3. Bosna a Hercegovina – 6 bodů, skóre 7:4

Držení míče: 35%:65%
Ofsajdy: 1:0
Fauly: 5:6
Žluté karty: 1:0
Belgie potvrdila roli jasného favorita dnešního utkání a zcela jednoznačně zvítězila na půdě Gibraltaru 6:0. Belgičané si tak i nadále drží stoprocentní bilanci a s devíti body a výrazným skóre 13:0 vévodí tabulce skupiny H po třech odehraných kolech.

Skóre dnešního utkání otevřel už po sedmi vteřinách hry nejrychlejším gólem v historii kvalifikace mistrovství světa Christian Benteke. Ve 20. minutě přidal druhou branku parádní ranou z dálky Axel Witsel.

Ještě do přestávky se podruhé v utkání prosadil kanonýr Christian Benteke. Pár minut po začátku druhé půle se pak trefil také skvěle hrající Dries Mertens.

V 55. minutě zkompletoval hattrick Christian Benteke, který patičkou uklidil do branky Hazardův Centr. Eden Hazard se pak svého gólu dočkal deset minut před koncem, když stanovoval konečné skóre 6:0.

Thomas Meunier s Kevinem Mirallasem navíc nastřelili tyčky gibraltarské branky. Domácí si vytvořili jedinou nebezpečnou situaci v celém zápase v 30. minutě, kdy z dálky vypálil Kyle Casciaro a Courtois musel vytáhnout parádní zákrok.
90+1
90+1
Ještě jedna obrovská šance v samém závěru utkání! Po Hazardově centru se ke střele z otočky dostal Michy Batshuayi, Deren Ibrahim ovšem vytáhl vynikající zákrok!
90+1
Hlavní rozhodčí Raczkowski z Polska nastaví v dnešním utkání jen jednu minutu.
90
Laurent Ciman zastavil rodící se útok Gibraltaru a na druhé straně ještě Steven Defour vybojoval rohový kop pro Belgii.
89
Kevin Mirallas byl tvrdě sražen Oliverem, v akci ale pokračoval a ke střele se pak dostal Toby Alderweireld. Chytrým lobem se pokusil překvapit Ibrahima, který ale situaci jen pohlídal, jelikož střela skončila až nad břevnem.
88
Míč směřující na nabíhajícího Michyho Batshuayiho byl až příliš dlouhý a skončil v zázemí, Ibrahim tak bude opět odkopávat od své branky.
87
Kevin Mirallas se dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky a po zpracování vypálil tvrdě do levé tyče Ibrahimovy branky!
86
Poslední střídání dnešního utkání. Michael Yome nahrazuje slušně hrajícího Kyla Casciara, který v prvním poločase vyslal velmi dobrou střelu.
85
Nacer Chadli se dostal ke střele zpoza pokutového území, mířil ale vysoko nad branku.
84
Vertonghenova přihrávka na nabíhajícího Nacera Chadliho byla příliš dlouhá. Následuje odkop od branky Derena Ibrahima.
83
Jan Vertonghen se pokusil překvapit Ibrahima dalekonosným pokusem, který ovšem skončil hodně mimo branku.
82
Gibraltar opět v ohrožení belgické branky. Lee Casciaro obloučkem posílal vpřed Jayce Olivera, k míči měl ale opět blíže Courtois.
81
Lee Casciaro si nabíhal za belgickou obranu na přihrávku, která byla ovšem příliš dlouhá a stala se kořistí Thibauta Courtoise.
80
Střídání na obou stranách. Posledních pár minut si v domácím dresu zahraje Anthony Bardon, který vystřídal Liama Walkera. V belgickém dresu má odpracováno autor hattricku Christian Benteke, jehož nahrazuje Michy Batshuayi.
80
79
Belgie právě vstřelila branku!
Belgičané přidávají šestou branku do branky Gibraltaru! Alderweireldova přihrávka do pokutového území prošla velmi šťastně mezi nohami Roye Chipolina a EDEN HAZARD si pak tváří v tvář věděl proti Ibrahimovy rady!
78
První žlutou kartu v dnešním utkání vidí domácí obránce Joseph Chipolina za zahození míče po odpískání faulu.
77
Eden Hazard připravil obrovskou příležitost pro Kevina Mirallase, který ovšem ztroskotal na zákroku Derena Ibrahima!
77
Další centr Meuniera proletěl velmi nebezpečně napříč celým pokutovým územím.
76
Thomas Meunier se důrazem dostal do šestnáctky a z ostrého úhlu se pokusil vypálit, trefil jen boční síť Ibrahimovy branky!
75
Christian Benteke se opět řítil do šestnáctky, místo zakončení ovšem volil čitelnou přihrávku, kterou obrana Gibraltaru nepropustila.
