Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Milsami : FK Sarajevo - 8. července 2021   19:00

Milsami
Timbur – Arhirij, Bolohan (C), Dijinari, Racu – Zasavitčij (38. Amougui) – Antoňjuk, Ginsari, Lambarskij (46. Istrati), Dědov (66. Pisla) – Puntus (66. Jurasco).
Butuc, Bugo – Ghimp, Zaporojan, Jurasco, Nazar, Pisla, Amougui, Istrati.
Ugurlu – Sesigüzel, Özkara
Sportovní komplex, Orhei
1100 diváků
FK Sarajevo
Kanurić – Pidro, Kurdić, Dupovac, Šabanović – Hebibović (68. Sačin), Djokanović, Oremuš – Velkovski (C) (69. Varešanović) – Sušić (90+1. Ramić), Fanimo (86. Dervišagić).

Milsami Orhei s vypětím vššch sil uhrál velmi lichotivý výsledek s favorizovaným FK Sarajevo 0:0. druhý poločas nepřinesl nic zájimavého, ale v prvním poločase dominanci Sarajeva nedokázal potvrdit Fanimo jenž nastřelil brankovou konstrukci a ani kapitán Velkoski, který zahodil pokutový kop. Domácím výborně zachytal brankář Timbur. Nicméně v odvetě by favorizovaný bosenský klub měl potvrdit svou roli a postoupit. Mějte klidný a ničím nerušený večer.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:17.
90+3'
90+2'
Šabanović byl nedovoleně atakován Sergejem Istratim.
90+1'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Tino-Sven Sušić, přichází Tarik Ramić.
90+1'
Obránce Sarajeva Amer Dupovac se ještě dopustil nedovoleného zákroku.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
90'
Istrati ješte pouze za pomocí faulu dohrál Sušiće.
87'
Jurasco v souboji narazil na tvrdě hrajícího Pidra a padla kosa na kámen.
86'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Matthew Fanimo, přichází Kenan Dervišagić.
86'
Dal Varešanović si vyšlápl nedovoleně v osobním souboji na Radu Ginsariho.
85'
Nedovoleně rukou zahrál Džani Salčin.
84'
Ofsajd byl po rozehrání přímého kopu odpískán Vitusovi Amougui.
83'
Žlutou kartu dostává Halid Šabanović (FK Sarajevo).
83'
Šabanović si tvrdě vyšlápl na obránce Dijinariho a i on uvidí žlutou kartu z rukou sudího Ugurla.
82'
Zvednutý praporek nad halvou asistenta rozhodčího značí ofsajdové postavení Oremuše.
78'
A opět se v souboji střetla dvojice Kurdić vs. Ničita Jurasco.
76'
Varešanović byl nedobrovolně odeslán k zemi kapitánem Milsami Orhei Vadimem Bolohanem.
74'
Jurasco si pomohl v souboji s Kurdićem pouze nedovoleným prostředkem, což tureckému sudímu neuniklo.
73'
Druhou nepřesnou střelu Milsami Orhei mimo branku soupeře měl na svědomí Sergej Istrati.
72'
Pisla se stal obětí faulu Halida Šabanoviće.
71'
Žlutou kartu dostává Vitus Amougui (FC Milsami Orhei).
71'
Varešanović byl tvrdě dohrán Amouguim a první žlutá karta tohoto duelu je na světě.
70'
Obránce Dijinari nedovoleně zastavil útočníka Fanima.
70'
Dva rohové kopy Sarajeva v rychlém časovém sledu za sebou nic významného nepřinesly.
69'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Krste Velkoski, přichází Dal Varešanović.
68'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Anel Hebibović, přichází Džani Salčin.
68'
Vzápětí mimo branku nepřesně zakončoval záložník Sarajeva Mirko Oremuš.
67'
Střela obránce Numana Kurdiće prověřila pozornost brankáře Emila Timbura.
66'
Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Alexandru Dědov, přichází Dan Pisla.
Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Arťom Puntus, přichází Ničita Jurasco.
65'
Kapitán Sarajeva Velkoski musel být nedovoleně sundán protivníkem Ginsarim.
64'
Ale ani rozehrávka Hebiboviće z rohového kopu nepřinelsa nebezpečnou situaci.
63'
Změnit to může rohový kop pro FK Sarajevo.
63'
Druhý poločas zatím velmi zaostává úrovní hry za prvním dějstvím.
60'
Tino-Sven Sušić se provinil útočným faulem proti Vitusovi Amouguimu.
59'
Obránce Kurdić byl v souboji vyjimečně krátký na Puntuse a tak ho zastavil pouze za cenu faulu.
57'
Velkovski byl zastaven v rozporu s pravidly Igorem Arhirijem.
56'
Navíc zanedlouho porušil jeho spoluhráč Sušić fotbalové pravidlo o hře rukou.
54'
Hebibović se dopustil opět nedovoleného zákroku.
51'
Ginsari opět nestačil v osobním souboji na Sušiće a tak se musel uchýlit k faulu.
50'
Obránce Numan Kurdić v souboji nedovoleně zasáhl ofenzivního hráče Milsmai Orhei Puntuse.
49'
Střela Anela Hebiboviće nalezla pouze připraveného brankáře Timbura.
48'
Arťom Puntus se provinil útočným faulem vůči bránícímu Andrejovi Djokanovićovi.
47'
Selmir Pidro si nedovoleně pomohl v osobním souboji proti Radu Ginsarimu.
46'
Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Igor Lambarskij, přichází Sergej Istrati.
46'

