Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Nizozemsko - 1. září 2021   20:45

Norsko
Norsko
20' Haaland (S. Strandberg)
1:1
(1:1)
Nizozemsko
Nizozemsko
37' Klaassen  (Wijnaldum)
Norsko
André Hansen – Holmgren Pedersen (59. Ryerson), S. Strandberg, Hanche-Olsen, Meling – Thorsby, Normann (68. P. Berg) – Ödegaard (C), M. Elyounoussi, Hauge (59. Daehli) – Haaland.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. Polsko)
Ullevaal Stadion, Oslo
Nizozemsko
Bijlow – J. Timber (90+2. Dumfries), de Vrij, V. van Dijk (C), Blind – Wijnaldum, F. de Jong, Klaassen – S. Berghuis (46. Malen), Depay, Gakpo.

Já pro dnešek každopádně děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Další kvalifikační utkání čeká na Norsko v Lotyšsku, zatímco Nizozemsko doma sehraje klání s Černou Horou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:11.
Napínavý duel skupiny G končí remízou 1:1! Na branku Haalanda ještě v úvodním poločase dokázal zareagovat Klaassen a žádnou další gólovou radost jsme už na stadionu v norském hlavním městě neviděli. Domácí mužstvo si přitom z precizně nacvičených kontrů vytvořilo ještě několik zajímavých pozic a favorizované Nizozemsko, kterému se nedařilo zužitkovat územní převahu, v konečnému součtu herně zaostalo za soupeřem. Ani nadějná poslední akce nestrhla vedení na jeho stranu.
90+4'
90+4'
Ještě v úplném závěru proskákala přihrávka až na malé vápno ke krkolomně a nedůrazně zakončujícímu Dumfriesovi, kterého společně vychytali blokující Meling a gólman Hansen!
90+4'
Holandská last minute snaha ovoce nadále nenese.
90+3'
V ostrém souboji Malen nepříjemně došlápnul na Melinga a vykoledoval si žlutý trest od sudího.
90+2'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Jurriën Timber, přichází Denzel Dumfries.
90+1'
Skvělou práci odvedl Ödegaard, jenž vybojoval uprostřed pole míč a nechal se faulovat dotírajícími protihráči. Norsko tady nasbírá pěkných pár sekund.
90'
Nastavení druhého dějství bude o objemu tří minut.
90'
Tíhu role favorita cítí Nizozemsko. V útoku se snaží prosadit až příliš na sílu.
88'
Gakpo se po vydařené patičce v podání Depaye pokusil z úhlu překvapit Hansena, jeho projektil ovšem o podstatný kus minul bránu.
87'
Navzdory tomu Malen pokračuje v aktivitě. Náběhem za obranu minimálně donutil vyběhnout Andrého Hansena, který daroval protivníkovi rohový kop.
85'
Hosté se vůbec nedokáží proháčkovat do šestnáctky. Dloubáček na Malena nyní zmařil zdvižený praporek pomezního na znamení ofsajdu.
82'
Norsko se umí perfektně stahovat do bloku ve chvílích, kdy musí odolávat soustavnějšímu tlaku ze strany soupeře.
80'
Klaassen se pokusil přenést těžiště hry, ve výsledku ale kopačák od jeho nohy doplachtil jen mimo hrací plochu.
78'
