Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Španělsko - 8. září 2021   20:45

Kosovo
Kosovo
0:2
(0:1)
Španělsko
Španělsko
32' Fornals  (Morata) • 90' F. Torres  (Merino)
Kosovo
Madden (SCO) – Roome (SCO), Carr (SCO)
Fadil Vokrri Stadium, Priština
Španělsko
Simón – M. Llorente (86. Merino), I. Martínez, Laporte, Reguilón (86. Albiol) – Soler (58. Azpilicueta), S. Busquets (C), Koke – F. Torres, Morata (72. Sarabia), Fornals (58. Traoré).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Španělsko potvrdilo roli favorita, Kosovo porazilo na jeho vlastním stadiónu 2:0. Důležitý první gól vstřelil ve 32. minutě Pablo Fornals, jenž tak oslavil premiérový reprezentační start v základní sestavě. Po vedoucí brance se ovšem hostům dlouho nedařilo přidat pojistku a naopak to byli domácí, kteří měli šance, nicméně jak Muriqi, tak Bytyqi nezvládli koncovku. Když už to vypadalo, že v utkání padne jediný gól, tak v poslední minutě základní hrací doby přidal druhý španělský gól Ferrán Torres.

Svěřenci kouče Enriqueho udrželi ve skupině B první místo, a protože Švédsko prohrálo v Řecku, tak se seveřanům vzdálili na rozdíl čtyř bodů. Kosovo spadlo na čtvrté místo právě za naplno bodující Řeky.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:12. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:12.
90+4'
90+3'
Hosté si v poslední vteřiny střetnutí vyměňují míč mezi sebou na obranné polovině. Rovněž soupeř čeká na závěrečný hvizd, vůbec nepresuje.
90+2'
Zápas se pouze dohrává. Španělsko vstřelilo pojistku, čímž se uklidnilo, zatímco domácí již nemají motivaci hrát, dnes odejdou z utkání s nulou.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. FERRÁN TORRES převzal nahrávku od Merina, aby následně zmátl hlavu Fazlijimu a střelou k levé tyči vypálil do protipohybu Murice. Pomezní nejprve odmával ofsajd, ale sudí Madden spolu s videorozhodčím došli k závěru, že postavení střelce bylo v pořádku.
89'
Betim Fazliji si splnil defenzivní povinnosti na jedničku. Vystál kličkujícího Traorého, aby jej ve finále čistým způsobem připravil o míč.
88'
Ponechaná výhoda Španělsku dlouho nevydržela, protože Adama Traoré si posunul míč až moc před sebe. Po zákroku Hadergjonaje se proto arbitr Madden vrátil k faulu Dreševiće.
87'
Čerstvý Mikel Merino se okamžitě zapojil do hry, rozehrál přímý kop z poloviny hřiště. Rozhodl se pro hru směrem dozadu na Laporteho.
86'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Mikel Merino.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Raúl Albiol.
85'
Španělé darovanou standardkou pohrdli. Ferránu Torresovi centr nevyšel, míč vyslal mimo dosah fotbalistů přítomných v pokutovém území.
84'
Amir Rrahmani si myslel, že se jako poslední dotkl míče Sarabia, ale byl to Rašani. Hodně se pak domácí kapitán držel za hlavu, když pomezní ukázal k rovovému praporku.
83'
Hodně odvážný pokus vyzkoušel Milot Rašica. Místo očekávaného centru volil lob. Moc nechybělo, míč však nakonec proletěl nad bránou.
82'
Španělský brankář znovu v akci. Vyběhl proti centru Lošaje od rohového praporku, kulatý nesmysl s velkým přehledem lapil.
81'
Pěknou akci hráčů v modrých dresech zakončoval Zymer Bytyqi. Z levé strany pokutového území mířil překvapivě na přední tyč, Simón šel včas k zemi.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Domácí Kosovo nadále prohrává těsným rozdílem. Samo se přesvědčilo, že i proti Španělsku si mohou vytvořit příležitosti. Šance alespoň na bod existuje.
