Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Lucembursko - 12. října 2021   20:45

Portugalsko
Portugalsko
8' Ronaldo  • 13' Ronaldo  • 18' B. Fernandes (B. Silva) • 69' Palhinha (B. Fernandes) • 87' Ronaldo (Neves)
5:0
(3:0)
Lucembursko
Lucembursko
Portugalsko
Patrício – Cancelo, Pepe, Rúben Dias, N. Mendes – Palhinha (73. Neves), Moutinho (65. Mário), B. Fernandes (80. Guedes) – Ronaldo (C), André Silva (73. Leão), B. Silva (80. Nunes).
Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA)
Estádio Algarve, Faro-Loulé
Lucembursko
Moris – Jans (C), Chanot, Carlson, Pinto (87. Muratovic) – Sinani (87. Veiga), Martins, Barreiro, O. Thill (46. Borges Sanches) – Rodrigues, S. Thill (46. Deville).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
Portugalci zůstávají bez porážky, byť na jejich jednobodové ztrátě na čelo skupiny A se kvůli výhře Srbů nad Ázerbájdžánem nic nezměnilo. Stále však mají jeden zápas k dobru. Lucembursko je i po třetí prohře za sebou třetí.
Překvapení na úkor Portugalců se nekonalo. O tom se dalo mluvit už po osmnácti minutách, kdy platil stav 3:0. Dvě penalty dal Cristiano Ronaldo a ze hry přidal jednu trefu i Bernardo Silva. Po změně stran Portugalci ještě objevili chuť k útočení. Často byl hledán Ronaldo, který málem zkompletoval desátý reprezentační hattrick úžasnými nůžkami. Moris však vytáhl stejně dobrý zákrok a domácí kapitán si tak musel počkat až do koncovky, kdy se prosadil hlavou. Mezitím stihl skórovat i Palhinha.
90+5'
90+4'
Velké očekávání v hledišti zůstalo nenaplněno. Na stovky a tisíce mobilních telefonů byla natočena jen Ronaldova rána vysoko nad břevno.
90+3'
João Cancelo rozhodně patří mezi borce, kterým dnešní partie sedla. Kousek před pokutovým územím ho srovnal se zemí Veiga a Ronaldo se rozhodčí s diváky nebezpečným trestňákem.
90+2'
Cancelův nákop vybídl k náběhu za obranu Ronalda. Ten se sice vyšrouboval hezky do vzduchu, ale míč mu z hlavy sebral Anthony Moris.
90'
Za uvolněné atmosféry se budou konat ještě tři minuty nastaveného času.
89'
Ronaldo o hattrick nepřichází, pátý gól Portugalců platí a s ním i posouvání střeleckých rekordů této šestatřicetileté legendy.
88'
Jednu kaňku Ronaldův třetí gól možná měl. Hlavní rozhodčí se radí s kolegy ovládající systém VAR. Určitě se posuzuje možný ofsajd.
87'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Eric Veiga.
87'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Mica Pinto, přichází Edvin Muratovic.
87'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Z rohu nebylo nic, ale v následné akci už se urodil hattrick CRISTIANA RONALDA, který hlavou zužitkoval exkluzivní centr Rúbena Nevese. Načasování náběhu i provedení samotného zakončení na bližší tyč nemělo chybu.
86'
João Mário si našel míč po odvráceném centru Guedese. Zleva za to vzal Rafael Leão a uchmátl pro své barvy rohový kop.
84'
Za kolizi dvou rozběhnutých dolních končetin schytal João Cancelo žlutou kartu. Kvůli drobné indispozici jeho oběti se chvilku nehraje.
83'
Od hostů to určitě není úplně odevzdaný výkon. Vždyť statistika držení míče je skoro vyrovnaná. Rozdíl v kvalitě je ale viditelný na první dobrou.
82'
Gerson Rodrigues byl opracováván nově příchozím Matheusem Nunesem. Míč ztratil, ale hlavní rozhodčí po chvilce váhání Lucemburčanům míč vrátil.
81'
Guedes se okamžitě zapojil do útoku, jenže přízemní pas byl před Cristianem Ronaldem zlikvidován pozornou defenzivou.
80'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Gonçalo Guedes.
80'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Matheus Nunes.
79'
Postupným přenesením se Portugalci dostali na levé křídlo. Ronaldo z centru Nuna Mendese nezahrozil a Rúben Neves pálil z dvaceti metrů nad.
78'
Další faul Leãa, jehož start do zápasu není z kategorie těch nejlepších. Yvandro Borges Sanches se po rozehrání malinko lekl soupeře a na okraji vápna si předkopl balon do autu.
77'
Rafael Leão nezvládl přihrávku v rychlém brejku tři na tři. Moris ji pouštěl do autu, ale Bruno Fernandes mu ještě zadělal na problémy svou bojovností. Tak jako tak je nařízen odkop od branky.