Kop od praporku přistál na hlavě nepřesného de Vrije. Hansen mohl zůstat naprosto v klidu.
78'
Hosté byli v tomto směru o něco málo úspěšnější. Z centru díky zákroku Hancheho-Olsena vydolovali aspoň roh.
77'
Mohamed Elyounoussi přetaženým centrem našel jen bránícího van Dijka na zadní tyči.
76'
Nizozemsko se snaží postavit do role dominantního týmu, nedaří se mu však jakkoliv ohrozit domácí klec.
74'
Ambiciózní pokus Blinda odcentrovat z prvního doteku skončil katastrofálně. Hansen má k dispozici pohodlný odkop od brány.
72'
Stefan Strandberg pořádně zavařil Andrému Hansenovi, když mu poslal příliš pomalou přihrávku. Strážce domácí branky to ale naštěstí pro Nory stihnul před dotírajícím Gakpem a alespoň zakopl míč na tribunu.
71'
Z dohry celé situace získalo Norsko ještě rohový kop, který sice posbíral gólman, ale následně příliš důrazným výkopem oslovil až svého brankářského kolegu na opačné straně.
70'
A také při rozehrávce už znervóznělí Nizozemci dělají chyby. Blind nezkrotil přihrávku od Bijlowa a jen ji propustil do zámezí.
68'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mathias Normann, přichází Patrick Berg.
66'
Protiútoky soupeře Nizozemce nadále straší.
64'
Bleskový brejk Norska málem znamenal jeho druhý gól v zápase! Ödegaard uvolnil pasem do běhu Erlinga Haalanda, šutér Borussie Dortmund ovšem dělovkou jen orazítkoval tyč!
62'
Po nepřehledné situaci, která vyplynula z nařízeného přímého volného kopu, zajímavě zakončoval Malen, jeho ukrytá přízemní jedovka ale nakonec minula zařízení.
61'
Obětí dalšího faulu na žlutou kartu se stal Frenkie de Jong. Tentokráte jej zatáhnul za ruku ještě v dostatečné vzdálenosti od vlastní brány Ödegaard.
59'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Marcus Holmgren Pedersen, přichází Julian Ryerson.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Mats Daehli.
57'
Po odmlce dostal znovu o něco více prostoru, než by bylo zdrávo, Depay, ale brankář jeho loudavý pokus vcelku pohodlně lapil.
56'
Norům se nyní podařilo na delší časový úsek vymanit ze sevření soupeřem.
54'
V šestnáctce nejvýše vyskočil van Dijk, vyslal ale jen víceméně malou domů na Andrého Hansena.
53'
Po příhodném odrazu si zkusí Oranjes jinou standardní situaci, svůj druhý rohový kop dneška.
51'
Podstatně blíže šestnáctce Norska pro změnu fauloval Normann kličkujícího Depaye, nizozemská desítka však následný centr z přímáku poslala jen k červeným dresům.
51'
Haalanda do zad šťouchnul de Vrij a dopustil se tak faulu na půlící čáře.
49'
Domácí mužstvo z menšího tlaku nic nevytěžilo a otěže znovu přebírá výběr Louise van Gaala.
47'
Ofenzivněji se přitom ze startu jeví Norsko.
46'
Nizozemsko otevřelo druhou polovinu utkání.
46'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Donyell Malen.
46'

