To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který nakonec nabídl velký obrat. Do vedení se dostala Makedonie, ale Lucembursko na konci poločasu vstřelilo dvě branky a překvapivě se dostalo do vedení 2:1. Ve druhém poločase diktovali Makedonci tempo hry a nakonec dokázal z penalty vyrovnat Jahović. Když už to vypadalo, že si týmy body rozdělí, tak z dálky napřáhl Abdurahimi a parádní trefou rozhodl o vítězství Makedonie, která tak získala další tři body. Nutno ale dodat, že Lucembursko dnes podalo velmi dobrý výkon, ale nakonec to na body nestačilo.
90+3
Už se nic nestane, domácí celek získá tři body.
90+2
Makedonie právě vstřelila branku!
Tak to je obrovská rána pro Lucembursko, protože domácí celek otáčí vývoj zápasu a s největší pravděpodobností vyhraje, protože Makedonie se v samém závěru dostává do vedení 3:2! Po kombinační akci napřáhl z rohu velkého vápna BESART ABDURAHIMI, který poslal míč přesně do levého horního rohu a Joubert byl bez šance. To byla parádní trefa!
90+2
Je před námi posledních 60 sekund, tak uvidíme, zda se dočkáme vítězné branky.
90+1
Další žlutou kartu uviděl hostující Chris Philipps.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Žlutou kartu uviděl hostující Laterza.
88
Dopředu se dral hostující Deville, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
87
Oba celky se tlačí dopředu. Nyní se v dobré pozici objevil Alilovski, ale ani on z malého vápna neuspěl!
86
Hosté také zahrozili. Po rychlé akci zakončil Deville, ale jeho projektilu scházela přesnost.
84
Možná vítěznou branku měl na noze Jahović, ale zakončení z malého vápna vůbec nezvládl a míč poslal vysoko nad branku!
83
Hra je nyní hodně rozkouskovaná. K vidění je pouze mnoho faulů a hraje se tak hlavně uprostřed hřiště.
81
Další akce Makedonců skončila útočným faulem. Domácí se sice rozčilují, ale k ničemu jim to není.
80
Po centru z levé strany musel zasahovat Joubert, ale zvládl to a míč sebral. Je před námi posledních deset minutek.
78
Lucembursko podruhé střídalo. Aktivního Bensiho nahradil Laterza.
77
Žlutou kartu uviděl i domácí Šikov.
76
Před branku šikovně přihrával hostující Bensi, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal míč usměrnit za Pačovského.
75
Lucembursko střídalo. Turpela nahradil Deville.
73
Z následného rohu ale hostující celek nevytěžil vůbec nic a stav zápasu se tentokrát nemění.
72
Po rychlé akci se do zakončení dostal Bensi, ale Pačovski si s jeho pokusem poradil a míč vyrazil na roh.
71
Další žlutou kartu vyfasoval hostující záložník Mathias Jänisch.
70
Je před námi posledních dvacet minutek. Stav zápasu je stále 2:2, takže to bude ještě velký boj a máme se na co těšit.
69
Domácí borci jsou samozřejmě na koni a stále se tlačí dopředu. Lucembursko se ve druhém poločase pouze brání.
67
K míči se nakonec postavil střídající ADIS JAHOVIĆ, který ho poslal přesně k pravé tyči a vyrovnal tak na 2:2. Bude to ještě hodně zajímavé.
66
Pokutový kop pro Makedonii!
65
Na centrovaný míč si naskočil domácí Adis Jahović, ale v těžké pozici branku Lucemburska nakonec vůbec neohrozil.
64
Poprvé střídalo Lucembursko. Dohrál da Mota a zahraje si Holter.
62
Žlutou kartu uviděl za svůj faul hostující Mario Mutsch.
61
Po střele Abdurahimiho musel Joubert zasahovat, ale zvládl to a se střelou si poradil.
60
Makedonie naposledy střídala. Muarema nahradil Jahovič.
59
Po další akci to vzal na sebe Ristovski, ale po jeho povedené přízemní střele skončil míč jen na boční síti!
58
Po centru se dostal míč na hranici malého vápna, kam si naběhl Kostovski, ale z těžké pozice ho poslal nad branku Lucemburska!
57
Po faulu budou domácí zahrávat zajímavou standardní situaci z pravé strany.
56
Domácí jsou ve druhém poločase aktivnější a tlačí se dopředu, ale zatím nedokázali nic vymyslet.
55
Střídající Abdurahimi zkusil své střelecké štěstí, ale nebylo mu přáno a branku z hranice velkého vápna vůbec netrefil. Trápení Makedonie pokračuje.
54
Na trávníku se přiostřilo a k vidění nyní bylo několik faulů. Hlavní rozhodčí už musel hráče napomínat a uklidňovat.
53
Po bleskové akci to vzal na sebe hostující Mario Mutsch, ale jeho rána nebyla přesná a Pačovski nemusel zasahovat.
52
Žlutou kartu vyfasoval hostující Turpel.
51
Po rohu se k hlavičce dostal Mojsov, ale branku Lucemburska netrefil a Makedonie stále prohrává o jednu branku, což je určitě překvapení.
50
Rohový kop pro Makedonii.
50
Domácí se stále tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim to vůbec nedaří.
49
Nyní to Makedonci zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebral Joubert.
48
Dopředu se hnal domácí Kostovski, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
47
Hned na začátku druhého poločasu se ke střele dostal Muarem, ale jeho rána nebyla přesná.
46
A dohrál i Cuculi, kterého nahradil Alioski.
46
Makedonie v poločase střídala. Na trávník se nevrátil Ibraimi a zahraje si Abdurahimi.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Žluté karty: 2:0