75'
Rúben Dias na základě Sinaniho centr důrazně přehlavičkoval Devillea. Na první pohled to vypadalo pozdezřelě, ale sudí z Francie penaltový faul neviděl.
74'
Rafael Leão se krátce po příchodu uvedl faulem na Janse, který ho ošálil rychlou kličkou. Hosté kopu standardku z pravého křídla.
73'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Rafael Leão.
73'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Rúben Neves.
72'
João Mário neúspěšně sklepával dlouhý nákop k Andrému Silvovi. Nějaký zdravotní problém mezitím řeší Nuno Mendes, jenž před chvílí vyvážel balon nahoru.
71'
Pěkná šance i pro Lucembursko! Fernandesovu křížnou střelu však Patrício vytěsnil až za zadní tyčku. Tady domácí obrana dost zaspala.
69'
Z rohového kopu už se skóre mění! JOÄO PALHINHA přehlavičkoval Martinse a přesunul příchozí centr Bruna Fernandese až do sítě. Drze přidal i typickou oslavu Cristiana Ronalda.
68'
Nejhezčí akce zápasu. A co na tom, že nakonec neskončila gólem Cristiana Ronalda, jenž si zpracoval Cancelův centr do výšky a výstavními nůžkami nechal vyniknout Morise, jenž u horní tyče fantasticky vytěsnil míč na roh.
67'
Pinto postrádal stabilitu. Centr zleva se vymkl kontrole a odletěl k tribuně za brankou, která je zaplněna jen z malé části.
66'
Z nějakého důvodu se Pepe objevil v protiútoku v roli ofenzivního hráče. Delší pas z jeho nohy až na Ronalda ale nedoletěl.
65'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází João Mário.
64'
Borges Sanches se pokusil o největší zážitek ve své krátké kariéře. Když to trochu přeženu, tak se z toho vyklubala malá ostuda. Při střele zpoza vápna mu balón sjel na vnější nárt a letěl spíše k praporku.
62'
Nuno Mendes špičkově načasoval balón za obranu. Spěchal za ním Bruno Fernandes a jen centimetry mu scházely k tomu, aby ho před vybíhajícím gólmanem posunul na bránu.
61'
Bernardo Silva prohrál souboj s gravitací na pravé postranní čáře. Vhazování zadarmo pro Lucembursko.
60'
Držení míče: 53 % – 47 %.
59'
Méně závažných faulů se rodí stále více. Ten poslední udělal už jednou trestaný Martins Pereira proti Palhinhovi.
58'
André Silva malinko zachrtil, když si mohl dovolit přihrát do stran. Nepovedená rána zpoza vápna Morise nezaměstnala.
57'
Z hranice ofsajdu vybíhala celá řada Portugalců. Nuno Mendes si na zadní tyči vybral Palhinhu, jenže zakončení z voleje se mezi tyče nevešlo.
56'
Nuno Mendes šel drze a přímočaře vpřed. Deville jej zastavil jasným faulem za cenu přímého kopu.
55'
U videorozhodčích se zkoumala možná ruka, ale výsledkem je znovu jen rozehrávka Ruie Patrícia.
54'
Nahrávka mladíčka Borgese Sanchese nebyla odklizena úplně bezpečně, a tak Rui Patrício musel na zem kvůli ojedinělé střele z nohy Sinaniho.
53'
Maxime Chanot vyhrál závod o míč ve chvíli, kdy byl úplně posledním mužem v bílém dresu. Moris vykopává na opačný konec hřiště.
51'
Cristiano Ronaldo si vynutil nedovolený zákrok. Portugalci rychle rozehráli a chtějí potěšit ochozy další trefou do černého.
50'
Cristiano Ronaldo ani teď hattrick nezkompletoval. Po nahrávce Nuna Mendese už z části padal a nastavenou nohou zakončil vedle brány.
49'
Před Morisem to hořelo. Po jeho vyražení Diasovy střely však neprošly dorážky Andrého Silvy ani Palhinhy.
48'
Dirk Carlson skočil pod nohu Bernarda Silvy. Následuje rohový kop.
47'
Teprve od května sedmnáctiletý Borges Sanches se může těšit na celý poločas proti hráčům toho největšího formátu. Hezky využité střídání na dobu, ve které Lucembursku až tak o moc nepůjde.
46'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází Yvandro Borges Sanches.
46'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Sebastien Thill, přichází Maurice Deville.
