Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Albánie - 25. března 2021   20:45

Andorra
Andorra
0:1
(0:1)
Albánie
Albánie
41' Lenjani
Andorra
J. Gómes – Jesús Rubio (57. Alavedra), Llovera, Vales, San Nicolás – A. Martínez (70. Aarón Sánchez), Rebés (79. S. Moreno), M. Vieira (C) (79. Pujol), Cervós – Aláez, Fernandez (70. C. Martínez).
Činkov – Sokolov, Dzuganskij
Albánie
Beriša (C) – Djimsiti, Ismajli, Kumbulla – Hysaj, Memušaj (62. Laci), Bare, Gjasula, Lenjani (80. Roši) – Cikalleši (81. Broja), Manaj (62. Uzuni).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Albánie, která svého soupeře porazila poměrem 1:0. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i tentokráte jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, která za celou dobu nepřinesla ani jednu šanci. Albánie ovšem byla častěji na míči a tento duel tak měla pod kontrolou a své jednobrankové vedení si pohlídala až do konce. Andořané si totiž během celého zápasu nevypracovali ani jednu vyloženou šanci.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:13.
90+3'
90+2'
Andorra se sice s míčem nachází na polovině soupeře, kde se dostává k pohodlné kombinaci.
90+1'
Gomes ještě drží šance svého celku, neboť se mu povedlo zneškodnit nebezpečné zakončení v podání Brojy, po kterém založil rychlou protiakci.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto, avšak ještě musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Andorra se v závěru zápasu nemůže dostat k žádnému tlaku, ten navíc skončil ofsajdovým postavením, ve kterém se nacházel Martínez.
85'
V posledních minutách sledujeme poměrně dost nepřesností. Tu další vyprodukoval hostující celek, který si ovšem poté vybojoval další aut.
84'
K odkopu od své branky se poté postavil také domácí brankář Gomes, který odehrál míč na opačnou polovinu, kde se ho ovšem zmocnil Kumbulla.
83'
Na pravém křídle se k míči dostal Hysaj, který ovšem o něj přišel a v krátkém časovém sledu si připsal další nedovolený zákrok na soupeře.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Beriša před malým momentem odkopával od branky, přičemž našel kolegu Broju.
82'
Pokračovalo se rozehrávkou domácího celku, který byl rozehrán z levé strany. Míč se nakonec snesl na hlavu Rošiho, který rychle odvracel.
81'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Armando Broja.
80'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ermir Lenjani, přichází Odise Roši.
79'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Marc Pujol.
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Rebés, přichází Sergi Moreno.
77'
Hodně rychle poté musel odkopávat od své branky domácí brankář Gomes, kterému se povedlo odehrát míč na druhou stranu, kde fauloval Rebes.
76'
Albánie se znovu s míčem dostala na útočnou polovinu, kde rozjela další kombinaci. Do ní se zapojil také střídající Uzuni, který hledal Ismajliho.
75'
K avizované rozehrávce standardní situace se nakonec postavil hostující Cikalleši, jehož tvrdá přízemní rána skončila pouze na dobře postavené zdi.
74'
Bare byl celkem likvidačním způsobem poslán k zemi kousek od hranice pokutového území a jeho celek tak bude zahrávat zajímavou standardku.
73'
Hysaj se před malým momentem dostal s míčem až do pokutového území, kde to zkoušel centrem do přehuštěného prostoru, kde nikoho nenašel.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Albánie stále vede nejtěsnějším možným způsobem a bude to mít tedy hodně složité.
70'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Alexandre Martínez, přichází Aarón Sánchez.
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ricard Fernandez, přichází Cristian Martínez.
69'
Berišovi se poté moc nepovedl odkop od branky, který putoval pouze do zámezí. Bylo z toho tedy další autové vhazování pro domácí hráče.
67'
Martínez to zkoušel dalekonosnou nabídkou až do pokutového území, kde ovšem našel pouze hlavu Bareho, po jehož odvrácení pálil vysoko nad Vieira.
66'
Pokračovalo se tedy provedením autového vhazování v podání Lenjaniho. Albánci se sotva dostali ke středovému kruhu, vhazovat tak budou i domácí.
65'
Sledovali jsme nákop na pravou stranu hrací plochy, kam si sice nabíhal domácí útočník Alaez, který měl nakonec k hracímu předmětu dost daleko.
64'
Do akce musel hostující brankář Beriša, kterému se nakonec povedlo schovat hrací předmět do svých rukavic, načež rozehrával na levou stranu hřiště.
63'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím přinesla jedinou branku. O tu se v koncovce prvního poločasu postaral hostující křídelník Lenjani.
62'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází Myrto Uzuni.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ledian Memušaj, přichází Qazim Laci.
61'
A navíc si taktickým faulem pomohl vracející se Vieira, který zatáhl Manaje za dres. Albánská reprezentace bude rozehrávat z vlastní obranné poloviny.
60'
Žlutou kartu dostává Klaus Gjasula (Albánie).
59'
Andořané si ovšem autové vhazování mohli zopakovat. Tentokráte jsme sledovali nabídku do pokutového území, kde ale zasahoval zadák Ismajli.
58'
Pokračovalo se vhazováním z levé strany. San Nicolas si dával s provedením poměrně načas, navíc nahrávkou našel pouze hlavu Ismajliho.
57'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Jesús Rubio, přichází Albert Alavedra.
56'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta. Tentokráte byl příliš pozdě v souboji hostující Djimsiti, který tak musel faulovat.
55'
Po autovém vhazování to centrem do pokutového území zkoušel právě Memušaj, který pravou nohou nakonec našel pouze San Nicolase.
54'
Memušaj to poté zkoušel kolmicí mezi domácí obránce, kde si ovšem zodpovědně počínal pozorný Llovera, který nakonec odkopával do zámezí.
53'
Žlutou kartu dostává Rey Manaj (Albánie).
52'
Tam se do souboje o míč dostával křídelník Martínez, který si ovšem s Kumbullou nedokázal poradit. Navíc si nedovoleně pomáhal Memušaj.