První poločas je za námi. Úvod zápasu patřil Makedonii, která na trávníku dominovala a nakonec se dostala do vedení, když se po individuální akci prosadil Trajkovski. Jenže pak domácí úplně přestali hrát a tempo hry začali diktovat hosté. Nejprve vyrovnal Bensi a o chvilku později strhl vedení na stranu Lucemburska Turpel. Hosté tedy překvapivě vedou 2:1 a druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+3
45+2
Hosté i nadále pokračují ve zlepšeném výkonu a vypadá to, že v prvním poločase se už nic vážného nestane.
45+1
Hlavní rozhodčí přidal v prvním poločase tři minutky.
45
Žlutou kartu vyfasoval domácí obránce Stefan Ristovski.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Tak to je velká rána pro domácí celek, protože Lucembursko se dostává do vedení. Stefano Bensi vyhrál hlavičkový souboj, míče se zmocnil DAVID TURPEL, který se prohnal mezi obránci a prostřelil Pačovského.
42
Domácí vůbec neví co mají hrát a Lucembursko na trávníku dominuje.
41
A Bensi je při chuti. Nyní se dostal k další střele, ale tentokrát domácího brankáře nepřekonal.
39
STEFANO BENSI se postavil k rozehrávce přímého kopu a technickou střelou poslal míč přes zeď a překonal domácího brankáře, který se za kulatým nesmyslem pouze podíval. Krásná branka.
37
Na druhé straně si na přihrávku do vápna nabíhal Jovan Kostovski, ale nakonec se k míči nedostal.
36
Míč poslal do vápna Mathias Jänisch, ale žádného svého spoluhráče nenašel a stav zápasu se tedy nemění.
35
Lucembursko se opět vydalo dopředu a nakonec po sraženém centru vybojovalo rohový kop.
34
O další střelu se postaral hostující C. Martins, ale ani jeho rána neměla gólové parametry a od své branky tak bude rozehrávat Pačovski.
33
Ke střele se dostal hostující Mario Mutsch, ale nemířil přesně a branku Makedonie netrefil.
32
Tak Daniel Mojsov se chtěl vrátit na hřiště, ale nebylo mu to dovoleno, protože stále krvácí.
30
Už se opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté, kteří nikam samozřejmě nepospíchají.
29
Daniel Mojsov má krvavé zranění a je i nadále ošetřován za postranní lajnou. Uvidíme, zda bude pokračovat.
27
Dva domácí hráči se v souboji nedomluvili a srazili se. Hlavní rozhodčí hru okamžitě přerušil a bude se ošetřovat.
26
Hosté zahrávali další rohový kop, ale ani z něho nic nevytěžili a stále prohrává o jednu branku.
25
Hosté přidali a hlavně zpřesnili své přihrávky a hned je to znát. Makedonie se po vstřelené brance pouze brání.
24
Z rohu ale nic nebylo, protože ve vápně kraloval Cuculi, který uklidil míč do bezpečí.
24
Po další akci je tu první roh pro Lucembursko.
23
Po nevybíravém zákroku uviděl první žlutou kartu v tomto utkání domácí Daniel Mojsov.
22
Lucembursko se okamžitě vydalo dopředu a snažilo se něco vymyslet, ale ani tentokrát se to hostům nepovedlo.
20
A nakonec je z toho úvodní branka. Na polovině si vzal míč ALEKSANDAR TRAJKOVSKI, který obešel tři protihráče, dostal se do vápna a přízemní střelou prostřelil Jouberta.
19
Hosté to zkusili dlouhým autovým vhazováním, míč propadl až do branky, ale pozorný Pačovski ho v pohodě sebral a bleskově rozehrál.
18
Domácí dlouhou kombinovali na polovině svého soupeře, nakonec se dostali k několika centrům, ale ani jeden se neujal. Vše skončilo útočným faulem.
16
Do přečíslení se dostali i domácí, ale Jovan Kostovski dostal míč ´na paty´ a ani z této slibné akce tedy nebylo vůbec nic.
15
Nakonec ale domácí míč ztratili a hosté šli do brejku, jenže to nevyřešili dobře a nedostali se ani ke střele.
14
U míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří zatím trpělivě kombinují okolo středového kruhu.
13
Tentokrát to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a míč v pohodě sebral brankář Joubert.
11
Poprvé zahrozilo také Lucembursko. Po centru se k hlavičce dostal Mario Mutsch, ale Pačovski s tímto slabým pokusem neměl žádný problém.
10
Po další akci to zkusil z hranice velkého vápna Aleksandar Trajkovski a míč skončil jen těsně vedle pravé tyče!
9
Na trávníku stále dominují fotbalisté Makedonie, kteří se stále tlačí dopředu, ale na první branku zatím čekáme. Lucembursko zatím nevymyslelo vůbec nic a pouze nakopává míče dopředu.
7
Do vápna hostů se prodral Trajkovski, ale ke střele se nakonec nedostal. Poté ještě odcentroval Muarem, ale žádného svého spoluhráče nenašel.
6
Opět se hraje na polovině Lucemburska, které se ale zatím velmi dobře brání.
5
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo, protože u míče byl jako první Jänisch, který ho uklidil do bezpečí.
4
Po zásahu hostujícího hráče následuje už třetí roh pro Makedonii.
4
Naopak po centru do vápna Lucemburska je tu další rohový kop pro domácí.
3
Poprvé se dopředu vydali i hostující borci, ale da Mota nezvládl kličku a míč ztratil.
2
K centrovanému míči se na přední tyči dostal Kostovski a po jeho hlavičce skončil těsně vedle levé tyče!
2
Nakonec z toho byl dlouhý nákop a hosté se ubránili pouze za cenu prvního rohového kopu.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří zatím v klidu kombinují na své polovině.
1
Vše je připraveno a zápas může začít. Jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku. Na řadě jsou státní hymny.

