Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Izrael - 13. října 2020   14:30

Makedonie
Makedonie
90+5' Atanasov
1:1
(0:1)
Izrael
Izrael
21' Elias
Makedonie
Jankov – Todoroski, Stojmenovski, Lichina, Antovski (82. Fazliju) – Grozdanovski (46. Ilievski), Zdravkovski (C) (75. Daci), Atanasov – Mitrovski (75. Todoroski), Toševski (46. Gjorgjievski), Čurlinov.
Trenér: Blagoja Milevski.
Walsh – Spence, Doig (všichni Skotsko)
FFM Training Centre (Skopje)
Izrael
Tzur (C) – Blorian, Baribo (72. Malede), Altman (64. Šahar), N. Cohen – Gropper, Almog (73. Chalajla), Abada – Elias (85. Gurfinkel), G. Cohen, Broun.
Daloja – Gurfinkel, Kanaan, Josefi, Šviro, Šahar, Malede, Chalajla, Dahan.
Trenér: Nir Levin.

On-line přenos je u konce, děkuji vám za pozornost a někdy zase na počtenou.
Pro Makedonii je zachráněná remíza velmi cenná, protože díky ní udržela Izrael za sebou. Právě na jeho půdě odehraje za měsíc předposlední duel a kvalifikaci zakončí o pět dní později doma proti Černé Hoře, zatímco Izrael vycestuje na půdu silného Španělska.

