Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  La Fiorita : Birkirkara - 15. července 2021   20:45

La Fiorita
La Fiorita
56' Yankam(vl.)
1:1
(0:0)
Birkirkara
Birkirkara
53' Montebello
La Fiorita
Vivan – Pedrelli, Brighi, Di Maio, Grandoni – Amati (77. Loiodice), Errico, Mularoni (64. Guidi) – Lago (72. Zafferani), Prandelli, Rinaldi /C/ (77. Bardeggia)
Venturini – Perrotta, Santi
Hamiti – Çokaj, Kociaj (ALB)
Serravalle, San Marino
Birkirkara
Fernandes – Camiello, Pepe, Bonanni (90.+2 Bezzina) – Attard /C/, Yankam, Venancio, Briffa (86. Scicluna), Zammit – Falcone, Montebello
Sylla, Cini – Farrugia, Friggieri, Borg, Valletta, Micallef

La Fiorita vypadává po srdnatém boji a zapisuje si druhou remízu (kromě samých porážek) v dějinách svých účastí v evropských předkolech.
Na vedoucí gól hostujícího Montebella po krásné akci domácí odpověděli hned za 3 minuty, když si ve skrumáži po trestném kopu srazil míč do vlastní sítě Yankam. Další vyloženou šanci si však vicemistr San Marina nevypracoval a s poháry se jako vždy loučí hned v prvním předkole.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:10.
90+5'
90+5'
Po rozehrané standardce pálí do změti těl Brighi a při dorážce je Di Maiovi odmáván ofsajd.
90+4'
Žlutou kartu dostává Luke Montebello (Birkirkara FC) za nafilmovaný pád. Je tu poslední příležitost pro La Fioritu, vše se stěhuje do vápna na trestný kop, který běží na půlící čáru rozehrát brankář Vivan.
90+4'
Di Maiovi spadl další dlouhý nákop na ruku.
90+3'
Před bránou si naskakoval na prodloužený nákop Bardeggia, jenže rozhodčí píská při předchozím hlavičkovém souboji útočný faul Prandellimu.
90+2'
V nastavení střídá Birkirkara. Bezzina jde do hry místo Bonanniho, kterého berou křeče.
90'
Od vyřazení dělí La Fioritu ještě tři nastavené minuty, pokud v nich nedokáže skórovat.
89'
Hosté tahali u praporku čas, ale Falconemu je pískán faul a Vivan pospíchá rozehrát co nejdál od své brány.
88'
Venancio se až třetím centrem dočkal kýženého rohu. Předchozí sražené pokusy mu vždy míč po odrazu vrátily s rotací do hřiště...
86'
Až v samém závěru přichází střídání v týmu Birkirkara FC: ze hřiště odchází 39letý Briffa, nahradil ho Scicluna.
85'
Sanmarinský celek zjevně nezná pořekadlo „spěchej pomalu“. Ukvapenými nákopy do zámezí si ve snaze o vyrovnání dvojzápasu moc nepomůže.
83'
Menší zmatky v obraně Birkirkary domácí nevyužili, Camiellův nezdařený odkop přes hlavu stačil Pepe pojistit.
81'
Hosté odvrátili trestný kop ze strany, do vápna ale vzápětí přiletěl další pas a Di Maio hlavičkuje ke své škodě přímo do Fernandesových rukavic.
79'
Střídající Zafferani postupoval po ose hřiště, obrana před ním jen couvala, slibnou možnost však zakončil ukvapenou střelou po zemi vedle levé tyče.
77'
Amatiho a Rinaldiho střídají v sestavě celku z Montegiardina Loiodice a Bardeggia. Další změnu může trenér Berardi udělat až v případném prodloužení.
77'
Pedrelli si přehodil míč v plné rychlosti v pokutovém území Birkirkary a nebezpečnou střelu z 10 metrů otřel o boční síť.
75'
Sanmarinský tým přežil sérii rohů a přímých kopů. Venanciovu točenou střelu má pevně ve své moci Gianluca Vivan.
74'
Hosté zůstanou u míče, kličkujícího Bonanniho podrazil Amati.
73'
Po zblokované střele Falconeho kopal maltský celek roh a zanedlouho si ho zopakuje.
72'
Venancio nasměroval trestný kop z 25 metrů šikovně přes zeď, aby míč skočil těsně před Vivanem. Ten měl plné ruce práce, ale vyráží míč do strany úspěšně.
72'
Druhé střídání v domácím celku: místo Laga míří do hry Zafferani.
71'
Žlutou kartu dostává Roberto Di Maio (SP La Fiorita Montegiardino) za zákrok na Bonanniho před pokutovým obloukem.
70'
Rinaldi fauloval Pepeho, jemuž se nechce vstávat z trácníku a ze spoře zaplněné tribuny se ozývá pískot.
69'
Hodně volného prostoru měl Grandoni, jenže dostal se už ze střeleckého úhlu a musel čekat na spoluhráče. Centr na Prandelliho naservíroval skvěle, domácí hrot však z náběhu hlavičkuje vedle brány.
67'
Amatiho centr z levého křídla se obloučkem snáší do Fernandesových rukavic.
64'
Jako první střídá La Fiorita Montegiardino: ze hřiště odchází Mularoni, přichází Guidi.
63'
Vivan vyrazil mimo velké vápno právě včas, aby odkopl míč před nabíhajícím Zammitem na tribunu.
61'
Trestný kop Birkirkary rozehrál Venancio, domácí se opět ubránili.
60'
Do brejku se řítil domácí Ramiro Lago. Obhodil si Bonanniho, ale do střely mu v poslední chvíli vložil nohu Pepe.
59'
Hosté se pokusili znovu převzít otěže hry, ale nepřesný nákop letí na kopačky brankáře Gianlucy Vivana.
56'
La Fiorita právě vstřelila branku!
Z krátkého rohu udeřilo a za tři minuty je vyrovnáno. Armando Amati nadýchal centr nad naskakujícím klubkem hráčů a před Di Maiem, který se už chystal zakončit z voleje, si míč smolně srazil do vlastní sítě YANNICK YANKAM!
