Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Nizozemsko - 30. března 2021   20:45

Gibraltar
Gibraltar
0:7
(0:1)
Nizozemsko
Nizozemsko
42' S. Berghuis  (Wijnaldum) • 55' L. de Jong  (S. Berghuis) • 61' Depay   • 62' Wijnaldum   • 64' Malen  (Klaassen) • 85' van de Beek  (Wijndal) • 88' Depay  (Wijndal)
Gibraltar
Coleing (74. Goldwin) – Sergeant, Wiseman, R. Chipolina (C), Mouelhi, Jolley (82. Moulds) – L. Casciaro (81. Valarino), Annesley (73. Torrilla), Ronan (41. Barnett), Walker – De Barr.
Banda, Goldwin – Barnett, Borge, K. Casciaro, Morgan, Moulds, Peacock, Santos, Styche, Torrilla, Valarino.
Pinheiro – Costa, Ribeiro (POR)
Victoria Stadium, Gibraltar
Nizozemsko
Krul – Dumfries (46. Gravenberch), de Ligt, Blind (54. Malen), Wijndal – Wijnaldum (C), Klaassen (76. van de Beek), F. de Jong – S. Berghuis (81. Stengs), L. de Jong (81. Babel), Depay.
Bizot, Stekelenburg – Babel, Bergwijn, de Roon, Gravenberch, Malen, Stengs, Tete, van de Beek, van Aanholt, Veltman.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 0:16. Střely mimo: 0:12. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:11.
Gibraltar držel s Nizozemci bezbrankový stav až do závěru první půle, kdy otevřel skóre Berghuis. V 55. minutě pak zvýšil Luuk de Jong, ale největší gólová smršť přišla až mezi 61. a 64. minutou, kdy domácí inkasovali hned třikrát. Po mnoha změnách se ještě trefili Depay a van de Beek, kteří upravili stav na konečných 7:0 pro Nizozemsko. Jedinou kaňkou pro vítěze je asi vážnější zranění Daleyho Blinda.
90+7'
90+7'
Wiseman se po centru Liama Walkera k zakončení nedostal. Standardka se poté opakovala i z druhé strany, jenže míč vletu opustil hrací plochu.
90+6'
Druhý roh během několika minut pro domácí! Podaří se jim alespoň jednou vystřelit na Krulovu bránu?
90+5'
Owen Wijndal vyrábí ve druhé půli jeden kvalitní centr za druhým. Malen zkoušel zakončovat hlavou, i když míč letěl poměrně nízko. Zakončení podle toho vypadalo.
90+4'
Babelův ofsajd měl velký ohlas u přítomného publika. To si zápas užívá i přes velmi nepříznivý stav.
90+3'
Gravenberchovi se nelíbilo až moc prudké předání míče od De Barra. Menší roztržka byla vyřešena žlutými kartami pro oba protagonisty.
90+2'
Goldwin dobře zasáhl proti šanci Depaye. Následoval rohový kop a pak už jenom neškodná hlavička veterána Babela.
90+2'
Portugalští sudí nebyli vůči Gibraltarům moc shovívaví. Nad rámec druhé půle přidali dalších sedm minut.
90+1'
Frenkie de Jong nedopustil před Krulem žádné větší drama. Naopak vznikl rychlý protiútok, který zmařil centr do Goldwinových dlaní.
90'
Velká událost pro domácí fotbalisty i jejich příznivce. V devadesáté minutě jim Valarino vybojoval rohový kop.
88'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Další kapitulace unavených Gibraltarců. Owen Wijndal na levém okraji pokutového území přehrál Sergeanta. Na přední tyči našel MEMPHISE DEPAYE a ten šikovně nastavenou nohou zakončil mezi nohy brankáře.
87'
Antony Moulds neriskoval a posunul další z centrů na rohový kop, ke kterému se postavil Stengs, jenže překopl celou šířku hřiště.
86'
Depayova rána z jednadvaceti metrů se vykroutila mimo branku. Míč proletěl vedle Goldwinovy pravé tyče.
85'
Skóre se přibližuje podobě, jaká se dala od konfrontace obra s trpaslíkem očekávat. Mepmhis Depay pustil Wijndalův oblouček na DONNYHO VAN DE BEEKA a ten pohodlně využil toho, že ho před bránou nikdo aktivně nebránil. Šestý gól a šestý střelec!
84'
Také po přestupku Gravenbercha fotbalisté Gibraltaru míč okamžitě ztratili. Všemu předcházel zneškodněný centr Wijndala.
