Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Albánie : Rakousko - 9. září 2019   16:00

Albánie
Albánie
0:4
(0:2)
Rakousko
Rakousko
6' Raguz   • 9' Lovric   • 72' Baumgartner   • 73' Lovric
Albánie
Selmani (C) – Maloku (74. Pellumbi), Mersinaj, Bajrami – Mucolli, Ndrecka, Kolaj (70. Sahiti), Shehu (46. Zejnulai), Mala (62. Vrioni) – Ademi, Broja.
Hoxha – Lleshi, Imeri, Zejnulai, Vrioni, Pellumbi, Bullari, Sahiti, Xhixha.
Viljanen – Koskiniemi, Vihreävuori (všichni Finsko)
Stadion Nika Dovany (Durrës)
Rakousko
Ehmann – Malicsek, Danso (79. Lukacevic), Wöber (C), Friedl – Demaku (88. Schmidt), Lovric – Meister (80. Halper), Baumgartner, Arase (69. Schmid) – Raguz (88. V. Müller)
Helac – Swoboda, Halper, Lema, V. Müller, Schmid, Gölles, Schmidt, Lukacevic.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a někdy zase na počtenou!

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:1. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:19.
Je konec. Rakousko potvrdilo své kvality a v Albánii zvítězilo přesvědčivým výsledkem. Že by však mezi oběma týmy byl až takový rozdíl, to bych rozhodně netvrdil. Albánská reprezentace zaspala začátek a snaha o rychlý návrat ztroskotala na brankáři Ehmannovi. Naděje na bodový zisk mohla balkánská země živit ještě dvacet minut před koncem, pak ovšem dvakrát fatálně chybovala a to se pro ni nelítostně projevilo na konečném skóre – 0:4.
90+2'
90+1'
V době, kdy hlasatel oznámil dvouminutové nastavení, napřáhl ke střele Xhixha. Pokus albánského hráče z pravé strany dopadl daleko za brankou.
89'
Domácí se ubránili exekuci rohového kopu.
88'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marko Raguz, přichází Valentino Müller.
88'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Vesel Demaku, přichází Patrick Schmidt.
86'
Centr do šestnáctky paseku nenadělal a albánská defenziva si tedy může oddechnout.
85'
Vyjma poslední akce Rakousko v pohodě kontroluje náskok. Navíc teď bude kopat roh.
84'
Aspoň trochu zdramatizovat závěr měl v úmyslu Vrioni (Albánie). Poté, co přijal přihrávku na hranici šestnáctky, však napálil pouze jednoho z obránců.
81'
Utkání se vlastně už jen dohrává a platit by to mělo i pro závěrečnou desetiminutovku.
80'
Žlutou kartu dostává Vesel Demaku (Rakousko).
80'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Nicolas Meister, přichází Christoph Halper.
79'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Kevin Danso, přichází Leonardo Lukacevic.
76'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
74'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Leonardo Maloku, přichází Jorgo Pellumbi.
74'
Žlutou kartu dostává Arbnor Mucolli (Albánie).
73'
Rakousko právě vstřelilo branku!
A po tomto slepeném gólu je stav z pohledu Albánie už 0:4! Balkánská země znovu chybovala v rozehře a Rakušané si díky tomu vytvořili přečíslení čtyři na dva. Schmid pak jako na zlatém podnose předal balon SANDI LOVRICOVI, který si dnes připisuje druhý přesný zásah.
72'
Rakousko udělalo další krok k vítězství! Bajrami vyrobil hrozitánskou chybu, kterou potrestal CHRISTOPH BAUMGARTNER.
70'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Aristidi Kolaj, přichází Emir Sahiti.
69'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Kelvin Arase, přichází Romano Schmid.
68'
Umlčet se mě snažil Mucolli , který se nadechl k individuálnímu sólu. Dvojnásobná přesila však byla nad jeho síly a Albánec musel zařadit zpátečku.
66'
Zatím to je ale tak, že Rakušané kontrolují stav a Albáncům to dopředu moc nejde.
64'
Už pěknou řádku minut jede zápas ve stejných kolejích. Šiklo by se pohnout s výhybkou. Přeci jen první poločas nás pořádně navnadil.
62'
Nucené střídání v týmu Albánie: ze hřiště odkulhává zraněný Esat Mala, přichází Giacomo Vrioni.
62'
V této fázi je hra velmi rozkouskovaná, což způsobuje četnost nedovolených zákroků.
61'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
60'
Nepřesnosti při práci s balonem na obou stranách.
58'
Rozehrávku soupeřova výběru napadající Meister (Rakousko) si dopomohl k zisku míče faulem.
57'
Hosté konečně opustili svoje území. Povedlo se jim to za pomoci nákopu, za kterým ale Raguz pospíchal zbytečně. Je z toho autové vhazování.
55'
Možná svým předchozím nezdarem při zakončení frustrovaný Esat Mala (Albánie) přišlápl Demakův nárt a za bolestivý zákrok byl okamžitě potrestán.
54'
Vylepšený roh rozehrál Mucolli (Albánie) překvapivě. V prostoru před vápnem našel volného Malu, jehož rána ze záklonu prolétla pořádný kus nad břevnem.
