Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Albánie - 9. října 2021   20:45

Maďarsko
Maďarsko
0:1
(0:0)
Albánie
Albánie
80' Broja
Maďarsko
Gulácsi (C) – Botka (83. Lang), Orban, Attila Szalai – Négo (83. Hahn), Á. Nagy (71. Kleinheisler), Schäfer, Z. Nagy – Sallai (71. Vécsei), Szoboszlai – Sallói (59. Schön).
del Cerro Grande – Alonso Fernandez, Prieto (ESP)
Puskás Aréna, Budapešť
Albánie
Beriša (C) – Ismajli, Kumbulla, Djimsiti (30. Veseli) – Hysaj, Bare, Gjasula, Traši (86. Balliu) – Uzuni (66. Broja), Cikalleši (66. Manaj), Çekiçi (46. N. Bajrami).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:15.
Obrovská radost na straně Albánie! Ta vítězí 1:0 v Maďarsku a v tabulce skupiny I si upevnila druhé místo, které by znamenalo postup do baráže. Maďaři navíc z tohoto souboje už asi odpadli.

První poločas byl hodně nezáživný. Ten nenabídl téměř nic zajímavého. Po změně stran už to bylo o něco lepší. Domácí brankář Gulácsi svůj tým podržel při sólu Uzuniho. Na druhé straně skončil míč po hlavičce Orbana a teči skluzujícího Szalaie dokonce na tyči. V 80. minutě se však stejně jako v prvním vzájemném duelu prosadil střídající maďarský kat Armando Broja. Ten předvedl krásný průnik na pravém křídle zakončený ranou na vzdálenější tyč. V křeči hrající domácí už srovnat nedokázali a s nadějí na postup na MS se musejí pravděpodobně rozloučit.
90+7'
90+5'
Přízemní centr Schöna neprošel až před hostující bránu. Míč o chvíli později opustil hrací plochu a vykopávat bude Beriša...
90+4'
Hra pokračuje. Maďaři pospíchají dopředu.
90+3'
Armando Broja zůstal ležet na trávníku po souboji s Orbanem. Na nohy nepospíchá. Těžko říci, nakolik je opravdu zraněný a nakolik se jedná o natahování času.
90+2'
Albánci se zatáhli hluboko na vlastní polovinu. Domácí brankář Gulácsi pomáhá s rozehrávkou až na půlce.
90+2'
Domácí se snaží honit, co do teď zameškali. Je tam ale velká křeč.
90+1'
Utkání bude nastaveno ještě o pět minut!
89'
Žlutou kartu dostává László Kleinheisler (Maďarsko).
87'
Dominik Szoboszlai to zkusil vzít na sebe. Albánskou defenzivou ale nedokázal projít.
86'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Lorenc Traši, přichází Iván Balliu.
85'
Dalekonosná střela Andráse Schäfera se nevešla mezi tyče. Albánie bude střídat.
83'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Loïc Négo, přichází János Hahn.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Endre Botka, přichází Ádám Lang.
82'
Albánii by případné vítězství hodně pomohlo. Maďaři by z boje o druhé místo ve skupině pravděpodobně odpadli.
80'
Albánie právě vstřelila branku!
ARMANDO BROJA sestřelil z pozice střídajícího hráče Maďary už v zápase v Albánii a teď to samé zopakoval v Budapešti! Kmenový hráč Chelsea si na pravé straně poutového území našel prostor pro zakončení a pravačkou zamířil po zemi ke vzdálenější tyči Gulácsiho brány. Domácí mají velký problém!
78'
Nyní to zkoušel z větší vzdálenosti Zsolt Nagy. Míč směřoval přímo do náruče brankáře Albánie.
76'
Že by domácí přeci jen přidávali? Střelu Lászla Kleinheislera musel likvidovat Beriša.
74'
Domácí byli blízko gólu! Po standardní situaci Szoboszlaie hlavičkoval na zadní tyči Willi Orban a po míči se ještě ve skluzu natahoval jeho kolega z obrany Attila Szalai. Brankáře Berišu zachránila branková konstrukce!
73'