79'
Arijanet Muric si rozmyslel vyběhnutí, na což málem doplatil. Torresovi nechybělo moc, aby míč umístil do volné pravé části brány.
78'
Centr od rohového praporku domácí defenziva odvrátila pouze k Reguilónovi. Bek neváhal a vyslal další míč do šestnáctky, Sergio Busquets hlavičkoval těsně vedle pravé tyčky.
77'
Rohový kop pro Španělsko. Marcos Llorente sice na Zymera Bytyqiho nevyzrál, nicméně od nohy Kosovana se balón odrazil do zámezí.
76'
Svěřenci kouče Enriqueho kontrolují hru, samozřejmě i vítězství 1:0 se počítá. Kosovo začíná vysouvat presink, neboť si je vědomo, že musí začít více hrát s míčem.
75'
Naslepo vyslal Pablo Sarabia střílený balón do pokutového území. Jak Koke, tak Ferrán Torres na něj nedosáhli, byť těsně.
74'
Florian Lošaj vymyslel milimetrově přesný centr na hlavu Rašaniho. Balón poskákal o kousek vedle levé části brankové konstrukce.
73'
Nechtěně, ale přece Elba Rašani stoupl Kokemu na levou nohu. Zajímavá standardka pro Španělsko, i když na střelu je míč přeci jen asi dost daleko.
72'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Pablo Sarabia.
71'
Znovu v akci Traoré, tentokráte ze středu hřiště přihrával pod sebe Kokemu. Jeho pokus těsně nad zemí srazil do bezpečí Rrahmani.
70'
Po pravé lajně si udělal prostor Adama Traoré a odcentroval. Morata na míč nedosáhl, Torres ho pak zpracoval už mimo střelecký úhel.
69'
Sergio Reguilón si narazil s Torresem, pak přesunul hru na střed k Busquetsovi. Ten se spokojil se zpětnou nahrávkou Martínezovi.
68'
Domácí kapitán Amir Rrahmani udržel na zádech Moratu až do té doby, dokud balón neopustil hrací plochu. Arijanet Muric bude odkopávat.
67'
Své rychlé nohy ukázal Adama Traoré, technika ovšem nebyla ideální. Sám se zamotal do kliček, čehož využil pozorný Betim Fazliji.
66'
Na levou stranu šestnáctky obdržel nahrávku Álvaro Morata. Kličkou do středu se zbavil Rrahmaniho, střelu vzápětí namířil do jiného obránce.
65'
Hráči v bílém drží kulatý nesmysl pod kontrolou. Dopředu tolik nespěchají, dávají si hlavně pozor, aby nevyrobili zbytečnou chybu.
64'
Právě Marcos Llorente následně podpořil ofenzivu, ale útoční akce u něj skončila, jelikož si nedovoleným způsobem počínal proti Fazlijimu.
63'
Pod tlakem zvolil César Azpilicueta to nejlehčí řešení. Přízemní nahrávkou oslovil Simóna, jenž přenesl hru doleva na Llorenteho.
62'
S odkopem Rrahmaniho si bez větších problémů poradil Aymeric Laporte. Ještě stihl zkontrolovat situaci a míč poslal volnému Busquetsovi.
61'
Elba Rašani narazil do Traorého, ten pak sestřelil Hadergjonaje. Skotský arbitr Madden možná poněkud překvapivě odpískal faul Španělovi.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Španělsko drží těsné jednobrankové vedení, Kosovo stále cítí šanci minimálně na remízu.
59'
Daleko z pokutového území vystartoval Simón, aby nedovolil postupovat do úniku Muriqimu. Míč se ovšem od Solera nešťastně odrazil k Bytyqimu, jehož pokus určitě směřoval mezi tři tyče, ale Simón se stihl vrátit a míč chytit.
