Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Francie - 16. listopadu 2021   18:30

Makedonie
Makedonie
0:1
(0:0)
Francie
Francie
75' Kalulu
Makedonie
Arda Kardesler
National Arena Toshe Proeski (Skopje)
Francie
Dietsch – Bade, Gusto, Cho, Chotard, Le Fee, Lukeba, Ngoumou, Thuram

Mockrát Vám děkuji za pozornost, doufám, že se uvidíme u dalšího utkání kvalifikace U21. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek.
Po velmi vyrovnaném utkání se přece jen radují hostující favorité z Francie. Francouzští fotbalisté byli po celé utkání lepštím týmem, a proto si zaslouženě připisují tři body do skupiny H. Domácí fotbalisté nehráli vůbec špatný fotbal, ale na suverénní Francii to dneska zkrátka nestačilo. Jedinou branku v uktání tedy vstřelil Pierre Kalulu, který momentálně obléká dres Milánského AC.
90+5'
90+4'
V ofsajdovém postavení se ocitl jeden z ofenzivních hráčů domácího celku, sudí okamžitě zvedá praporek nad svou hlavu.
90+3'
Domácí fotbalisté se nejsou schopni dostat přes bránicí val hostujícího celku, Francouzi bráni opravdu znamenitě.
90+2'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Tomche Grozdanovski, přichází Metodi Maksimov.
90+1'
Hostující fotbalisté kombinují před svou vlastní brankou, rádi by dohráli utkání v těchto podmínkách.
90'
Sudí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Byli jsme svědky mnoha střídání, kterými trenéři takticky rozkouskovali hru, uvidíme, kolik minut zkušený sudí přidá.
88'
Fotbalisté Francie hrají po vstřelené brance velmi uvolněně, již nevidíme nepřesnost a křeč v každém pohybu.
87'
Domácí fotbalisté se snaží v závěru utkání vytvořit příležitost, kterou by srovnali nepříznivý stav utkání, bohužel se jim nedaří zatlačit svého soupeře.
86'
Dalekonosná rána Chotarda končí v zámezí, odkop od branky bude mít na starosti domácí gólman Denkoviski.
85'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Joris Chotard.
84'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ali Adem, přichází Luka Stankovski.
83'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Filip Antovski, přichází Emir Skenderi.
82'
Nepřesost Ramadaniho vystavila stopku rozvíjející se akci domácího družstva, u míče tedy opět hosté.
81'
Po delší době se do kombinace také dostávají fotbalisté domácího celku, ti se snaží rozpohybovat obranu svého soupeře pomocí krátkých přihrávek
80'
Domácí fotbalisté se snaží agresivně napadat rozehrávku svého soupeře a ještě něco vymyslet v závěrečných minutách klání.
79'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Malo Gusto.
78'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Kephren Thuram.
77'
Fotbalisté Francie se okamžitě snažili navýšit svůj dosavadní náskok, plán jim ovšem přerušilo ofsajdové postavení Kalula.
75'
Francie právě vstřelila branku!
Po krásném centru se dostal k zakončení PIERRE KALULU, poprvé se mu nepodařilo překonat domácího gólmana,, ale svou dorážkou posílá Francii do vedení. Bez asistence
74'
Útočného faulu se dopustil domácí Antovski, hosté se tedy opět hravě dostávají k poskakujícímu míči.
73'
Nepřesná přihrávka mezi hostujícími fotbalisty se stala snadnou kořistí domácího Florenta Ramadaniho.
72'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Arbi Vosha, přichází Florent Ramadani.
71'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Mario Ilievski, přichází Marko Gjorgjievski.
70'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Ryan Cherki, přichází Nathan Ngoumou Minpole.
69'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Enzo Le Fee.
68'
Žlutou kartu dostává Jovan Manev (Severní Makedonie).
67'
Do velké brankové příležitosti se dostal hostující Cherki, jeho střelecký pokus byl ovšem vyražen pohotovým zákrokem gólmana.
66'
Fotbalisté Severní Makedonie i nadále hrají ve velmi zataženém bloku, jejich soupeř má velké problémy s překonáním této defenzívy
65'
Kalimuendo se nacházel ve velmi slibné příležitosti pro zakončení, jeho ránu ovšem bez větších problémů vyráží domácí Denkovski.
64'
Fotbalisté Francie se snaží obléhat branku svého soupeře, nedokáží se ovšem dostat do větší brankové příležitosti.