53'
Jak se zdá, domácí převzali iniciativu a po faulu na Mucolliho budou zahrávat přímý kop.
51'
Po něm si na zadní tyči naskakoval Mucolli (Albánie), ale neodrazil se dostatečně vysoko.
50'
Možná na tom něco změní albánský roh.
48'
Po návratu z šaten se hráči zatím nemohou dostat do toho správného tempa.
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Juljan Shehu, přichází Arbin Zejnulai.
46'
Fotbalisté se vrátili zpátky na plac.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 4:10.
Máme za sebou zajímavý poločas plný šancí na obou stranách. To nejdůležitější, góly, však střílelo jen jedno mužstvo. Rakousko se prosadilo hned dvakrát na začátku utkání a tím si střelný prach vyčerpalo. Doufejme, že ne nadobro, nebo že aspoň začne mířit do černého i Albánie. Za přístup, kterým se prezentovala v uplynulých pětačtyřiceti minutách, by si balkánská země minimálně snížit zasloužila.
45+3'
45+3'
Rakouští reprezentanti si před přestávkou vytvořili mírný tlak, který ale k navýšení skóre nevyužili. Do kabin tak odejdou s dvougólovým náskokem.
45+1'
První poločas potrvá ještě tři minuty.
44'
A další rakouské fauly. Baumgartner teď dvakrát po sobě nedovoleně atakoval Mersinaje a nejspíš je jen otázkou času, kdy rozhodčímu dojde trpělivost.
43'
Lovric (Rakousko) chytil za dres Mucolliho a může být rád, že za to nebyl potrestán karetně.
41'
A stejné tvrzení platilo i po střele Ademiho, který při zakončení nohou rakouskou bránu rovněž minul.
39'
Domácí samozřejmě nemohli zůstat pozadu. Na načechraný centr si naskočil Mala, ale míč netrefil ideálně. Ehmann tak mohl zůstat úplně v klidu.
38'
V nadějné příležitosti se na levé straně šestnáctky objevil Meister (Rakousko), jehož pumelice prolétla kousek nad břevnem!
36'
Albánská defenziva se dobře připravila a hrozící nebezpečí v podobě centru odvrátila.
35'
Věci se přeci jen znovu daly do pohybu a toho k protažení Selmaniho využil Baumgartner! Riziko přetrvává, Rakousko ještě bude zahrávat roh.
34'
Něco s tím udělat chtěl Arase (Rakousko). Rozběhl se proto po pravém křídle, ale ze souboje s obráncem vyšel pouze s pošpiněným dresem na hrudi.
33'
Možná jsem to zakřikl, protože v těchto chvílích hra zabředla doprostřed hřiště, což je velká škoda.
31'
29'
Ehmann (Rakousko) musel zasahovat až proti Ademiho dobře mířené střele k levé tyči. Zatím sledujeme parádní fotbalovou podívanou, jen tak dál!
27'
A o chvíli později sami kopali roh. Po odvráceném centru měl nabito Kolaj a patřičně toho využil. Bohužel pro domácí neměla jeho střela přesnost.
25'
Následnou exekuci domácí už hravě ubránili.
24'
Ale činili se také hosté! Konkrétně Malicsek, který po vstupu do pravé části pokutového území vyslal křižnou ránu. Selmani měl hodně práce s tím vyrazit míč na roh.
21'
Po dlouhém centru z nařízeného přímáku Broja (Albánie) prověřil Ehmannovy schopnosti hlavou.
20'
Žlutou kartu dostává Kevin Danso (Rakousko).
19'
O snížení usiloval také Mucolli. Jeho bomba sestrojená před hranicí vápna Ehmannem pořádně otřásla! Jak vidno, domácí se s dvougólovým mankem nehodlají jen tak smířit.
18'
Albánie se osmělila! Broja ukázal, že má pro strach uděláno, když levým okrajem šestnáctky vnikl až před gólmana. Toho zkusil překonat obstřelem, ale stál až v příliš ostrém úhlu.
16'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
14'
Zdánlivě blízko tomu byl Raguz (Rakousko), ale přes dvojnásobnou přesilu nakonec neprošel.
13'
Teď už zase drží balon Rakušané a hledají další skuliny v obraně soupeřova týmu. Najdou je?
11'
S nepříznivým stavem nespokojený Mucolli (Albánie) vběhl do šestnáctky a vystřelil. Jeho pokus se k Ehrmannovi nedostal, zblokoval ho obránce.
9'
Favorit vstoupil do zápasu jak nejlépe mohl! Poté, co Arase nastřelil pravou tyč, zdvojnásobil náskok svého celku dorážející SANDI LOVRIC.
6'
V době, kdy byl ošetřovaný Broja mimo hru, hosté skórovali! Po Baumgartnerově přistrčení míče tělem se MARKO RAGUZ dostal až před Selmaniho chladnokrevně ho prostřelil.
5'
Hra se přesunula do středového kruhu, kde se po tvrdé srážce skácel k zemi jeden z hráčů Albánie.
3'
Krátkou rozehru vystřídal centr. Kolaj (Albánie) se po něm sápal marně, protože byl příliš přetažený.
2'
Albánie táhla svůj první útok po pravém křídle. A i když se ke střele nedostala, získala aspoň možnost autu. Zpět do hry vhodí míč Bajrami.
1'
Výkop provedla domácí reprezentace.
1'
Aktéři zápasu nastoupili na hrací plochu. A protože už také zazněly hymny obou zemí, začátku utkání nic nebrání. Přejeme příjemnou zábavu!

