Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Faerské ostrovy - 31. srpna 2017   20:45

Portugalsko
Portugalsko
3' Ronaldo (B. Silva) • 29' Ronaldo  • 58' W. Carvalho (Ronaldo) • 64' Ronaldo (W. Carvalho) • 84' Oliveira
5:1
(2:1)
Faerské ostrovy
38' Baldvinsson
Portugalsko
Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Eliseu – Mário (59. Quaresma), Moutinho (73. A. Gomes), W. Carvalho, B. Silva – Ronaldo (C), André Silva (81. Oliveira).
Srdjan Jovanović – Milan Mihajlović, Uroš Stojković (všichni Srbsko)
Estádio do Bessa Século XXI (Porto)
Nielsen – Tór Næs, Gregersen (C), Færø, V. Davidsen – Vatnhamar (66. Bartalsstovu), Jakobsen, Baldvinsson, G. Sørensen – Joensen (80. Løkin) – Edmundsson (74. Johannesen).

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, příjemný čtvrteční večer přeje Petr Sumbal.
Statistiky dnešního utkání:
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:8.
Portugalsko díky šesté výhře kvalifikace tlačí na první Švýcarsko, které stále vede o tři body. Na třetí Maďary mají Portugalci pohodlný osmibodový náskok.Faerské ostrovy zůstávají s pěti body na čtvrtém místě skupiny B.
Utkání obra s trpaslíkem je u konce. Úřadující mistři Evropy porazili Faerské ostrovy 5:1. Nakonec to bylo hladké utkání, ačkoliv na okamžik to mohlo vypadat na drama. To když hosté v prvním poločase snížili na 1:2. Ve druhé půli však Ronaldo dovršil hattrick a Portugalce uklidnil. Kromě něj se trefili ještě Carvalho a Oliveira. Cristiano Ronaldo měl prsty ve všech pěti gólech svého týmu.
90+2'
90+2'
Ronaldo se ocitl po zákroku zezadu od Patrika Johannesena na zemi. Ale zraněný není a to je pro něj nyní nejdůležitější.
90+1'
Gunnar Nielsen bude vykopávat od své brány, ale rozhodně spěchat nebude.
90'
Rozhodčí bude nastavovat jen dvě minuty.
89'
Hosté šli do brejku dva na dva, ale Gilli Sørensen neměl dobrý první dotek a neměl tak nárok na další postup vpřed.
88'
Quarsemův centr z levé strany byl hodně nebezpečný. V podstatě by stačilo, aby jej Nélson Oliveira pořádně hlavou trefil a Portugalsko mohlo vézt o pět branek.
88'
Ronaldo si doslova užívá konec zápasu a předvádí kličku za kličkou. To se fanouškům líbí.
87'
Faerské ostrovy se ještě snaží vstřelit gól a podruhé zaskočit obranu Portugalska, ta se ale zdá být soustředěná.
86'
Portugalci se ale i tentokrát dokázali ubránit.
85'
Faerské ostrovy mají k dispozici další autové vhazování rovnou do vápna.
84'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
NÉLSON OLIVEIRA byl na hřišti jen tři minuty a už se zaspal mezi střelce. Odrazil se k němu totiž Ronaldův centr a mohl tak míč z malého vápna v klidu uklidit za záda bezmocného Nielsena. Bez asistence.
83'
Tato varianta tentokrát na rozdíl od prvního poločasu branku nepřinesla Faeřanům.
83'
Gilli Sørensen pošle dlouhý aut až do pokutového území Portugalců.
82'
S Quaresmovým přízemním zakončením z levé strany si Nielsen hravě poradil.
81'
A naposledy střídají také domácí. Nélson Oliveira bude moci předvést své schopnosti, zahraje si místo Andrého Silvy.
80'
Faerské ostrovy naposledy vystřídaly. Karl Løkin nahradil Joensena.
80'
Domácí se pak následně vydali do okamžitého protiútoku, ani oni ale nepřinutili brankáře soupeře k zákroku.
80'
Centr od rohového praporku směřoval na přední tyč, ale nakonec nezpůsobil paniku před Patriciem.
79'
A hra se přenesla na opačnou stranu hřiště, kde vystřelil Patrik Johannesen a Pepe míč srazil na rohový kop.
79'
Následně se ale Eliseu dopustil nedovoleného zákroku.
78'
Carvalhova přihrávka byla vystižena, ale Faerské ostrovy byly u míče jen asi tři sekundy, než o něj znovu přišly.
77'
A nespěchají ani ostatní jejich spoluhráči. Portugalsko už má vítězství v kapse, může si už se soupeřem jen tak pohrávat.
77'
Bernando Silva kombinuje s Ronaldem na pravé straně portugalské útočné linie. Ani jeden nikam nespěchá.
76'
Následný Quaresmův rohový kop neznamenal nic nebezpečného před brankou Nielsena.
75'
Eliseu se pokusil překvapit Nielsena střelou z dálky. Ten se musel vymrštit do vzduchu a míč vyrazit.
74'
Střídají také hosté, místo Edmundssona si zahraje Patrik Johannesen.
73'
Druhé střídání Portugalska. Pro dnešek má odpracováno Moutinho, na zbytek utkání jej nahradí André Gomes.
72'
Nyní to byl Quarsema, který fauloval. Faeřané budou rozehrávat.
71'
Ricardo Quaresma byl těsně před pokutovým územím poslán k zemi, rozhodčí ale faul na jeho osobu neodpískal.
71'
Rohový kop domácích končí v rukou brankáře Gunnare Nielsena.
70'
Ricardo Quaresma centroval znovu zprava a na zadní tyči zachraňoval situaci Jónas Tór Næs.
69'
