Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Loko Plovdiv : FC Kodaň - 5. srpna 2021   18:00

Loko Plovdiv
60' Iliev
1:1
(0:0)
FC Kodaň
FC Kodaň
74' Biel
Pirgov – Gomis, Crăciun, Petrović – Karagaren (90.+6 Nikolaev), Vitanov, Salinas, Umarbajev (65. Marcel), Ruane – Iliev /C/, Minčev (87. Angelov)
Raeder – Bykov, Paskalev, Jančev, Sejmenski, Mavrodiev, Ivanov
Walsh – Potter, Spence (SCO)
Stadion Lokomotiv Plovdiv
13 220 diváků
FC Kodaň
Grabara – Diks, Chočolava, Nelsson, Kristiansen (70. Bengtsson) – Zeca /C/, Wind (75. Lerager), Falk – Stage (70. Biel), Wilczek (81. Højlund), Daramy
Grytebust – Johnsson, Boilesen, Ankersen, Bøving, Oikonomou

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:8.
Přemožitelé Slovácka z Plovidvu v dalším předkole remizovali s FC Kodaň 1:1. Na konci dost nezáživného prvního poločasu nastřelil domácí Karagaren tyč a čtvrt hodiny po přestávce tentýž hráč zařídil svým průnikem penaltu, kterou proměnil Iliev.
Kodaň v 74. minutě vyrovnala z trestného kopu Bielem a vzápětí mohla zápas otočit, jenže na rozdíl od domácích pokutovým kopem pohrdla. Wilczek ho nasměroval pouze do tyče. Hosté nevyužili v závěru krátkou přesilovku a o postupujícím rozhodne až odveta za týden v dánské metropoli.
90+7'
90+7'
Højlund vypálil z hranice šestnáctky, oslabené domácí mužstvo uklidnil jistým zákrokem na čáře Pirgov.
90+6'
Ještě taktická změna v sestavě Lokomotivu Plovdiv: ze hřiště odchází Bisent Karagaren, kterého nahradil Nikolaj Nikolaev.
90+6'
Avizované nastavení již uplynulo, ale sudí Walsh ještě nechává hosty pokračovat.
90+4'
Červenou kartu dostává Ajvan Angelov (Lokomotiv Plovdiv) za faul na Daramyho. Sudí původně vytáhl jen kartu žluté barvy, ale nakonec svůj verdikt přehodnotil a rovnou domácího náhradníka vylučuje.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 13 220 diváků.
90+1'
Ještě pět nastavených minut mají obě mužstva na rozhodnutí.
90'
A úplně stejně dopadl na druhé straně Karagaren.
89'
Bielův nákop nazdařbůh končí za bránou, odkopávat bude Pirgov.
87'
Střídání v týmu PFK Lokomotiv Plovdiv: ze hřiště odchází Georgi Minčev, přichází Ajvan Angelov.
86'
Marcelův roh odhlavičkovali hosté za postranní čáru.
86'
Karagaren se probíjel středem obrany, Bengtsson si dost hraničně pomáhal rukama, ale nakonec rozhodčí ukazuje pouze na rohový kop.
84'
Diksův bochánek si ze vzduchu stahuje do náruče brankář Pirgov.
83'
První ostrý zákrok Ilka Pirgova v celém zápase. Do náruče chytá pokus jediného úspěšného střelce Kodaně Pepa Biela z uctivé dálky.
81'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Kamil Wilczek, přichází Rasmus Højlund.
81'
Nabíhající Falk pálí bez přípravy vedle brány po zpětné přihrávce Zecy.
80'
Žlutou kartu dostává Kevin Diks (FC Kodaň).
79'
Falk rozehrál přímý kop a Wilczek neodčinil svou penaltovou vinu, když hlavičkoval pouze do clonícího protihráče.
77'
Žlutou kartu dostává Christian Gomis (Lokomotiv Plovdiv).
76'
Jenže Kamil Wilczek penaltou pohrdl a napálil pouze tyč!
76'
Žlutou kartu dostává Connor Ruane (Lokomotiv Plovdiv).
76'
Penalta se píská i na druhé straně! Ruane v šestnáctce srazil Dikse.
75'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Lukas Lerager.
74'
FC Kodaň právě vstřelila branku!
Z trestného kopu zavěsil z 20 metrů k tyči střídající Španěl PEP BIEL a je vyrovnáno. Byla to vůbec první střela hostů mezi tyče.
73'
Žlutou kartu dostává Artur Crăciun (Lokomotiv Plovdiv). Moldavský stoper podrazil několik metrů před velkým vápnem Winda
71'
Šikovný Karagaren oklamal kličkami Bengtssona a odcentroval na penaltovou značku, odkud hlavičkuje Dimitar Iliev o zem doprostřed brány. Grabara s menšími potížemi míč čapl.
70'
Dvojnásobné střídání v mužstvu FC Kodaň: ze hřiště odcházejí Jens Stage a Victor Kristiansen, přicházejí Pep Biel a Pierre Bengtsson.
68'
Hráči Plovdivu zakopávají míč až ke Kamilu Grabarovi, který měl mimo svůj výběh docela potíže s napadajícím Minčevem.
67'
Po levém křídle pronikal penaltový viník Kristiansen, domácí Gomis mu míč vypíchl na roh.
65'
Střídání v týmu PFK Lokomotiv Plovdiv: ze hřiště odchází Parvizdžon Umarbajev, přichází Vinsent Marcel.
63'
Bisent Karagaren vpadl skluzem pod nohy Mohameda Daramyho, vhazují hosté.
60'