Albánie: Selmani (C) – Maloku, Mersinaj, Bajrami – Mucolli, Ndrecka, Kolaj, Shehu, Mala – Ademi, Broja.
Náhradníci: Hoxha – Lleshi, Imeri, Zejnulai, Vrioni, Pellumbi, Bullari, Sahiti, Xhixha.

Rakousko: Ehmann – Malicsek, Danso, Wöber (C), Friedl – Demaku, Lovric – Meister, Baumgartner, Arase – Raguz.
Náhradníci: Helac – Swoboda, Halper, Lema, V. Müller, Schmid, Gölles, Schmidt, Lukacevic.

Rozhodčí: Viljanen – Koskiniemi, Vihreävuori (všichni Finsko).
A kteří fotbalisté budou své země reprezentovat? Na to se podívejte do našich sestav!
Jak již bylo řečeno v pozvánce, zahrají si v něm reprezentace Albánie a Rakouska, které už se na stadionu Nika Dovany začaly poctivě připravovat.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového přenosu z kvalifikačního utkání Mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

09.09.2009 Rakousko – Albánie 3:1
Rakousko už je jiný kalibr a šanci postoupit určitě má. Zatím by však bylo pošetilé cokoliv předjímat, jelikož stihlo nastoupit jen k jedinému zápasu. Sehrálo ho na půdě Andorry a bylo z toho očekávané vítězství 3:1. Výsledný rozdíl mohl být ještě vyšší, kdyby Rakušané nezahazovali šance a v nastavení proměnili penaltu. Těžké souboje však teprve přijdou.
Albánie v konkurenci dalších pěti soupeřů rozhodně není týmem, který by měl postupové ambice. To ostatně potvrzuje už od začátku kvalifikačního cyklu, když ve třech odehraných utkáních nasbírala pouhé dva body. Shodnými výsledky 2:2 si zaremizovala v Andoře a naposledy také Turecku, se kterým doma při svém vstupu do kvalifikace prohrála 1:2.
Kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let pokračuje pondělním blokem. První ze tří zápasů se odehraje mezi Albánií a Rakouskem už od 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.