74
Jean-Carlos Garcia nezpracoval u pravé postranní čáry míč. Celkem škoda pro domácí, jelikož Garcia měl kolem sebe hodně prostoru na případný centr.
73
Belgičané opět v klidu kombinují na polovině hřiště a snaží se najít cestu k pokutovému území Gibraltaru.
72
Axel Witsel si nabíhal za gibraltarskou obranu, míč ovšem od svých spoluhráčů nedostal a hrát mohou opět domácí hráči.
71
Eden Hazard si opět pohrával s domácími obránci v pokutovém území, následnou střelou ale napálil jen protihráče před sebou.
70
Z rohového kopu Belgičané nic nevytěžili a po delší době se ke kombinaci dostávají také domácí fotbalisté.
69
Obrovská šance Belgie! Po sražené ráně Witsela se k míči před brankou dostal Meunier, patičkou uvolnil Kevina Mirallase, který střílel do odkryté branky. Z brankové čáry ale míč odvrátil na rohový kop Scott Wiseman!
68
Eden Hazard nadále hýří aktivitou, nyní se snažil narazit míč s Bentekem, který mu ale další patičkou míč nevrátil.
67
Deren Ibrahim si tentokrát došel pro centrovaný míč od Nacera Chadliho a v klidu jej pokryl do svých rukavic.
66
Thomas Meunier skluzem zajel do Josepha Chipoliny a je polským rozhodčím Raczkowskim napomínán.
65
Dries Mertens má v dnešním utkání dohráno, místo něho nastupuje Kevin Mirallas.
64
Další kombinace po ose Benteke – Hazard – Mertens nepřinesla ovoce, belgický kapitán dal do pasu až příliš moc razance.
63
Dries Mertens se na pravé straně hřiště zbavil bránícího Olivera a poslal do šestnáctky další nebezpečný centr, který dokázala obrana domácích odvrátit.
62
Toby Alderweireld si popotáhl míč blíže pokutovému území a zkusil vyslat tvrdou střelu, která ovšem mířila přesně do míst, které hájí Deren Ibrahim.
61
Eden Hazard se dostal po dlouhém autovém vhazování za gibraltarskou obranu a tvrdou ranou přestřelil Ibrahimovu branku!
60
Dries Mertens si neporozuměl s Nacerem Chadlim, který stahoval hru do středu, a poslal míč jen do zázemí.
59
Domácí kapitán Roy Chipolina si tentokrát připsal cenný skalp, když odstavil od míče rozběhnutého Edena Hazarda.
58
Nacer Chadli poslal do pokutového území další centrovaný míč, na který se marně natahoval Thomas Meunier.
57
Další centr Edena Hazarda odvrátil velmi nejistým způsobem Jayce Olivero, Belgičané budou vhazovat na levé straně hřiště.
56
Joseph Chipolina nachytán ve vůbec prvním postavením mimo hru v dnešním utkání.
55
Belgičané přidávají další branku! Nacer Chadli vyslal do pokutového území Edena Hazarda, který přihrávkou našel před brankou CHRISTIANA BENTEKEHO, který se prosadil efektní patičkou a kompletuje tak svůj hattrick!
54
Axel Witsel si naběhl na Alderweireldův centr do šestnáctky, po zpracování ale místo míče nakopl jen Jayce Olivera, který zůstává ležet na trávníku.
53
První střídání na straně Belgie. Ze hry odstoupil Yannick Ferreira-Carrasco, místo něhož přichází Nacer Chadli.
52
Ryan Casciaro poslal tvrdým zákrokem k zemi Edena Hazarda, Belgičané tak budou rozehrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
51
Tentokrát už ovšem Belgičané udeřili! Steven Defour načasoval parádní přihrávku za obranu na DRIESE MERTENSE, který se z levé strany dostal do pokutového území a vybíhajícího Ibrahima překonal lehkým lobem!
50
Mertens opět kombinoval s Hazardem před pokutovým územím, obrana Gibraltaru odolala.
49
Belgičané i ve druhém poločase hrají dopředu s velkou chutí, a tak se ještě určitě máme na co těšit.
48
Hazardův centr směřoval na nabíhajícího Stevena Defoura, který na míč ovšem nedosáhl. Následuje odkop od branky Derena Ibrahima.
47
Eden Hazard postupoval po levé stran až do šestnáctky, kde ale ztratil na mokrém trávníku balanc a přišel o míč.
46
Gibraltarský trenér Jeff Wood provedl o poločase jednu změnu. V kabině zůstal záložník James Bosio, místo něhož hraje Aaron Payas.