58'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází César Azpilicueta.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Adama Traoré.
57'
Volný přímý kop rozehrál Florian Lošaj, poslal nákop do šestnáctky soupeře. Nebezpečí zažehnal Laporte, vyšplhal se ze všech nejvýše.
56'
Proti pravidlům hrál Carlos Soler. Po ztrátě míče natáhl pravou nohu, tou přišlápl levačku Mërgima Vojvody.
55'
Pro odkop Rrahmaniho si bez problémů doběhl Iñigo Martínez a před presujícím Rašanim nahrál dozadu gólmanovi.
54'
Hosté dostali velké varování, o jejich vítězství není rozhodnuto ani zdaleka. Hráči v bílém znovu převzali iniciativu a kombinují.
53'
Útočník Vedat Muriqi vyzrál na ofsajdovou past a z pravé strany mířil sám na gólmana. Obrovskou šanci neproměnil, střelou k levé tyči rozvlnil pouze boční síť.
52'
Sergio Reguilón přenesl hru na Marcose Llorenteho. Tomu vyšlo zpracování, následoval centr do vnitra šestnáctky. Morata nepřehlavičkoval Rrahmaniho.
51'
Domácí mají velké problémy dostat se na útočnou polovinu. Fotbalisté v modrých dresech běhají bez míče, což stojí velké množství fyzických sil.
50'
Ideální moment pro střelu prováhal Pablo Fornals. Stáhl se k němu Florent Hadergjonaj a střelu úspěšně zblokoval.
49'
Unai Simón vystartoval z pokutového území, ale jistotou rozhodně neoplýval. Milot Rašica doběhl k míči první, nicméně brankáře pouze nastřelil do levé nohy.
48'
Bylo by překvapením, pokud by se obrázek hry nějak výrazně změnil. Španělsko jen těžko podlehne tlaku Kosova, naopak samo bude po většinu času držet míč na kopačkách.
47'
Ani jeden z týmů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Španělsko má nakročeno k očekávanému vítězství nad Kosovem, po prvním poločase vede nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. o jediný gól utkání se postaral Pablo Fornals, jenž povedenou střelou levačkou k bližší tyči náležitě oslavil svůj premiérový start v reprezentaci v základní sestavě. Svěřenci kouče Enriqueho mají podle očekávaní více ze hry, ale i Kosovo mělo své šance. Tu největší Elba Rašani, jenž kousek za šestnáctkou vypálil těsně vedle levé tyče.
45'
44'
Pravý obránce Florent Hadergjonaj vhodil balón z autu na Muriqiho. Útočník zvládl zpracování na jedničku, avšak kolem Reguilóna se obtočit nedokázal.
43'
Carlos Soler tentokráte vyzkoušel přímou střelu. Narazil ale na dobře postavenou čtyřčlennou zeď, Muric tak nemusel řešit žádné složitosti.
42'
Fauly na straně Kosova přibývají. Zezadu naběhl do Moraty stoper Amir Rrahmani a může být rád, že se jeho zákrok obešel bez žlutého trestu.
41'
Exekuce se chopil Carlos Soler. Centru dal příliš malou výšku, do bezpečí kulatý nesmysl odklidil Florent Hadergjonaj.
40'
Sergio Reguilón kličkou k vlastní polovině dokonale zaskočil Rašaniho, který protihráče podrazil. Standardka pro hosty od levé lajny, blízko šestnáctky.
39'
Španělsko znovu kontroluje hru na útočné polovině. Morata si poradil v obležení dvou protihráčů, k lajně propasíroval míč na Solera.
38'
Nedorozumění mezi Kokem a Solerem znamená ztrátu balón. První jmenovaný hrál spoluhráči do běhu, ten však očekával pas do nohy.
37'
Marcos Llorente musel hodně přidat, aby ještě stihl míč na hrací ploše. Bez přemýšlení pak vyslal cent do vápna, přímo do rukavic Murice.