63'
Hostující fotbalisté se snaží pomocí krátkých přihrávek rozpohybovat obrannou řadu domácího celku, zatím bez jakéhokoliv úspěchu.
62'
Rohový kop domácího mužstva končí neúspěchem, ze všech nejvýše totiž dokázal vyskočit bránicí Kalulu a míč odvrátil.
61'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště, tohle je bezpochyby velká příležitost pro Severní Makedonii.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, i nadále jsme zatím nebyli svědky vstřelené branky.
59'
Fotbalisté domácího celku kombinují na své vlastní polovině, rádi by zklidnili situaci na hřišti a získali cenné vteřinky, než bude obléhání jejich branky opět pokračovat.
58'
Dlouhý výkop Denskovského nenašel adresáta na polovině soupeře, kterým měl být nejspíše Antovski, u míče tedy opět hosté.
57'
Eduardo Camavinga se dokázal protlačit k ráně ze střední vzdálenosti, jeho pokus pohodlně končí v rukavicích domácího gólmana.
56'
Fotbalisté Francie i nadále obléhají branku svého soupeře, nedokáží si ovšem vytvořit žádnou příležitost, která by nějak výrazně ohrozila branku domácího Denkovského.
55'
Makedonští fotbalisté se dokázali vymanit ze sevření svého soupeře, pomocí rychlých přihrávek se snaží překonat zahuštěný střed hřiště.
54'
Žlutou kartu dostává Adrien Truffert (Francie).
53'
Jistou zajímavostí rozhodně je, že jsme nebyli svědky žádného střídání o poločasové přestávce, trenéři obou celků plně důvěřují svým hráčům na hrací ploše.
52'
Domácí fotbalisté se po delší době dostávají do kombinace, pomocí krátkých přihrávek by rádi rozhýbali pozornou obranu svého soupeře.
51'
Adem si počínal nedovoleně, a proto budou mít k dispozici hostující fotbalisté standartní situaci.
50'
Dalekonosná rána Kalimuenda končí v zámezí, odkop od branky bude mít na starosti domácí gólman.
49'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se příležitosti domácího celku, u míče tedy opět hosté.
48'
Fotbalisté Francie se rozhodli postupovat skrze levé křídlo, uvidíme, zda se jim podaří dostat míč do vápna svého soupeře.
47'
Úvod druhého poločasu je téměř totožný s tím prvním, jelikož i nyní hostující fotbalisté kombinují s míčem u kopaček.
46'
Hosté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
V prvním poločase jsme viděli jasnou dominanci Francie, ta si ovšem nedokázala vytvořit žádnou gólovou příležitost, a proto je stav utkání i nadále bezbrankový. Domácí fotbalisté nehrají vůbec špatně, ale ještě se pořádně nedokázali dostat do vápna svého dnešního soupeře. Kvalita francouzských hráčů několikrát převyšuje domácí fotbalisty.
45+3'
45+2'
V závěru prvního poločasu i nadále dominují francouzští fotbalisté, ti by rádi otevřeli gólový účet dnešního klání.
45+1'
Útočného faulu se dopustil hostující Kalimuendo, k zemi se okamžitě složil domácí brankář, který si vyžádá ošetření.
45'
Sudí nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44'
Domácí gólman Meslier se prezentoval nepřesným odkopem, za což si vysloužil několik posměšných pokřiků z řad příznivců domácí Severní Makedonie.
43'
Nadýchaný centr z levé strany hřiště nakonec nezpůsobil problémy domácímu celku, jelikož jej pohodlně dokázal odvrátit Sheji.
42'
Dalekonosná rána Diopa nijak výrazně neohrozila branku domácího celku, odkop od branky bude mít na starost Denkoviski.
41'
Fotbalisté domácího celku i nadále obléhají branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem vytvořit žádnou větší příležitost ke skórování.
40'
Domácím fotbalistům se nepodařilo zužitkovat slibně rozvíjející se brejk, na poslední chvíli dokázal zareagovat Saliba společně s gólmanem Meslierem.
39'
Francouzským fotbalistům se nedaří překonat zahuštěné střední pásmo, uvidíme, kdy začnou používat také krajní prostory hřiště.
38'
Hostující fotbalisté drží míč na své polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží vyčkávat na zaváhání svého soupeře.
37'
Z rohového kopu nakonec nebylo nic, jelikož přízemní centr dokázal odvrátit Grozdanovski.
36'
Hostující fotbalisté mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