Lokomotiv Plovdiv právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je domácí kapitán DIMITAR ILIEV. Nechal polského brankáře Grabaru pohnout a zlehka šoupl míč po zemi takřka doprostřed brány.
59'
Kristiansen v rohu šestnáctky podrazil kličkujícího Karagarena a skotský rozhodčí nařizuje penaltu pro domácí!
57'
Kodaň činí přemožitelům Slovácka potíže vysunutým presinkem, nyní to však s důrazem přehnal Mohamed Daramy.
55'
Bulharský vicemistr se ubránil, avšak u míče zůstanou hosté.
55'
Daramy se krásnou kličkou zbavil obránce a odcentroval na Stageho, který se položil do střely halfvolejem a o pozadí clonícího Vitanova vybojoval roh.
54'
Ilievova přihrávka směřovala na velké vápno na paty rozběhnutému Minčevovi.
53'
Kristiansen rozehrál trestný kop ze 30 metrů na Stageho, ale ani on si hlavičkou nepřipsal první zakončení mezi tyče.
52'
K faulovanému Diksovi musí na hřiště opět zdravotnická pomoc, hostující pravý bek naštěstí vstává po svých.
51'
Žlutou kartu dostává Parvizdžon Umarbajev (Lokomotiv Plovdiv).
49'
Falk si u levé lajny počkal na Daramyho náběh, přistrčení útočníka ze Sierry Leone mezi dva protihráče zakončil Jonas Wind placírkou bez přípravy z 10 metrů vedle.
48'
Zatím se nezdá, že by přestávka něco změnila na obrázku hry. Oba celky hrají ze zajištěných obran.
46'
Do kabin jdo oba celky za bezbrankového stavu. Kodaň měla převahu, ale vyloženou šanci si nevypracovala. Naopak při krásné střele domácího Karagarena pět minut před přestávkou ji zachránila tyč. Oba brankáři byli celý poločas bez práce.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 0:0, střely mimo 2:5, rohy 2:1, fauly 3:3, ofsajdy 0:0.
45+1'
45+1'
V nastavení kopl druhý roh domácích Tádžik Umarbajev, ale jeho spoluhráčům se nepodařilo zakončit.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Rychlou akci Kodaně zakončil z 25 metrů vysoko nad břevno Kamil Wilczek.
43'
Hosté si znovu hráli bago, nakonec jim míč vypíchl Vitanov, ale protiakce daleko nedospěla.
41'
Bulhaři zůstali po předchozí střele na míči a Dimitar Iliev zakončuje z dálky nepřesně.
40'
První vyloženou šanci měli dosud pasivnější domácí. Bisent Karagaren si po Ilievově přistrčení obhodil obránce a překrásnou křížnou střelou orazítkoval tyč.
39'
Stageho útočný faul na Petroviće vrací míč na kopačky Lokomotivu.
38'
Hosté dlouho drželi míč, Zeca si ho pěkně navedl mezi protihráči na střelu, ale mířil vysoko nad břevno.
35'
Kodaň přečíslila dlouhým nákopem domácí obranu, Wilczek posunul míč na hranici šestnátky Stagemu, ale tomu pokus sjel po noze a vysokou svící spadl do Pirgovových rukavic.
32'
Kodaň chvíli obléhala domácí šestnáctku, vzešel z toho dlouhý aut Kevina Dikse a po odrazu míče o trávník trkl prudkou hlavičku nad břevno David Chočolava.
29'
Na druhé straně končí nakopávaný míč za čarou, odkopávat od brány bude Ilko Pirgov.
27'
Karagarenův přízemní centr po náběhu za obranu na levé křídlo si před nabíhajícím Minčevem pohlídal kodaňský brankář Grabara.
26'
V Plovdivu se dál odehrává vyčkávací fotbal uprostřed hřiště a zcela bez šancí.
24'
Po ošetření se pokračuje a Nelsson si rovnou přiběhl s Minčevem vyřídit účty.
22'
Hráči obou mužstev využívají přestávky k občerstvení. V Bulharsku panují tropická vedra, před začátkem zápasu bylo 39°C.
21'
K postiženému Nelssonovi míří na trávník lékař a masér a hra je zatím přerušena.
20'
Další ostrý faul Minčeva, který by si měl se žlutou kartou dávat větší pozor, aby zápas dohrál.
17'
Žlutou kartu dostává Georgi Minčev (Lokomotiv Plovdiv).
16'
Sám faulovaný Stage však trestný kop rozehrál jen na hlavu domácího Petroviće.
16'
Angličan v bulharských službách Ruane stáhl několik metrů od rohu pokutového území za dres Stageho.
13'
Ani domácí fotbalisté nezužitkovali svůj první rohový kop.
11'
Rohovému kopu se Plovdiv snadno ubránil. Jeden z hostujících hráčů upadl v šestnáctce, ale rozhodčího nepřiměl k odpískání penalty.
10'
Svižnou kombinaci Kodaně na jeden dotek odvracejí domácí na poslední chvíli skluzem na roh.
8'
Stageho střela z dálky letí výrazně mimo plovdivské brány.
5'
První náznak šance pro Kodaň. Mohamed Daramy si naběhl za obranu, v rychlosti se snažil kličkou zbavit Pirgova, ale z těžkého úhlu zakončuje jen do boční sítě.
2'
Dánský celek drží v úvodu míč a opatrně kombinuje na vlastní polovině hřiště.
1'
Domácí fotbalisté hrají v černobíle pruhovaných dresech, hosté v černých.
1'

