Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  RFS Riga : KÍ Klaksvík - 8. července 2021   18:00

RFS Riga
RFS Riga
50' Lipušček  • 79' Zjuzins
2:3
(0:2)
KÍ Klaksvík
KÍ Klaksvík
21' Sumareh   • 33' Klettskard   • 70' Vatnsdal
RFS Riga
Černiauskas – Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Mareš (86. Stuglis) – Mičevski (46. Strumia), Šarič – Šimkovič (C) (76. Zjuzins), Kouadio (76. Friesenbichler), Santana – Lemajič
Popov – Todorov, Mitrev
Slokas Stadions, Jūrmala
KÍ Klaksvík
Rosenorn – Kronberg (78. Došljak), Faero, Brinck, Andreasen J. (C) – Vatnsdal – Danielsen, Pavlovič, Klettskard, Frederiksberg (86. Ronning) – Sumareh (78. Johannesen)

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:3. Fauly: 11:19.
Je konec. KÍ Klaksvík v gólovém zápase zvítězil na půdě RFS Rigy 3:2. Ve 21. minutě poslal hosty do vedení Sumareh. Ve 33. minutě zvýšil vedení na dvě branky Klettskard. Do druhé půle domácí vstoupili aktivněji a v 50. minutě snížil Lipušček. V 70. minutě ovšem vrátil dvoubrankové vedení na hostující stranu Vatnsdal. Riga se ale nevzdávala a a v 79. minutě snížil Zjuzins. Nakonec už to ale domácí nedokázali srovnat.
90+4'
90+4'
Lipušček mohl srovnat stav zápasu, ale jeho hlavička z malého vápna skončila přímo v rukou Rosenorna.
90+3'
Nepřesný centr Savalniekse z pravé strany skončil pouze u soupeře.
90+2'
Hosté získali autové vhazování na polovině soupeře, ale následně se dopustili faulu.
90+1'
Tentokrát uviděl žlutou kartu také Lipušček, jenž rovněž při brejku soupeře poslal protihráče nedovoleným zákrokem k zemi.
90'
Rozhodčí nastavil 4 minuty navíc.
90'
Ovšem po rohu přišel brejk domácích, který přerušil faulem za žlutou kartu Pavlovič.
90'
Nyní se dopředu dostal Klaksvík, který bude mít k dispozici rohový kop z levé strany.
89'
Další nedovolený zákrok ze strany domácího mužstva a čas se Rize krátí.
88'
Ovšem centr z rohu byl přetažený a letěl pouze za připravené hráče na střelu.
87'
RFS Riga nyní získala rohový kop z levé strany a má šanci srovnat stav zápasu.
86'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Frederiksberg, přichází Ronning.
Střídání v týmu RFS Riga: ze hřiště odchází Mareš, přichází Stuglis.
86'
Po centru na zadní tyč se dostal ke hlavičce Šarič, ale přestřelil v dobré pozici!
85'
Tak nakonec z toho není aut, ale rovnou volný kop. Standardní situace pro Rigu v závěru zápasu, to může být zajímavé.
84'
Hosté se sice hádají, ale autové vhazování pro domácí Rigu nezmění.
82'
Deocleciano se ocitl vepředu příliš rychle a nachytal se tak v ofsajdovém postavení.
81'
Vatnsdal poslal Lemajiče k zemi a Riga tak bude pokračovat v nátlaku.
79'
RFS Riga právě vstřelila branku! Střídání se domácímu trenérovi povedlo na jedničku a Riga snižuje stav na 2:3! Roberts Savalnieks z pravé strany poslal míč do vápna pod sebe, kde z první dokázal prostřelit gólmana ARTURS ZJUZINS. Asistence: Roberts Savalnieks.
78'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Sumareh, přichází Johannesen.
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Kronberg, přichází Došljak.
76'
Střídání v týmu RFS Riga: ze hřiště odchází Kouadio, přichází Friesenbichler.
Střídání v týmu RFS Riga: ze hřiště odchází Šimkovič, přichází Zjuzins.
75'
Ovšem následná střela pouze minula bránu soupeře a Rosenorn bude odkopávat.
74'
Brinck se provinil faulem na hranici vápna a Riga tak získala volný kop z dobré pozice.
74'