35'
Ve velké příležitosti se ocitl hostující Adli, jeho hlavička končí necelý metr od levé tyče domácí branky.
34'
Fotbalisté Francie budou mít k dispozici další standartní situaci, tentokrát z velmi slibné vzdálenosti pro centrovaný míč.
33'
Hostující fotbalisté i nadále obléhají branku soupeře, zatím si ovšem nevytvořili žádnou větší příležitost k zakončení.
32'
Ve skvělé příležitosti se ocitl domácí Adem, na poslední chvíli ovšem sudí zvedl svůj praporek, kterým signalizoval ofsajdové postavení zmíněného záložníka.
31'
Žlutou kartu dostává Eduardo Camavinga (Francie).
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, gól jsme dosud neviděli.
29'
Kalimuendo již nestihl míč na hrací ploše, sudí jasně signalizuje, že se balón ocitl celým objemem za čárou, a proto bude mít na starosti odkop od branky domácí Denkoviski.
28'
Fazlagic, hráč slovenské Žiliny, si dokázal vykoledovat faul, a proto se fotbalisté domácího celku dostávají po delší době k míči.
27'
Dalekonosná rána Caquereta končí v rukavicích domácího gólmana, ten se tímo bravurním zákrokem poprvé uvedl v dnešním klání.
26'
Hráč je již opět na nohou, hra tedy opět může pokračovat.
25'
Jeden z hráčů domácího celku se ocitl na trávníku, kde se svíjí v bolestech po předchozím souboji.
24'
Hostující fotbalisté zesilují tlak na branku domácího celku, i nadále ovšem mají problémy s překonáním obranného valu domácích.
23'
Nadýchaný centr z pravé strany hřiště nakonec sbírá do rukavic domácí gólmana, který tak bude mít na starost rozehrávku Severní Makedonie.
22'
Francouzští fotbalisté hledají skulinku v obranné řadě domácího celku, zatím se jim ovšem nedaří vymyslet nějakou kulišárnu.
21'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, i nadále je jasně lepším celkem Francie, domácí fotbalisté ovšem předvádí bravurní obrannou činnost.
20'
Dalekonosná rána Cherkiho končí v zámezí, odkop od branky bude mít na starost gólman Denkoviski.
19'
Fotbalisté, reprezentující francouzský výběr, se snaží dostat do vápna soupeře, tam na ně ovšem číhá pozorná obrana Severní Makedonie.
18'
Hostující celek měl k dispozici velmi zajímavou standartní situaci, míč ovšem skončil pouze ve zdi domácího celku.
17'
Žlutou kartu dostává Mario Mladenovski (Severní Makedonie).
16'
Camavinga skvělým obranným zákrokem vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku, a ještě k tomu dokázal získat míč.
15'
Přízemní centr z pravé strany hřiště mřil do vápna Severní Makedonie, tam jej ovšem včas dokázal odklidit domácí Hajdari.
14'
Vosha upadl ve vápně soupeře, sudí dává jasně najevo, že podobné teatrální pády pískat nehodlá.
13'
Domácí fotbalisté se snaží aktivně napadat rozehrávku svého soupeře, možná si počínají až příliš agresivně.
12'
Nedovoleně si počínal domácí Ilievski, standartku budou mít k dispozici opět fotbalisté Francie.
11'
Kalimuendo se ocitl v ofsajdové pasti, kterou na něj přichystali domácí stopeři. Balón je tedy opět v držení domácích fotbalistů.
10'
Tato standartka nijak neohrozila branku domácího Denkoviskiho, jelikož ze všech nejvýše dokázal vyskočit domácí Manev.
9'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci po faulu na Camavingu.
8'
Jeden z hráčů hostujícího celku upadl před vápnem soupeře, zkušený sudí Arda Kardesler, faul nepíská.
7'
Camavinga, nadějný hráč z Realud Madrid, si počínal nedovoleně, a proto sudí nařizuje standartku pro domácí.
6'
Fotbalisté Francie kombinují na polovině soupeře a snaží se pomocí krátkých přihrávekk rozhýbat obrannou řadu domácího týmu.
5'
Nepřesnou přihrávkou se nyní prezentoval hostující Diop, k míči se tedy dostávají fotbalisté domácí Severní Makedonie.
4'
Úvod utkání je bez šancí, fotbalisté obou celků se víceméně v poklidu seznamují s travnatým povrchem.
3'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku domácímu Antovskému, který se mohl dostat do slibné příležitosti pro zakončení.
2'
Po krátké chvíli se míč dostal do moci hostujících fotbalistů, ti okamžitě začínají kombinovat směřem vpřed.
1'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

