Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Faerské ostrovy - 31. března 2021   20:45

Skotsko
Skotsko
7' J. McGinn (Tierney) • 53' J. McGinn (Tierney) • 60' Adams (Tierney) • 70' Fraser (Robertson)
4:0
(1:0)
Faerské ostrovy
Skotsko
C. Gordon – G. Hanley, McTominay, Tierney (79. McKenna) – Fraser (79. Palmer), McLean, C. McGregor (73. Fleck), J. McGinn, Robertson (C) – Dykes (68. Nisbet), Adams (73. McBurnie).
Farrugia Cann – Portelli, Vella (MLT)
Hampden Park - Glasgow
Nielsen – Rólantsson, G. Vatnhamar, Nattestad (76. Baldvinsson), V. Davidsen – S. Vatnhamar (69. Johannesen), Hansson (C), Andreasen (69. K. Olsen), Hendriksson – M. Olsen (58. Jónsson), Edmundsson (76. Vatnsdal).

Z mé strany je to vše. Přeji krásný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:13.
Utkání končí jasným vítězstvím favorizovaného Skotska výsledkem 4:0. Ostrovní celek si tak po dvou remízách připsal do tabulky skupiny poprvé plný počet bodů.

V prvním poločase padl jen jeden gól. Hned v 7. minutě využil zpětné Tierneyho přihrávky John McGinn. Hosté mohli dokonce srovnat, povedenou střelu Hendrikssona však vytáhl na roh brankář Gordon. Po změně stran už Skotsko jasně vládlo. V 53. minutě si zopakovali úspěšnou spolupráci Tierney s Johnem McGinnem, jenž tentokrát skóroval hlavou. Výtečně hrající Tierney asistoval i u zásahu Che Adamse, který se trefil po zemi z pozice kousek za šestnáctkou. V 70. minutě uzavřel skóre Ryan Fraser, který zužitkoval měkoučký Robertsonův centr.
90+2'
90+2'
Domácí Kevin Nisbet ještě vidí žlutou kartu. Zezadu fauloval Hanssona.
90+1'
Utkání bude nastaveno o dvě minuty!
90'
Scott McTominay věděl, že je v ofsajdu a tak balón pustil. Nielsen může v klidu rozehrát.
89'
Utkání se dohrává v pohodovém tempu. Skotové mají míč na kopačkách.
87'
Klaemint Olsen byl ještě na vlastní polovině faulován. Míč pro Faerské ostrovy.
85'
Po rohu, který zahrával Brandur Hendriksson, se Skotové ubránili.
85'
Hosté teď nějakou chvíli vydrželi kombinovat na útočné polovině. Nakonec přišel centr z levé strany, po němž hlavičkoval Patrik Johannesen a Gordon musel přizvedávat balón nad břevno!
83'
Patrik Johannesen se dokázal na pravé straně prokopat až k přízemnímu centru. Ten už skotská defenziva odklidila.
81'
Robertson nakopl míč do autu o bránícího soupeře. Balón on sám vhodí do hry.
79'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Scott McKenna.
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Liam Palmer.
79'
Brandur Hendriksson už v první půli ukázal, že má dobrou střelu z dálky. Tehdy pořádně protáhl brankáře Gordona. Teď pro změnu relativně těsně minul levou tyč z pohledu gólmana Skotska.
78'
Neúnavný Andrew Robertson si zase hledal míč v pokutovém území. Dříve u něho ale byl brankář Nielsen.
77'
Střely na bránu – 6:1
76'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází Heini Vatnsdal.
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sonni Nattestad, přichází Rógvi Baldvinsson.
75'
Hosté zahrávali roh. Centr Edmundssona vyboxoval brankář Gordon.
74'
V ofsajdu byl chycen domácí debutant Kevin Nisbet.
73'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Oliver McBurnie.
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Callum McGregor, přichází John Fleck.
73'
V ofsajdu se ocitl domácí útočník Che Adams.
72'
Robertson posílal před bránu další nebezpečný míč. Vše vyřešil odkopem do autu brankář Nielsen.
