Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Kosovo - 9. října 2021   18:00

Švédsko
Švédsko
29' Forsberg  • 62' Isak  • 79' Quaison (Augustinsson)
3:0
(1:0)
Kosovo
Kosovo
Švédsko
Olsen – Krafth, Danielson, J. Nilsson, Augustinsson – Claesson, K. Olsson (90+1. Eriksson), Ekdal (C) (84. Cajuste), Forsberg (85. Dahlberg) – Kulusevski (90+1. Gyökeres), Isak (75. Quaison).
Di Bello – Bindoni, Tegoni (všichni Itálie)
Friends Arena, Solna
Kosovo
Muric – Vojvoda (73. Domgjoni), Rrahmani (C), Aliti, Hadergjonaj – Bytyqi (70. Selmani), Lošaj (88. Fazliji), Drešević, Rašani (88. Muslija) – Rašica, Muriqi.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Je dobojováno! Švédsko potvrdilo roli favorita v tomto utkání a dokázalo porazit výběr Kosova rozdílem třídy. Brankový účet tohoto utkání otevřel v prvním poločase Emil Forsberg, který se trefil z pokutového kopu. Další branky padly až ve druhém dějství. Nejprve se trefil Alexander Isak, jeho nádherná střela do šibenice by mohla aspirovat na gól kvalifikace. Další a zároveň poslední branku jsme viděli jedenáct minut před koncem, kdy se trefil střídající Robin Quaison. Švédsko tedy vyhrálo 3:0 a upevnilo si druhé místo ve skupině. Kosovo už po tomto zápase ví, že se na příští MS nepodívá.
90+5'
90+4'
Magnus Eriksson si skvěle naskočil na centrovaný míč z rohového kopu, ale tento švédský hráč zamířil pouze do míst, kde byl připraven kosovský brankář.
90+3'
Z rychlého protiútoku do otevřené kosovské obrany nic závažného nebylo, Švédsko pouze získalo další rohový kop ve svůj prospěch.
90+2'
Kosovo se snaží o vstřelení branky útěchy, ale Švédové jsou ve své obraně nekompromisní a chtějí tento zápas odehrát s čistým kontem.
90+1'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Viktor Gyökeres.
90+1'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Magnus Eriksson.
90+1'
Rozhodčí nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Právě Robin Quaison, který dnes slaví své narozeniny mohl přidat svůj druhý gól v zápase, ale na prodlouženou hlavičku na zadní tyči nedosáhnul. Míč skončil v zámezí.
89'
Robin Quaison se snažil využít nepřesné rozehrávky svého soupeře, ale to se mu nakonec podle jeho představ nepoštěstilo. Švédsko ale získalo rohový kop, s jehož rozehrávkou rozhodně nebudou spěchat.
88'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Florian Lošaj, přichází Betim Fazliji.
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Florent Muslija.
87'
Arijanet Muric uvede míč zpět do hry svým odkopem od branky. Právě trenér Kosova chystá další střídání, u postranní čáry jsou připraveni další dva čerství hráči.
86'
Parádní poziční hra od Ludwiga Augustinssona, který na polovině hřiště vybojoval pro svůj tým výhodu autového vhazování.
85'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Pontus Dahlberg.
84'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Jens Cajuste.
83'
Robin Quaison má na svém kontě další nedovolený zákrok, který se ale obejde bez karetního potrestání. Rozhodčí volí jenom domluvu.
82'
Postižený hráč musí odejít za postranní čáry, aby se mohl posléze vrátit zpět na hrací plochu. Brankář Kosova bude odkopávat z místa prohřešku.
81'
Hostující obránce potřebuje lékařské ošetření, a tak byl zápas na malý moment přerušen. Ostatní hráči využívají tuto přestávku k občerstvení.
80'
V hlavní roli byl opět střídající hráč Quaison, který si ale tentokrát pomohl nedovoleným zákrokem před pokutovým územím. Rozhodčí neváhal odpískat proti švédské brance.
79'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Domácí obránce vysunul ROBINA QUAISONA do útoku. Ten se nejprve zbavil jednoho obránce, poté si pokryl míč před druhým obráncem a pak náramně zakončil. Švédsko tedy vede už o tři branky a může slavit zisk důležitých tří bodů – 3:0. Asistence: Ludwig Augustinsson.