83'
První Babelův příspěvek byl faul na Barnetta. Zpět do pohybu uvede míč Kyle Goldwin.
82'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Ethan Jolley, přichází Antony Moulds.
81'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Julian Valarino.
81'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Calvin Stengs.
81'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Ryan Babel.
79'
Chipolina odehrál míč na roh, který byl znovu rychle rozehrán. Tentokrát branka Gibraltaru v ohrožení nebyla.
78'
Lee Casciaro nedostal od Barnetta přesný pas k levé postranní čáře. Až na jeden brejk Gibraltar v ofenzivě nezlobí.
77'
Ofsajd a v něm Steven Berghuis, který stejně poslal přihrávku z jedné do rukavic Kylea Goldwina.
76'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Donny van de Beek.
76'
Šestý zásah nepřidal ani Wijnaldum, na kterého po přetaženém centru skvěle sklepl míč Wijndal. Hlavička zblízka šla mimo bránu.
76'
První dotek proti nákopu před gibraltarskou bránu Goldwin úplně nezvládl. Tím druhým ale vše napravil, když vychytal možnost Malena!
75'
Po několikaminutové prodlevě způsobené přípravou náhradního gólmana konečně došlo na standardku Walkera. Nákop z hloubi pole byl znovu moc krátký.
74'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Dayle Coleing, přichází Kyle Goldwin.
73'
Coleing byl jednoznačně nejlepším hráčem Gibraltaru. Ze hřiště jej vyprovází zasloužený potlesk pár stovek fanoušků.
73'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Dean Torrilla.
72'
Zdravotní trable má rovněž Dayle Coleing, který se zranil při výkopu. Problém se stehenním svalem mu asi nedovolí pokračovat.
71'
Louie Annesley skončil po hlavičkovém souboji s faulujícím Frenkiem de Jongem v křečích. Pro domácí to bude ještě dlouhých dvacet minut.
70'
Střídající Malen zaútočil na svůj druhý gól, jenže z dvaceti metrů netrefil ze svého pohledu levou tyč.
69'
Wiljnaldum dostal míč na střed šestnáctky, odkud chtěl asi ještě jednou přihrávat, ale to už natrefil na některého ze soupeřů.
68'
Na střelecké pokusy vedou hosté 26 – 0. A rozhodně to není konečná cifra.
67'
Domácím obráncům, mezi které patří úplně všichni v červeném, už docházejí síly. Kombinaci Nizozemců jenom nečině přihlíží.
66'
Jeden z hostů se zřítil k zemi uvnitř pokutového území. Ani hlasitý výkřik ale nedonutil rozhodčího fouknout penaltu.
65'
Depay se zapříčinil o zisk rohového kopu, který byl velmi rychle rozehrán. Nizozemci nehodlají polevit v nastoleném tempu.
64'
Memphis Depay nahrál do vápna na Klaassena, který zprava předložil míč před bránu a DONEYLL MALEN velmi jednoduše zvýšil na rozdíl pěti branek. Místo oslavy okamžitě vzal balon a vrátil jej do středového kruhu.
62'
Defenziva Gibraltaru se začíná postupně rozpadat. Hlavičkující GEORGINIO WIJNALDUM byl po přesném centru z pravého křídla vychytán Coleingem, nicméně bezprostřední dorážka téhož hráče už skončila v síti.
61'
Přímý kop poblíž rohu vápna zrealizoval MEMPHIS DEPAY, jehož ránu ve zdi tečoval De Barr a míč zapadl přesně k levé tyči Coleingovy brány. Pro Gibraltar dost smolný okamžik.
60'
Depay rozdal míč doleva na Wijndala, jehož pas odkopl na zámezí Barnett. Následoval nedovolený zákrok kapitána Chipoliny.
59'
Počet přihrávek: 49 – 426.
58'
Po rohovém kopu už Gibraltar situaci zvládl s větším přehledem. Malen poslal míč do náruče gólmana.
57'
Aktivní presink dovedl Nizozemce k další šanci. Depay uvolnil Berghuise, proti kterému Coleing tentokrát vytáhl výborný zákrok. Rozhodně ne první.
55'
Žádná senzace na úkor Nizozemců se očividně konat nebude. Na rozdíl dvou branek zvyšuje LUUK DE JONG, který z jedničky uklidil do brány Berghuisův přízemní centr z pravého křídla.
54'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Donyell Malen.