Zatím se domácí krátkými přihrávkami do vápna soupeře nedostali.
68'
Portugalci opět brousí před branami pokutového území soupeře.
67'
Uvidíme, zda nyní Portugalsko poleví nebo se bude dál hnát do útoku, třeba pro další góly pro Ronalda.
66'
Hosté reagují svým prvním střídáním. Odchází Sølvi Vatnhamar, přichází Kaj Leo í Bartalsstovu.
65'
Na tohle už Faerské ostrovy jen těžkou najdou odpověď.
64'
CRISTIANO RONALDO využil nedůrazu obrany Faerských ostrovů, zasekl si míč na levačku a s velkým klidem překonal Nielsena. Dosáhl tak svého pátého hattricku za Portugalsko. Asistence: William Carvalho.
64'
Domácí nakonec balón opět vybojovali a mohou znovu postupným útokem trápit defenzívu Faeřanů.
63'
Silva ještě míč udržel na hřišti, ale Portugalci jej v moci nemají.
63'
Ani napotřetí Quaresmův centr do vápna neslavil úspěch.
62'
Další centr nově příchozího hráče, i tentokrát odvrácený.
61'
Právě Quaresma z pravé strany centroval, ale hosté se ubránili.
60'
Portugalsko opět vládne míči, kombinuje na prvé straně hřiště.
59'
Portugalsko poprvé střídá. Mária nahradí Ricardo Quaresma.
59'
Pro Carvalha je to druhý gól v šesti zápasech této kvalifikace.
58'
Z levé strany odcentroval Ronaldo a WILLIAM CARVALHO následně přesnou hlavou k tyči vrátil domácím dvoubrankový náskok. Asistence: Cristiano Ronaldo.
57'
Portugalsko bude kopat standardní situaci.
56'
Ronaldo si naskočil na centr Eliseua, ale nebyl schopen jej razantně poslat na bránu. Takto míč Nielsen v klidu chytil.
55'
Nyní si mohou trochu oddechnout, míč se dostává až k brankáři Patriciovi, který má klid na rozehrávku.
54'
Faerské ostrovy v poslední době úplně rezignovaly na útok, pouze se ze všech sil brání.
53'
Je vidět, že Portugalcům jednobrankové vedení nevyhovuje a dostali o přestávce jasné pokyny co nejrychleji svůj náskok navýšit.
52'
Po přihrávce Ronalda patičkou zakončoval André Silva, ale o nějaký ten decimetr minul branku Nielsena.
51'
Bernardo Silva po pěkné kombinaci střílel z pravé strany, ale Nielsena nepřekonal.
50'
Faerské ostrovy na okamžik poprvé v utkání trochu vysunuly pressing, ale míč nezískaly, a tak se opět poslušně zasunuly na své pozice.
49'
Cristiano Ronaldo z blízky přestřelil, ale mrzet ho to moc nemusí, protože byl stejně přistižen v ofsajdu.
49'
Ale musí být trpělivý, okénka se otevírají v zhuštěné obraně hostů jen zřídka.
48'
Portugalci jsou na začátku druhého poločasu snad ještě dominantnějším týmem.
47'
Obrana hostů se obětavě vrhá do střel soupeře.
46'
Domácí hráči hned po začátku druhé půli nastěhovaní na polovině soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Portugalci vstoupili do utkání nejlépe, jak mohli, už v třetí minutě se prosadil Cristiano Ronaldo akrobatickým zakončením. Následně dostali Portugalci možnost kopat penaltu, Ronaldo proměnil a mohl se tak radovat už podruhé. Pak měli Portugalci další šance, ale ty nevyužili. Naopak překvapivě inkasovali. Po dlouhém autu až do šestnáctky se míč odrazil k Baldvinssonovi a ten jen bez rozpaků poslal za záda Patricia. Favorit tak po prvním poločase vede jen 2:1.
45+1'
45+1'
Portugalský následný rohový kop žádné nebezpečí hostům nepřinesl.
45'
Moutinhova výživná dělovka z dálky pořádně zaměstnala Nielsena. Brankář Faerských ostrovů sebou musel praštit o zem, aby míč vyrazil.
45'
Ani další centr Carvalha čekajícího Ronalda ve vápně nenašel.
44'
William Carvalho si nerozuměl s Ronaldem. Svého kapitána přesnou přihrávkou nenašel.
43'
Portugalci dál vládnou držení míče. Mají jej více než sedmdesátí procentní. Ale vedou jen o jednu branku.
42'
Pomalu se blíží konec prvního poločasu a Faerské ostrovy zatím mohou být se svým výkonem spokojeny. Vstřelit gól na půdě Portugalců, to se rozhodně počítá.
41'
Ronaldo se v pokutovém území skácel k zemi, ale rozhodčí penaltu tentokrát nepíská.
41'
Centr o pravé postranní čáry Portugalců dokázali hosté ubránit. Domácí ale dál zůstávají u míče.
40'
Znovu zamířilo hosté dopředu. Tentokrát byl Gilli Sørensen zastaven, ke střele se nedostal.
39'
Tak to je rozhodně nečekaná zápletka. Uvidíme, jak s tím naloží domácí.
38'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Tak na tenhle moment RÓGVI BALDVINSSON nikdy nezapomene. Propadl k němu míč po dlouhém Næsově autu a on nezaváhal a zprvní jej poslal nekompromisně tvrdou střelou do sítě. Je to jeho třetí reprezentační gól. Bez asistence.
37'
Faerské ostrovy se zase po delší době dostali do blízkosti branky soupeře. Jónas Tór Næs vhodí dlouhý aut až do vápna soupeře.
36'
Centr Elisea, tentokrát pro změnu z levé strany, skončil stejně jako ten předchozí. U Gunnara Nielsena.