Fauly: 8:5
První poločas byl jasně v režii FK Sarajeva. jenže paírově favorizovaný tým měl velkou smůlu. Fanimo napálil pouze brankovou konstrukci a následně kapitán Velkoski dokonce neproměnil pokutový kop! Druhý poločas začne cca ve 20:02 hodin.
45+1'
45+1'
Halid Šabanović se dostal do křížku tentokráte jmenovitě s obráncem Dijinarim.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Šabanović dal pocítit Lambarskému, že i hráči Sarajeva umí zahrát pořádně od podlahy.
44'
Aktivní Tino-Sven Sušič musel být po své průnikové akci zastaven nedovoleně.
42'
Fanimo se postavil k exekuci přímého kopu a jeho střela nebude počítána jako úspěšná.
41'
A nový muž na trávníku se příliš nepáral v souboji s Mirkem Oremušem.
38'
Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Eugen Zasavitčij, přichází Vitus Amougui.
36'
Nedovolenou hrou rukou se provinil útočník Sarajeva Matthew Fanimo.
34'
Obránce Vadim Dijinari nedovoleně uzemnil Halida Šabanoviće.
33'
První snaha o střelecký pokus za Milsami Orhei se připíše kapitánu Vadimovi Bolohanovi, byť branku netrefil.
32'
Oremuš nedovoleně zastavil záložníka Milsami Orhei Antoňjuka.
30'
I zakončení Selmira Pidra končí pouze v rukavicích brankáře Timbura, který statečně drží svůj tým stále nad vodou.
30'
Fanimo byl opět faulován nestíhajícím Lambarskim.
29'
Kapitán Kriste Velkovski se postavil k exekuci pokutového kopu, jenže si vylámal zuby na famózním brankáři Timburovi!
29'
Domácí hráči nestíhají a tak často musí použít nedovolených prostředků a velké bojovnosti.
28'
Fanimo byl nedovoleně poslán na trávník po zákroku Igora Lamborského a je nařízen pokutový kop!
26'
Obránce Eugen Zasavitčij nedovoleně zastavil Tino-Svena Sušiće.
24'
Anel Hebibovič z přímého kopu střílel mimo branku Milsami Orhei.
23'
Nedovoleným způsobem si v osobním souboji počínal Igor Lambarskij, který si vyšlápl na Andreje Djokanoviće.
21'
Úvod zápasu patří FK Sarajevu. Výsledkem tohoto snažení je zatím pouze trefená konstrukce domácí branky.
19'
O poznání lépe zakončoval Matthew Fanimo, po jehož střeleckém pokusu zazněla branková konstrukce a své schopnosti musel ukázat i brankář Timbur!
19'
Amer Dupovac své zakončení nezamířil přesně a brankový prostor minul.
18'
Tentokráte rohový kop rozehrál Angličan ve službách bosenského klubu Fanimo.
18'
Druhý rohový kop pro hráče FK Sarajevo.
14'
Aktivita je především na straně FK Sarajevo, což dokumentuje střela ze 16 metrů kapitána Kriste Velkovského, která se však mezi tři tyče nevešla.
12'
Po centru z rohového kopu Hebiboviče nepřesně mimo branku zakončoval Matthias Fanimo.
12'
Rohový kop pro FK Sarajevo.
11'
Djokanović v oosbním souboji nedovoleně dohrál středopolaře soupeře Ginsariho.
9'
Hra se odehrává převážně ve středu hřiště. Oba týmy velmi často chybují při svých kombinacích.
5'
Po centru Halida Šabanoviče domácí branku míjí svým zakončením Mirko Oremuš.
4'
A Ginsari opět v akci, tentokráte si nepohlídal své ofsajdové postavení za obranou soupeře.
2'
Radu Ginsari se v souboji provinil faulem vůči útočníkovi FK Sarajevo Tino-Sven Sušićovi.
1'
Vysoké teploty se nevyhnuly ani Moldávii, kde teploměr ukazuje 30 stupňů.