Žlutou kartu dostává Lorenc Traši, který fauloval Néga.
72'
Domácí nyní ztratili míč a dopředu utíkal na levé straně Bajrami. Čistým zákrokem ho ale zastavil Botka.
72'
Dvacet minut do konce zápasu. Maďaři hrají pasivně a Albánie je momentálně lepší. Uvidíme, jak do toho promluví střídající hráči.
71'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Bálint Vécsei.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází László Kleinheisler.
69'
Frederic Veseli nyní fauloval Rolanda Sallaie. Dostal za to žlutou kartu.
68'
Hosté jsou stál aktivnější! Na konci další jejich akce posunul Keidi Bare míč na Klause Gjasulu, který zpoza šestnáctky zamířil vedle levé tyče z pohledu brankáře domácích.
66'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Rey Manaj.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Armando Broja.
65'
A teď má slova málem potvrdili! Lorenc Traši si na levém křídle přehodil míč na pravačku a odcentroval na vzdálenější tyč. Tam hlavičkoval z velmi dobré pozice Myrto Uzuni, jenž ale zamířil jen do náruče brankáře Gulácsiho.
63'
Albánci hrají, co potřebují. Maďary do šancí nepouštějí a troufám si tvrdit, že mají klidně i na výhru.
61'
Klaus Gjasula zatáhl za záchrannou brzdu v souboji se Szabolcsem Schönem. Hráč Albánie dostal žlutou kartu.
59'
Odražený míč po rohovém kopu si našel Lorenc Traši. Z hranice šestnáctky z první přestřelil.
59'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dániel Sallói, přichází Szabolcs Schön.
58'
Sokol Cikalleši poslal do úniku Myrta Uzuniho, který na rozdíl od prvního poločasu nebyl v ofsajdu. U pokutového území ještě překonal obránce a zakončoval k levé tyči z pohledu brankáře Gulácsiho. Ten však Maďary podržel, když míč dokázal vytěsnit na roh!
56'
Utkání se opět dostává do rámce, ve kterém probíhalo v první půli. V pomalém tempu a bez zajímavých momentů.
53'
Albánci nyní zatlačili Maďary k vlastní šestnáctce. Z pravé strany nakonec odcentroval Elseid Hysaj, obránci domácích si však poradili.
51'
Maďaři nebyli ve vlastní šestnáctce důrazní a nechali postupovat podél brankové čáry Bajramiho. Ten následně nabídl míč Sokolovi Cikallešimu, který trefil jen obránce Szalaie.
50'
Maďaři by potřebovali hrát na vítězství. To by je v tabulce posunulo před Albánii. Remíza by více vyhovovala hostům.
49'
Cikalleši si neporozuměl s Nedimem Bajramim a míč skončil až u brankáře Maďarska.
46'
Tak tohle byla gólovka hned na úvod poločasu! Loïc Négo se dostal k míči na pravé straně. Tam ho předal Endremu Botkovi, který nahrál před bránu Dánielovi Sallóiovi a ten v největší šanci dosavadního průběhu utkání minul pravou tyč!
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Endri Çekiçi, přichází Nedim Bajrami.
46'
První poločas gól nenabídl. Není divu. Sledovali jsme neatraktivní podívanou, která nepřinesla prakticky žádnou gólovou příležitost. Počítat nemůžeme ani samostatný únik hostujícího Uzuniho. Ten totiž vybíhal z ofsajdové pozice a případný gól by neplatil.
45+4'
45+4'
Domácí obrana odvrátila rohový kop Trašiho a to bude z prvního poločasu také vše.
45+3'
Hosté měli k dispozici přímý kop nějakých 25 metrů od brány soupeře. Endri Çekiçi zvolil střelu, kterou srazila domácí zeď na roh.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Lorenc Traši se dostal k centru z levé strany. Našel ale jen hlavu bránícího Orbana.
43'