78'
Vedat Muriqi se prokličkoval do zakončení, ale byl proti přesile. Hostující útočník neměl šanci se prosadit.
77'
Robin Quaison se ihned zapojil do kombinace svého týmu, ale jeho přihrávka byla zablokována do zámezí. Švédsko tedy bude vhazovat míč zpět do hry.
76'
Konec zápasu se pomalu, ale jistě blíží. Uvidíme co se v posledních minutách utkání ještě stane, ale sám bych zázraky nečekal. Kosovo je v ofenzivní části opět a stále neefektivní.
75'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Robin Quaison.
74'
Po skvělém úvodu ve druhém poločase, tak v tuto chvíli tempo hry docela opadlo. Švédům toto vedení stačí a Kosovo se zatím po druhé obdržené brance nenašlo.
73'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází David Domgjoni.
72'
Astrit Selmani si naběhnul za domácí obranu, ale u míče byl dřív domácího brankář Olsen, který míč schoval do svých rukavic.
71'
Hostující tým se dostal na míč, ale k útoku se rozhodně nemá. Švédsko skvěle vykrývá volné prostory a nepouští svého soupeře na jejich polovinu.
70'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Zymer Bytyqi, přichází Astrit Selmani.
69'
Arijanet Muric neměl nikoho, komu by mohl přihrát nakrátko, a tak volil dlouhý nákop na útočnou polovinu, kde si ho zpracoval hostující útočník Muriqi.
68'
Míč se v tuto chvíli pohybuje převážně ve středu hřiště, kde se ho snaží udržet švédský tým. Kosovo sice napadá, ale ne v takovém počtu hráčů, které by švédskou rozehrávku ohrozilo.
67'
Ibrahim Drešević se dostal k odražené střele, která skončila vedle domácí branky. Stadionem to ovšem jenom zahučelo.
66'
Hostující brankář musel nadvakrát krotit střelu, kterou z levé strany vypustil Viktor Claesson. Brankář Kosova to zvládnul a míč chytil do rukavic.
65'
Zdá se, že druhá branka uklidnila domácí tým, který teď s naprostým přehledem kombinuje na vlastní polovině. Kosovo ani v tuto chvíli nenapadá jejich rozehrávku.
62'
Poprvé se to ALEXANDERU ISAKOVI nepovedlo, ale podruhé už ano. Tento švédský útočník se dostal do střeleckého zakončení, které skončilo ve vzdálenější šibenice kosovské branky. Na tomhle neměl brankář nárok, skvělá střela – 2:0.
62'
Skvělá inviduální akce Alexandera Isaka, která pro švédský tým přinesla výhodu rohového kopu. Švédsko se bude tlačit do zakončení.
61'
Ibrahim Drešević neměl jedinou možnost, než zastavit pronikajícího Emila Forsberga na polovině hřiště. Rozhodčí mu za jeho zákrok dal žlutou kartu.
60'
Ve druhém poločase se rozhodně nenudíme. Akce střídá akci, Švédsko by rádo odskočilo, Kosovo zase vyrovnalo. Čeká nás vzrušujících třicet minut.
59'
Hráči Kosova se mohli začít radovat, když Vedat Muriqi vstřelil vyrovnávací gól. Jenže radost netrvala dlouho, protože jim asistent rozhodčího odmával ofsajd. Tento verdikt potvrdil i samotný VAR.
58'
Arijanet Muric se stal obětí nedovoleného zákroku ve svém malém vápně. Rozhodčí neváhal ukončit švédský tlak a ukázal proti jejich brance.
57'
Dnešní zápas Švédy bolí, něco o tom by mohl říct Alexander Isak, který i přes bolest získal pro svůj tým výhodu rohového kopu.
56'
Elba Rašani se po rohovém kopu dostal do zakončení, ale to skončilo pouze v kotli domácích fanoušků za brankou. Kosovo i nadále prohrává v Solně o jeden gól.
55'
Ve druhém poločase stále platí, že aktivním týmem je pořád Kosovo, které navíc v tuto chvíli vybojovalo zisk rohového kopu na pravé straně.
54'
Žlutá karta pro Dejana Kulusevskiho znamená, že si tento útočník nezahraje příští zápas proti Řecku. Tohle by mohla být pro švédský tým velká ztráta.
53'
Švédsko by mělo co nejdřív se pokusit o vstřelení takzvané pojišťovací branky. Ta by mohla Kosovo poslat opět na kolena.
