Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Island : Arménie - 8. října 2021   20:45

Island
Island
77' Johannesson (Saevarsson)
1:1
(0:1)
Arménie
Arménie
35' Hovhannisjan  (Zelaraján)
Island
E. Ólafsson – Saevarsson, Hermannsson (68. S. A. Gudjohnsen), Brynjar Bjarnason (46. Grétarsson), A. Skúlason – Birkir Bjarnason (C), Pálsson, Helgason (90+1. Ellertsson) – Thorsteinsson (81. Mikael Anderson), Kjartansson (46. Johannesson), A. Gudmundsson.
Dabanović (MNE) – Đukić (MNE), Todorović (MNE)
Laugardalsvöllur, Reykjavík
Arménie
D. Jurčenko – Hovhannisjan, T. Voskanjan, Harojan, Terterjan – Udo – Barseghjan (87. Gelojan), Mchitarjan (C), Spercjan (78. Grigorjan), Adamjan (78. Karapeťan) – Zelaraján (64. Bajramjan).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
V utkání mezi Islandem a Arménií se zrodila remíza 1:1. Po prvním poločase na tom byli lépe hosté, když ve 35. minutě otevřel skóre Kamo Hovhannisjan, ale domácí ve druhé půli přidali směrem do ofenzivy a odměnou jim bylo vyrovnání, v 77. minutě se prosadil Isak Johannesson. Více zajímavých příležitostí k vidění nebylo, remíza přetrvala až do závěrečného hvizdu.

Svěřenci kouče Vidarssona získali pátý bod a zůstávají pátí s minimální šancí na postup do baráže, na druhou Severní Makedonii ztrácí sedm bodů. Arménie spadla na třetí příčku právě za Severní Makedonii, horší je ale pouze o skóre, takže šance na baráž stále existuje.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:13.
90+4'
90+3'
Po pravé straně se rozběhl Victor Pálsson, nicméně Kamo Hovhannisjan jej skvěle zakřižoval a natlačil před soka tělo, následně si pomohl malou domů. Utkání směřuje k remízovému výsledku.
90+3'
Isak Johannesson se po vlastním faulu postavil do cesty rozehrávajícímu Voskanjanovi. Stoper ho šikovně nastřelil, arbitr Dabanović pak musel domácímu hráči udělit žlutou kartu.
90+2'
V nastaveném čase vyfasoval kartu žluté barvy Ari Skúlason. Pozdě zareagoval na rozběhnutého Grigorjana, jehož zezadu podrazil.
90+1'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Thórir Jóhann Helgason, přichází Mikael Egill Ellertsson.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Podle očekávání si balón postavil Henrich Mchitarjan. Zeď přestřelil, ale balón začal padat příliš pozdě, Elías Rafn Ólafsson mohl zůstat klidným.
88'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Choren Bajramjan. Troufl si i na Saevarssona, který ho zastavil nedovoleným způsobem. Arménie má k dispozici zajímavě vypadající volný přímý kop.
87'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Išchan Gelojan.
86'
Levou lajnou se až do pokutového území prohnal Choren Bajramjan. V zakončení mu paradoxně zabránil spoluhráč Artak Grigorjan, jenž se mu přimotal do cesty.
85'
Zdá se, že Arménie se spokojí i s remízou. Většinu hráčů stáhla do defenzivy, presuje jenom útočník Alexandr Karapeťan.
84'
Za dlouhým nákopem Skúlasona startoval Albert Gudmundsson, ale zbytečně. V době nahrávky se totiž už nacházel za posledním obráncem.
83'
Tlak domácího mužstva stoupá. Do vnitra pokutového území vyslal centr Thórir Jóhann Helgason, Davit Terterjan přehlavičkoval Johannessona.
82'
Proti Sarvarssonovu stříleném centru vystartoval z brankové čáry David Jurčenko. Nezaváhal a kulatý nesmysl udržel v rukavicích.
81'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Mikael Anderson.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby a momentálně to vypadá, že se body budou dělit. Psychická výhoda je ale na straně Islandu, který určitě zabojuje o obrat.
78'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Alexandr Karapeťan.
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Eduard Spercjan, přichází Artak Grigorjan.