35'
Z pravé strany letěl portugalský centr na Nielsena, ten míč pohodě sebral ze vzduchu.
34'
João Moutinho trpělivě rozdává přesné přihrávky svým spoluhráčům a určuje směr útoků Portugalska.
33'
Rohový kop Portugalska nijak nebezpečný pro hosty nebyl.
32'
Aktivnější jsou zatím Portugalci po pravé straně. Nyní se kombinací právě z těchto míst dostal ke střele Ronaldo. Na hattrick si však ještě musí počkat, Nielsen jeho pokus po zemi dokázal vyškrábnout.
31'
Eliseu byl při svém průniku podél levé postranní čáry zastaven, Portugalci budou ale vhazovat.
30'
Portugaci tak vedou už 2:0 a můžou být ještě víc v klidu.
29'
Kapitán Portugalska si připisuje dnes už druhou branku, celkově v kvalifikaci třináctou.CRISTIANO RONALDO kopl penaltu nechytatelně, ze svého pohledu doprava nahoru. Brankář Nielsen skočil na opačnou stranu.
29'
Kopat nebude nikdo jiný než Ronaldo.
28'
Portugalsko bude kopat penaltu!
26'
Po centru Moutinha se k hlavičce dostal Cristiano Ronaldo, ale také on branku Nielsena minul.
25'
William Carvalho vystřelil pravačkou zpoza pokutového území, ale ani on neměl přesnou mušku, mířil příliš vysoko.
24'
Eliseu zastavil v postupu vpřed Sølviho Vatnhamara.
23'
Portugalci se přeci jen v posledních minutách dostávali častěji do zakončení a pomalu se přibližují důležitému druhému gólu. Dočkáme se jej ještě do přestávky?
22'
po centru Elisea hlavičkoval z dobré pozice a zcela volný André Silva, ovšem trestuhodně netrefil bránu.
21'
Soaresův centr hledal halvu Ronalda, ale jeden z obránců Faerských ostrovů míč na poslední chvíli přizvedl.
20'
Možná se pojistka dostaví záhy, Portugalci se pomocí krátkých přihrávek přibližují k vápnu soupeře.
19'
Domácí jsou poté, co je dostal do vedení Ronaldo v klidu. Ale pojistku zatím přidat nedokázali.
18'
Cédric Soares se odhodla ke střele z velké vzdálenosti, ale branku Fearských ostrovů výrazně minul.
17'
Poprvé zahrozili naopak hosté. Jóan Símun Edmundsson se dostal do zakončení a Patrícío musel dnes poprvé zasahovat.
16'
Faeřané se podle očekávání dostávají za polovinu jen sporadicky. Portugalsko ale na druhou stranu kromě gólu nic převratného nepředvedlo.
15'
João Mário se řítil do rozklížené obrany Faeřanů, ale z pravé strany jeho centr jeden z obránců v bílém dokázal zneškodnit.
14'
Ze standardní situace však Faerské ostrovy nedokázaly brankáře Portugalska Patrícia nijak ohrozit. Ten se bude patrně dnes v bráně nudit.
13'
Gilli Sørensen byl zastaven Cédricem Soaresem nedovoleně za pomocí rukou. Portugalec dostává žlutou kartu.
12'
João Moutinho se dostal ke střele zpoza pokutového území, jenže přelidněný prostor před sebou nedokázal propálit.
11'
João Mário hledal přízemním centrem z pravé strany Ronalda, ale jeho přihrávku obrana hostů vystihla.
10'
André Silva se dostával po pravém křídle do šance, Faerské ostrovy se tentokrát ubránily.
9'
Už od začátku utkání budou chtít Faerské ostrovy šetřit čas, jak jen to bude možné. Nyní to předvedl v plné parádě brankář Nielsen, který s rozehrávkou rozhodně nespěchal.
8'
Portugalci při snaze vybojovat míč faulovali. Jmenovitě to byl João Moutinho.
7'
Domácí se nyní na dostřel branky hostů nepodařilo dostat. Brankář Nielsen má možnost v klidu míč rozehrát dlouhým nákopem.
6'
Ronaldo centroval z levé strany. Pak se k němu míč dostal znovu, a tak vystřelil. Jenže jeho rána byla zablokovaná.
5'
Portugalci znovu drží míč na svých kopačkách a chystají další nájezd na bránu soupeře.
4'
V takovémto utkání favorita proti trpaslíkovi je vstřelení první branky vždy důležité.
3'
Tak to je start pro Portugalsko, jak se patří. Z pravé strany nacentroval míč před bránu Bernardo Silva a do vzduchu se poté krásně položil CRISTIANO RONALDO. Kapitán Portugalců sice kvůli vyloučení nemůže nastupovat za Real Madrid, za svou zemi však může v klidu střílet góly. Asistence: Bernardo Silva.
2'
O rozehrávku rohového kopu se postaral André Silva, míč nakonec po několika peripetiích skončil v rukou brankáře hostů Gunnara Nielsena.
1'
Portugalsko, které hraje v červeném, si právě vybojovalo první rohový kop. Hráči Faerských ostrovů oblékají dnes bílé dresy.
1'
Portugalci měli úvodní výkop a ihned se vydali na polovinu soupeře.
1'
Za malý okamžik už rozhodčí Srdjan Jovanović zahájí kvalifikační zápas mezi Portugalskem a Faerskými ostrovy.
Oba týmy si mezi sebou, a také s rozhodčími, kteří jsou všichni ze Srbska, podávají ruce.
Nyní si diváci na stadionu v Portu mohou vyslechnout hymnu Faerských ostrovů. Následně přijde na řadu také hymna Portugalska.
Obě mužstva už vedena svými kapitány nastupují na ledovou plochu.