6. Faerské ostrovy – 3 body (7:21), 7 zápasů

Na ME postoupí vítězové devíti skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Účast mají předem jistou pořadatelé (Maďarsko a Slovinsko).
Severní Makedonie a Izrael svedli přímý souboj o druhé místo. Po nezáživném prvním dějství vedli hosté nejtěsnějším rozdílem a ten si celou dobu drželi. Až do poslední nastavené minuty, kdy Atanasov vyrovnal z přímého kopu na konečných 1:1.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:3.
Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:17.
90+5'
90+5'
Hned po rozehrávce zazněl závěrečný hvizd.
90+5'
Makedonie právě vstřelila branku!
A poslední šanci chytil JANI ATANASOV za pačesy! To on se po vypršení časového limitu postavil k nařízené standardce, a přestože Tzur přímou střelu očekával, u pravé tyče byl pozdě. Makedonie tak má svého hrdinu.
90+4'
Ještě není všem dnům konec. Po Gropperově faulu na Mitrovskiho bude domácí tým kopat nebezpečnou standardku.
90+2'
Využít toho chtěl Miovski (Severní Makedonie). Vyšplhal si proto na kvalitní pas ze strany, ale slabou hlavou Tzura nijak moc neohrozil.
90'
V první půli jedna, teď hned čtyři. Takovou porci minut přidal nad rámec řádné hrací doby sudí Walsh.
88'
Gjorgjievski (Severní Makedonie) stál v době přihrávky v ofsajdu.
86'
Čurlinov (Severní Makedonie) měl na kopačce vyrovnání! Po odvráceném rohu Atanasova měl ideální výhled na bránu, ale protože musel z těžké pozice zakončit akrobaticky, tak ji těsně minul.
85'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Elias, přichází Gurfinkel.
83'
O vyrovnání usilující Makedonie získala rohový kop. Čurlinov si nachystal míč na centr směrem k bráně, Šahar ho nicméně odhlavičkoval opačně.
82'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Antovski, přichází Fazliju.
80'
A když se domácí konečně osmělili, uvízl Gjorgjievski v ofsajdu.
78'
Izraelci by nepochybně rádi rozhodli. Dalším, kdo se o to snažil, byl Blorian, tomu ale chyběla přesnější muška.
77'
Jankov (Severní Makedonie) udržel svůj tým nad vodou i po zakončení Abady.
75'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
75'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Zdravkovski, přichází Daci.
75'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Miovski, přichází Todoroski.
73'
A právě Chalajla (Izrael) se prakticky hned po příchodu dostal do šance! Naskočil si totiž na chirurgicky přesný pas a hlavou nasměroval balon k tyči. Jankov musel předvést tygří skok!
73'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Almog, přichází Chalajla.
72'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Baribo, přichází Malede.
70'
Dvacet minut před koncem prohrává Makedonie stále 0:1. Na rozdíl od první půle už však hraje přímočaře a ve zbytku zápasu jistě ještě zazlobí.
68'
Makedonci zvyšují své procento držení míče.
66'
Domácí se dožadovali penalty po údajné ruce, kterou měl soupeři nastřelit Todoroski. Sudího však tento moment nechal zcela klidným.
65'
Žlutou kartu dostává Gropper (Izrael).
64'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Altman, přichází Šahar.
62'
Následně se hra přemístila doprostřed hřiště, kde ji má Nicholas Walsh jako na dlani.
61'
Také Izrael se ubránil rohovému kopu.
60'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
59'
Žlutou kartu dostává Čurlinov (Severní Makedonie).
57'
Snad jen, kdyby po něm padl gól, jenže to se nestalo.
56'
Výborně Jankov! Makedonský gólman vychytal penaltu, kterou po Mitrovskiho faulu kopal Almog. Malá náplast v podobě rohového kopu izraelské zklamání jistě nezalepí.
55'
Žlutou kartu dostává Mitrovski (Severní Makedonie).
53'
Nyní sklapla ofsajdová past, do které se nechal chytit Abada (Izrael).
51'
Na opačné straně zazdil Altman šanci na navýšení skóre! Izraelský hráč stál v ideální pozici před brankou, když svým pokusem z voleje trestuhodně přestřelil břevno.
48'
Makedonci vstoupili do druhé půle aktivně. Před šestnáctkou se odpoutal od obránce Čurlinov a první střelu domácích poslal metr od vzdálenější pravé tyče.
46'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Grozdanovski, přichází Ilievski.
46'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Toševski, přichází Gjorgjievski.
46'
Blagoja Milevski (Severní Makedonie) není s výkonem svých svěřenců spokojen, což dává najevo dvojitým střídáním.
46'
Podle předzápasových prognóz (oba týmy nastoupily v rozestavení 4-3-3) se měl hrát útočný fotbal. Žádné ofenzivní představí se však nekonalo. Domácí měli problém vůbec vystřelit a za celých pětačtyřicet minut ho nevyřešili. Hosté na tom byli jen o trošičku lépe, a tak můžeme být rádi aspoň za jeden gól, který ve 21. minutě vstřelil Elias.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 0:1.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:10.
45+1'
45+1'
V ní se hosté ještě ubránili rohovému kopu, a do kabin tak odejdou spokojenější.
45+1'
Skotský sudí Nicholas Walsh usoudil, že pro poločasové nastavení stačí jedna minutka.
45'
Antovski (Severní Makedonie) podpořil útok z pozice krajního obránce, nakonec je z toho ale pouze odkop.
43'
Blorian (Izrael) před Grozdanovskim neriskoval a raději na jistotu odkopl míč do zámezí.
42'
Ta právě běží u středového kruhu, přičemž v držení balonu je tým Severní Makedonie.
41'
Oba Izraelci jsou naštěstí v pořádku, takže jim nic nebrání pokračovat ve hře.
40'
Jankov (Severní Makedonie) sportovně zahodil míč poté, co uviděl na zemi dva svíjející se soupeře.
38'
Toševski (Severní Makedonie) pak nešikovně zahrál rukou a jeho tým se bude muset z okolí izraelské šestnáctky vystěhovat.
37'
Hned z další akce vytěžil domácí tým roh. Z něj se ale dlouho neradoval, protože exekutor Čurlinov svůj prudký centr přetáhnul.
36'
Krajní bek N. Cohen (Izrael) na levé straně dobře vystoupil proti kličkujícímu Grozdanovskimu.
35'
Žlutou kartu dostává Abada (Izrael).
33'
Ještě jednou Altman (Izrael). Tentokrát při rozehrání rohu, jenž dopadl stejně jako předchozí centr.
32'
Stoper Altman (Izrael) odhlavičkoval míč, který dovnitř vápna dostal Grozdanovski.
31'
Žlutou kartu dostává Baribo (Izrael).
30'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
30'
Žlutou kartu dostává Zdravkovski (Severní Makedonie).
28'
Ofsajd a v něm Toševski (Severní Makedonie).
27'
Teď se karty otočily a hříšníky byli dva Makedonci. Nejprve Mitrovski a po něm Grozdanovski.
25'
A nepomáhá jí ani série faulů, kterou vytvořila izraelská dvojice Baribo Altman.
23'
Severní Makedonie se těžce prokousává dopředu.
21'
Izrael právě vstřelil branku!
Při ošetřování Todoroskiho měl Abada na přípravu rozehrávky rohového kopu více času. Domácí navíc do poslední chvíle netušili, zda se míč bude točit směrem k bráně, či od ní. Situaci nakonec podcenil gólman Jankov, když na vysoký míč nedosáhl a nechal ho propadnout za sebe, kde pohodlně zakončil ŠAJ ELIAS.
20'
S jeho rozehrávkou však musejí počkat, protože na hřišti je ošetřován Todoroski (Severní Makedonie).
19'
A z rychlého brejku vytěžil Izrael roh.
18'
Domácí se prokombinovali k okraji pokutovému území, po autovém vhazování však balon ztratili.
17'
To se může změnit po faulu Eliase, který před zraky sudího nedovoleně atakoval Čurlinova.
16'
Územní převahou disponující Severní Makedonie je v útočné fázi zatím bezradná.
15'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
13'
Konečně. Almog (Izrael) se z dálky opřel do míče, ale první střelu zápasu poslal hodně mimo.
11'
Na to si ale budeme ještě muset počkat, poněvadž Mitrovski (Severní Makedonie) přes svého strážce neprošel.
10'
Deset minut na oťukání snad stačilo. Teď už chceme vidět hráče v zakončení.
9'
Nedovolené zákroky se začínají množit. Jeden útočný teď spáchal Abada (Izrael).
7'
A právě Eliase fauloval o chvíli později uprostřed hřiště Atanasov (Severní Makedonie).
5'
Při průniku po pravé lajně Todoroski (Severní Makedonie) nedokázal přejít Eliase.
4'
Častěji u míče je Makedonie, která teď rozjíždí akci ze své poloviny.
3'
Z obou stran opatrný začátek střeleckou možnost zatím nepřinesl.
1'
Reprezentanti oficiálně nastoupili na hřiště. A já pevně věřím, že nám předvedou líbivý fotbal, protože útočná rozestavení 4-3-3 je k tomu přímo vybízejí.
Fotbalisté se v tuto chvíli rozcvičují.