77'
Island právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Barseghjanovi se skluz vůbec nepovedl, umožnil tak Saevarssonovi nerušený vstup do pokutového území. Islandský kapitán zvedl hlavu a na malém vápně si všiml ISAKA JOHANNESSONA, za jeho technickou střelou k pravé tyči se Jurčenko jenom ohlédl.
76'
Příliš pomalou přihrávku poslal Tigran Barseghjan Bajramjanovi. Dobře zasáhl Victor Pálsson, špičkou kopačky posunul balón ven z vápna.
75'
Choren Bajramjan se do svých kliček sám zamotal. Nakonec ale míč znovu dostal pod kontrolu, aby nepřesně nahrál po lajně Barseghjanovi.
74'
Žlutá karta i na arménské straně. Pěkně zblízka si ji prohlédl Eduard Spercjan, jenž zastavil rozběhnutého Gudmundssona bez zjevné snahy hrát míč.
73'
Centrovaný balón vyslaný z kopačky Chorena Bajramjana měl oči a adresát Eduard Spercjan na něj jen těsně nedoskočil.
72'
Ne, tohle penalta nebude. K lehkému kontaktu mezi Pálssonem a Barseghjanem sice došlo, ale hostující hráč pádu dost přidal.
71'
Z kroku vyprodukoval Isak Johannesson zajímavou ránu z dvaceti metrů. David Jurčenko se preventivně proletěl vzduchem, ale tušil, že míč proletí výrazně vedle pravé tyče.
70'
Čas se Islandu krátí. Arménie neudělala směrem do defenzivy jednou chybu a směřuje za ziskem důležitých tří bodů.
69'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Birkir Bjarnason. Do souboje s Bajramjanem přiběhl pozdě a přišlápl mu levou nohu.
68'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Hjörtur Hermannsson, přichází Sveinn Aron Gudjohnsen.
67'
Victor Pálsson hlasitě protestuje, ale je pravdou, že nevybíravě zajel do Voskanjana, byť nejprve trefil míč. Odpískání faulu si rozhodčí obhájí.
66'
Island přesunul hru na útočnou polovinu. Isak Johannesson hledal uličku na Bjarnasona, tu včas zavře skluzující Choren Bajramjan.
65'
Souboj tělo na tělo neustál Birkir Bjarnason, vítězně z něj vzešel Eduard Spercjan. Posléze zvedl hlavu a konstruktivně rozehrál akci na Terterjana.
64'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Lucas Zelaraján, přichází Choren Bajramjan.
63'
Davidu Jurčenkovi se odkop nepovedl, ale měl to štěstí, že volným středem doskákal až na útočnou polovinu, kde ho zpracoval bránící Hermansson.
62'
Birkir Saevarsson často zahrává rohového kopy na hlavu Pálssona. Nejinak tomu bylo i v tomto případě, nepovedená hlavička zamířila vedle pravé tyče.
61'
Už to vypadalo, že Sargis Adamjan bude zakončovat tváří v tvář brankáři, ale v poslední chvíli mu pod nohy skočil Birkir Saevarsson a čistým zákrokem nebezpečí zažehnal.
60'
Hodina z utkání je pryč, do konce zápasu zbývá posledních třicet minut. Arménie nadále drží těsné jednobrankové vedení, Island se v ofenzivě trápí.
59'
Odpískání nedovoleného zákroku se dožadoval Albert Gudmundsson, avšak spadl příliš ochotně, což arbitr Dabanović vzal v potaz a nechal pokračovat ve hře.
58'
Rychle na druhou stranu. Thórir Jóhann Helgason si hodil míč podél Spercjana. Téhož hráče nastřelil a vybojoval rohový kop.
57'
Dalším, kdo se pokusil navýšit arménský náskok, byl Tigran Barseghjan. Oblelstil Pálssona, jenže pak si míč posunul moc před tělo, do bezpečí hrací předmět posléze odpálil Daníel Leó Grétarsson.
56'
Na vlastní pěst se vydal po levé lajně Kamo Hovhannisjan. Birkir Saevarsson k němu přistoupil pozdě, ale práci za něj odvedl na jedničku Ari Skúlason.
55'
Za hlasitého povzbuzování fanoušků domácí kombinují na útočné polovině. Střílet už mohl Jón Dagur Thorsteinsson, ještě volil nahrávku k lajně Johannessonovi.