36'
Technicky šikovný Milot Rašica se málem proháčkoval až do pokutového území. V poslední chvíli mu nataženou levačkou vypíchl balón Aymeric Laporte.
35'
Álvaro Morata chtěl k asistenci přidat i gól. Po rychlém zpracování vypálil technický pokus jen těsně nad břevno. Muric míč kontroloval.
34'
Po chybném zpracování Solera chtěl rozjet protiútok Mërgim Vojvoda, jenže přecenil rychlostní schopnosti Muriqiho, před nějž se protlačil Martínez.
32'
První start v základní sestavě a první gól! Morata z první posunul míč doleva ke kopačkám PABLA FORNALSE, jenž z nelehké pozice vypálil levačkou tvrdou střelu k levé tyči, Muric byl bez šance.
31'
Na rohový kop se do pokutového území podíval i španělský kapitán Sergio Busquets. Přes Rrahmaniho se k zakončení nedostal.
30'
Do vnitra pokutového území poslal centr Carlos Soler. Ve vzduchu si nejlépe počínal Amir Rrahmani, Fornals přiběhl příliš pozdě.
29'
Z brankové čáry vystartoval Arijanet Muric. Gólman nenechal nikoho na pochybách, Morata proti němu neměl žádnou šanci uspět.
28'
Standardní situaci si vyzkouší rovněž Španělsko. Carlos Soler udělal kličku Fazlijimu, stejným hráčem byl posléze poslán k zemi.
27'
Souboj Muriqi vs. Martínez se opakoval. Tentokráte z něj vyšel lépe Španěl, který konkurenta výrazně přehlavičkoval.
26'
Za potlesku fanoušků vybojoval Vedat Muriqi standardku v podobě rohového kopu, když nastřelil clonícího Martíneze.
25'
Aktivní Sergio Reguilón si ve vzdušném souboji pomohl loktem proti Rašanimu, což pozornosti arbitra Maddena neuniklo.
24'
Ferrán Torres si posunul míč až moc před sebe. Ještě zabojoval, ale i ve skluzu hrál míč až za postranní čárou.
23'
Individuálně Álvaro Morata na stoperskou dvojici nevyzrál. Amir Rrahmani skvěle doplnil Fazlijiho, společnými silami forvarda zpacifikovali.
22'
Přenesení hry se Iñigu Martínezovi vůbec nepodařilo. Kulatý nesmysl nakopl příliš vysoko, Reguilón za ním vyskakoval marně.
21'
Ofenzivu rád podporuje i bek Sergio Reguilón. Roztáhl hru na Fornalse, jemuž se nepovedlo kličkou probojovat více na střed.
20'
Smyčka kolem kosovského vápna se utahuje víc a víc. Do jeho vnitra ale Španělé zatím nenakoukli, krouží kolem něj.
19'
Útočník Álvaro Morata prodloužil balón za sebe, kde tušil Ferrána Torrese. Ani rybička nestačila k vedoucí trefě, míč minul prostor u levé tyče.
18'
Pablo Fornals se dožadoval rohového kopu, ale právě on byl tím, kdo se jako poslední dotkl míče. Odkopávat bude Arijanet Muric.
17'
Opět sledujeme tradiční trpělivou rozehrávku Enriqueho družiny. Favorit dominuje na míči, ale kromě střely Fornalse ještě neměl žádnou větší šanci.
16'
Je zřejmé, že Španělé vítězství nedostanou zadarmo. Kosovští hráči ukazují, že kvalita jejich reprezentace je každým zápasem větší a větší.
15'
Kosovo dělilo pár decimetrů od senzačního vedení! Těsně za šestnáctkou vypálil zajímavý projektil Elba Rašani, míč proletěl vedle levé tyče.
14'
Koke si pohybem řekl o míč, nicméně Mërgim Vojvoda před něj natlačil tělo a soka udržel na zádech, načež si pomohl malou domů.