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Eliseu – Mário, Moutinho, W. Carvalho, B. Silva – Ronaldo (C), André Silva.
Náhradníci: B. Varela, Beto – Bruma, D. Pereira, G. Martins, Quaresma, Coentrão, Oliveira, A. Gomes, B. Fernandes, R. Pereira.

Faerské ostrovy: Nielsen – Tór Næs, Gregersen (C), Færø, V. Davidsen – Vatnhamar, Jakobsen, Baldvinsson, G. Sørensen – Joensen – Edmundsson.
Náhradníci: Gestsson, Hansen – Jónsson, Løkin, Askham, Nielsen, K. Olsen, Bartalsstovu, Johannesen.

Rozhodčí: Srdjan Jovanović – Milan Mihajlović, Uroš Stojković (všichni Srbsko).

Skromný soupeř z Faerských ostrovů je tradičně mimo postupové pozice. Momentálně je výsledkem čtvrtá pozice a to se ziskem pěti bodů. Tento celek navíc trápí střelecká nemohoucnost – po šesti odehraných utkání má na kontě pouhé dvě branky.
Portugalsko

Mužstvo kolem hvězdného Cristiana Ronalda je prozatím na druhé příčce skupiny B. Na první tým Švýcarska ztrácí tři body. Portugalsko se může chlubit velmi dobrou formou – jedná se totiž o celek, který vyhrál poslední mistrovství Evropy a posledně se umístil na třetí příčce Konfederačního poháru.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Hráči se opět sjeli na reprezentační sraz a to značí jediné – zápasy kvalifikace o mistrovství světa. Dnes se společně zaměříme na souboj mezi Portugalskem a Faerskými ostrovy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.