Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Kazachstán - 31. března 2021   20:45

Ukrajina
Ukrajina
20' Jaremčuk (Zinčenko)
1:1
(1:0)
Kazachstán
Kazachstán
59' Mužikov  (Nurgalijev)
Ukrajina
Trubin – Kryvcov, Matvijenko, Mychajličenko – O. Karavajev (87. Tymčyk), Malinovskyj, Sydorčuk (67. Marlos), Šaparenko (81. Dovbyk), Zinčenko – Júnior Moraes (67. Zubkov), Jaremčuk.
Jug – Žunič, Kordež (SLO)
NSK Olimpijskyj (Kyjev)
Kazachstán
Pokatilov – Maročkin, Malyj, Alip, Dosmagambetov (46. Bystrov) – Nurgalijev (87. Tungyšbajev), Mužikov – Valjullin, Abiken (46. Vorogovskij), Tagybergen (46. Orazov) – Ajmbetov (60. Karimov).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Ukrajiny na domácí půdě nesplnili roli obrovského favorita a s outsiderem skupiny z Kazachstánu remizovali 1:1.

Utkání od prvních minut probíhalo podle předpokladů. Domácí byli na míči a dobývali svatyni konkurenta, kterou dobyli ve 20. minutě, po nahrávce Zinčenka se prosadil střelou k pravé tyči Roman Jaremčuk. Ukrajinci byli nadále aktivnějším týmem, ale inkasovali z ojedinělé akci soupeře, v 57. minutě vyrovnal Serikžan Mužikov projektilem vyslaným do pravého rohu brány. Svěřenci kouče Ševčenka bojovali o stržení vedení zpět na svou stranu, ale to se jim už nepodařilo, v největší šanci selhal sám před brankářem střídající Olexandr Zubkov.

Ukrajina si výrazně zkomplikovala situaci v boji o postup na světový šampionát. I ve třetím utkání remizovala 1:1. V tabulce sice je na druhé pozici, ale soupeři, které má za zády, mají odehráno o jedno utkání méně. Kazachstán vybojoval první bod, nadále však zůstává na posledním místě skupiny D.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:15.
90+4'
90+3'
Poslední příležitost na stržení vítězství na svou stranu měli domácí z rohového kopu. Jenže Roman Jaremčuk si více než míče všímal soupeře, a když mu spadl míč na paty, tak byl hodně překvapený.
90+2'
Kousek za hranicí šestnáctky dostal poměrně dost volného prostoru Olexandr Zinčenko. Zkusil technickou střelu k levé tyči, míč se vykroutil vedle brány.
90+1'
Kazašský gólman Stas Pokatilov příliš dlouho váhal s rozehrávkou. Arbitrovi Jugovi nakonec pohár trpělivosti přetekl a brankáři udělil žlutý kartónek.
90+1'
Domácí chtěli pokutový kop poté, co Artěm Dovbyk upadl po střetu s Malyjem. Obránce se útočníka dotkl minimálně, arbitr citlivě nechal ve hře pokračovat.
90'
Frustrovaný Marlos nakopl volný balón do Ruslana Valjullina, který zůstal ležet po střetu s Tymčykem. Od rozhodčího vyfasoval kartu žluté barvy.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Prvním ukrajinským fotbalistou potrestaným žlutou kartou je kapitán Olexandr Zinčenko, který na polovině hřiště stáhl za dres Mužikova.
88'
Exekuci si vzal na starosti pravák Ruslan Malinovskyj. Balón chtěl poslat přes zeď, což se mu nepodařilo, trefil vysoko vyskočivšího Alipa.
87'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Olexandr Karavajev, přichází Olexandr Tymčyk.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Azat Nurgalijev, přichází Jerkebulan Tungyšbajev.
86'
Tak pozor. Roman Jaremčuk byl faulován těsně za hranicí šestnáctky Ukrajinci rozhodně mají ve svých řadách hráče, kteří z podobných pozic umí vsítit branku. Řeč je především o Malinovském a Zinčenkovi.
85'
Za dlouhou nahrávkou kapitána Zinčenka vystartoval Olexandr Zubkov. Střílenou nahrávkou hledal Dovbyka, ten však neměl šanci na míč dosáhnout.
84'
O další střelecký pokus se zasloužil Marlos. Pravačkou vypálil z dvaceti metrů slabou střelu doprostřed brány. Stas Pokatilov nezaváhal.
83'
Hodně volného prostoru dostal na pravé straně Ruslan Malinovskyj. Vysoký centr mířil na Romana Jaremčuka, jenž těsně nedoskočil.
