Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Španělsko - 12. listopadu 2021   20:45

Malta
Malta
0:5
(0:3)
Španělsko
Španělsko
24' S. Gómez   • 25' Ruiz   • 40' Guillamón   • 50' Lobete   • 88' Ruiz
Malta
Formosa – Ellul, Gauci (82. Bradshaw), Lonardelli – Vella, Attard /C/ (74. Mohnani), Grima, Garzia (74. G. Sciberras) – B. Sciberras (74. Sixsmith), Engerer, Ghio (46. Carbone)
Sylla – Micallef, Okoh, Agius
Bel – Tomas, Šarić (CRO)
il-Grawnd taċ-Ċentinarju, Ta' Qali
326 diváků
Španělsko
Agirrezabala (74. García) – Carreira, Francés (46. Fontan), Guillamón, Sánchez – Sancet, Vencedor (54. Gragera), Turrientes (61. Camello) – S. Gómez (46. Lobete), Ruiz /C/, Campos
V. Gómez, Williams, Gracia, Karrikaburu

Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 0:12. Střely mimo: 1:9. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:7.
Fotbalisté Malty vzdorovali jen čtvrtinu hrací doby, poté jim jasný favorit nasázel s přispěním minely domácího brankáře dvě branky během minuty, před přestávkou po rohu třetí, krátce po ní čtvrté a na půl plynu dohraný zápas ještě ozdobil pátou trefou v samém závěru Abel Ruiz. Souboj nejlepšího střelce Španělska s maltským brankářem Cainem Formosou tedy dopadl opačně než v biblické knize Genesis.
90+3'
90+2'
Španělé hodlají dohrát zápas s míčem na kopačkách okolo půlící čáry.
90'
Hrát se bude ještě tři nastavené minuty.
88'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Rychlonohý Lobete se krásně vyhnul dvěma protihráčům a od koncové čáry vrátil míč nadýchaně na nohu ABELA RUIZE, který napálil míč z voleje rovnou do sítě.
86'
Zblokovaná střela Manuela Sáncheze z ostrého úhlu vynesla Španělsku jubilejní 10. roh. Po něm prodloužil míč hlavou vedle vzdálenější tyče Fontan.
84'
Závar na malém vápně Malty končí odpískaným útočným faulem Oihana Sanceta.
82'
A je tu vůbec poslední střídání zápasu na maltské straně. Gauciho nahrazuje Bradshaw.
82'
Z levé strany přehazoval Formosu dloubáčkem Camello, z malého vápna odklidil míč razantně domácí Ellul.
80'
Dohady však byly zbytečné, Španělé ani z dalšího rohu nic nevymysleli. Camello nastřelil pouze protistojícího hráče v červeném.
79'
Rychlou narážečkou se dostal za obranu na pravé straně Carreira. Jeho centr z jedničky vytahuje Formosa před sebe, kde číhal Lobete. Ten trefil míč podrážkou a maltskému brankáři se nepodařilo ho zkrotit ještě uvnitř hřiště. Přesvědčování izraelského rozhodčího se míjí účinkem.
77'
Po Vellově pobídce z trestného kopu se Gragera dostal ke střele, ale Formosu nepřekvapil.
76'
Ani tentokrát se Španělé neprosadili a hra se přesouvá doprostřed hřiště.
75'
Hostující Gragera rozehrál roh na přední tyč, kde ho domácí uklízejí na další.
74'
Španělé střídají brankáře: Agirrezabala se místo z brány půjde dívat na zápas z lavičky, naopak na hřiště se podívá García.
74'
Trojnásobné střídání v týmu Malty: ze hřiště odcházejí Attard, Garzia a Bradley Sciberras, nastupují Gianluca Sciberras, Sixsmith a Mohnani.
72'
Lobete se snažil usměrnit střílený centr z voleje na bránu, místo míče ovšem nakopl protihráče Ellula.
69'
Souboj o míč u postranní čáry vyhrál domácí Lonardelli, poté však vhodil aut přímo soupeřům.
67'
Gaspar Campos vyzkoušel Formosu z dálky spíše propagační střelou.
64'
Dnešní utkání sleduje 326 diváků.
62'
Žlutou kartu dostává Alejandro Garzia (Malta).
61'
Turrientese střídá v sestavě Španělska Camello.
60'
Roh vedl pouze k rychlému kontru Španělů přes celé hřiště. Napravo si nasprintoval za obranu Sancet, střela mu však sjela po vnější šajtli a letí mimo.
59'
Ve střehu musí být španělská obrana, rohový kop totiž vybojovali domácí fotbalisté.
56'
Hosté kombinují proti zataženému červenému bloku. Sklepnutý křížný nákop doskákal pouze před Formosu.
54'
Střídání v týmu Španělska: ze hřiště odchází Vencedor, přichází Gragera.
53'
Z rohového kopu našel Vencedor hlavu Huga Guillamóna, který tentokrát nemířil přesně.
50'
Přihrávku Abela Ruize uklízí do sítě střídající hráč rezervy San Sebastianu JULEN LOBETE.
47'
Formosa vyráží Camposovu střelu z dálky, dorážejícímu Ruizovi je poté máván ofsajd.
46'
Se dvěma změnami nastoupilo Španělsko: místo Francése a Sergia Gómeze jdou do hry Fontan a Lobete.
46'
O přestávce proběhlo střídání v mužstvu Malty: na hřišti se neobjevuje Ghio, na jeho místo nastoupil Carbone.
46'
Španělští fotbalisté sice čekali na úvodní gól více než polovinu hrací doby prvního poločasu, pak ale i s přispěním minely domácího brankáře skórovali dvakrát během minuty a do přestávky si ještě po rohovém kopu zajistili úplný klid pro druhý poločas.
45+1'
45+1'
Rukou si zpracoval míč nedovoleně domácí Engerer.
45+1'
Chorvatský sudí Bel nastavuje jednu minutu.
45'
Domácí hráči se na chvíli usadili na soupeřově polovině, na dostřel od Agirrezabalovy svatyně ovšem nepronikli.
43'
Hned po odkopu od brány se Španělé znovu zmocňují míče a jejich útok zakončuje střelou vedle Abel Ruiz.
42'
Manuel Sánchez po svižné souhře zakončuje nepřesně.
40'
Po rohovém kopu hlavičkoval úplně volný HUGO GUILLAMÓN. Formosa uvíznul na mrtvém bodě na půli cesty a míč prošel od hlavy valencijského štítového záložníka mezi domácí dvojicí na brankové čáře do sítě.
39'
Po zblokované střele Abela Ruize je tu další roh pro favorita.
36'
Sancetovu střelu ze střední vzdálenosti srazili maltští zadáci na roh.
35'
Turrientes se pokusem z dálky neprosadil.
32'
Formosa si trochu napravil pošramocenou pověst zákrokem proti Gómezově střele.
31'
Turrientes nachází z rohového kopu Vencedora, jehož pohotovou ránu srazili maltští obránci až za postranní čáru.
29'
Španělé si chvíli zahráli tiki-taku, ale hráči Malty se dostali presinkem k míči a budou vhazovat.
26'
Okamžitě po výkopu trochu ukolébanou španělskou obranu provětral Engerer a svou akci zakončil střelou těsně vedle pravé tyče.
25'
Školáckou hrubku maltského brankáře trestá snadno do odkryté brány ABEL RUIZ. Krajánkovi z portugalské Bragy domácí gólman namazal přímo na kopačku.
24'
Po přihrávce Abela Ruize napnul síť krásnou střelou levačkou z 18 metrů k tyči křídelník Anderlechtu SERGIO GÓMEZ a konečně vysvobozuje favorita ze střeleckého trápení.
21'
Další španělský roh směřuje přímo do rukavic Caina Formosy.
19'
Turrientes pěkně posadil centrovaný míč na hlavu Abela Ruize, jehož hlavičku pod břevno Formosa kryje.
18'
Formosa si poradil s Vencedorovou střelou. Záložník Bilbaa je zatím na hřišti ze Španělů vidět nejvíc, neustále se nabízí a tlačí se i do zakončení.
16'
Ofsajd je odmáván Ruizovi, z nepřímého kopu uvede míč do hry Formosa.
14'
Vencedor rozehrál druhý roh Španělska na Francése, jenž opět zakončuje nepřesně.
12'
Po následném trestném kopu Alejandra Francése pálí těsně vedle Turrientes.
12'
Žlutou kartu dostává Jake Ghio (Malta).
9'
Abel Ruiz trefuje svou střelou jen protihráče.
8'
Trestný kop Malty nevyužil Zammit Lonardelli.
6'
První nebezpečnou přímou střelu vyslal Vencedor. Maltského brankáře Formosu nepropálil a Ruizova dorážka míří vedle.
4'
První roh Španělska rozehrál Sergio Gómez, k zakončení se favorit zatím nedostal.
1'
Reprezentace Malty hraje v červených dresech, Španělé v bílých.
1'