52'
Daley Blind si při bránění poranil koleno a vše nasvědčuje tomu, že pro něj tento zápas předčasně končí.
51'
Coleing sebral další z centrů a rychle rozjel protiútok. De Barr krásně postupoval po ose a ve finále neustál souboj s Blindem. Rozhodčí nepískají!
50'
Portugalský rozhodčí viděl útočný faul Roye Chipoliny na Deligta, takže i tenhle útok měl pouze jepičí život.
49'
O chvíli později největší hvězda francouzského Lyonu faulovala Sergeanta. Walker zkusí poslat míč před Krulovu bránu.
48'
Depay po individuální akci a narážečce s Berghuisem nezaviněně upadl a míč mu odskákal mimo hrací plochu.
47'
Coleing u levé tyče sebral neadresný centr, který Wijnaldum rozhodně neposlal tam, kam to plánoval.
46'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Ryan Gravenberch.
46'
Gibraltar odvedl v první půli výbornou práci. Do sedmnácté minuty nepovolil Nizozemcům žádnou šanci a po několika následných zásazích brankáře Coleinga poprvé kapituloval až chvíli před odchodem do šaten, kdy z hostů sejmul tlak Steven Berghuis. Frank de Boer radostí přesto nezáří, od silné jedenáctky určitě čekal více.
45+2'
45+2'
Chipolina odkopl Wijndalův centr na rohový kop, z něhož přistál míč u De Ligta, ale ten hlavou nenasměroval míč směrem na bránu.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Berghuis dobře odcentroval z pravého křídla. Rozběhnutému Klaassenovi se hlavička nepovedla a o další zakončení se po nebezpečné teči Chipoliny postaral Coleing.
44'
Memphis Depay si při zpracování dlouhého nákopu pomohl rukou. Viděla to i velká část z pěti set přítomných fanoušků.
42'
Velcí favorité přece jenom odemkli gibraltarskou obranu ještě před přestávkou! Rychlou výměnu míče mezi Dumfriesem a Wijnaldumem zpečetil dobře umístěnou ranou z pravého okraje velkého vápn STEVEN BERGHUIS. Coleing se tentokrát jen ohlédl.
41'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Kian Ronan, přichází Erin Barnett.
40'
Ke stojícímu Klaassenovi doletěl centr z pravé strany, ale Coleing proti střele zblízka opět vytáhl senzační zákrok!
39'
Po rozehrávce Walkera míč pořádně nedoletěl do pokutového území. Pro Tima Krula je to pohodový večer, byť s výsledkem zatím spokojen být nemůže.
38'
Frustrace Nizozemců narůstá. Výsledkem je žlutá karta pro zkušeného záložníka Klaassena, jenž na půlce zahrál vysokou nohou před Mouelhim.
37'
Casciaro se postaral o Wijndalův centr. Blindův následný nákop se stal snadnou kořistí pro gibraltarského gólmana.
36'
Davy Klaassen se hodně zlobí, že po jeho nepřesné hlavičce nebyl nařízen další roh. Blízko těm tam byl Wiseman.
35'
Sergeant skočil pod nohy Berghuise a ztečoval míč na rohový kop. Centr zprava však propadl mimo velké vápno.
34'
Po vhazování Wisemana byla portugalským rozhodčím odpískána hra rukou. Provinit se měl Liam Walker.
33'
Nevynucená chybička v hostující kombinaci. Wijnaldum se nespojil s Denzelem Dumfriesem. Následuje odkop od branky.
32'
Daley Blind rozehrál nakrátko, ovšem Nizozemci se na ose hřiště do pokutového území neprokousali.
31'
Druhá třetina zápasu začíná úvodní žlutou kartou. Kian Ronan šel pozdě do skluzu s Klaassenem.
30'
Ethan Jolley nepřesně přihrával podél levé lajny na Walkera, takže se domácí akce vešla do pěti vteřin.
29'
De Ling ve snaze získat míč povalil De Barra. Teď už se Gibraltar na útočnou polovinu určitě dostane.
28'
Lee Casciaro trochu zbytečně vyměnil s míčem ze hřiště ještě na své polovině. Obří tlak hostů může plynule pokračovat.
27'
Wijnaldum se ve vápně neprotlačil přes jednoho z obránců a míč se octl až v moci brankáře Coleinga.
26'
Wiseman odhlavičkoval centr Frenkieho de Jonga, když měl těsně za zády Klaassena s Luukem de Jongem.
25'
Výborný zákrok Coleinga, který skokem k pravé tyči vytěsnil povedenou střelu Wijnalduma z dvacetimetrové vzdálenosti.