52'
Dejan Kulusevski je šestým hráčem v tomto utkání, který od italského rozhodčího obdržel žlutou kartu. Dnešní utkání je opravdu bohaté na karetní zákroky.
51'
Nedařilo se do doby, kdy Alexander Isak prokázal bojovnost, vybojoval míč a ještě nebezpečně vypálil. Brankář Kosova musel vyrazit míč do zámezí. Švédsko má k dispozici autové vhazování.
50'
Kosovo je i nadále na míči a kombinuje, Švédsko se snaží o napadání jejich rozehrávky, ale moc se jim to v tuto chvíli nedaří.
49'
Švédska obrana je v úvodu poločasu pod tlakem, což je snad poprvé v celém zápase. Kosovo vstoupilo do druhého poločasu aktivnějším dojmem.
48'
Jenže jejich první akce skončila bohužel pro tento tým v zámezí. Robin Olsen se protáhne odkopem od své branky.
47'
O úvodní výkop druhého poločasu se postaral Milot Rašica. Kosovo na nic nečeká a míří do útoku, protože musí dotahovat jednobrankové manko z prvního poločasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:06.
První poločas je minulostí. Švédsko zatím plní roli favorita tohoto utkání a zásluhou Emila Forsberga, který se trefil z pokutového kopu vede nad Kosovem 1:0. V prvním poločase jsme mohli vidět pět žlutých karet, což do druhého poločasu dává možnost, že by některý z týmů nemusel dohrát v plném počtu. V tuto chvíli to vypadá na soupeře z Kosova.
45+6'
45+5'
V tomto poločase se už nic zásadního nestane. Rozhodčí za malý moment ukončí tento poločas. Ani jeden tým se už nikde nežene a čeká na závěrečný hvizd.
45+4'
Viktor Claesson se prokličkoval do střeleckého zakončení na hranici pokutového území. Jenže jeho střele chyběla přesnost, míč prolétnul nad horní tyčkou kosovské branky.
45+3'
Kosovo mělo k dispozici volný přímý kop, ale MIlot Rašica napálil míč pouze do dobře postavené zdi. Švédsko se v tuto chvíli dokázalo ubránit.
45+2'
Domácí trenér by měl o poločasové přestávce přehodnotit situaci ohledně Marcuse Danielsona, který zjevně hraje s horkou hlavou a je blízko k zisku druhé žluté karty.
45+1'
Albin Ekdal si před vlastním pokutovým územím počkal na pronikajícího soupeře, kterého poslal na trávník. Tohle byla už pátá žlutá karta v tomto poločase
45+1'
Rozhodčí tohoto utkání prodlouží první poločas o pět minut. Za takovou porci minut se nemůžeme divit, jelikož se dlouho zkoumala ruka v pokutovém území.
45'
Marcus Danielson může být rád, že jeho nedovolený zákrok byl sice odpískán, ale obešel se bez další karetní připomínky. To by byl pro švédského obránce předčasný konec v utkání.
44'
Právě hostující útočník se snažil vybojovat rohový kop pro svůj tým, ale jeho faul na domácího obránce byl proti. Rozhodčí neváhal odpískat nedovolený zákrok.
43'
Pokud jsme svědky kosovského útoku, tak v něm hraje hlavní roli Milot Rašica, který v tuto chvíli ale nemá podporu svých spoluhráčů.
42'
Dejan Kulusevski se dostal k odraženému míči, který ovšem vrátil vysoko nad hostující branku. Brankář Kosova bude odkopávat od své svatyně.
41'
Domácí obránci si pomůžou svým brankářem. Švédsko je rozhodnuté nepustit svého soupeře k míči, což se jim ve většině případů daří.
40'
Tak tohle nebyl centr za který by levý obránce domácího týmu mohl být rád. Jeho centr proletěl pokutovým územím a skončil až u rohového praporku na druhé straně.
39'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru. Švédsko i nadále drží jednobrankové vedení v zápase.
38'
Kosovo sice mělo k dispozici standardní situaci, která ovšem nebezpečí pro branku Švédska nepřinesla. Rozhodčí odpískal ofsajdové postavení jednoho z nich.
37'
První žlutou kartu pro domácí tým vyfasoval Marcus Danielson, který dostoupil kosovského útočníka a poslal ho nedovoleným zákrokem na trávník.