Ofsajdy: 2 – 0
V Oslu jsou zatím přítomní fanoušci svědky zajímavého utkání! Do vedení se dostali ve 20. minutě zásluhou Haalanda místní miláčci, přestože sami do té doby zaostávali za aktivnějším soupeřem. Nizozemsko se poté z velké části vytratilo, avšak také ono dokázalo nečekaně udeřit. Postaral se o to Klaassen, díky němuž se jde do šaten za vyrovnaného stavu 1:1. Psychická výhoda teď je pro změnu na straně hostí.
45+3'
45+3'
Několik závarů se odehrálo před svatyní Norů, přičemž až ten poslední zakončil Gakpo hlavičkou přímo na brankáře.
45+2'
Fotbalisté z Nizozemska viditelně pomýšlejí na branku do šatny domácích.
45'
Nastavují se tři minuty.
45'
Hansen podskočil centr z hloubi pole a může děkovat štěstěně, že Gakpo už z velkého úhlu hlavou nevměstnal kopačák mezi tři tyče!
45'
Vážnější zdravotní trable nicméně řeší Normann, který cítí bolest v kotníku. Vypadá to ale, že také on bude moci naskočit zpět do hry.
43'
Nevybíravým skluzem Thorsby seslal Klaassena na trávník, a přestože zároveň s nohou soupeře trefil i míč, žlutý trest sudímu rozhodně nevymluví.
42'
Zahrozit přesto mohl hlavou Thorsby, nemířil však mezi tři tyče.
40'
Dohrát poločas s jednobrankovým vedením v kapse by pochopitelně zanechalo v kabině Norska úplně jinou atmosféru. Takto jeho reprezentanti vypadají mírně sklesle, zatímco Nizozemí těží z menší euforie po vsítěném gólu.
37'
Haaland se nechal nachytat v postavení mimo hru.
37'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Tak jako blesk z čistého nebe přeci jen přichází vyrovnávací trefa! Oranjes v posledních minutách horko těžko cokoliv tvořili, když vtom nezištný Wijnaldum přízemním centrem našel na malém vápně DAVYHO KLAASSENA, který se z takřka stoprocentní pozice už mohl těžko mýlit!
35'
Početně značně omezené obecenstvo v Oslu nadále žene své miláčky do boje. Na útočné polovině nedostává Nizozemsko ani milimetr prostoru navíc.
33'
Po nedovoleném zákroku na Depaye sám faulovaný servíroval do šestnáctky nařízený přímák, pozorná defenzíva si však dala s odklizením míče záležet.
31'
Chtíč fotbalistům hostí rozhodně upřít nelze, fotbalově jim to nicméně zatím dnes moc nelepí. Nedaří se jim vytvořit lepší střelecké příležitosti.
29'
Meling po skrytém náběhu za obranu našel v šestnáctce osamoceného Elyounoussiho, tomu ale sjel míč po kopačce a ze slibné pozice vůbec neohrozil Bijlowa!
27'
Srážka hlav Mohameda Elyounoussiho a Codyho Gakpa rozhodně nebyla příjemná ani jednomu. Oběma už se věnují lékařské týmy, ale vypadá to, že budou moci pokračovat v zápase.
25'
Čistě taktický faul Elyounoussiho na de Jonga uvnitř středového kruhu nedal sudímu na vybranou. Domácí záložník se stává druhým hráčem v utkání se žlutou kartou.
24'
Po faulu na půlící čáře se chvíli vzpamatovával Wijnaldum, bolestivý kotník ale nakonec, jak se zdá, rozchodil.
22'
O rychlou odpověď se snažil Gakpo, jeho koncovka hlavou ovšem trefila spoluhráče Depaye.
20'
Norsko právě vstřelilo branku!
Ztráta koncentrace stojí hosty inkasovaný gól! Strandberg se před šestnáctkou nejrychleji zorientoval a poslal šťastně odražený míč k ERLINGU HAALANDOVI, jenž využil laxní obrany Nizozemska a střelou k tyči nedal Bijlowovi šanci!
18'
Daley Blind na kraji nestíhal viditelně výbušnějšímu Mohamedu Elyounoussimu a za cenu žluté karty raději jeho běh v rané fázi přerušil! Kvůli disciplinárnímu trestu tak vynechá příští utkání kvalifikace proti Černé Hoře!
15'
Dobrou práci odvedl Meling, který na zadní tyči odvrátil centr a nastartoval tak skvělý protiútok svých ofenzivnějších kolegů! Hauge v jeho závěru průnikovým pasem vybídnul Haalanda, Justin Bijlow ale nadvakrát koncovku hvězdného snajpra zastavil!
14'
Tlak Oranjes ovšem neustává. Skandinávská obrana čelí jednomu nájezdu soupeře za druhým.
12'
Exekuce centrovaného přímého kopu se však nepovedla a po teči skončil míč na odkopu od norské brány.
11'
Přibývá faulů domácích na rychlejší protivníky. Thorsby skluzem u postranní čáry poslal k zemi Depaye.
9'
Už druhou střelu v utkání nyní zaznamenal mladík Gakpo! Forvard ve službách Eindhovenu točenou ránou zpoza šestnáctky přibližně o metr minul.
7'
S míčem na kopačkách nadále pokračuje zejména Nizozemsko. Kontr Norska nyní zhatilo ofsajdové postavení.
5'
Následný rohový kop si vzal na starost rovněž Depay, v tomto případě ale už nikoho z kolegů ke koncovce nevybídnul.
4'
Na stráži musel být André Hansen! Gakpo si našel centr Depaye a hlavičkou na bližší tyč protáhnul gólmana domácích!
3'
Na opačném konci hřiště se pokoušel po několika velmi rychlých krocích centrovat Haaland, nikoho z kolegů ovšem nenašel.
2'
S převahou sice přesto vstoupili do utkání Nizozemci, střela Timbera ze střední vzdálenosti však naprosto postrádala přesnost.
1'
Úvodní rozehrávku provedli norští fotbalisté.
1'