82'
Za obranu zabíhal čerstvý Artěm Dovbyk. Proti míči skvěle vystoupil Serhij Malyj, jenž sice nezachytil pohyb protihráče, za to ale vystihl nahrávku.
81'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Artěm Dovbyk.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Remízový výsledek by byl velkou ztrátou pro domácí, kteří byli v utkání pasováni do role velkého favorita.
79'
Fotbalisté ve žlutých dresech tlačí ze všech sil, ale defenziva Kazachů odolává. Hráči v modrém brání vlastní šestnáctku v deseti lidech.
78'
Marlos si pokryl míč a nenechal se obrat Alipem ani Malyjem. Vzápětí druhý jmenovaný fauloval, Ukrajina má k dispozici standardní situaci.
77'
Zleva vyprodukoval centr do vnitra pokutového území Mykola Šaparenko. Roman Jaremčuk po kontaktu s Nurgalijevem upadl, píšťalka rozhodčího zůstala němá.
76'
Přímý kop rozehrál Jan Vorogovskij mizerně. Balón podkopl až příliš, dlouho letící kulatý nesmysl sebral ze vzduchu gólman Trubin.
75'
Velmi dobrou práci odvedl Mužikov, jehož vstřelený gól pořádně nakopl. Troufl si vletěl do čtyř protihráčů, Bohdan Mychajličenko se dopustil faulu.
74'
Centr Marlose levou nohu nebyl vůbec špatný. Adresát Roman Jaremčuk vracel balón do ohně, Serikžan Mužikov v osobním souboji přetlačil Kryvcova.
73'
Individuálně to zkusil Mykola Šaparenko. Dva protihráče obelstil, ale na třetího již nevyzrál, Serhij Malyj soka za záda nepustil.
72'
Dlouhý odkop Ruslana Valjullina zamířil jen na tělo protihráče Malinovského. Tlak Ukrajiny sílí, ale hosté se zatím statečně brání, i když před malou chvílí měli i štěstí.
71'
Hrdinou mohl být žolík Olexandr Zubkov, ve stoprocentní šanci ale selhal! Obdržel parádní nahrávku do pokutového území, ale tváří v tvář brankáři trefil Pokatilovovu pravou nohu.
70'
Ramazan Karimov je na hřišti sotva deset minut, přesto je držitelem žluté karty. Na polovině hřiště nesmyslně zajel skluzem do Serhije Kryvcova.
69'
Po delší době o sobě dal vědět Mykola Šaparenko. Povedenou kličkou si prohodil míč mezi dvojicí protihráčů, placírkou poslal pak poslal míč do obránce Malyje.
68'
Centr z levé strany bez větších problémů zpacifikoval Nuraly Alip. Kazašský stoper vyšplhal výrazně výše než nově příchozí Olexandr Zubkov.
67'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Marlos.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Olexandr Zubkov.
66'
Kapitán Olexandr Zinčenko je v dnešním utkání hodně vidět. Z osmnácti metrů vypálil tvrdou střelu nártem, ta proletěla o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
65'
Domácí trenér Andrej Ševčenko na střídačce nepůsobí spokojeným dojmem. Horlivě diskutuje k jednomu z náhradníků, zřejmě přijde na řadu střídání.
64'
Kazaši jsou vyrovnávacím zásahem viditelně nabuzeni a překvapivě jsou to oni, kteří tahají momentálně za delší konec provazu. Ruslan Valjullin vypálil těsně nad.
63'
Serhij Sydorčuk centroval z levé strany takovým způsobem, že se míč točil do brány. Jaremčuk na míč nedosáhl a Stas Pokatilov reagoval na poslední chvíli.
62'
Kartu žluté barvy si vykoledoval Jan Vorogovskij. Do souboje se Zinčenkem přiběhl pozdě, zezadu ho pak úmyslně podrazil, aby zamezil ukrajinské akci.
60'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Abat Ajmbetov, přichází Ramazan Karimov.
59'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Šok v Kyjevě, Kazachstán vyrovnal! Ojedinělá akce hostujícího mužstva vyvrcholila nahrávkou Nurgalijeva na SERIKŽANA MUŽIKOVA, jenž vypálil z prvního doteku nechytatelně k pravé tyči, Trubin letěl vzduchem marně.
58'
Olexandr Zinčenko si narazil se Serhijem Sydorčukem, načež střílel z levého kraje šestnáctky na vzdálenější tyč. Stas Pokatilov šel na zem včas a konečky prstů levé ruky míč vytěsnil.