36'
Švédsko se postupnou kombinací dostává na útočnou polovinu soupeře, ale k ohrožení branky jejich soupeře zatím nemají Švédové v plánu.
35'
Další zákrok švédského brankáře, tentokrát Robin Olsen musel vyběhnout na hranici vápna kvůli pronikajícímu Vedatu Muriqimu, aby byl u míče dřív než on.
34'
Zymer Bytyqi se dostal na hranici pokutového území ke střele, kterou domácí brankář celou dobu viděl a nedělalo mu problémy ji chytit.
33'
Švédsko v tuto chvíli hraje s naprostým přehledem, kombinuje bez nějakého tlaku ze strany soupeře a čas vesele běží ke konci prvního poločasu.
32'
Florian Lošaj musel zatáhnout za záchranou brzdu, aby zastavil pronikajícího Albina Ekdala. Rozhodčí vytasil další žlutou kartu.
31'
Nádherný centr z kopačky Dejana Kulusevskiho skončil na zadní tyči, kde si skvěle naběhnul Ludwig Augustinsson, který následně trefil tyčku kosovské branky.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut utkání. Domácí tým se před malou chvíli dostal do vedení a může konečně upustit trochu páry a odpočinout si.
29'
K exekuci pokutového kopu se postavil EMIL FORSBERG, který poslal brankáře na jednu stranu a míč na tu druhou. Švédsko se ujímá vedení – 1:0.
28'
Florent Hadergjonaj zahrál v pokutovém území rukou. Za tento prohřešek obdržel žlutou kartu a Švédsko může kopat pokutový kop.
27'
Byla nařízena penalta pro domácí tým.
26'
Podle informací by se mělo jednat o ruku v pokutovém území Kosova. Takže Švédsko je blízko k zahrávání pokutového kopu.
25'
Zápas byl přerušen a hrát se jen tak nezačne, jelikož rozhodčí má problém s VAR, který mu ještě nedodal požadované materiály.
24'
Rozhodčí tohoto utkání byl přivolán k videu, aby se podíval na nějaký zákrok, který se stal před malou chvílí. Nejsem si jist o který zákrok se jedná.
23'
Centr do pokutového území si našel hlavu Viktora Claessona, který ale míč poslal pouze do míst, kde byl připraven brankář soupeře.
22'
Švédský tým bude mít k dispozici standardní situaci na pravé straně, k exekuci tohoto přímého kopu se postavil Emil Forsberg.
21'
Brankář Kosova dostal svého kolegu z obrany Fidana Alitiho do velkých problémů, které musel řešit nedovoleným zákrokem. Rozhodčí neváhal vytáhnout žlutou kartu.
20'
Elba Rašani připsal pro svůj tým první střelecký pokus Kosova v tomto zápase. Jeho střela ale minula švédskou branku o pár desítek centimetrů.
19'
Emil Forsberg měl otevřený prostor ke střele. Jenže jeho střela z takové voleje nebyla přesná ani razantní. Brankář Kosova si mohl oddechnout.
18'
Hostující tým se po dlouhé době dostává k míči a postupnou kombinací se snaží dostat na útočnou polovinu. Jenže švédské napadání je prozatím účinné.
17'
Alexander Isak se snažil vyměnit míč s Dejanem Kulusevskim, ale tomu míč sjel z kopačky a jeho narážečka tedy nebyla přesná.
16'
Zápas provází nádherná atmosféra, kterou především tvoří domácí fanoušci, kteří se na dnešní zápas vypravili ve velkém počtu.
15'
Emil Forsberg vyslal zhruba z třiceti metrů pozdrav brankáři Kosova, který byl ale připraven a míč chytil do svých rukavic.
14'
Rohový kop si dokázala obrana Kosova pohlídat a míč odkopla daleko od své branky. Švédský tlak nekončí, jelikož se míče na polovině hřiště ujal jeden z domácích hráčů.
13'
První zajímavější šance pro domácí tým. Alexander Isak se snažil připravit míč do lepší střelecké pozice, aby nakonec jeho střela byla zablokována na rohový kop.
12'
Švédsko vysunulo své napadání a napadá rozehrávku soupeře v pěti lidech. Po chvilce domácí tým slaví zisk míče.
11'
Mërgim Vojvoda se probíjel k míči, ale pomohl si faulem. Rozhodčí viděl jeho nedovolené počínání a odpískal mu faul.