Myrto Uzuni uháněl od půlící čáry sám na Pétera Gulácsiho, který ho vychytal! Případný gól by ale stejně neplatil, protože se Uzuni nacházel v ofsajdu. V době přihrávky byl za posledním obráncem a už se nacházel na útočné polovině.
41'
Ardian Ismajli se odhodlal ke střele z větší vzdálenosti. Tu mu ale zablokoval bránící Szalai.
39'
K míči se nakonec dostal Klaus Gjasula, který s ním uháněl dopředu. Attila Szalai ho musel zastavit nedovoleně.
39'
Pokračuje pasáž, v níž Maďarsko většinu času drží míč na kopačkách. Je to ale daleko od brány soupeře a bez nápadu.
38'
Maďaři se zase zahnali dozadu. Pro balón se musel vracet až na vlastní polovinu Endre Botka.
36'
Teď si domácí hráči pomaličku nahrávají na útočné polovině. Tomuhle zápasu schází nějaký větší náboj a tempo, byť se hraje o hodně.
34'
Tahle kombinace Maďarů nevypadala úplně zle. Balón nakonec putoval od Dominika Szoboszlaie na levé křídlo, odkud však Roland Sallai poslal přízemní centr jen do náruče brankáře Etrita Beriši.
32'
Williho Orbana obtěžoval napadající Myrto Uzuni. Stoper Lipska nechtěl riskovat a raději míč odpálil do autu.
31'
Střely na bránu – 0:0, celkem – 0:1
30'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Frederic Veseli.
28'
Hůře dopadl Djimsiti, který dějiště zápasu opouští na nosítkách. Albánie bude muset sáhnout do obranných řad.
26'
Nákop Néga prodlužoval hlavou do ohně Attila Szalai. Míč lapil brankář Beriša, při výskoku se ale srazil se spoluhráčem Beratem Djimsitim a oba reprezentanti Albánie zůstali ležet na hrací ploše. Na hřišti je už lékař.
24'
Sledujeme utkání, které zatím nenabídlo žádnou gólovou šanci. Hraje se opatrně. Pro oba celky je tento zápas velmi důležitý.
23'
V ofsajdu se ocitl na druhé straně také Sokol Cikalleši.
21'
Tentokrát si Négo na křídle nepohlídal ofsajdové postavení.
20'
Attila Szalai dobře roztáhl hru doprava na nabíhajícího Loïce Néga. Ten pak posílal přízemní centr před bránu, ovšem tam zakročil před Dánielem Sallóiem bránící Ismajli.
18'
Endri Çekiçi rozehrál nakrátko. Posunutím míče na spoluhráče do křídla. Domácí se však ubránili.
18'
Loïc Négo fauloval v hlavičkovém souboji Trašiho. Rozehrávat budou Albánci.
17'
Ardian Ismajli se snažil rozehrát podél postranní čáry. Míč ale poslal až do autu. Vhazují tedy domácí fotbalisté.
16'
Nyní se o postupný útok pokouší tým Albánie.
15'
Maďaři se od šestnáctky soupeře zahnali s míčem až na vlastní polovinu. Schází tomu moment překvapení.
13'
Gjasula mohl směřovat dopředu na levém křídle, ale dobře proti němu vystoupil Szalai. Ten tak celou akci Albánie zastavil.
12'
Zatím je to hodně opatrné. Možná je to způsobeno i komorní atmosférou prázdného stadionu.
10'
Střelecký pokus Keidiho Bareho zablokoval obránce domácích Attila Szalai.
8'
Těžkou přihrávku Williho Orbana nezpracoval Schäfer. Vhazovat budou hosté.
7'
Sledujeme bojovný úvod utkání. Oba týmy už mají na kontě několik nedovolených zákroků.
5'
Dominik Szoboszlai zahrával standardní situaci. Nabíhající Botka však fauloval Uzuniho a tak z toho pro Maďary vůbec nic nebylo.
3'
Albánci začali s poměrně aktivním napadáním a už několikrát soupeři při rozehrávce sebrali míč.
1'
Utkání se hraje před prázdnými tribunami Puskás Arény. Nemůže za to Covid, ale trest od UEFA, který Maďaři dostali za chování fanoušků během zářijového duelu proti Anglii.
1'