Norsko: André Hansen – Holmgren Pedersen, S. Strandberg, Hanche-Olsen, Meling – Thorsby, Normann – Ödegaard (C), M. Elyounoussi, Hauge – Haaland.
Náhradníci: Nyland, Brätveit – Ajer, J. King, P. Berg, Ryerson, Gabrielsen, Daehli, Aursnes, Dönnum, Björkan.

Nizozemsko: Bijlow – J. Timber, de Vrij, V. van Dijk (C), Blind – Wijnaldum, F. de Jong, Klaassen – S. Berghuis, Depay, Gakpo.
Náhradníci: Krul, Drommel – N. Aké, Bergwijn, de Roon, Gravenberch, Malen, Dumfries, Malacia, Til, Weghorst, Koopmeiners.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. Polsko).
Vzájemné zápasy:

Historické tabulky pamatují 20 společných klání těchto dvou výběrů. Dle očekávání z nich lépe vychází Oranjes s bilancí 9 výher, 6 remíz a jen 5 porážek.

Poslední duely se datují do kvalifikačního procesu o světový šampionát v Jihoafrické republice před více než deseti lety. Nizozemci tehdy venku vyhráli 1:0 a doma pak 2:0. Nyní se však proti sobě postaví pochopitelně úplně jiné týmy.
Nizozemsko:

Ani hosté si nemohou po úvodních třech kolech bojů o vstupenku do Kataru zrovna výskat. Hned na úvod museli zkousnout porážku 2:4 na půdě Turecka a ta i přes následné triumfy 2:0 doma proti Lotyšsku a 7:0 v Gibraltaru nechává tradiční evropské fotbalové velmoci značnou pachuť před dalšími zápasy.

Měsíc červen mělo Nizozemsko podstatně nabitější než Norsko. Na ME, které zčásti odehrálo v Amsterdamu, se prokousalo po ladném průchodu skupinou do osmifinále, kde ale senzačně podlehlo českému výběru 0:2. Mužstvo nabité hvězdami formátu Memphise Depaye a dalších po neúspěšně zakončeném turnaji převzal staronový kouč Louis van Gaal.

Poslední zápasy:

Nizozemsko 0:2 Česko (Euro 2020)
Severní Makedonie 0:3 Nizozemsko (Euro 2020)

Norsko:

Z dosavadního průběhu kvalifikace mohou mít Skandinávci, v jejichž kádru vyčnívají především mladý kapitán Martin Ödegaard a kanonýr Erling Haaland, smíšené pocity. Porazili sice 1:0 Černou Horu a předtím 3:0 Gibraltar, na prvního silnějšího soupeře v podobě Turecka však mezitím jasným poměrem 0:3 nestačili.

Svěřenci trenéra Staleho Solbakkena mají mírnou výhodu v tom, že se neprobojovali na letní mistrovství Evropy a mohli tak v rámci přípravných utkání ozkoušet rozdílné sestavy i taktické postupy. Výsledky nicméně znovu nebyly zářné, výhra 1:0 nad slaboučkým Lucemburskem a prohra s Řeckem rozhodně nechávají prostor pro zlepšení.

Norsko 1:2 Řecko (přátelský zápas)
Norsko 1:0 Lucembursko (přátelský zápas)
Černá Hora 0:1 Norsko (kvalifikace MS)

Alexander Sörloth (2 góly)

Mohamed Elyounoussi
Fredrik Midstjö (oba 1 asistence)
Hezký den všem fotbalovým fanynkám i fanouškům! V tomto přenosu se budeme soustředit na duel skupiny G evropské kvalifikace o nadcházející mistrovství světa mezi Norskem a Nizozemskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.