51'
Nepřesná nahrávka nakonec putovala až na kopačku brankáře Gomese, který nakonec rozehrál odkopem na opačnou polovinu hrací plochy.
50'
Albánci to přesto zkoušeli rozehrávkou po zemi, jenomže hodně nepřesně nahrával Gjasula, jehož ztrátu míče nedokázal potrestat domácí Alaez.
49'
Poprvé se ve druhém dějství dostal k míči hostující brankář Beriša, který na jistotu rozehrál po zemi na Lenjaniho, jenž mu po chvíli míč vracel.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to po pravém křídle zkoušel vzít na sebe domácí Martínez, který přesto zpětnou nahrávkou hledal Rebese.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se v závěru postaral hostující Lenjani. Směrem dopředu ovšem byl výrazně aktivnější hostující celek, který se dostal k několika slušným šancím, avšak se mu povedlo využít pouze jedinou. Andorra se většinu času bránila, sama se směrem dopředu k ničemu vážnějšímu nedostala, nakonec sama inkasovala až v samotném závěru poločasu.
45'
44'
V závěru prvního poločasu je tu ještě jedna žlutá karta, za nedovolený zákrok jí vyfasoval domácí Rubio.
41'
Albánie právě vstřelila branku!
Hostující celek se přeci jenom dočkal první branky! Albánie totiž poměrně dlouho pracovala s míčem na útočné polovině, načež si na levém křídle seběhl na nahrávku ERMIR LENJANI, který parádním volejem zamířil přesně pod horní konstrukci branky.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Posléze velice dobře z obrany dokázal vystoupit domácí Vales, který při snaze o odklízení míče našel pouze kopačku pozorného Memušaje.
36'
V krátkém časovém sledu byl k vidění další faul, tentokráte na domácího obránce Valese, kterému se ale nepovedlo rozehrát nejlépe.
35'
Albánie se konečně probojovala zpět k pokutovému území soupeře, kde to ovšem hodně nepřesnou nahrávkou zkoušel záložník Memušaj.
33'
Po delší době se tak k míči postavil také brankář Beriša, který tak mohl rozehrávat, přičemž zvolil rozehrávku nakrátko po zemi na Djimsitiho.
32'
Domácí reprezentace se musela znovu bránit. Tentokráte jsme sledovali centrovanou nabídku Cervose, který ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
31'
Je za námi něco málo přes třetinu hry, zatím na první branku stále čekáme. Albánie je sice častěji na míči, avšak do šancí se zrovna moc nedostává.
30'
Gomes si přichystal další odkop od své branky, který také v tomto případě poslal na opačnou polovinu, kde zkoušel najít kolegu Jordiho Alaeze.
29'
S těžkou nahrávkou si poté dokázal poradit hostující Lenjani, který přesto vyprodukoval zpětnou přihrávku až na kopačku Djimsitiho.
27'
Albánie si posléze vybojovala standardní situaci kousek za pokutovým územím. K rozehrávce se postavil Cikalleši, který mířil do připraveného brankáře.
26'
Nedovoleným způsobem si počínal napadající Vieira, který místo míče nakonec trefil pouze nohu soupeře, čehož si všiml také hlavní sudí.
25'
Žlutou kartu dostává Marc Rebés (Andorra).
24'
O rozehrávku volného kopu se tak postaral sám domácí brankář Gomes, který si dal načas, načež míč poslal do souboje mezi Alaezem a Ismajlim.
23'
Pasem na pravé křídlo to zkoušel obránce Kumbulla, kterému se sice povedlo najít Hysaje, avšak ten se nacházel v jednoznačném ofsajdu.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Úvod tohoto zápasu je ovšem pod taktovkou Albánie.
21'
Albánie se před malým momentem dostala ke své první šanci! Centr totiž propadl až na zadní tyči, kde se nepovedlo zasunout Kumbullovi.
20'
Žlutou kartu dostává Sokol Cikalleši (Albánie).
19'
Andorra ovšem po ztrátě míče aktivně napadala rozehrávku soupeře, při které Memušaj musel vyprodukovat zpětnou nahrávku až na Berišu.
18'
Na pořadu dne byla standardní situace také pro domácí celek. Rebes to zkoušel centrem k hranici šestnáctky, kde nejvýše vyskočil Ismajli.
17'
Žlutou kartu dostává Ledian Memušaj (Albánie).
16'
Hostující reprezentace si s míčem pohrávala na vlastní polovině, načež se na levém křídle nabídl Lenjani, kterému se povedlo poslat míč do vápna.
15'
Albánii se ovšem nepovedla ani další útočná akce, která skončila míčem v zámezí. To znamená, že si brankář Gomes vyzkouší další odkop od branky.
14'
Snad poprvé se k míči dostal také hostující brankář Beriša, který neměl žádnou těžkou práci, načež výhozem rozehrál na Kumbullu.
13'
Míč se ovšem znovu snesl pouze ven z hrací plochy a následoval tak odkop od andorrské branky, který obstaral brankář Gomes.
12'
Následovala rozehrávka standardní situace, která nakonec byla rozehrána nakrátko, načež to centrem ke vzdálenější konstrukci zkoušel Bare.
11'
Snadná práce pro brankáře Gomese, který si poté poradil s padajícím míčem. Ten se mu rozehrávkou povedlo poslat na volného Martíneze.
10'
Albánie se znovu poměrně jednoduchým způsobem dostala k centrované nabídce, kterou hodně kostrbatým způsobem odvracel zadák Vales.
9'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal mimo hrací plochu. Domácí Rubio se tak na útočné polovině pokoušel najít Martíneze, kterého nenašel.
8'
Žlutou kartu dostává Márcio Vieira (Andorra).
7'
O provedení autového vhazování se následně postaral hostující Hysaj. Albánie se navíc rychle dostala do šestnáctky, kde v ofsajdu číhal Djimsiti.
6'
Poté jsme sledovali nákop na levou stranu, kam si sice nabíhal domácí Cervos, jenomže míč se přeci jenom snesl ven z hrací plochy.
5'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Gomes, který se tak postavil k odkopu od své branky, jenž se ho snažil poslat na hlavu Alaeze.
4'
Do pokutového území přiletěl další centr, na který si na zadní tyči naskakoval obránce Hysaj, kterého ovšem v souboji dokázal předskočit soupeř.
3'
Albánie si hned v úvodu tohoto zápasu vybojovala rohový kop z levé strany, který se bohužel pro hostující celek snesl ven z hrací plochy.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost hostující hráči.
1'

