nemohl divit žluté kartě. Po rozehrané standardce hosté nezachytili Mustafićovu uličku a kope se od brány Kajratu Almaty.
40'
Domácí Rade Dugalić vyskočil nejvýše a odhlavičkoval Grisezův centr mimo nebezpečný prostor.
39'
Alves přiťukl v šestnáctce Vágnerovi, který chtěl z dobré pozice obstřelit gólmana, jenže střela po zemi končí dva metry vedle.
36'
Kajrat právě vstřelil branku!
Rychle vhozený aut prodloužil Vágner na nepokrytého ARTURA ŠUŠENAČEVA, který zblízka placírkou obhodil Cabrala a střílí svůj druhý gól.
35'
Z dálky to zkusil Ouassiero, rána mířila beznadějným směrem, daleko i vysoko od domácí brány.
34'
Hráči v bílém však na centr naskakovali marně, balon skáče do zámezí a od brány bude odkopávat Stas Pokatilov.
33'
Rohový kop vybojovala Fola Esch. K praporku míří Grisez.
31'
Domácí utekli do rychlého brejku, Šušenačev si nechal přeběhnout obránce a místo přihrávky Vágnerovi zkusil přehodit vysunutého brankáře. Jemný dloubák však přistál na horní síti.
28'
VÁGNER DE SOUZA zamíchal před pokutovým územím s míčem, který dostal přiklepnutý od Alvese, snadno obešel dva protihráče a prudkým švihem z velkého vápna ho zametl k tyči.
27'
Idir Boutrif se zklamaně dívá na rozhodčího, který odpískal mávaný ofsajd po akci, která následovala rohový kop.
26'
Na zteč se vydali hosté z Lucemburska, Mirza Mustafić rozvířil pokutové území a vybojoval roh.
25'
Rozběhnutý Vágner de Souza vypálil zpoza šestnáctky vysoko nad bránu.
23'
Obrovskou šanci připravil úžasným sklepnutím nakopávaného míče ze vzduchu Šušenačev pro Vágnera, který si pěkně obhodil Delgada, tváří v tvář však nastřelil jen brankáře Cabrala.
21'
Vágnerův náběh po levém křídle zastavuje zdvižený praporek jednoho z chorvatských pomezních.
19'
Po ošetření hra pokračuje, nepískalo se a míč rozhodčího si ponechávají hosté.
18'
Další ránu schytal do zátylku Denis Poljakov, na hřiště musí lékař a masér Kajratu.
16'
Trestný kop měli k dispozici také fotbalisté Foly Esch, sám postižený Grisez však nákopem do šestnáctky spoluhráče neobjevil.
14'
Žlutou kartu dostává Sylvio Ouassiero (Fola Esch) za faul na Poljakova na útočné polovině hřiště.
12'
Domácí si tentokrát při náběhu pohlídali ofsajd, skvělou křížnou přihrávku do brejku od Ricarda Alvese převzal ARTUR ŠUŠENAČEV a samostatný nájezd zakončuje chladnokrevně pod Cabralovým tělem.
12'
Mouegniho přízemní pas zprava proletěl pokutovým územím Foly nikým netečován.
9'
Kazašský mistr šel do přečíslení tři na dva, jenže Hovhannisjanovu přihrávku zprava zachytil vracející se Pimentel.
8'
Mustafićův pokus z dálky míří přímo do náruče domácího brankáře Pokatilova.
7'
Stoper Nuraly Alip prodlužoval Alvesův přímý kop hlavou mimo tři tyče.
7'
Hostující kapitán Julien Klein vletěl zezadu do nic netušícího Abikena, jenž si přebíral míč. Obejde se to bez karty, ale zajímavý přímý kop má k dispozici Kajrat.
6'
První roh zápasu rozehrává domácí Alves, hráči Kajratu vrátili odražený míč do vápna, kde skákavý balon hlavičkoval Šušenačev slabě do Cabralovy náruče.
4'
Za kotník se drží faulovaný Alves, žlutou kartu za nešetrný zákrok vidí Bruno Mendes (Fola Esch).
2'
Dva domácí hráči běželi sami na brankáře, Vágnerovi s Hovhannisjanem je však máván ofsajd.
1'
Domácí hrají ve žluto-černě pruhovaných dresech a černých trenýrkách, hosté jsou celí v bílém.
1'

Kajrat Almaty: Pokatilov /C/ – Mouegni, Dugalić, Alip, Vorogovskij – Hovhannisjan, Abiken, Poljakov, Alves – Šušenačev, Vágner
Náhradníci: Pivkin, Anarbekov – Keiler, Alykulov, Kosović, Ulšin, Sejdachmet, Melešenko, Širobokov

Fola Esch: Cabral – Ouassiero, Klein /C/, Delgado, Grisez – Dragović – Boutrif, Pimentel, Mendes, Mustafić – Omosanya
Náhradníci: Da Costa, Matos – Semedo, Muharemović, Caron, Diallo, Parreira, L. Correia, Simon, A. Correia, Mura, Ahmetxheka

Rozhodčí: Jović – Radić, Pušić (CRO).
Fola Esch
Lucemburský šampión si uřízl v prvním předkole Ligy mistrů gigantickou ostudu s gibraltarským Lincolnem (2:2 a 0:5) a musel rovnou do Konferenční ligy. Tam se rehabilitoval čtyřmi jednogólovými výhrami nad běloruským Šachťorem Soligorsk a severoirským Linfieldem Belfast.
Historicky první postup do základní skupiny evropské soutěže se ovšem po úvodním domácím debaklu 1:4 zřejmě konat nebude.
Fola zatím nezáří v lucemburské nejvyšší soutěži. Připsala si po jedné porážce, výhře i remíze se skóre 3:3.
Kajrat Almaty
Kazašský mistr nejprve oplatil loňské vyřazení izraelskému Maccabi Haifa 1:1 a 2:0, pak ale nestačila domácí výhra 2:1 nad Crvenou Zvezdou a po debaklu 0:5 v Bělehradě následoval přesun do Evropské ligy. Tam prohrál s Alaškertem Jerevan 0:0 a 2:3 po prodloužení a zbývá poslední oprava v nejnižší Konferenční lize, kterou už Kajrat po výhře 4:1 v Lucembursku patrně zvládne.
V kazašské lize, hrané systémem jaro-podzim, je Kajrat po 19 odehraných kolech třetí s 37 body a pětibodovou ztrátou na vedoucí Tobol Kostanaj.
Domácím by neměla vadit ani absence štítu zálohy Poláka Góralského ani kapitána Sujumbajeva pro zranění.
Na Kajrat se pamatují fanoušci Sigmy Olomouc, která Kazachy před třemi lety vyřadila ve 3. předkole EL jednoznačně 2:1 a 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.