70'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Utkání se mění v exhibici! Che Adams vše začal milimetrovou přihrávkou doleva na Andyho Robertsona. Levý obránce Liverpoolu pak poslal měkoučký centr na vzdálenější tyč, kde balón hlavou uklidil do sítě RYAN FRASER – 4:0
69'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jákup Andreasen, přichází Klaemint Olsen.
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sölvi Vatnhamar, přichází Patrik Johannesen.
68'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Kevin Nisbet.
66'
Málem další nebezpečí pro bránu Faerských ostrovů. Přetažený centr si na vzdálenější tyči našel Robertson, který míč ve skluzu vracel před bránu. Přesně se ale trefil do mezery mezi nabíhajícími spoluhráči.
64'
Fotbalisté Skotska se nadále drží na míči. Kombinují a snaží se přidat další góly.
63'
Po rohovém kopu hostí hlavičkoval mimo Jóan Edmundsson. Poté vyrazil dopředu Che Adams. Ten byl v ofsajdu.
61'
I na třetí gól Skotska nahrával Kieran Tierney. Levý obránce londýnského Arsenalu hraje povedený zápas.
60'
Skotové míří za vítězstvím! Skvěle to udělal CHE ADAMS, který převzal míč na levé straně, seběhl si s ním do středu a z pozice kousek za šestnáctkou vypálil po zemi k pravé tyči z pohledu Nielsena. Ten si na balón asi lehce šáhnul, vytěsnit ho ale nemohl – 3:0.
58'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Meinhard Olsen, přichází Ári Jónsson.
56'
Rohový kop hostů. Edmundssonův centr domácí odvracejí.
55'
Tohle mohla být rychlá odpověď Seveřanů! Davidsen odcentroval z levé strany a míč propadl až k Jóanovi Edmundssonovi. Ten to ale asi nečekal a balón mu od kopačky odskočil. Obránci Skotska pak odehráli hrací předmět do autu.
53'
U druhého gólu Skotů figuruje stejné duo, které se postaralo i o první zásah! Asistenci si opět připisuje Kieran Tierney, na jehož centr z levé strany si naskočil JOHN MCGINN, který balón hlavou usměrnil mimo dosah brankáře Nielsena – 2:0.
51'
Do dalšího zakončení se dostal aktivně hrající Kieran Tierney. Ze střední vzdálenosti bránu netrefil.
49'
Domácí útočník Dykes fauloval v souboji o míč Nattestada. Hosté mohou v klidu rozehrát.
47'
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke změnám v sestavě.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 68 % : 32 %
Střely na bránu – 3:1
Střely mimo – 4:0
Rohové kopy – 1:1
První poločas je minulostí. Skotové začali zápas aktivně a už v 7. minutě je poslal do vedení John McGinn, který zužitkoval zpětnou přihrávku Tierneyho. Domácí pak hráli i nadále častěji na míči, ale do dalších šancí se už moc nedostávali. I hosté dokázali zahrozit, z dálky to velmi dobře zkusil Hendriksson, ovšem brankář Gordon jeho ránu vytáhl na roh.
45+2'
45+2'
Hosté se ubránili a první půle už nic dalšího nepřinese.
45+1'
Fraser poslal do šestnáctky další dobrý míč. Ten propadl k Robertsonovi, který ho nastřeloval před bránu. Hosté ho srážejí na roh.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Ryan Fraser centroval z pravé strany, obrana hostí připravena. Základní hrací doba prvního poločasu je téměř minulostí.
44'
Hostující Jóan Edmundsson dostal žlutou kartu za zákrok na Tierneyho.
43'
Kieran Tierney z pozice levého stopera často podporuje ofenzivu svého týmu. Nyní si zaběhl na pozici křídla, míč si navedl na pravačku a vystřelil. Mířil do středu brány, kde byl připravený Nielsen.
41'
Domácí se snaží v závěru poločasu diktovat tempo hry. Rádi by přidali uklidňující zásah.
40'