Lokomotiv Plovdiv: Pirgov – Gomis, Crăciun, Petrović – Karagaren, Vitanov, Salinas, Umarbajev, Ruane – Iliev /C/, Minčev
Náhradníci: Raeder – Bykov, Paskalev, Jančev, Sejmenski, Mavrodiev, Ivanov, Angelov, Nikolaev, Marcel

FC Kodaň: Grabara – Diks, Chočolava, Nelsson, Kristiansen – Zeca /C/, Wind, Falk – Stage, Wilczek, Daramy
Náhradníci: Grytebust – Johnsson, Bengtsson, Lerager, Biel, Boilesen, Ankersen, Bøving, Oikonomou, Højlund

Rozhodčí: Walsh – Potter, Spence (SCO).
FC Kodaň
Dánský klub se momentálně v žebříčku UEFA dělí o 35. místo s pražskou Slavií a bude jasným favoritem dvojzápasu. Po titulu z roku 2019 skončil v další sezóně dánské ligy druhý a naposledy až třetí, takže se musel spokojit s nově založenou nejnižší evropskou soutěží.
Přitom ještě na jaře 2020 vypadl až po prodloužení ze čtvrtfinále Evropské ligy s Manchesterem United. Loni dánský klub ztroskotal v posledním předkole na Rijece.
Kuriozita – FC Kodaň je vůbec nejčastějším soupeřem českých klubů v pohárové Evropě, narazily na ni postupně Olomouc, Hradec Králové, Sparta, Plzeň, Jablonec, Zlín a Slavia. Bohužel tuto společnost odmítlo rozšířit Slovácko.
Český fotbalista Zdeněk Pospěch je členem nejlepší jedenáctky historie tohoto klubu podle hlasování fanoušků.
PFK Lokomotiv Plovdiv
Bulharský vicemistr nepatří mezi tradiční špičku tamní ligy, jediný titul vybojoval v roce 2004. V Evropě hraje třetí rok za sebou. V předchozích případech se kvalifikoval jako dvojnásobný vítěz bulharského poháru a vždy po postupech z prvního předkola vypadl se ctí s velmi těžkými soupeři Štrasburkem a Tottenhamem. Ani jeden zápas neprohrál Lokomotiv vyšším než jednogólovým rozdílem.
Letos znepříjemnil evropskou premiéru Slovácku, když po vítězství 1:0 doma a stejné porážce v Uherském Hradišti postoupil na penalty.