46'
Stačilo úvodních dvacet minut a zápas byl rozhodnut. Od osmé do třinácté minuty to byla přehlídka pokutových kopů. Cristiano Ronaldo na tři pokusy obě proměnil a zanedlouho slavil znovu díky zásahu aktivního Bruna Fernandese. Se stavem 3:0 se Portugalci na nějakou dobu spokojili, až před pauzou zase měli před Morisem pár zajímavých situací.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě ještě jedna domácí standardka. Moutinho se parádně spojil s hlavou Andrého Silvy, jenže znovu šlo o střelu, kvůli které nemusel Moris nikam skákat.
45'
Bruno Fernandes to rozjel nakrátko. Palhinha se do střely netrefil ideálně. Pepe ještě vracel na střed, ale André Silva pálil z akrobatické pozice jen na poblíž stojícího Morise.
44'
Cancelo se zasloužil o zisk rohového kopu, jenž se bude konat ještě jednou. Ronaldo bude opět středem pozornosti všech fanoušků.
43'
Hattrick byl blízko. André Silva využil dostatku volného prostoru k přihrávce na Cristiana Ronalda, který v daný moment také nebyl důsledně bráněn. Chybu obrany ale napravil zasahující Moris, jenž byl dobře postavený na ránu k bližší tyči.
42'
A zase je pískáno. Chanot byl tentokráte v roli oběti vedle pokutového území. Moc důrazný tam byl všudypřítomný Bruno Fernandes.
41'
Rozkouskovaný úsek hry podpořil i Chanot, který nakopl Andrého Silvu. Portugalci pohodlně hrají okolo středové čáry.
40'
Francouzský sudí Bastien přerušil hru. Na trávníku v nefotbalové pozici chviličku zůstával Bruno Fernandes. Po zásahu Ronalda už ale je zpátky na nohou.
39'
Tempo hodně uvadlo. Asi to bude běžný jev i pro druhý poločas. Portugalský favorit má víceméně splněno. Stačí jen udržovat náskok.
38'
João Cancelo to maličko přehnal s důrazem, když přišel pozdě do souboje s Gersonem Rodriguesem. Je to jen za slovní domluvu.
36'
Ronaldo si dovolil technickou parádičku. Mendes otáčí těžiště zase doprava, takže to není bůhvíjak intenzivní atak.
35'
U Gersona Rodrigueze to nejspíše bylo i s nějakou bolístkou. Aut Pinta se kvůli kontrole od hlavního arbitra malinko pozdrží.
34'
Gerson Rodrigues nabral svou obávanou rychlost. Palhinha mu ale stačil a navrch přidal senzační skluz, kterým hráče Troyes odzbrojil ještě před zónou dostřelu.
33'
Bruno Fernandas vybíhal za přihrávkou z ofsajdu. Finální pas na Ronalda stejně neprošel přes skluzujícího Janse.
32'
Christopher Martins zezadu chytil Bernarda Silvu. Hlavní rozhodčí mu sečetl několik zákroků po sobě a sáhl pro žlutou kartu.
31'
Vzácná návštěva Lucemburčanů v soupeřově vápně trvala možná vteřinu. Pinta neposlechl balon a odrazil se mu od nohy do zámezí.
30'
Držení míče: 57 % – 43 %.
29'
Anthony Moris rychle zanalyzoval trajektorii nákopu Bruna Fernandese a doběhl si pro balon na samotnou hranici pokutového území.
28'
André Silva je zatím trochu odstřižený. Míče chodí výhradně přes Ronalda s Brunem Fernandesem, útočník Lipska je většinou vynecháván.
27'
Poslední minuty už jsou pro hosty trochu příjemnější. Portugalci nespěchají s přechodem z vlastní poloviny.
26'
Gersonu Rudriguesovi centr nevyšel. Veterán Pepe ho na první dobrou vrátil tam, odkud přišel.
24'
Bernardo Silva si zase vyměňoval míč s Ronaldem, ale ve finále to u pravé lajny s hledáním svého kapitána trochu přehnal.
23'
Moc rušno okolo Patrícia nebylo. Barreirův centr byl odklizen a dokonce tím vznikl rychlý brejk s nepřesností mezi Ronaldem a Brunem Fernandesem.
22'
Nuno Mendes zblízka viděl žlutou kartu. Navážel se do Oliviera Thilla, kterého si rukama ještě přidržel. Standardka pro hosty.
21'
Bernardo Silva natáhl krok a rozdal míč doprava na Cancela, jenž uhrál aspoň roh. Ten prudkou hlavičkou zakončoval Rúben Dias, ale Anthony Moris si spravil chuť po třech inkasovaných gólech.
20'
Laciná ztráta Nuna Mendese za stavu 3:0 tolik nebolí. Hosté se navíc rychle vyhnali do autu nepřesností Sebastiena Thilla.
18'
Pro hráče z Lucemburska to bude asi hodně dlouhý večer. Od osmnácté mintuy ztrácí už tři góly, protože Moris byl propálen křížnou ranou BRUNA FERNANDESE z pravé části pokutového území. Teč brankářovy rukavice na zkrocení projektilu zdaleka nestačila. Dobře načasovaným posunutím na nějaké dva metry asistoval Bernardo Silva.
