Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Finsko - 13. listopadu 2021   15:00

Bosna
Bosna
69' Menalo (Gojak)
1:3
(0:1)
Finsko
Finsko
29' Forss  (Pukki) • 51' Lod  (L. Väisänen) • 73' O'Shaughnessy  (Lod)
Bosna
Šehić – Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac (39. Demirović), Ćivić – Hadžiahmetović (56. Prcić), Pjanić (C) (66. M. Sušić), Cimirot (56. Gojak) – Miroslav Stevanović, Prevljak, Krunić (67. Menalo).
M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG)
Bilino Polje (Zenica)
Finsko
Hrádecký (C) – Raitala, Ivanov (80. Arajuuri), L. Väisänen, O'Shaughnessy, N. Hämäläinen – Lod (76. Uronen), Schüller, Kamara – Pukki (80. Jensen), Forss (46. Nissilä).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Bosna si touto porážkou zavřela dveře baráže, druhé místo nyní drží Finové s 11 body, v posledním utkání narazí na Francii a k jistotě stříbrné pozice musí vyhrát, případně spoléhat na pomoc svého dnešního protivníka, který doma přivítá Ukrajinu. Ta ztrácí na Finsko 2 body.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 14:1. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11.
Domácí nedokázali navázat na aktivitu z konce první půle, hned zkraje té druhé inkasovali podruhé a ač se jim povedlo snížit, krátce na to inkasovali potřetí, což je definitivně poslalo do kolen. Bosně dnes nevycházelo prakticky nic, kombinace, střelba a to navzdory tomu, že hrála od 37. minuty přesilovku. Finové byli naopak velmi kompaktní, vyčkávali na chyby soupeře, které trestali a z výhry se radují zaslouženě.
90+5'
90+4'
Mateo Sušić přetáhl svůj centr z pravé strany, jeho tým dnes body nejspíš nezíská.
90+3'
Ermedin Demirović zcela jasně fauloval ve velkém vápně Finska a jeho gólman může v klidu rozehrávat.
90+1'
Sanjin Prcić střílel z voleje velmi nepřesně, míč se snesl nad finskou bránu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Lukáš Hrádecký vyběhl proti míč a schoval jej rychle do náruče, čímž zmařil šanci soupeře.
88'
Už to vypadalo, že by se domácím mohlo povést podruhé skórovat, ale míč nakonec těsně míjí levý horní roh finské brány.
86'
Sanjin Prcić si srovnal míč na levačku a vystřelil, jeho nepřesný pokus však letí mimo. Tohle bylo možná trochu ukvapené.
86'
Miroslav Stevanović se k míči nedostal, ale jeho tým bude vhazovat v blízkosti velkého vápna.
85'
Mateo Sušić přihrával velmi nepřesně, hosté míč odvrací do bezpečí.
83'
Žlutou kartu dostává Sanjin Prcić (Bosna a Hercegovina), který fauloval Kamaru.
81'
Na druhé straně střílel Ermedin Demirović příliš vysoko nad bránu.
81'
Nový muž na trávníku Jensen se hned chytil do ofsajdové pasti.
80'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Fredrik Jensen.
80'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Robert Ivanov, přichází Paulus Arajuuri.
78'
Sanjin Prcić střelou z dálky prověřil pozornost hostujícího gólmana, Lukáš Hrádecký míč vyráží do zámezí. Bosna rozehraje svůj dvanáctý roh, zatímco Finové měli dosud pouze jeden.
76'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Robin Lod, přichází Jere Uronen.
75'
Rozhodčí se ještě radil s VAR, ale gól platí.
73'
Finsko právě vstřelilo branku!
Dlouho se těsným rozdílem opravdu nehrálo. Lod rozehrál po faulu standardku od pravé postranní čáry, míč se snesl před bránu, kde obrana Bosny trestuhodně nechala soupeři a příliš prostoru, toho využil DANIEL O'SHAUGHNESSY, který tváří v tvář brankáři zamířil ze svého pohledu levačkou do pravého dolního rohu brány.
72'
Anel Ahmedhodžić poslal přízemní přihrávku pouze do náruče vyběhnutého finského brankáře.
69'
Bosna právě vstřelila branku!
A máme tu drama. Domácí rozehráli standardku, následoval centr před bránu, kde nepokrytý LUKA MENALO tečoval balón skluzem pravačkou do bližšího horního rohu brány. Tady nemohl Hrádecký nic dělat.
67'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Luka Menalo.
66'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Mateo Sušić.
65'
Lukáš Hrádecký vyběhl z brány a centr Stevanoviće vyboxoval do bezpečí.
64'
Centrovaný míč však doletěl přímo do náruče připraveného Hrádeckého.
63'
Těžko říct, zda chtěl Miroslav Stevanović střílet nebo přihrávat, tak či tak končí míč mimo bránu a Bosna to může zkusit z dalšího rohu.
61'
Sanjin Prcić střílel z dálky pouze nad břevno finské brány. Nedaří se domácím a nedaří.
59'
Útočný výpad se teď Bosně vůbec nezdařil, míč končí v zámezí.
57'
Miroslav Stevanović neprostřelil hradbu těl před sebou, k odraženému míči se dostal Ermedin Demirović a získal pro své barvy roh.
56'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Sanjin Prcić.
56'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Amer Gojak.
55'
Ermedin Demirović vystihl rozehrávku hostů a rázem se před ním otevřel volný prostor, domácí hráč nakonec zkusil střelu na bližší tyč, ale mířil jen do boční sítě.
53'
Miroslav Stevanović centrovat z pravé strany, míč byl odvrácen na roh.
51'
Finové se přeci jen dostávají do dvougólového vedení a pro domácí nevypadá situace dobře. Ti teď hodně zaváhali v obraně, Pukkimu se na postranní čáře povedlo vybojovat míč, hlavou jej poslal k Väisänenovi, který dobrou přihrávkou vybídl ke skórování ROBINA LODA, jenž zblízka technickou ranou do horní části brány nedal gólmanovi žádnou šanci.
49'
Na druhé straně to zkoušel Rade Krunić, ovšem jeho nepříliš prudká střela šla přímo do míst, kde stál Lukáš Hrádecký.
47'