Severní Makedonie: Denkoviski – Sheji, Mladenovski, Manev, Hajdari, Adem, Fazlagic, Grozdanovski, Vosha, Ilievski, Antovski
Náhradníci: Serafimov – Gjorgjievski, Maksimov, Naumcheski, Nikolov, Ramadani, Rustemoski, Skenderi, Stankovski

Francie: Meslier – Truffert, Badiashile, Saliba, Kalulu, Camavinga, Caqueret, Cherki, Diop, Kalimuendo, Adli
Náhradníci: Dietsch – Bade, Gusto, Cho, Chotard, Le Fee, Lukeba, Ngoumou, Thuram

Rozhodčí: Arda Kardesler.
Dnešní utkání odpíská turecký sudí Arda Kardesler.
Vzájemná utkání:
Francie U21 : Severní Makedonie U21 3:0
FRANCIE
1.místo skupiny H, 5 zápasů, 13 bodů, skóre 19:1

Francie je jednoznačným favoritem této skupiny, dle papírových předpokladů jim nějaký menší odpor mohla způsobit Ukrajina, kterou ovšem rozdrtili pěti kousky (5:0).

V posledním klání hosté hráli s Arménii, s tou si poradili hladkou výhrou 7:0. Dvě branky a asistenci v tomto utkání zaznamenal Sofiane Diop, mladičký záložník francouzského Monaca.

Hostující celek má ve svých řadách mnoho opor, já jsem se rozhodl vyzdvihnout Ryana Cherkiho, který má na svém kontě již čtyři branky a je nejlepším střelcem Francie. Tento teprve 18letý útočník hraje za Olympique Lyon, byť se gólově ještě neprosadil.
SEVERNÍ MAKEDONIE
3.místo skupiny H, 5 zápasů, 6 bodů, skóre 4:6

Domácí celek byl nalosován do velmi komplikované skupiny, mezi Ukrajinou, Srbskem a Francií bude mít domácí Severní Makedonie pramálo šancí na úspěch.

V posledním utkání dokázali domácí získat velmi cennou remízu s Ukrajinou (1:1), ta je největším konkurentem v boji o druhou příčku. Severní Makedonie si nedokázala v tomto utkání vytvořit tolik gólových příležitostí, ale zásluhou Tomcheho Grozdanovského dokázala vytěžit alespoň bod.

Hvězdičkou domácího mužstva je Marko Gjorgievski, tento mladý útočník má na svém kontě již dvě branky v této kvalifikaci a branky přidal v týmu Shkupi, s kterým vede nejvyšší makedonskou soutěž.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky, dnes se podíváme na kvalifikační zápas U21 mezi Severní Makedonií a Francií. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.