55'
Po Pepeho postrčení Prandelliho do zad kope La Fiorita „krátký roh“.
53'
Birkirkara právě vstřelila branku!
Nádherný slalom po Yankamově přihávce dovedl do úspěšného konce LUKE MONTEBELLO. Nezalekl se přesily a přesně trefil skulinku u tyče.
53'
Danilo Rinaldi hlavičkoval ze skrumáže spíše do výšky a svíci si na brankové čáře stahuje nadvakrát do rukavic Daniel Fernandes.
52'
Domácí hráči se pokusili několika centry a nákopy dostat do vápna, nakonec je jejich snaha odměněna alespoň premiérovým rohem.
49'
Montebello hlavičkoval na zadní tyči přetažený centr a za překonaným Vivanem zabraňuje skluzem jistému gólu na brankové čáře obránce Di Maio.
48'
Nečekanou trajektorii nabral centr z pravé strany a Vivan raději míč přehodil přes břevno na roh.
46'
Sotva se začalo hrát, spadl ve středovém kruhu ze vzdušného souboje „pětek“ hostující Pepe. Zřejmě ho loktem do břicha ve výskoku zasáhl Di Maio.
46'
Branka v San Marinu nepadla, maltská Birkirkara stále drží nejtěsnější náskok z úvodního zápasu. Hosté začali lépe, ale La Fiorita postupně srovnala hru a v souboji evropských trpaslíků také dvakrát zahrozila, nejnebezpečnější pokusy šly ovšem těsně vedle.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 0:2, střely mimo 3:1, rohy 0:2, fauly 5:7, ofsajdy 1:0.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Eldorjan Hamiti nastavuje poločas o jednu minutu.
45'
Hosté jen zakopávají míč přes půl hřiště k Vivanovi, který rychle rozehrává na spoluhráče, kteří se mohou pokusit ještě do přestávky vyrovnat stav dvojzápasu.
43'
Druhý roh maltského celku v podání Brazilce Venancia vynesl hostům jen autové vhazování.
41'
Grandoni odkopával míč dost vysokou nohou před naskakujícím Attardem, rozhodčí posoudili střet jako faul útočícího hráče Birkirkary.
40'
Hráči vicemistra San Marina se neprosadili na levém křídle proti přesile a míč má ve své moci zkušený Fernandes.
38'
Žlutou kartu dostává Danilo Rinaldi (SP La Fiorita Montegiardino) za skluz zezadu na středové čáře.
37'
Grandoni dostal míč na křídlo od Rinaldiho a posílá do vápna centr, který obrana Birkirkary odvrací s velkými těžkostmi.
34'
Žlutou kartu dostává Oscar Carniello (Birkirkara FC) za nešetrý faul zezadu na Prandelliho.
33'
Žlutou kartu dostává Enrico Pepe (Birkirkara FC) za řeči.
33'
Albánský rozhodčí nepovažoval hraniční souboj před hostující šestnáctkou za nedovolený, k míči se dostal Amati a výstavní ranou z 23 metrů jen o píď přestřelil bránu Birkirkary.
31'
Yannick Yankam atakoval v souboji o míč na útočné polovině nedovoleně domácího kapitána Danila Rinaldiho.
30'
Errico hledal křížným pasem na velkém vápně Prandelliho, jehož dobře dostoupil Pepe.
28'
V ofsajdu byl přistižen domácí Lago.
26'
Z rohového kopu nic nevzešlo. Hosté se sice hlásili o ruku Prandelliho, ale sudí po odrazu míče od Venancia ukazuje na odkop od brány.
25'
K odraženému míči se v domácí šestnáctce dostal Montebello, jeho střelu protihráč zablokoval a z druhé vlny zařídil Falcone sraženou střelou první roh zápasu pro Birkirkaru.
24'
Venancio opět neprocpal přímý kop ze střední vzdálenosti do pokutového území domácího mužstva.
22'
Na šance je vyrovnáno. Nedůrazně bráněný Rinaldi se dosal na malém vápně k přesnému centru Mularoniho a hlavou trkl míč těsně vedle.
21'
Trestný kop vzápětí zahrávala i La Fiorita, jenže Amati svým centrem posílá míč nad hlavami všech hráčů za protější postranní čáru.
20'
Na levém křídle si obhodil obránce Montebello a prověřil Vivana nepříliš prudkou přízemní střelou z úhlu.
19'
Venanciův kroucený centr do šestnáctky z trestného kopu domácí obrana nepustila dál.
18'
Briffa rychle vhodil aut podél lajny na Falconeho, který se obtáčel kolem domácího Rinaldiho. Ten nezachytil jeho náběh a tak ho stáhl za dres.
15'
O první střelecký pokus vicemistra San Marina se postaral Prandelli, který snad chtěl napodobit Schickův gól z mistrovství Evropy, avšak mezi tyče z dálky nezamířil.
13'
Nakopávaný míč letí za bránu La Fiority a Vivan spěchá s rozehrávkou.
10'
První šanci hostů připravil 39letý Briffa centrem z volného pravého křídla Yankamovi. Jeho prudkou hlavičku o zem z malého vápna Vivan reflexivně vyráží.
9'
Malťané dlouho bez spěchu drželi míč, nakonec ho nepřesnou kolmicí po zemi odevzdávají domácímu brankáři Vivanovi.
6'
Odražený míč po Attardově průniku napálil bez přípravy vysoko nad břevno Venancio, jemuž balon skočil místo placírky na nárt.
5'
Po faulu na Amatiho rozehrála La Fiorita docela zajímavý přímý kop, ale centrovaný míč do šestnáctky obrana hostů odvrací.
2'
Domácí fotbalisté donutili důrazným napadáním soupeře k nouzové malé domů a brankáře Fernandese k odkopu do autu.
1'
Domácí fotbalisté nastupují na hřiště v temně modrých dresech, hosté z Malty oblékli červeno-žlutě pruhované.