54'
Zničehonic mohl vyrovnat Isak Johannesson. Na hranici šestnáctky zůstal nikým nehlídaný, jenže střelu z prvního doteku namířil přímo do gólmana, Jurčenko při prvním zákroku v utkání nezaváhal.
53'
Stoper Taron Voskanjan si v těžké pozici poradil s velkým přehledem. Před Bjarnasonem se otočil a poslal malou domů Jurčenkovi.
52'
Arménie má v posledních okamžicích navrch. Kamo Hovhannisjan se zkoušel prodrat skrze trojici protihráčů, podle očekávání neuspěl.
51'
Další příležitost si vytvořil Tigran Barseghjan. Zbavil se Pálssona a i on střílel k pravé tyči, i on o pár decimetrů minul.
50'
Dalekonosnou střelou z dvaceti metrů se prezentoval Lucas Zelaraján. Levačkou zakroutil míč těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
49'
V ofsajdovém postavení byl přichycen Albert Gudmundsson. Vyběhl v pravý čas, jenže Hjörtur Hermannsson vyslal nahrávku příliš pozdě.
48'
Za obranu nabíhal čerstvý Isak Johannesson, ale dostal příliš dlouhou nahrávku, míč dostihl až za autovou čárou.
47'
Zatímco hostující kouč vpustil do druhého poločasu stejných jedenáct hráčů, tak domácí trenér udělal dvě změny, zřejmě se snaží dát svým svěřencům nový náboj.
46'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Brynjar Ingi Bjarnason, přichází Daníel Leó Grétarsson.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Vidar Kjartansson, přichází Isak Johannesson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Fotbalisté Arménie mají nakročeno k dalšímu cennému vítězství, po prvním poločase vedou na islandském stadiónu nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Skóre střetnutí udává situace z 35. minuty, kdy Zelaraján centrem našel Kama Hovhannisjana, jenž ve skluzu křižnou střelu vyzrál na padajícího Ólafssona. K vidění je vyrovnaná bitva, kde dominují hlavně obrany, a také jediná střela, právě ta gólová. Ve druhém dějství ale musí Island výrazně zabrat, a to hlavně směrem do ofenzivy.
45'
44'
Za obranu dostal výborný pas Kamo Hovhannisjan. Nepochopitelně si ale míč místo zpracování pustil, načež ho na hrací ploše už nestihl.
43'
Všemi možnými způsoby se Sargis Adamjan zkusil prodrat za Skúlasona, který ovšem soka výborně vystál a čistým způsobem jej od míče odstavil.
42'
Nechybělo moc, aby domácí defenziva propadla. Situaci zachránil Ari Skúlason, který natáhl pravou nohu a špičkou kopačky ukopl míč Zelarajánovi.
41'
Albert Gudmundsson sice obehrál dva soupeře, ale v momentě, kdy běžel čelem k vlastní bráně. Pak se otočil a k lajně přenesl hru k Jónu Dagurovi Thorsteinssonovi.
40'
Je pochopitelné, že hostující mužstvo nikam nespěchá. Taron Voskanjan nahrál za sebe brankáři, ten, ačkoli měl dost času, napálil míč do zámezí.
39'
Střela byla nakonec tečovaná, takže útok Arménie pokračoval rohovým kopem, nicméně Davit Terterjan na přetažený centr Zelarajána nedosáhl.
38'
Na druhé straně zahrozil Henrich Mchitarjan. Na hranici šestnáctky si přehodil balón na pravačku a technickým pokusem vystřelil těsně nad břevno.
37'
Island chtěl okamžitě odpovědět z rohového kopu. Avšak Pálssonova hlavička byla příliš vysoká, do bezpečí míč vyboxoval David Jurčenko.
35'
Arménie právě vstřelila branku!
Svěřenci kouče Caparrose potvrzují, že na druhém místě skupiny nejsou náhodou! Zelaraján z pravé strany vyslal dokonalý centr do míst, kam naběhl KAMO HOVHANNISJAN, jenž ve skluzu poslal míč nechytatelně k zadní, pravé tyči.
34'
Mezi dvěma protihráči Hjörtur Hermannsson poslal pas Birkiru Bjarnasonovi. Kapitán Islandu se zbavil Voskanjana, ale Harojan již byl nad jeho možnosti.