Žluté karty: 0:0
První poločas se odehrál zcela podle předpokladů. Belgičané naprosto dominují a zaslouženě po 45 minutách vedou na hřišti Gibraltaru 3:0.

Skóre otevřel už po sedmi vteřinách hry Christian Benteke, když využil zaváhání v rozehrávce Gibraltaru. Aktivní Meunier poté nastřelil tyč.

O druhou branku se ve 20. minutě postaral Axel Witsel, který vyslal parádní ránu zpoza šestnáctky. Gibraltar se pak dostal rovněž k šanci, když z dálky vypálil Kyle Casciaro a Courtois musel zasáhnout.

Zatím poslední branku utkání Belgičané vstřelili v 43. minutě, když Hazardův centr vracel před branku Meunier a v pokutovém území se prosadil znovu Christian Benteke.
45
45
Belgičané už chtějí dohrát první poločas v klidu s míčem na svých kopačkách, dopředu se už tolik neženou.
44
Další centrovaný míč na Bentekeho neprošel, na poslední chvíli zasáhl kapitán domácích Roy Chipolina.
43
Belgičané před přestávkou přidávají třetí branku! Eden Hazard přetáhl svůj centr na zadní tyč, kde Thomas Meunier vrátil míč do nejnebezpečnějšího území, kde už číhal CHRISTIAN BENTEKE a dnes podruhé prostřelil Ibrahima!
42
Belgičané v další akci opět ztroskotali na hranici pokutového území.
41
Rychlý brejk Belgie táhl Hazard, přihrávkou vyslal vpřed Vertonghena, který ještě jednou přihrávkou našel belgického kapitána, ten svou střelou trefil obětavého obránce.
40
Dries Mertens opět hledal za obranu nabíhajícího Edena Hazarda, obrana Gibraltaru opět odolala. Po další akci pak před Hazardem sbalil míč do rukavic Deren Ibrahim.
39
Ferreira-Carrasco se po levé straně dostal přes dva protihráče až do šestnáctky, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Mertense, ten ovšem trefil obránce. Následná rána Edena Hazarda skončila nad brankou.
38
Scott Wiseman zastavil další akci belgického týmu, hosté budou pokračovat vhazováním na levé straně.
37
Laurent Ciman na polovině hřiště skluzem zastavil Lee Casciara a může být hodně rád, že rozhodčí nevytáhl žlutou kartu.
36
Joseph Chipolina se mohl řítit do zajímavé šance, které se ale možná trochu zalekl, jelikož si míč před bránícím Alderweireldem ukopl.
35
Další pohlednou akci rozjel Dries Mertens, po několika narážečkách se pak Hazard snažil za nohou uvolnit Bentekeho, přihrávka ale neprošla.
34
Po povedené kombinaci centroval z levé strany Eden Hazard, domácí obránci míč odvrátili.
33
Belgičané postupovali do rychlého brejku, který ovšem zazdil Ferreira-Carrasco nepřesným centrem na Bentekeho.
32
Thomas Meunier zkusil rovněž napřáhnout z větší vzdálenosti, míč se mu ale svezl na vnější nárt a skončil několik metrů vedle branky.
31
Z rohu domácí hráči nic nevytěžili a Belgičané už opět pokračují s míčem na útočné polovině hřiště.
30
Po zbytečné chybě v rozehrávce Belgie se ke střele zpoza šestnáctky odhodlal Kyle Casciaro a pořádně protáhl Courtoise, který musel míč parádním zákrokem vytáhnout na rohový kop!
29
Christian Benteke dohrál Ryana Casciara a rozhodčí mu raději domlouvá, aby se podobných zákroků raději zdržel.
28
Meunier s Mertensem si tentokrát tolik nerozuměli a míč skončil v zázemí. Výbornou obrannou práci odvedl Joseph Chipolina.
27
V posledních minutách už domácí fotbalisté dokážou na několik vteřin udržet míč na svých kopačkách. Koncentrace belgických hráčů totiž po dvou vstřelených brankách už není stoprocentní.
26
Eden Hazard uvolnil v pokutovém území Driese Mertense, jehož přízemní ránu z ostrého úhlu pokryl Deren Ibrahim.
25
Belgičané trochu polevili a domácí se po krátkém tlaku před šestnáctkou dostali dokonce do zakončení. Z dálky vypálil hodně mimo branku Kyle Casciaro.
24