57'
Už to vypadalo, že Roman Jaremčuk vystřelí, ale v klíčový moment se mu balón zamotal mezi nohama. Místo střely tak na míč pouze spadl.
56'
Centr do vnitra pokutového území vyhlavičkoval mimo šestnáctku Serikžan Mužikov. Odražený balón napálil Zinčenko z voleje vysoko nad.
55'
kapitán Olexandr Zinčenko vyzkoušel centr, který mu zdaleka nevyšel podle představ. Trefil hned prvního blokujícího beka, jímž byl Nuraly Alip.
54'
Jakožto poslední hráč si Mykola Matvijenko dovolil velkou parádu. Presujícímu Vorogovskému udělal kličku do protipohybu, vyšla jen těsně.
53'
Po levé lajně nabral velkou rychlost Ruslan Valjullin. Z tohoto důvodu ovšem ztratil kontrolu nad míčem, což na jedničku potrestal Serhij Sydorčuk.
52'
Dlouhý odkop Malyje sklepl na hruď nikým neatakovaný Bohdan Mychajličenko. Zapojil do hry i gólmana Trubina, jenž se k míči dostane opravdu jen výjimečně.
51'
Marat Bystrov skvěle vystál Moraese, počkal si do poslední chvíli, co soupeř udělá. Při snaze o kličku doprava sokovi vypíchl míč z pod kopačky.
50'
Pokračuje stejná písnička, jako v prvním poločase. Ukrajinci brzy získali tlak do své moci a pokračují v trpělivé kombinaci na útočné polovině.
49'
Vysoký centr do pokutového území sebral ze vzduchu gólman Stas Pokatilov. Adresát Roman Jaremčuk se s ním nemohl měřit.
48'
O žlutou kartu si hlasitě řekl Serhij Malyj, jenž zezadu úmyslně šlápl na pravý kotník Kryvcovovi. Rozhodčí se spokojil s ústním varováním.
47'
Zatímco domácí trenér do druhého poločasu vyslal totožnou sestavu, tak kazašský kouč Bajfusinov udělal hned tři změny. Dal tak najevo nespokojenost s výkonem v první půli.
46'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Aschat Tagybergen, přichází Ramazan Orazov.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Timur Dosmagambetov, přichází Marat Bystrov.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Ajbol Abiken, přichází Jan Vorogovskij.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Ukrajina zatím potvrzuje roli velkého favorita a po prvním poločasem vede nad Kazachstánem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Skóre utkání zatím udává situace z 20. minuty, kdy Zinčenko vyslal do šance Romana Jaremčuka, jenž se technickým obstřelem k pravé tyči nemýlil. Domácí kontrolují hru někdy až zbytečně pomalou kombinační hrou, Kazaši si za celý poločas nevypracovali jediný náznak šance.
45'
44'
Zpoza šestnáctky vypálil přímým nártem tvrdou střelu Ruslan Malinovskyj. Razance dobrá, ale přesnost chyběla, kulatý nesmysl vyletěl nad břevno.
43'
Také třetí žlutá karta náleží kazašskému fotbalistovi. Serikžan Mužikov zbytečně dohrál Matvyjenka, který v té době už dávno běžel bez míče.
43'
Exekuce standardky v podobě rohového kopu se chopil Olexandr Zinčenko. Centr nebyl povedený, balón zakroutil přímo do rukou brankáře.
42'
Pod tlakem si Mykola Šaparenko vedl velmi dobře. Nenechal se rozhodit zdvojením a nastřelil clonícího Nurgalijeva, čímž vybojoval rohový kop.
41'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Serhij Sydorčuk. Stáhl se společně s Mužikovem, jehož odstavil od míče čistým způsobem, tělem.
40'
Zinčenko tentokráte v roli hlavního mozku akce. S hlavou nahoře přenesl hru na levou stranu, kde viděl rozběhnutého Moraese, po centru z levé strany hlavičkoval Jaremčuk těsně nad.
39'
V hlavičkovém souboji sice Serhij Kryvcov porazil Abikena, ale odražený míč převzal Serikžan Mužikov. Dlouho u něj nezůstal, klička proti Šaparenkovi nebyla úspěšná.
38'
Olexandr Zinčenko v poslední chvíli zrušil nápřah a palebnou pozici si vylepšil kličkou na levou stranu. Následovala křižná střela těsně vedle levé části brankové konstrukce.