Stejný hráč o chvíli později střílel ze středu pokutového území do protipohybu brankáře na vzdálenější tyč, kterou však o kousek minul. To mohla být velká rána pro domácí, kteří však stále prohrávají jenom o gól.
46'
Teemu Pukki ve snaze o centr na pravém křídle na kluzkém povrchu uklouzl. Jeho tým ale pokračuje u balónu.
46'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Marcus Forss, přichází Urho Nissilä.
46'
První půle končí a možná trochu překvapivě finským těsným vedením a to ještě severský tým neproměnil pokutový kop. Od 37. minuty však hraje v oslabení a od té chvíli hrají domácí velmi aktivně, byli několikrát blízko vyrovnání, ovšem toho se jim před odchodem do kabin docílit nepovedlo. Budou ve druhém dějství úspěšnější?
45+4'
45+3'
Smail Prevljak hlavičkoval z bezprostřední blízkosti pouze nad břevno. Velký tlak domácího celku ke srovnání nevede.
45+2'
Amir Hadžiahmetović si doběhl pro přihrávku a střílel z hranice velkého vápna, ovšem přízemní pokus byl zblokován na roh.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Cimirotovi se nepovedlo propálit obranný val před sebou a je z toho další z rohových kopů Bosny.
43'
Další roh pro Bosnu, Anel Ahmedhodžić mířil hlavou přesněji na levou stranu a do dolní části brány, avšak Lukáš Hrádecký skočil včas a míč uklidil do rukavic.
42'
Smail Prevljak pálil v pokutovém území bez přípravy, míč poslal hodně vysoko nad břevno.
41'
Eldar Ćivić místo střely ještě přihrával po zemi před bránu, skluzem odehrál míč do zámezí jeden z obránců.
39'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Ermedin Demirović. Bylo téměř jasné, že domácí hráč zranění, kterému způsobil vyloučený finský fotbalista, jen tak nerozchodí.
38'
Rade Krunić zkoušel z přímého kopu střelu rovnou na bránu, ale mezi tři tyče vůbec nezamířil.
37'
Jukka Raitala (Finsko) nakonec inkasuje nejvyšší trest. Sudí Oliver se poradil s VAR a neměl žádné slitování. Finský hráč však inkasuje červenou kartu zaslouženě.
36'
Jukka Raitala zle počastoval unikajícího Kolašinace, do kterého zajel skluzem a tady měla přijít minimálně žlutá karta.
34'
Lukáš Hrádecký bude rozehrávat od své svatyně a nikam nepospíchá.
33'
Nepřesný centr hostů od pravé postranní lajny končí pouze u domácího gólmana.
32'
Finsko neochabuje v útočné aktivitě, na domácím stadionu je nyní poměrně tichá atmosféra.
29'
Finové jdou přeci jen do vedení. Po pěkné kombinaci přihrál Kamara na pravou stranu Pukkimu, ten aspoň částečně odčinil své předchozí zaváhání, když z jeho přihrávky těžil MARCUS FORSS, který tečoval míč do volné brány. Těsně před ním jeden z protihráčů míč lehce tečoval, ovšem ten skončil ve střelcově hrudi a od ní se odrazil do sítě, takže takový šťastný gól.
28'
Finové kombinují na soupeřově polovině, ale do zakončení se nemohou dostat.
27'
Marcus Forss byl od míče čistě odstaven, poté sám fauloval a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
25'
Teemu Pukki (Finsko) neproměňuje pokutový kop. Hráč Finska si vybral pravou stranu, ovšem domácí gólman jeho úmysl vystihl, včas skočil, natáhl se a míč vyrazil.
24'
Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (Bosna a Hercegovina).
24'
Rozhodčí se ještě radil s VAR, ale verdikt je jasný.
23'
Po rohovém kopu zahrál Miralem Pjanić rukou ve velkém vápně a bude z toho penalta.
22'
Teemu Pukki obral protihráče o míč a běžel sám na brankáře, tomu chtěl udělat kličku, jenže poté, co tak učinil, mu míč odkopl Robin Lod.
20'
Marcus Forss zůstal na penaltovém puntíku osamocen, hlavou ale poslal centrovaný balón přímo do rukavic domácího gólmana.
20'
Finové zavedli míč na útočnou polovinu a na chvíli mohou vydechnout.
19'
Smail Prevljak ve velké šanci nedokázal tečovat Cimirotovu přihrávku mezi tři tyče. Míč jen lehce lízl a poslal mimo bránu.
18'
Glen Kamara zkusil střelu z dálky, ale hradbu těl před sebou neprostřelil.
16'
Siniša Saničanin dobře zapracoval v obraně a před Forssem odhlavičkoval míč do bezpečí v podobě autu. V tu chvíli asi nejlepší možné řešení.
14'
Teemu Pukki nestačil míč doběhnout včas, Eldar Ćivić byl u něj dříve a zabránil šanci Finů.
13'
Domácí byli zatlačeni na svoji stranu, kde si mezi sebou přihrávají.
11'
Přihrávka Kolašinace projela až na střed pokutového území, kam naběhl volný Miralem Pjanić, který měl dost času i prostoru, přesto poslal svou střelu vysoko nad bránu. První velká možnost utkání.
10'
Finové se vydali dopředu a Glen Kamara, v Česku tolik oblíbený hráč, střílel z levé strany, ale domácí brankář míč vyboxoval.
9'
Po rohovém kopu hlavičkoval Anel Ahmedhodžić, ale minul bránu.
8'
Gojko Cimirot nejprve střílel do protihráče, k míči se dostal zpět a tak zkusil souhru a zřejmě trefil ruku protihráče v pokutovém území, ale anglický sudí zůstává v klidu.
7'
Domácí nadále drží míč na kopačkách, ale ke střele se nedokáží dostat.
5'
Hlavní arbitr teď přerušil hru a zaběhl k postranní čáře, kde rozmlouvá s oběma trenéry. Těžko říct, o čem.
3'
Po souhře se s levé strany snažil centrovat Sead Kolašinac, ovšem nepodařilo se. Jeho tým rozehraje roh.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehić – Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac, Ćivić – Hadžiahmetović, Pjanić (C), Cimirot – Miroslav Stevanović, Prevljak, Krunić.
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Hadžikadunić, M. Sušić, Menalo, Gojak, Cipetić, Nalić, A. Kovačević, Prcić, Demirović, Kodro.