Makedonie: Pačovski – Ristovski, Šikov, Mojsov, Cuculi – Demiri, Ademi – Muarem, Ibraimi, Trajkovski – Kostovski.
Náhradníci: Tofiloski, Efremov – Damčevski, Alioski, Abdurahimi, Spirovski, Velkovski, Radeski, Ivanovski, Velkoski, Jahović, Gligorov.

Lucembursko: Joubert – Jans, Philipps, Gerson, Jänisch – Chanot – Martins, Mutsch, Turpel, da Mota – Bensi.
Náhradníci: Moris – Hoffmann, Schnell, Laterza, Payal, Holter, Joachim, Deville, Luisi, Martino.

Rozhodčí: Mazzoleni – Costanzo, Passeri.
Lucembursko

Lucembursko v prvním zápase hostilo Bělorusko, které bylo favoritem. Jenže hráči z Lucemburska podali dobrý výkon a nakonec získali cenný bod za remízu 1:1. Lucembursko poslal do vedení v prvním poločase Gerson a dlouho to vypadalo, že domácí získají tři body, ale deset minutek před koncem vyrovnal Drahun.
Makedonie

Makedonci měli vstup do kvalifikace velmi, ale opravdu velmi těžký, protože v prvním duelu zajížděli do Španělska, které je jasným favoritem celé skupiny. Španělové potvrdili roli favorita a nakonec si dokráčeli pro vítězství 5:1. Za Makedonii se prosadil z pokutového kopu Ibraimi.

6. Makedonie 1:5 0 bodů

Na šampionát postoupí týmy na prvních dvou místech. Radovat se ale nakonec může i celek na třetí pozici.
Zdravím všechny příznivce kopané. Kvalifikace na Mistrovský Evropy má na programu druhé zápasy a my budeme sledovat duel, ve kterém přivítá Makedonie celek Lucemburska. Zápas začíná ve 20:45 hodin, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo získá důležité body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.