24'
Na lavičce Nizozemska zatím spokojenost nepanuje. Každopádně by to měla být jen otázka času, než se skóre poprvé posune.
23'
Depay si hezky naběhl na oblouček z hloubi pole. Zleva poté našel u malého vápna Dumfriese, ale tomu se z bezprostřední blízkosti povedlo hlavou netrefit bránu!
22'
Míč rozhodčího, který se nechtěně postavil do cesty jedné z mnoha nizozemských přihrávek na třiceti metrech od brány.
21'
Aspoň chvíle klidu pro domácí defenzivu. Ethan Jolley si vynutil faul v podání Berghuise.
20'
Memphis Depay se otočil na malém prostoru, ale z nějakých sedmi metrů překopl ze svého pohledu levou tyč.
19'
Nizozemci začínají trošku přidávat. Krátce po sobě z vápna stříleli Klaassen a Wijnaldum, ale obě střely byly obranou zablokovány.
18'
Tjan De Barr zůstává ležet na umělé trávně po srážce s Krulem, který ho ve výskoku kontaktoval nohama do hlavy.
17'
Coleing hrdinou okamžiku! Nejprve vyrazil pozdrav Berghuise a pak z bezprostřední blízkosti zasáhl i proti dorážce Depaye.
16'
Ronan rezolutně odpálil na roh míč, se kterým prošel do vápna Klaassen.
15'
Wisemanův aut byl prodloužen až před branku, ale Nizozemci menší závar zvládli bez většího problému.
14'
Od Blinda šel míč do autu, takže Gibraltar může něco vymyslet vhazováním z křídelního prostoru!
13'
Hosté překonali nesmírně hustou obranu postavenou u kraje velkého vápna, jenže Wijndalovo zakončení letělo mimo tři tyče.
12'
Rozhodčí přešli potencionální faul na jednoho z domácích, takže se znovu bude konat série krátkých nizozemských přihrávek.
11'
První střelecký pokus zrealizoval Depay, ale míč se okamžitě odrazil od dobře postaveného Sergeanta.
10'
Denzel Dumfries nezpracoval pas do křídelního prostoru. Míč opustil hřiště a zpátky ho vrátí brankář Coleing.
9'
Wijnaldův krátký centr se rovněž neujal, ale Nizozemsko setrvává poblíž velkého vápna.
8'
Blindův nákop si domácí obrana pohlídala a odkopla míč někam k půlící čáře. Podle očekávání se hraje jen na jednu branku.
7'
Luuk de Jong je zatím velkým otloukánkem. Teď si proti němu nepovoleně pomohl Casciaro.
6'
Ofsajd a v něm nizozemský útočník de Jong.
4'
De Barr šel hodně tvrdě do souboje s Berghuisem. A to už podruhé, čímž si trochu koleduje o žlutou kartu.
2'
Domácí nastoupili v červených, zatímco hosté v černých dresech.
1'
Vzájemné zápasy

Gibraltar je v mezinárodním poli teprve krátce, tudíž se s reprezentací Nizozemska potká v soutěžním zápase vůbec poprvé.
Nizozemsko

Hostující výběr na úvod této kvalifikace naprosto propadl na hřišti svého největšího konkurenta v boji o postup z prvního místa skupiny G. Nizozemci si odvezli z Turecka porážku 2:4, kterou před pěti tisíci fanoušky alespoň částečně vyžehlili očekávanou výhrou 2:0 nad Lotyšskem. Mezi střelce se tehdy zapsali Steven Berghuis z Feyenoordu a Luuk de Jong ze španělské Sevilly. V tabulce jsou Nizozemci až třetí s odstupem tří bodů na první dvě místa. Dnes by každopádně měli získat další tři povinné body.
Gibraltar

Domácí mají za sebou povedenou účast v Lize národů, kde ve společnosti Lichtenštejnska a San Marina dokázali postoupit z déčkové divize. V kvalifikaci na světový šampionát ale čelí mnohem silnějším soupeřům, proti kterým by měl každý získaný bod cenu zlata. V prvních dvou zápasech z minulého týdne Gibraltar žádnou ostudu neudělal, byť dvakrát prohrál. Doma S Norskem 0:3 a venku v Černé Hoře 1:4. Z penalty se prosadil Reece Styche, jenž na klubové úrovni hraje sedmou anglickou ligu za Buxton.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Gibraltarem a Nizozemskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.