Maďarsko: Gulácsi (C) – Botka, Orban, Attila Szalai – Négo, Á. Nagy, Schäfer, Z. Nagy – Sallai, Szoboszlai – Sallói.
Náhradníci: Dibusz, Bogdán – Lang, Kecskés, Hahn, Bolla, Kleinheisler, Gazdag, R. Varga, Vécsei, Schön, Nikolić.

Albánie: Beriša (C) – Ismajli, Kumbulla, Djimsiti – Hysaj, Bare, Gjasula, Traši – Uzuni, Cikalleši, Çekiçi.
Náhradníci: Selmani, Strakoša – Balliu, Lenjani, Veseli, Manaj, Çokaj, Broja, Ramadani, Roši, N. Bajrami.

Rozhodčí: del Cerro Grande – Alonso Fernandez, Prieto (ESP).
Oba týmy se utkaly již v zářijovém reprezentačním termínu. Albánie doma zvítězila 1:0. Jediný gol zápasu vstřelil až v 87. minutě střídající Armando Broja.
Maďarsko:
Maďaři nechyběli na posledních dvou evropských šampionátech, ale na MS se tato kdysi fotbalová velmoc naposledy probojovala v roce 1986. Také v aktuální kvalifikaci se maďarští fotbalisté nacházejí na nepostupovém čtvrtém místě. A právě dnes je čeká možná klíčový duel proti druhé Albánii. Na tu ztrácejí dva body a v případě porážky by se dostali už do hodně složité situace. Pokud by naopak svěřenci kouče Marca Rossiho uspěli, hodně by si tím pomohli. V zářijovém reprezentačním termínu Maďarsko nejprve doma vysoko podlehlo 0:4 favorizované Anglii a poté prohrálo 0:1 právě na půdě Albánie. Naposledy se pak před svými fanoušky dotrápilo k výhře 2:1 nad Andorrou. Je tedy jasné, že tým potřebuje herně zabrat.

Maďaři nemají k dispozici špatný tým. Důležití hráči nastupují v německé Bundeslize. Kapitánem reprezentace je brankářská jednička Lipska Péter Gulácsi. Za stejný klub hrají také stoper Willi Orbán a šikovný ofenzivní záložník Dominik Szoboszlai. Křídelník Roland Sallai pak patří do základní sestavy Freiburgu. Citelně ale může scházet zraněný hrotový útočník Ádám Szalai z Mohuče, který dělá v národním týmu kapitána.

Albánie:
Albánci se už nedají považovat za fotbalového trpaslíka. Určitě ne od roku 2016, kdy se poprvé dostali na EURO. Ve Francii sice vypadli hned ve skupinové fázi, ale úplně špatně nehráli. Tentokrát nejsou bez šance zabojovat dokonce o světový šampionát. V tabulce skupiny I jim po šesti zápasech patří druhá příčka a ta by znamenala baráž. Tuto pozici ještě budou muset hájit před Poláky a Maďary. S oběma soupeři se utkali v posledním zářijovém termínu. V Polsku padli 1:4, ale Maďarsko doma zdolali 1:0. Následně pak ještě deklasovali 5:0 outsidera ze San Marina.

Ze současného kádru stojí za zmínku třeba brankářská dvojice z italské Serie A. Thomas Strakoša chytá za římské Lazio, Etrit Beriša zase za Turín FC. V nejvyšší soutěži v Itálii nastupuje i jádro obrany ves ložení Elseid Hysaj (Lazio), Berat Djimsiti (Atalanta), Frédéric Veseli (Salernitana) či mladý Maraš Kumbulla (AS Řím). Nejzušenějším záložníkem je Odise Roši z tureckého Bolusporu. Ofenzivní části hry pak dodávají slušnou kvalitu třeba Sokol Cikalleši z tureckého Konyasporu, Rey Manaj z italské Spezie nebo Myrto Uzuni z Ferencvárose. Zajímavou postavou je určitě i 20letý kmenový hráč Chelsea Armando Broja. Ten momentálně hostuje v Southamptonu.

Posledních 5 zápasů Albánie:
Wales – ALbánie 0:0 (Příprava)
Česko – Albánie 3:1 (Příprava)
Polsko – Albánie 4:1
Albánie – San Marino 5:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V sobotu pokračuje evropská část kvalifikace o MS v Kataru. Ve skupině I se utkají také Maďaři s Albánií a pro oba celky to bude velmi důležitý zápas. Jedná se totiž o přímý souboj o druhé místo, které by znamenalo účast v baráži o šampionát. To drží právě Albánci, na které čtvrté Maďarsko ztrácí dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.