Malta: Formosa – Ellul, Gauci, Lonardelli – Vella, Attard /C/, Grima, Garzia – B. Sciberras, Engerer, Ghio
Náhradníci: Sylla – Micallef, Bradshaw, Sixsmith, Okoh, Mohnani, Agius, G. Sciberras, Carbone

Španělsko: Agirrezabala – Carreira, Francés, Guillamón, Sánchez – Sancet, Vencedor, Turrientes – S. Gómez, Ruiz /C/, Campos
Náhradníci: García – V. Gómez, Williams, Gracia, Fontan, Lobete, Karrikaburu, Gragera, Camello

Rozhodčí: Bel – Tomas, Šarić (CRO).
Španělsko

Španělé nastoupí do utkání v roli jasného favorita. V dosavadních čtyřech utkáních neztratili jediný bod a mají tak výborně nakročeno k postupu na evropský šampionát. Postupně porazili největší konkurenty Rusy 4:1, povinné výhry přidali i nad Litevci, Slováky a Severními Iry. De la Fuenteho družina na letošním odsunutém mistrovství Evropy vybojovala bronzové medaili, v semifinále padla těsně 0:1 s pozdějšími vítězi Portugalci.
Malta

Postup Malty na evropský šampionát by byl obrovskou senzací a průběžné výsledky napovídají, že ostrovní stát se o překvapení nepostará. Na úvod sice po výborném výkonu porazil na domácím hřišti 4:1 Severní Irsko, ale pak následovaly tři porážky v řadě s Ruskem, Litvou a naposledy s našimi východními sousedy ze Slovenska. Svěřenci kouče Agiuse měli daleko k postupu i v minulém kvalifikačním snažení, tehdy dokonce získali jediný bod, takže je jisté, že tentokráte zaznamenají lepší výsledek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.