37'
Střílený centr Sydorčuka zamířil do brány, Stas Pokatilov kulatý nesmysl vyrazil jen před sebe. Serhij Kryvcov skočil rybičku a vyražený míč umístil těsně vedle pravé tyče.
36'
Druhým Kazachem potrestaným kartou žluté barvy je Ajbol Abiken. Byl si moc dobře vědom, že Kryvcova již nedožene, proto jej ve skluzu úmyslně podrazil beze snahy hrát míč.
35'
Těsně za polovinou hřiště fauloval Serhij Malyj. Drobným zatažením za dres zastavil Malinovského, arbitr se spokojil s ústním varováním.
34'
Mykola Matvijenko chtěl hrát dopředu, jenž neměl komu. Proto zvolil otočku směrem k vlastní bráně a zapojil do hry dalšího stopera Kryvcova.
33'
Ukrajinci nikam nespěchají. Vedou nejtěsnějším možným rozdílem a v klidu kombinují na útočné polovině. Presink Kazachů zatím přichází vniveč.
32'
Roman Jaremčuk chtěl ke vstřelému gólu přidat i asistenci. Utekl po pravé straně a nahrávkou na střed našel z druhé vlny nabíhajícího Šaparenka, který trefil obětavě blokujícího Alipa.
31'
Na polovině hřiště fauloval Serhij Sydorčuk. Ten se sice vyšplhal vysoko do vzduchu, ale přitom doslova skočil na záda Mužikovovi.
30'
Hostující záložník zůstává ležet na trávníku delší dobu, proto dochází k přerušení hry a dnes podruhé jdou do akce kazašští zdravotníci.
29'
Po zásahu loktem zůstal na trávníku ležet Azat Nurgalijev. Rozhodčí střet mezi ním a Kryvcovem neviděli, proto nechali ve hře pokračovat.
28'
A další nepřesnost domácího mužstva. Tentokráte v podání Ruslana Malinovského, jenž poslal nahrávku příliš daleko před Šaparenka.
27'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Olexandr Zinčenko zkusil přenést hru na Srhije Sydorčuka, ale balón podkopl příliš, kulatý nesmysl poslal mimo dosah spoluhráče.
26'
Možnost protiútoku rychle zastavil Serhij Kryvcov. Pozorný stoper vložil tělo před Tagybergena, jehož vyřadil ze hry, posléze nahrál brankáři.
25'
Z dvaceti metrů se odhodlal ke střele Bohdan Mychajličenko. Z mírného záklonu vypálil slabě po zemi, gólman si připsal jeden z těch snazších zákroků.
24'
Serhij Sydorčuk vyzval k souboji jeden na jednoho Abikena a byl úspěšný. Následně zvolil centr, pro nějž vystartoval Stas Pokatilov.
23'
Adresátem nahrávky do pokutového území byl opět Roman Jaremčuk. Toho zradilo zpracování, při snaze o střelu komicky promáchl.
22'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Ruslan Valjullin. Naběhl za obranu na nákop Mužikova, ale jako první doběhl k balónu brankář Trubin.
20'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Tak jsem to zakřikl! Tagybergen nepovedeným skluzem poslal balón na střed k Zinčenkovi, který v pravý čas poslal nahrávku na volného ROMANA JAREMČUKA. Útočník při zakončení zachoval chladnou hlavu a technickým obstřelem na zadní, pravou tyč rozvlnil síť.
19'
Kazaši zatím bojují, soupeře ještě nepustili do žádné větší příležitosti. Júnior Moraes hledal za obranou Sydorčuka, toho pokryl Nurgalijev.
18'
Stoper Mykola Matvijenko rozvinul hru středem na Malinovského. Následovala přihrávka k levé lajně a nepřesný centr Zinčenka.
17'
Fotbalisté ve žlutých dresech zůstali u balónu. Serhij Sydorčuk našel Jaremčuka, který vyzkoušel technický obstřel na zadní tyč. Těsně minul.
16'
Útok Ukrajiny pokračoval standardkou v podobě rohového kopu. Olexandr Karavajev překvapivě kroutil centr na přední tyč, gólman Stas Pokatilov míč vyrazil.
15'
Po pravém křídle utekl Bohdan Mychajličenko, avšak k zakončení nedošlo. Čistým skluzem soka vyvedl z míry bránící Nuraly Alip.
14'
Mimo dění hry zůstal na trávníku ležet Serhij Malyj. Nutný je i zásah lékařského týmu, obránce se totiž již delší dobu nezvedá.