Lee Casciaro udržel míč jen na malou chvíli na útočné polovině hřiště, než mu ho Belgičané uzmuli od kopaček.
23
Po krátkém úseku několika autových vhazování v podání domácího týmu se hra vrátila do zažitých kolejí, tedy kombinaci belgických hráčů na útočné polovině hřiště.
22
Belgičané pokračují v dobývání šestnáctky soupeře, zatím nedali obrovskému outsiderovi zápasu ani čichnout.
21
Yannick Ferreira-Carrasco se zkusil nyní prosadit individuálně. Prvního hráče obešel elegantně, poté už ovšem narazil.
20
Belgičané těží ze svého tlaku druhou branku! Benteke sklepl míč na AXELA WITSELA, který napřáhl zpoza pokutového území a s pomocí lehké teče nedal Ibrahimovi žádnou šanci!
19
Meunier posadil další centr na hlavu Christiana Bentekeho, ten v těžké pozici míč jen lízl hlavou mimo branku.
18
Jayce Olivero odvrátil míč na další rohový kop pro hosty. Po Mertensově centru se ale Belgičané k zakončení nedostali.
17
Další centrovaný míč, tentokrát z kopačky Driese Mertense, pokryl brankář Deren Ibrahim.
16
Thomas Meunier je na pravé straně belgické zálohy zatím hodně aktivní, jeho další centr do pokutového území odvrátila gibraltarská obrana.
15
Benteke si znovu naběhl za obranu Gibraltaru a patičkou se snažil uvolnit svého spoluhráče, domácí odvrátili hrozbu za cenu dalšího rohového kopu.
14
Christian Benteke se pokusil vypálit z otočky, obětavá obrana domácích jeho ránu zastavila.
13
Yannick Ferreira-Carrasco svým náběhem donutil zahrát domácího kapitána Roye Chipolinu na další rohový kop Belgie.
12
Velké šance Belgie! Thomas Meunier se nejdříve prohnal do pokutového území z pravé strany a nastřelil tyčku gibraltarské branky! Následný centr Meuniera našel přesně hlavu Driese Mertense, který zamířil mimo tři tyče.
11
Gibraltar poprvé v pokutovém území, Laurent Ciman ovšem tělem odstavil od míče Lee Casciara.
10
Steven Defour vybojoval první rohový kop Belgie, který rozehrál Dries Mertens. Domácí odkopli jen na další roh, který z druhé strany rozehraje Eden Hazard.
9
Meunier se tentokrát na pravé stran hřiště neprosadil a sám se vyhnal až do zázemí, vhazovat tak mohou hráči z Gibraltaru.
8
Thomas Meunier poslal z pravé strany parádní centr do malého vápna, Christian Benteke se ovšem natahoval marně, k míči mu chyběl ještě dobrý metr. Na tribuně to jen zahučelo.
7
Utkání zatím probíhá zcela podle předpokladů. Belgičané mají míč na svých kopačkách a přihrávkami rozebírají svého soupeře.
6
Ferreiru-Carrascovi přeskočil míč nohu a skončil v zázemí, Belgičané jej ale velmi rychle vybojovali zpátky a pokračují v dobývání šestnáctky domácích.
5
Gibraltarští fotbalisté se poprvé v utkání dostali s míčem na útočnou polovinu hřiště, k blízkosti Courtoisovy branky to ovšem nedotáhli.
4
Aktivní Mertens si na pravé straně narazil míč se spoluhráčem a pak servíroval přízemní centr před branku. Před Bentekem dokázali zasáhnout domácí obránci.
3
Dlouhý pas za obranu na nabíhajícího Driese Mertense nevyšel, Belgičané ale i nadále zůstávají u míče.
2
Belgičané znovu rychle získali míč, tentokrát ale v klidu kombinují na polovině hřiště a pokusí se o postupný útok.
1
To je neuvěřitelné! Belgičané se ujímají vedení po sedmi vteřinách hry! CHRISTIAN BENTEKE sebral míč váhavě rozehrávajícím hráčům Gibraltaru a levačkou prostřelil i brankáře Ibrahima!
1
Výkop budou mít domácí fotbalisté. Nyní tak už nic nebrání začátku utkání na z velké většiny prázdném stadionu.
Po belgické hymně zazněla také hymna Gibraltaru, následuje podání rukou, focení a los.
Polští rozhodčí přivádí hráče na hrací plochu, za malou chvilku zazní státní hymny obou reprezentací.