SP La Fiorita Montegiardino: Vivan – Pedrelli, Brighi, Di Maio, Grandoni – Amati, Errico, Mularoni – Lago, Prandelli, Rinaldi
Náhradníci: Venturini – Perrotta, Loiodice, Bardeggia, Guidi, Santi, Zafferani

Birkirkara FC: Fernandes – Camiello, Pepe, Bonanni – Attard, Yankam, Venancio, Briffa, Zammit – Falcone, Montebello
Náhradníci: Sylla, Cini – Farrugia, Friggieri, Borg, Valletta, Scicluna, Micallef, Bezzina

Rozhodčí: Hamiti – Çokaj, Kociaj (ALB).
Birkirkara FC
Čtvrtý celek maltské ligy na rozdíl od domácích dokáže výjimečně v pohárech překvapit a před šesti lety málem šokoval West Ham United, se kterým prohrál dvojzápas druhého předkola Evropské ligy až v penaltovém rozstřelu po výsledcích 1:0 a 0:1. O rok později vyřadil skotský Heart of Midlothian a teprve ve třetím předkole ztroskotal na ruském Krasnodaru, což byl jeho největší historický úspěch.
Pro české fanoušky je nejzajímavější tváří klubu 37letý světoběžník Daniel Fernandes. Syn portugalského otce a české matky má za sebou angažmá snad v půlce světa včetně slovutných adres jako PAOK Soluň, OFI Kréta, Bochum, Kluž či americké San Antonio.
Argentinský útočník Federico Falcone přišel předloni z Boavisty Porto a v portugalské lize nastřílel ve 30 zápasech pět branek. Matthew Guillaumier odehrál zase nedávno celý zápas v Trnavě, kde reprezentace Malty senzačně obrala o body za remízu 2:2 Slovensko.
SP La Fiorita
Vicemistr San Marina z obce Montegiardino se v evropských soutěžích v poslední desetiletce „pyšní“ jednou bezbrankovou remízou se severoirským Glentoranem Belfasta osmnácti porážkami při celkovém skóre 2:52.
„Květinka“ přitom letos ovládla základní část ligy jednoho z nejmenších státečků světa s osmibodovým náskokem, jenže v San Marinu se hraje play-off na jeden zápas a v jeho finále podlehla La Fiorita celku Folgore 0:1 po prodloužení.
Vedle domácích fotbalistů najdeme v jeho kádru i řadu Italů se zkušenostmi většinou ze Serie C a D.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.