FC Milsami Orhei: Timbur – Arhirij, Bolohan (C), Dijinari, Racu – Zasavitčij – Antoňjuk, Ginsari, Lambarskij, Dědov – Puntus.
Náhradníci: Butuc, Bugo – Ghimp, Zaporojan, Jurasco, Nazar, Pisla, Amougui, Istrati.

FK Sarajevo: Kanurić – Pidro, Kurdić, Dupovac, Šabanović – Hebibović, Djokanović, Oremuš – Velkovski (C) – Sušić, Fanimo.
Náhradníci: Dizdarević – Bešić, Ramić, Varesanović, Salčin, Dervisagić, Mešić, Trako, Imamović.

Rozhodčí: Ugurlu – Sesigüzel, Özkara.
Forma Milsami Orhei:

Moldavská liga už začala nový ročník, ve kterém Milsami Orhei zahájil sezónu a s dalším účastníkem Konferenční ligy Sfintul Gheorghe se rozešel smírně 1:1.
Forma FK Sarajevo:

Sarajevo dohrálo svou soutěž v květnu a sehrálo jediný přípravný zápas se Sloboda Tuzla (Bosna a Hercegovina) 1:1.
Milsami Orhei

Soupeř z Moldávie naopak patří mezi mladé kluby, rok založení se datuje do roku 2005. Tým vyznává červenou a bílou barvu. V lize skončil třetí a za posledních deset let se 8x účastnil evropských pohárů. Dvě nejlepší účasti zastavil vždy francouzský AS Saint Étienne. V sezóně 15-16 šlo o play-off EL, tudíž stopka byla vystavena těsně před základní skupinou.

Kádr je složen převážně z domácích hráčů, v širším kádru jsou pouze tři zahraniční fotbalisté.
FK Sarajevo

Klub byl založen již v roce 1946 a vyznává rudou barvu v kombinaci s bílou. Zajímavostí je, že většinovým vlastníkem klubu jsou společnosti z Vietnamu. Sarajevo skončilo v minulé sezóně na druhém místě.

V minulé sezóně EL Sarajevo vyrovnalo své maximum (po 3x), kdy těsně před základní skupinou skončilo, když nestačilo na skotský Celtic.

Kádr složen především z hráčů balkánských zemí čítá dvě zajímavá jména Borise Cmiljaniče (Slovan Bratislava, Zlaté Moravce) a pak Angličana Fanima (West Ham) jemuž pšenka na ostrovech vůbec nekvetla. O poznání lépe se mu dařilo ve Slovinsku či právě poslední dvě sezóny v Bosně a Hercegovině.
Vítejte u sledování textového přenosu z úvodního utkání 1. předkola nové evropské soutěže s názvem Evropská konferenční liga ve kterém se utká a moldavský Milsami Orhei proti bosenskému FK Sarajevo. Mírným favoritem na postup by měl být z této dvojice tým z Bosny a Hercegoviny. Dosud se tato dvojice na hřišti nikdy nepotkala.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.