Gibraltar: Ibrahim – Wiseman, R. Casciaro, R. Chipolina (C), J. Chipolina – J.-C. Garcia, Bosio, Walker, Olivero – K. Casciaro, L. Casciaro.
Náhradníci: J. Perez, Robba – Rodriguez, Payas, Barnett, Montovio, Bardon, Priestley, Coombes, Guilling, Yome.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Ciman, Vertonghen – Meunier, Witsel, Defour, Ferreira-Carrasco – D. Mertens, Ch. Benteke, E. Hazard (C).
Náhradníci: Mignolet, Sels – Lombaerts, Kabasele, T. Hazard, R. Lukaku, Mirallas, Origi, Tielemans, Batshuayi, Chadli, Pocognoli.

Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Listkiewicz (vš. Polsko).

BELGIE

Belgický národní tým patří v posledních letech mezi ty nejlepší v celé Evropě. Zatím se ale silnému jádru týmu nepodařil výraznější úspěch. Na mistrovství světa 2014 skončili Belgičané ve čtvrtfinále, stejně tak na letošním evropském šampionátu.

Do letošní kvalifikace vstoupili Belgičané skvěle. V září tým Roberta Martineze vyhrál v Kypru 3:0, minulý pátek pak v Bruselu udolal Bosnu a Hercegovinu 4:0. Se šesti body a skóre 7:0 tak Belgie zatím vede tabulku skupiny H.
GIBRALTAR

Gibraltar je nejmenším státem, který hraje v evropské kvalifikaci. Do soutěží UEFA se malý stát z Pyrenejského ostrova připojil v roce 2013 a právě hraje svou první kvalifikaci na světový šampionát. V boji o evropský šampionát ve Francii nezískal Gibraltar v kvalifikaci ani bod.

Ani letos se Gibraltaru zatím nepodařilo přiblížit lepším týmům. V prvním utkání prohráli svěřenci kouče Wooda 1:4 doma s Řeckem. V pátek pak Gibraltar prohrál na půdě Estonska 0:4 a uzavírá tak tabulku kvalifikační skupiny H.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího evropského fotbalu! Před měsícem se rozjela evropská část kvalifikace na MS 2018 v Rusku. Během druhé reprezentační přestávky odehrají všechny týmy po dvou zápasech. V rámci skupiny H budeme sledovat utkání mezi Gibraltarem a Belgií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.