Skotové šikovně prošli středem hřiště. Po nahrávce McGinna se rozběhl Callum McGregor, který nakonec mohl zakončovat zpoza šestnáctky. Mířil vysoko nad.
38'
Hráč Skotska teď drží míč na kopačkách a snaží se kontrolovat obraz hry.
36'
Meinhard Olsen dohrál při napadání rozehrávajícího Scotta McTominaye. Míč pro domácí.
35'
Dobře kopnutá standardka od Ryana Frasera! Na jeho centr si naskočil Scott McTominay, po jehož hlavičce se míč snesl vedle pravé tyče z pohledu Gunnara Nielsena.
34'
Davidsen musel u postranní čáry faulovat McGinna. Standardní situace pro Skotsko.
34'
Dykes vysouval kolmou přihrávkou kolegu z útoku Che Adamse. Těsně před hráčem Southamptonu stačil uzmout míč vybíhající Nielsen.
32'
Střelecké pokusy celkem – 6:2
31'
K docela aktivnímu presinku se odhodlali hráči Faerských ostrovů. Nakonec to ale vedlo jen k útočnému faulu.
29'
Z velké dálky zkusil štěstí Andrew Robertson. Skotský kapitán ale nezamířil přesně.
28'
Gilli Rólantsson chyboval při rozehrávce, když balón nabídl Kieranovi Tierneymu, který mu navíc na levé straně utekl. Na centr obránce Arsenalu však nedosáhl nabíhající Dykes.
27'
Nyní dostal míč do šestnáctky Lyndon Dykes. Míč se po jeho sražené střele neškodně snesl do rukavic Gunnara Nielsena.
26'
Další akce Skotů po levé straně. Přízemní centr hledal Che Adamse, který byl ustrážen.
25'
Standardní situace Skotů v podobě takového zkráceného rohu. Rozehrál ji Robertson. Na bližší tyč si naběhl Callum McGregor, jehož slabou hlavičku snadno pokryl Nielsen.
24'
Robertsonův centr hledal Lyndona Dykese. Toho dokázal hlavičkovat stoper Vatnhamar.
23'
John McGinn byl u postranní čáry dohrán Viljormurem Davidsenem. Rozehrávat budou domácí fotbalisté.
21'
Po levé straně zatáhl míč dopředu Andy Robertson. S jeho centrem si obrana hostí poradila.
21'
Meinhard Olsen se snažil předběhnout bránícího Hanleyho. Skotského obránce však poslal na zem a sudí píská útočný faul.
19'
Gilli Rólantsson to zkusil z velké dálky. Míč prolétl nad bránou Skotska.
18'
Vypadá to, že hosté zjistili, že si mohou dovolit i zaútočit a už jsou přeci jen častějšími návštěvníky na své ofenzivní polovině.
16'
Po rohovém kopu Edmundssona viděl rozhodčí útočný faul některého z hostujících fotbalistů. Míč uvede do hry brankář Gordon.
15'
Teď ale mohlo být srovnáno! Jóan Edmundsson dostal míč na hrot a poté ho přenechal Brandurovi Hendrikssonovi. Ten střílel z nějakých 23 metrů velmi dobře, pod břevno, ale Gordon se vymrštil do vzduchu a vyškrábl balón nad svou bránu.
15'
Domácí fotbalisté opět na míči. Podle očekávání zatím herně dominují.
13'
Střelec skotského gólu John McGinn se tentokrát dopustil útočného faulu.
11'
Skotové předvedli akci, která připomínala tu gólovou! Scott McTominay poslal míč doleva, kde byl tentokrát Andy Robertson. Ten vracel pod sebe, ale tentokrát dostal John McGinn balón na paty.
10'
V ofsajdu se ocitla největší hvězda severského týmu Jóan Símun Edmundsson, který hraje Bundesligu za Bielefeld.
8'
Dopředu se dral Viljormur Davidsen. Hostující hráč ale fauloval McTominaye.
7'
Skotům se podařilo poměrně rychle otevřít faerský defenzivní val! Callum McGregor vymyslel výtečnou přihrávku do levého křídla, kam si naběhl Kieran Tierney. Ten našel v šestnáctce zpětnou přihrávkou JOHNA MCGINNA, jenž po zemi překonal brankáře Nielsena.
4'
Skotové nadále drží míč na kopačkách a snaží se něco vymyslet proti obraně soupeře.
1'
První zakončení Skotů. Z hranice šestnáctky střílel Ryan Fraser, Gunnar Nielsen bez větších problémů chytá jeho pokus.
1'