17'
Moutinho rozehrál nakrátko, ale stejně to byl on, kdo centroval. Sklepnutý míč byl záminkou Rúbena Diase pro nůžky, kterými ale trefil Barreira.
16'
Bernardo Silva postupoval zprava proti Pintovi. Míč cpal na bližší tyč a vybojoval rohový kop.
15'
S decentní dávkou nadsázky můžeme tvrdit, že je po zápase. Lucemburčané by musel podat vskutku historický výkon, aby se do něj po takových direktech vrátili.
13'
Proti třetí penaltě byl Moris nejblíže zákroku. Správně odhadl kop CRISTIANA RONALDA ke své levé tyči, ale míč prolétl těsně kolem něj do sítě.
12'
Ronaldo se ani podruhé nemýlil. Narval balon do horního rohu, jenže sudí trefu neuznává kvůli předčasné vběhnutí spoluhráče do pokutového území. Situace se bude opakovat.
11'
Situaci kontroluje video, ale původní výrok se určitě měnit nebude. Moris skutečně nekontaktoval míč, ale kotník největší soupeřovy hvězdy.
10'
Bruno Fernandes přerušil kolotoč hostujících přihrávek. Těžit z toho mohl Ronaldo, který vběhl do vápna a tam získal druhou penaltu! Fauloval jej brankář Moris.
8'
Míč si na penaltovou značku automaticky připravil CRISTIANO RONALDO a pumelicí k horní tyči pokořil Morise, jenž skákal ke své pravé tyči.
7'
Slušný úvod Lucemburska může být rychle zapomenut. Sebastien Thill přesně na čáře ohraničující velké vápno podrazil Bernarda Silvu a rozhodčí nařídil pokutový kop!
6'
Ronaldovi utekl míč k lajně, kde na něj navázal klubový spoluhráč Bernardo Silva a sám pro sebe vybojoval vhazování.
5'
Premiérového rohu však Lucemburčané nevyužili. Cancelo bude moci provést vhazování z prostoru vedle své šestnáctky.
4'
Cancelo byl napadán až na zadní čáře. Míč si tam chtěl obhodit kolem Sinaniho, jenže se s ním dostal do zázemí.
3'
Zatím je to takové opatrné oťukávání hostující obrany. Ronaldo nedoskočil na diagonálu ze středu hřiště.
2'
Úvodní výkop měli k dispozici Portugalci, kteří nastupují v obvyklých červenozelených dresech. Lucemburčané hrají v bílém.
1'

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Pepe, Rúben Dias, N. Mendes – Palhinha, Moutinho, B. Fernandes – Ronaldo (C), André Silva, B. Silva.
Náhradníci: D. Costa, A. Lopes – W. Carvalho, Danilo Pereira, J. Fonte, Guedes, Mário, Neves, N. Semedo, Nunes, Leão, Dalot.

Lucembursko: Moris – Jans (C), Chanot, Carlson, Pinto – Sinani, Martins, Barreiro, O. Thill – Rodrigues, S. Thill.
Náhradníci: Kips, Schon – Borges Sanches, Deville, Dzogovic, Malget, Muratovic, Omosanya, Pimentel, Selimovic, Skenderovic, Veiga.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA).
Lucembursko

Lucemburský fotbal o sobě začíná dávat na mezinárodní scéně vědět. A neplatí to jen na klubové scéně. Hostující tým v této kvalifikaci překvapil Iry a pak přidal i výhru 2:1 nad Ázerbájdžánem. Navzdory dvěma prohrám se Srby a jednou s Portugalci jsou ve skupině A stále na třetím místě, ze kterého musí být v Lucembursku potěšeni. Na čtvrté Iry mají bodový náskok a jedno utkání k dobru. Ztráta na nejlepší duo je však nedostižná. Tři z pěti kvalifikačních gólů obstaral Gerson Rodrigues hrající Ligue 1 za nováčka z Troyes.
Portugalsko

Reprezentace v čele s fotbalově nestárnoucím Cristianem Ronaldem v probíhající kvalifikaci ještě neprohrála, nicméně o přímý postup se ještě bude muset porvat se Srby. Druhý tým tabulky skupiny A na ně ztrácí jeden bod s tím, že má zápas k dobru. Říjnový sraz Portugalsko začalo vyhraným přátelákem s Katarem. Poslední soutěžní duel odehrálo sedmého září na půdě Ázerbájdžánu, kde vyhrálo 3:0. Nejlepším střelcem týmu je v tomto cyklu čtyřgólový Diogo Jota.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Portugalskem a Lucemburskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.