Tentokrát se útočná akce domácímu celku po pravé straně moc nepovedla a míč skončil u soupeře.
72'
Posléze přiletěl centr do vápna, ale ten nebyl nijak nebezpečný.
71'
Nyní domácí mužstvo získalo rohový kop z pravé strany, který rozehrálo nakrátko.
70'
KÍ Klaksvík právě vstřelil branku!
Hosté si berou dvoubrankové vedení zpět na svou stranu! Po rohovém kopu přišlo zakončení hostujícího hráče, které Černiauskas skvěle vyrazil, ale následně se dostal k míči HEINI VATNSDAL, který už domácího gólmana prostřelil.
69'
Frederiksberg se nyní postará o zahrání rohového kopu Klaksvíku z levé strany.
67'
Ovšem standardní situace domácího celku nepřinesla nic nebezpečného, neboť se pískal faul.
66'
Faero se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu a následuje volný kop Rigy.
65'
Šarič se dopustil faulu na polovině soupeře a Klaksvík tak získal balón na svou stranu.
63'
Bohužel nám toho utkání momentálně příliš nepřináší a míč jen léta ze strany na stranu.
62'
Tlak Rigy už ustoupil a Klaksvík drží balón na své polovině.
60'
Hodina hry je minulostí a Klaksvík vede nad Rigou 2:1.
58'
Hosté získali balón na svou stranu, ale jejich útok je velmi pomalý.
57'
Posléze se ale domácí útočník Lemajič ocitl jen v ofsajdovém postavení.
56'
Domácí celek momentálně je lepším týmem na hrací ploše a drží Klaksvík pod zámkem.
54'
Opět domácí mužstvo poslalo balón do vápna z levé strany, ale obrana Klaksvíku odkopla míč.
53'
Riga získala rohový kop z levé strany, který soupeř dokázal odvrátit, ale domácí celek zůstává u míče i nadále.
52'
Tentokrát se Klaksvík dostal do šestnáctky soupeře, ale nakonec je z toho jen faul.
50'
RFS Riga právě vstřelila branku! Domácí celek snižuje na 1:2! Hostující brankář se chytá za hlavu, jelikož mu vyklouznul chycený centr a ŽIGA LIPUŠČEK z bezprostřední blízkosti dává gól.
49'
Danielsen přerušil rozeběhnutého Savalniekse po pravé straně a uviděl od sudího žlutou kartu.
47'
Domácí vstoupili do první půle stejně blbě jako ji skončili a další žlutou vidí český obránce Mareš a to za zakopnutí míče.
46'
Střídání v týmu RFS Riga: ze hřiště odchází Micevski, přichází Strumia.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas je u svého konce a RFS Riga prohrává s KÍ Klaksvík 0:2. Ve 21. minutě poslal hosty do vedení Sumareh. Ve 33. minutě zvýšil vedení na dvě branky Klettskard. Hosté tak zaslouženě vedou a vypadá to, že v tomto utkání zvítězí.
45+2'
45+2'
Riga ještě ke konci nastaveného času získala rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.
45+1'
Vatnsdal poslal Šimkoviče k zemi, čímž se dopustil nedovoleného zákroku.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
44'
Pro Rigu to rozhodně není dobrý první poločas, jelikož je v něm jednoznačně horším týmem a po zásluze prohrává.
42'
Hostující hráč je nyní navíc ošetřovaný a hra je tak přerušená.
41'
Riga sice získala rohový kop z pravé strany, ale následně přišel jen protiútok Klaksvíku, který faulem přerušil Šimkovič a uviděl žlutou kartu.
40'
Kouadio dával nepříjemnou přihrávku před svatyni soupeře, ale žádný z jeho spoluhráčů nezakončil.
39'
Nepovedený útok domácích. Rosenorn se tak postará o odkop od své svatyně.
37'
Znovu skončil balón v zámezí a Klaksvík získal autové vhazování.
36'
Po nákopu ale přišel jen útočný faul, což znamená, že se k balónu dostane domácí tým.
35'
Tentokrát přišel nedovolený zákrok ze strany domácích a Klaksvík bude znovu u míče.
33'