Andorra: J. Gómes – Jesús Rubio, Llovera, Vales, San Nicolás – A. Martínez, Rebés, M. Vieira (C), Cervós – Aláez, Fernandez.
Náhradníci: Pires – Clemente, L. San Nicolás, Aarón Sánchez, Rodrígues, Pujol, S. Moreno, E. García, Marc García, Alavedra, C. Martínez.

Albánie: Beriša (C) – Djimsiti, Ismajli, Kumbulla – Hysaj, Memušaj, Bare, Gjasula, Lenjani – Cikalleši, Manaj.
Náhradníci: Selmani, Strakoša – Ar. Ajeti, Broja, Doka, Kamberi, Memolla, Laci, Ramadani, Roši, Uzuni, Veseli..
Albánie

Také reprezentace Albánie operovala ve skupině C Ligy národů, kde si počínala naprosto skvěle. Albánci totiž dosáhli na jedinou postupovou pozici a v nadcházejícím ročníku se posouvají výše. Albánie totiž dokázala získat jedenáct bodů a na druhé Bělorusko se dívalo s jednobodovým vedením. Hostující tým tohoto zápasu během skupinové fáze prohrál pouze jedno utkání, v dalších dvou duelech jsme sledovali nerozhodné výsledky. Albánci budou papírovým favoritem tohoto zápasu, povede se jim to na hřišti potvrdit?
Andorra

Fotbalisté Andorry se naposledy účastnily Ligy národů, kde to zkoušeli ve skupině C, kde se dostali do společnosti Faerských ostrovů, Malty a Lotyšska. Andorra nakonec během šesti duelů dokázala nasbírat pouhé dva body, což pochopitelně stačilo pouze na poslední místo tabulky. Andorra navíc během skupinové fáze dokázala vstřelit pouhou jedinou branku, naopak jich inkasovala hned jedenáct. Ani v tomto duelu nemá Andorra zrovna velké šance na bodový zisk, přesto pro ní hraje výhoda domácího prostředí, což by se mohlo hodit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace na MS je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Andorrou a Albánií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.