Severní Makedonie: Jankov – Todoroski, Stojmenovski, Lichina, Antovski – Grozdanovski, Zdravkovski (C), Atanasov – Mitrovski, Toševski, Čurlinov.
Náhradníci: Denkovski, Alčevski – Ilievski, Miovski, Fazliju, Ackovski, Šeji, Daci, Gjorgjievski.

Izrael: Tzur (C) – Blorian, Baribo, Altman, N. Cohen – Gropper, Almog, Abada – Elias, G. Cohen, Broun.
Náhradníci: Daloja – Gurfinkel, Kanaan, Josefi, Šviro, Šahar, Malede, Chalajla, Dahan.

Rozhodčí: Walsh – Spence, Doig (všichni Skotsko).
Makedonci to mají ve svých rukou. Nad Izraelci vedou o dva body a ke všemu hrají doma. Právě tuto výhodu by měli před odvetou na horké půdě v Aškelonu využít (zápas Izrael – Severní Makedonie se hraje 12. listopadu), protože případná prohra by jim cestu za druhým místem výrazně zkomplikovala. Kdyby však v těchto dvou duelech uhráli Makedonci aspoň bod, nejspíš by jim to stačilo. Na závěr se totiž doma střetnou s Černou Horou, zatímco Izraelci vycestují do země suverénního Španělska.

2. Severní Makedonie – 13 bodů (16:9), 7 zápasů
3. Izrael – 11 bodů (10:9), 7 zápasů

Kvalifikace na ME hráčů do 21 let pomalu, ale jistě finišuje. Na jedno z účastnických míst si dělají zálusk i Severní Makedonie a Izrael. A právě jejich zápas napoví, kdo z nich pravděpodobně urve druhé místo, které za jistých okolností může znamenat postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.