A je to už 2:0 pro hostující celek! Bubacarr Sumareh posunul míč na střed PALLU KLETTSKARDOVI, který z hranice vápna vypálil fantastickou střelu k pravé tyči. Asistence: Bubacarr Sumareh.
32'
Klaksvík posléze získal volný kop, ale následný centr končí v rukou brankáře Černiauskase.
31'
Balón nyní skončil pouze v zámezí, což znamená autové vhazování pro hostující mužstvo.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a Klaksvík nadále vede nad Rigou poměrem 1:0.
28'
RFS Riga ale zůstává u balónu i nadále a následuje rohový kop Šimkoviče.
27'
Ovšem domácí hráč trefil ze standardní situace hned prvního bránícího hráče.
26'
Zatím jediný gólový střelec Sumareh se nyní provinil faulu na Mičevského a uviděl žlutou kartu. Riga navíc bude mít volný kop z pravé strany.
23'
Riga se snaží něco vymyslet, ale zatím jen drží míč ve středu hrací plochy.
21'
Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání! Joannes Danielsen z pravé strany našel ve vápně BUBACARRA SUMAREHA, který si zpracoval míč před sebe a následně nekompromisně zakončil k pravé tyči. Asistence: Joannes Danielsen.
20'
A nyní se na hrací ploše dokonce objevila kachna. I takové situace přinesou zápasy 1. předkola Evropské konferenční ligy.
19'
Dobrý průnik po pravé straně skončil jen centrem v rukou gólmana Rosenorna.
18'
Nepřesný nákop ze strany domácího mužstva skončil jen v rukou brankáře Rosenorna.
17'
Po centru do vápna sice přišlo zakončení hostujícího hráče Klettskarda, ale to skončilo pouze nad bránou.
16'
A další roh pro hostující mužstvo. O centr se postará Frederiksberg.
14'
Poté se na druhou stranu dostal do protiútoku Klaksvík a rovněž získal rohový kop.
13'
Následný centr ale pouze proletěl vápnem na druhou stranu hrací plochy.
12'
Posléze Riga získala také rohový kop a to z pravé strany.
11'
Riga nyní získala volný kop na polovině soupeře, když se Vatnsdal dopustil faulu.
9'
Od úvodního výkopu se hraje velmi ostře a Andreasen skluzem zajel soupeře, ovšem žlutou kartu neviděl.
7'
Tentokrát to schytal v souboji právě Lemajič a u míče bude Riga.
5'
Frederiksberg se postaral o zahrání volného kopu, ovšem s tím si obrana Rigy poradila a odhlavičkovala balón do bezpečí.
4'
Nakonec to ale vypadá, že hostující záložník bude moct pokračovat v utkání a už je zpět na hrací ploše.
3'
Vatnsdal se nadále nezvedá z trávníku a na hrací plochu běží lékaři. To je tedy nepříjemný začátek dnešního utkání.
2'
Domácí útočník Lemajič uviděl už ve druhé minutě žlutou kartu, když v hlavičkovém souboji loktem udeřil soupeře do obličeje.
1'

RFS Riga: Černiauskas – Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Mičevski, Šarič – Šimkovič (C), Kouadio, Santana – Lemajič
Náhradníci: Nerugals, Vilkovs – Friesenbichler, Geljič, Jatta, Regza, Sorokins, Strumia, Stuglis, Varslavans, Villela, Zjuzins

KÍ Klaksvík: Rosenorn – Kronberg, Faero, Brinck, Andreasen J. (C) – Vatnsdal – Danielsen, Pavlovič, Klettskard, Frederiksberg – Sumareh
Náhradníci: Joensen – Andreasen D., Bjorkman, Dosljak, Johannesen, Kalso, Langgaard, Petersen, Poulsen, Ronning, van der Heyden

Rozhodčí: Popov – Todorov, Mitrev.
V 1. předkole Evropské konferenční ligy se proti sobě utkají týmy RFS Riga a KÍ Klaksvík. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na Slokas Stadionu v Jūrmale. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Popov a jeho asistenti Todorov a Mitrev. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.