13'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Marcos Llorente. Elba Rašani si tělem výborně pokryl tělo a po kontaktu s protihráčem padl na zem.
12'
Fotbalisté z Pyrenejského poloostrova dominují. Drží balón na útočné polovině a hledají skulinu v defenzivní řadě konkurenta.
11'
Narážečka mezi Solerem a Moratou nevyšla. Zpětný pas druhého jmenovaného zastavil pozorný Florent Hadergjonaj.
10'
Moc k vedoucímu gólu nechybělo Pablu Fornalsovi. Z jedničky vyslal pomalou střelu, na níž Muric reagoval v poslední chvíli, balón zastavil pravou rukou.
9'
Domácí spoléhají především na rychlé protiútoky, s čímž se počítalo. Za stopery zaběhl Milot Rašica, nicméně si neporadil se zpracováním.
8'
Koke přihrál Moratovi, jenž si pro míč sběhl hlouběji do pole, aby ho následně roztáhl k levé lajně na Llorenteho, následně ale chyběl útočník na centr ve vápně.
7'
Střílený balón Solera tečoval na vlastní bránu Fazliji. Arijanet Muric zareagoval včas a kulatý nesmysl schoval pod tělem.
6'
Do zajímavé příležitosti spěchal Vedat Muriqi. Iñigo Martínez však soka dohnal a tělem ho vytlačil z ideální palebné pozice.
5'
Akce Španělska pokračovala rohovým kopem. Jeho exekuce se chopil právě Ferrán Torres, na centr ovšem naskočil nejvýše Amir Rrahmani.
4'
Pravou stranou vyzkoušel štěstí rovněž Ferrán Torres. Nebezpečným skluzem jej atakoval Florent Hadergjonaj, ale měl štěstí, jako první trefil míč.
3'
Po pravé lajně utekl osobnímu strážci Sergio Reguilón. Stříleným centrem pod sebe hledal a našel Solera, jehož pokus zblokoval obránce.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Španělska pro dnešní kvalifikační střetnutí oblékli bílé dresy.
1'

Kosovo: Muric – Hadergjonaj, Rrahmani (C), Fazliji, Vojvoda – Rašani, Lošaj, Drešević, Bytyqi – Rašica, Muriqi.
Náhradníci: Ujkani – Aliti, Valon Beriša, Domgjoni, Muslija, Selmani, M. Kryeziu, Thaqi, Lirim R. Kastrati, Jašari.

Španělsko: Simón – M. Llorente, I. Martínez, Laporte, Reguilón – Soler, S. Busquets (C), Koke – F. Torres, Morata, Fornals.
Náhradníci: de Gea, Sánchez – Alba, Albiol, Azpilicueta, García, Méndez, Merino, Rodri, Ruiz, Sarabia, Traoré.

Rozhodčí: Madden (SCO) – Roome (SCO), Carr (SCO).
Vzájemný duel

Dnešní soupeři na sebe narazili v poslední březnový den. Španělsko doma zvítězilo 3:1.
Kosovo

Domácí Kosovo je na tom mnohem hůře. Ve čtyřech zápasech získalo Kosovo jen čtyři body a patří mu třetí pozice. Ze zadních příček na něj ale dotírá Řecko. Během tohoto srazu si Kosovo připsalo první výhru v této kvalifikaci, když zvítězilo v Gruzii. Následně v neděli doma remizovalo 1:1 s Řeckem.
Španělsko

Španělsko zatím v kvalifikační skupině B vévodí tabulce. Po pěti duelech mají na svém kontě deset bodů. Jenže druhé Švédsko má odehrány teprve tři duely a získalo už devět bodů. Španělé si tak dost možná komplikují cestu za postupem do Kataru. Během tohoto srazu totiž prohráli právě ve Švédsku. Poté ale doma přehráli 4:0 Gruzii.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Kosovem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.