13'
Olexandr Zinčenko vymyslel krásnou průnikovou nahrávku na Jaremčuka, jenž ale ve velké příležitosti trestuhodně selhal, míč trefil špičkou kopačky.
12'
Rychlý protiútok táhl po pravé lajně Timur Dosmagambetov. Na středu našel Ajbola Abikena, jehož střelecký pokus zblokoval Bohdan Mychajličenko.
11'
Levý bek hájící na klubové úrovni barvy Manchesteru City Olexandr Zinčenko vyprodukoval centr do vnitra pokutového území. Roman Jaremčuk přes stoperskou dvojici nezakončil.
10'
Dění hry se přesunulo zpět na obrannou polovinu Kazachstánu. Domácí opět zkouší štěstí postupnou kombinační hrou, ta zatím nepřináší kýžené ovoce.
9'
Čitelnou rozehrávku Serhije Sydorčuka vystihl Serikžan Mužikov. Akci vzal na sebe a k souboji jeden na jednoho vyzval Kryvcova. Neuspěl.
8'
Z dvaceti metrů vypálil Roman Jaremčuk. Polovysokou střelu zpomalil Aschat Tagybergen, gólman na změnu směru zareagoval včas.
7'
Hosté zkusili štěstí středem hřiště. Průnik obrannou řadou zkusil Azat Nurgalijev, při snaze o zakončení trefil Sydorčuka. Budeme sledovat rohový kop.
6'
Už v šesté minutě hlavní rozhodčí poprvé sáhl do kapsy pro žlutou kartu. Tu si zblízka prohlédl Nuraly Alip, jenž sešlápl kotník Malinovskému.
5'
Těsně za polovinou hřiště vyrobil faul Mykola Šaparenko. Zbytečný zákrok proti Alipovi, jenž byl sám proti třem. Kazaši mají k dispozici standardku.
4'
Zdviženou pravou rukou si o balón řekl Júnior Moraes. Ruslan Malinovskyj jej zkusil najít, ale dobře vyběhl gólman Stas Pokatilov, který byl u míče první.
3'
Ukrajinci od prvních vteřin převzali iniciativu střetnutí do svých rukou. Kombinují na útočné polovině a hledají mezírku v defenzivě soupeře.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Fotbalisté Kazachstánu, kteří jsou v utkání outsiderem, hrají v modrém.
1'

Ukrajina: Trubin – Kryvcov, Matvijenko, Mychajličenko – O. Karavajev, Malinovskyj, Sydorčuk, Šaparenko, Zinčenko – Júnior Moraes, Jaremčuk.
Náhradníci: Buščan, Pjatov – Dovbyk, Kovalenko, Makarenko, Marlos, Šepeljev, Sobol, Syrota, Tymčyk, Zabarnyj, Zubkov.

Kazachstán: Pokatilov – Maročkin, Malyj, Alip, Dosmagambetov – Nurgalijev, Mužikov – Valjullin, Abiken, Tagybergen – Ajmbetov.
Náhradníci: Sejsen, Šajzada – Astanov, Bystrov, Karimov, Kerimžanov, Orazov, Rudoselskij, Samorodov, Tungyšbajev, Usenov, Vorogovskij.

Rozhodčí: Jug – Žunič, Kordež (SLO).
Kazachstán

V pětičlenné skupině patří Kazaši mezi největšího outsidera. Bylo by velkým úspěchem, pokud by za sebou nechali jednoho ze čtveřice Francie, Finsko, Ukrajina, či Bosna a Hercegovina. V úvodním klání dostala Bajsufinova družina tu nejtěžší překážku, a sice Francii. Bojovala statečně, ale prohrála 0:2. Další střetnutí sehraje Kazachstán až dnes, neboť v první fázi zápasů měl jako pátý tým skupiny volno.
Ukrajina

Ukrajina má po prvních dvou kvalifikačních střetnutích na kontě dva body za remízové výsledky 1:1. V prvním případě svěřenci kouče Ševčenka bod brali všema deseti, neboť remizovali na půdě úřadujících světových šampiónů z Francie. Ve druhém případě se ovšem jednalo o ztrátu, protože proti Finům, navíc na domácím stadiónu, byli Ukrajinci favoritem. Kvalifikace je však teprve na svém začátku a ukrajinský výběr bude mít hned několik možností body doplnit jinde. Třeba právě proti Kazachstánu, který bude v utkání plnit roli velkého outsidera.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer! Vítám vás při sledování kvalifikačního utkání o postup na mistrovství světa, v němž Ukrajina vyzve na domácím stadiónu Kazachstán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.