10'
Zdálo se, že Švédové budou moci pokračovat v jejich útočném snažení, ale rozhodčí po chvilce odpískal jejich nedovolený zákrok.
9'
Švédsko drží míč na svých kopačkách a snaží se vylákat svého soupeře dál od své branky. To se v tuto chvíli nedaří a hráči Kosova skvěle drží pozice.
8'
Duo Ekdal-Kulusevski je zárukou kvality a nebezpečí pro branku soupeře. Jenže v tuto chvíli se Švédsko musí spokojit pouze s autovým vhazováním po jejich akci.
7'
Alexander Isak si vzal míč na polovině hřiště a pelášil s ním vstříc brance soupeře, ale v jednu chvíli byl rychlejší než míč, o který vzápětí přišel.
6'
Domácí kapitán Albin Ekdal je v úvodu zápasu dost okopáván. Tentokrát se na trávníku ocitnul po faulu Elby Rašaniho. Rozhodčí odpískal další nedovolený zákrok.
5'
Milot Rašica si v souboji s domácím kapitánem pomohl útočným faulem. Rozhodčí neváhal odpískat proti brance Kosova.
4'
Švédsko se v úvodu utkání snaží držet míč na svých kopačkách, ale některé jejich přihrávky bývají nepřesné. Kosovo toho ještě nevyužilo.
3'
Albin Ekdal byl až příliš aktivní, do souboje vlétnul jako utržený ze řetězu a rozhodčí mu následně odpískal jeho nedovolený zákrok.
2'
Ludwig Augustinsson vyvinul tlak na soupeře, který se s míčem dostal do zámezí. Švédové budou mít k dispozici autové vhazování.
1'
Domácí Švédsko mělo k dispozici úvodní výkop v utkání a bude jim patřit první útočná akce. Právě Švédi dnes odehrají tento duel ve své typické žluto-černé kombinaci, Kosovo hraje celé v bílém.
1'

Švédsko: Olsen – Krafth, Danielson, J. Nilsson, Augustinsson – Claesson, K. Olsson, Ekdal (C), Forsberg – Kulusevski, Isak.
Náhradníci: Dahlberg, Nordfeldt – M. Olsson, Sundgren, Sema, Karlsson, Cajuste, Svanberg, Quaison, Gyökeres, Eriksson, Milošević.

Kosovo: Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Aliti, Hadergjonaj – Bytyqi, Lošaj, Drešević, Rašani – Rašica, Muriqi.
Náhradníci: Ujkani, Bekaj – M. Kryeziu, Šala, Fazliji, Muslija, Celina, Domgjoni, Lirim R. Kastrati, Selmani, Besar Halimi.

Rozhodčí: Di Bello – Bindoni, Tegoni (všichni Itálie).
Vzájemné zápasy
28. března 2021 | Kosovo – Švédsko 0:3
12. ledna 2020 | Švédsko – Kosovo 1:0
Kosovo
Tento tým nemá úplně dobře rozehranou svou kvalifikační skupinu, jelikož z pěti odehraných zápasu dokázal vyhrát pouze jeden. Kosovo je momentálně na čtvrté pozici a pokud by si hráči Kosova chtěli udržet aspoň minimální šanci na baráž, tak dnes musí jednoznačně bodovat za tři body.

Švédsko
Domácí tým se bude snažit o napravení svého předchozího zaváhání, když před měsícem překvapivě prohrál na hřišti Řecka a ztratil tak své tři body. Švédsko je momentálně na průběžné druhé pozici a jelikož první Španělsko má svůj zápas až v listopadu, tak je tady možnost, že by se mohl švédský tým posunout na první místo. Ovšem musí dnes vyhrát proti Kosovu a posléze i domácí odvetu s Řeckem.

8. září 2021 | Řecko – Švédsko 2:1
5. září 2021 | Švédsko – Uzbekistán 2:1
2. září 2021 | Švédsko – Španělsko 2:1
29. června 2021 | Švédsko – Ukrajina 1:2 po prodloužení
23. června 2021 | Švédsko – Polsko 3:2
Hezký sobotní večer, kvalifikace na MS v Kataru je v plném proudu a my u toho nemůžeme chybět. V tomto textovém on-line přenosu se podíváme na zápas mezi Švédskem a Kosovem. U sledování tohoto zápasu Vám přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.