Skotsko: C. Gordon – G. Hanley, McTominay, Tierney – Fraser, McLean, C. McGregor, J. McGinn, Robertson (C) – Dykes, Adams.
Náhradníci: Marshall, McLaughlin – O'Donnell, Hendry, Armstrong, R. Christie, Fleck, Gallagher, McKenna, Nisbet, McBurnie, Palmer.

Faerské ostrovy: Nielsen – Rólantsson, G. Vatnhamar, Nattestad, V. Davidsen – S. Vatnhamar, Hansson (C), Andreasen, Hendriksson – M. Olsen, Edmundsson.
Náhradníci: Gestsson, Thomsen – Danielsen, Knudsen, Bjartalid, K. Olsen, Baldvinsson, Vatnsdal, Johannesen, Jónsson, Soylu, Jensen.

Rozhodčí: Farrugia Cann – Portelli, Vella (MLT).
Skotsko:
Skotové se těší na letní EURO, takže kvalifikaci o MS mohou využít také jako ostrou přípravu. Svěřenci kouče Stevea Clarkea do ní vstoupili dvěma remízami. Nejprve doma plichtili 2:2 s Rakouskem, když jim alespoň bod zajistil vyrovnáním v 85. minutě John McGinn. K remíze 1:1 v Izraeli zase přispěl svou trefou Ryan Fraser.

Největší hvězdou Skotů je jejich kapitán a levý obránce Liverpoolu Andrew Robertson. Na stejném postu hrává v Arsenalu Kieran Tierney, no v reprezentaci se musejí oba hráči srovnat v sestavě vedle sebe. Premier League hrají také John McGinn (Aston Villa), Scott McTominay (Manchester United), Ché Adams, Stuart Armstrong (oba Southampton), John Fleck, Oliver McBurnie (oba Sheffield) a Ryan Fraser (Newcastle).
Faerské ostrovy:
Fotbalisté Faerských ostrovů patří v Evropě spíše k trpaslíkům. K postupu na žádný velký turnaj se ani nepřiblížili a úspěchem pro ně zůstává každá výhra i získaný bod. V aktuální kvalifikaci už jeden získali, když hned na úvod remizovali 1:1 na hřišti Moldavska. V 83. minutě jim tento výsledek zařídil vyrovnávací trefou střídající Meinhard Olsen. V neděli pak prohráli 1:3 v Rakousku, byť tam zásahem Sonniho Nattestada vedli.

Kouč Håkan Ericson spoléhá na několik legionářů, kteří do týmu přinášejí určitou kvalitu. Největší hvězdou je útočník bundesligového Bielefeldu Jóan Edmundsson. Další hráči jako Meinhard Olsen, Gilli Rólantsson či Brandur Hendriksson působí v Norsku. V dánském Velje kope stoper Viljormur Davidsen, Sonni Nattestad si pak našel angažmá v irském Dundalku. Brankářskou jedničkou je zkušený Gunnar Nielsen z islandského Hafnarfjardaru. Ten před lety prošel i Manchesterem City, za který ale zasáhl do jediného soutěžního utkání.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve středu bude zakončen úvodní blok kvalifikačních zápasů o Mistrovství světa v Kataru. Ve skupině F přivítají Skotové soupeře z Faerských ostrovů. Domácí, kteří budou favoritem duelu, mají na svém kontě zatím dvě remízy, Seveřané uhráli ze dvou utkání jeden bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.