33'
Polovysoký balón vyslal do vnitra pokutového území Henrich Mchitarjan. Našel Eduarda Spercjana, ten v lehkém záklonu přestřelil.
32'
Tentokráte nechal Henrich Mchitarjan exekuci rohu na Zelarajánovi. Zajímavý centr směrem do brány odvrátil Saevarsson na další roh.
31'
Sargis Adamjan obral o míč váhajícího Hrmanssona a středem vydal do protiútoku. Zodpovědnost vzal na sebe, pravačkou vysoko přestřelil.
30'
Rohové kopy nefungují ani jednomu celku. Toho arménského se chopil Henrich Mchitarjan, ale míč poslal Voskanjanovi příliš vysoko.
29'
Hosté se levou stranou prokombinovali až do pokutového území. Eduard Spercjan patičkou posunul balón na Zelarajána, jehož střílený centr zblokoval na roh Pálsson.
28'
Zkušeně si dal Birkir Bjarnason dal tělo před Harojana, jímž se nechal faulovat. Arménský stoper nezvládl včas zastavit pohyb.
27'
Albert Gudmundsson si narazil se Saevarssonem a pokračoval ve sprintu po pravé lajně. Ve finále centroval, ale přímo do rukou gólmana.
26'
Akci hostujícího mužstva zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V postavení mimo hru byl nachytán Lucas Zelaraján.
25'
Dlouhý odkop si pohlídal Davit Terterjan. Nikým neatakovaný ještě stihl zkontrolovat situaci, aby pak zapojil do hry jednoho ze spoluhráčů.
24'
Zády k bráně, navíc proti dvěma soupeřům Kamo Hovhannisjan podle očekávání neuspěl. Do brejku vystartoval Kjartansson, ale Spercjan mu vystavil rychlou stopku.
23'
Brankář David Jurčenko očima kontroloval hlavičku Victora Pálssona, jež šla vysoko nad bránu, hra bude pokračovat odkopem.
22'
Na zadní tyči číhal na přetažený centr Lucas Zelaraján. Málem se míče dočkal, ale v poslední chvíli zakročil Birkir Saevarsson, balón odpálil do zámezí.
21'
Sargis Adamjan zrychlil hru dlouhou přihrávkou středem hřiště. Eduard Spercjan lehce zaváhal při zpracování, což okamžitě trestal Hermansson.
20'
Pořádně zaváhal při rozehrávce stoper Taron Voskanjan. Přenesení hry dal malou výšku a měl štěstí, že Kjartansson hlavou poslal míč pouze k nohám jiného Arménce.
19'
V souboji jeden na jednoho uspěl bránící Varazdat Harojan. Do poslední chvíle vystál Pálssona, jehož kličku po levé straně očekával.
18'
Nohama si zahrál i gólman Elías Rafn Ólafsson, jehož zapojil do hry Hjörtur Hermannsson. Místo očekávaného dlouhého odkopu sáhl k přízemnímu pasu k levé lajně na kapitána Saevarssona.
17'
Po delší době si užívají balónu i fotbalisté v bílých dresech. Ale převážně kolem poloviny hřiště, dále je soupeř nepouští.
16'
Propadnutí středu hřiště v poslední chvíli zažehnal poslední bránící Brynjar Ingi Bjarnason. míč odkopl těsně před Zelarajánem.
15'
Na první větší příležitost jednoho či druhého celku čekáme marně. Fotbalisté v modrém drží balón na kopačkách, ale obrana Arménie pracuje velmi dobře.
14'
Islanďané začínají mít navrch. Více volného prostoru využil k ráně těsně za hranicí šestnáctky Victor Pálsson a jen těsně minul prostor u pravé tyče.
13'
Příliš pozdě se rozhod pro vyběhnutí z brány David Jurčenko. Albert Gudmundsson udělal gólmanovi kličku do protipohybu, z velkého úhlu pak mířil nepřesně.
12'
Odpískání pokutového kopu se dožadoval nejen Vidar Kjartansson, ale i většina fanoušků na stadiónu. Píšťalka rozhodčího zůstala po zákroku Terterjana němá.
11'
Zatím je dost vidět domácí kapitán Birkir Bjarnason. Krásně se vymotal mezi dvěma protihráči, načež přenesl hru k levé lajně na Saevarssona.