Finsko: Hrádecký (C) – Raitala, Ivanov, L. Väisänen, O'Shaughnessy, N. Hämäläinen – Lod, Schüller, Kamara – Pukki, Forss.
Náhradníci: Joronen, Eriksson – Arajuuri, Toivio, Tenho, Taylor, Jensen, Niskanen, Valakari, Nissilä, Uronen, Pohjanpalo.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG).
Finsko

Finsko figuruje s osmi body na třetím místě. Seveřané mají na kontě shodně dvě výhry, dvě prohry a stejný počet remíz. Dnešní souboj je pro obě mužstva hodně důležitý, vítěz se může dotáhnout na druhou Ukrajinu. V šesti kláních Finsko nastřelilo sedm branek, inkasovalo jich stejný počet. Hráčem, který jich obstaral nejvíce je kanonýr Teemu Pukki s šesti přesnými zásahy.

Poslední odehraná utkání kvalifikace:
Kazachstán – Finsko 0:2
Finsko – Ukrajina 1:2
Francie – Finsko 2:0
Bosna a Hercegovina

Domácí Bosna a Hercegovina má po šesti odehraných utkáních na kontě sedm bodů. Bosna sice pouze jednou prohrála, ale čtyřikrát remizovala a rovněž zaznamenala pouze jednu výhru. Z posledních třech soubojů ve skupině brali domácí 5 bodů za 1 výhru a dvě remízy. V posledním střetnutí porazili Ukrajinou a dnes je čeká Finsko, což jsou týmy, se kterými bojuje Bosna o postup z druhého místa. Nejlepším střelcem mužstva je s dvěma brankami Miralem Pjanič.

Ukrajina – Bosna a Hercegovina 1:1
Kazachstán – Bosna a Hercegovina 0:2
Bosna a Hercegovina – Kazachstán 2:2
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání kvalifikace na MS, ve kterém budeme sledovat souboj mezi Bosnou a Hercegovinou proti Finsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.