10'
Útočným faulem se prezentoval Victor Pálsson. Islandský fotbalista si nejprve posunul míč až moc před sebe, následně fauloval Voskanjana.
9'
Dlouho váhal s nahrávkou Birkir Bjarnason. Nakonec neměl komu dopředu, proto se otočil a zapojil do hry stoperskou dvojici.
8'
Henrich Mchitarjan se prezentoval nepovedeným balónem na přední tyč, kde úřadoval Hjörtur Hermannsson, míč odpálil do bezpečí.
7'
Standardka v podobě rohového kopu i pro Arménii. Solomon Udo centroval z poměrně velké dálky, ale Birkir Saevarsson hlavičkoval v záklonu, proto míč usměrnil nad vlastní bránu.
6'
Eduard Spercjan mohl zkusit utéct do rychlého protiútoku, ale zvolil konstruktivní rozehrávku. Hosté postupně přesunuli kombinaci na útočnou polovinu.
5'
Centr mířil na hranici penalty, kde číhal Victor Pálsson. K zakončení se však neprobojoval, ještě o něco výše vyšplhal Varazdat Harojan.
4'
Potlesk fanoušků si vysloužil Birkir Bjarnason. Utekl po pravé straně při centru nastřelil Kama Hovhannisjana, vybojoval rohový kop.
3'
Vzhledem k situaci ve skupině jsou mírným favoritem hosté, byť kvalita by měla být na straně Islanďanů. Zápas slibuje vyrovnanou bitvu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Arménci pro dnešní kvalifikační střetnutí oblékli dresy bílé barvy.
1'

Island: E. Ólafsson – Saevarsson, Hermannsson, Brynjar Bjarnason, A. Skúlason – Birkir Bjarnason (C), Pálsson, Helgason – Thorsteinsson, Kjartansson, A. Gudmundsson.
Náhradníci: P. Gunnarsson, Rúnarsson – Ellertsson, S. A. Gudjohnsen, Johannesson, Sampsted, Thorarinsson, Mikael Anderson, Grétarsson, Leifsson, Ómarsson, S. Thórdarson.

Arménie: D. Jurčenko – Hovhannisjan, T. Voskanjan, Harojan, Terterjan – Udo – Barseghjan, Mchitarjan (C), Spercjan, Adamjan – Zelaraján.
Náhradníci: Ajvazov, Bučněv – Avanesjan, Bajramjan, Grigorjan, Karapeťan, Mkojan, Monroy, Muradjan, Vardanjan, Gelojan, Margarjan.

Rozhodčí: Dabanović (MNE) – Đukić (MNE), Todorović (MNE).
Arménie

Co se týče Arménie, tak to je úplně jiný příběh. Toto národní mužstvo překvapivě usiluje o druhou pozici, jež by znamenala postup do baráže o světový šampionát. Na třetí Rumunsko má k dobru jeden bod a program vůbec ne lehký. Představí se postupně v Islandu, v Rumunsku, doma se Severní Makedonií a Německem, takže zápasy, v nichž by se za běžných okolností favorizoval soupeř, ale svěřenci kouče Caparrose nejednou ukázali, že favorita umí zaskočit. Na druhou stranu však dokáží v roli favorita i selhat, naposledy totiž remizovali doma 1:1 s Lichtenštejnskem, tato ztráta by je mohla hodně mrzet.
Island

Fotbalisté Islandu jsou od postupu na mistrovství světa hodně daleko. V kvalifikační skupině J se jim totiž vůbec nedaří a po šesti zápasech mají na kontě pouhé čtyři body za vítězství nad outsiderem z Lichtenštejnska a remízu v Severní Makedonii. Hlavním problémem Vidarssonovi družiny je fakt, že tým stárne a přestává stačit evropské špičce. Navíc jsou problémy i mimo hřiště, jeden z největších tahounů Gylfi Sigurðsson je už od května bez fotbalu, protože byl obviněn a zatčen pro podezření ze zneužívání nezletilé dívky, načež byl propuštěn na kauci, ale fotbal si nezahraje, dokud nebude jeho kauza vyřešena.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování kvalifikace na světový šampionát, u zápasu skupiny J mezi Islandem a Arménií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.